Towarzyski mecz na Morenie

Tomasz Lisowski - PMedia.info
12 marca 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Alfa Trójmiasto podejmowała 9 marca drużynę Radia Plus. Do towarzyskiego meczu obu drużyn doszło na hali Szkoły Podstawowej nr 1 na gdańskiej Morenie. Po raz pierwszy piłkarze spotkali się w ubiegłym roku na płycie głównej Lechii. Spotkanie futsalowe było pierwsze w historii.

Konfrontacja zapowiadała się bardzo ciekawie, ponieważ dziennikarze byli rządni rewanżu za przegraną 4:7 na stadionie Lechii we wrześniu 2003 roku. Od początku meczu inicjatywę przejęli radiowcy i to właśnie oni strzelili dwie pierwsze bramki. Listę strzelców otworzył w tym spotkaniu, Maciej Mazur, który w krótkim czasie zdobył dwa piękne gole. Pierwszą bramkę strzelił po idealnym podaniu od Andrzeja Urbańskiego, natomiast drugą po indywidualnej akcji.

Przy stanie meczu 2:0 dla Radia Plus, zawodnicy Alfy przebudzili się i powoli zaczęli przejmować inicjatywę. Coraz częściej wyprowadzali groźne kontrataki, dzięki którym doprowadzili do remisu. Pierwszą bramkę strzelił obrońca Alfy, Dariusz Drygiel, wykorzystując dobre podanie od Krystiana Tadaja. Po pięciu minutach celne trafienie uzyskał najmłodszy zawodnik Alfy, 15-letni Mateusz Głód, który razem z Krystianem Tadajem przeprowadził składną akcję.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy, wynik znowu uległ zmianie. Bramkę zdobył po indywidualnej akcji dziennikarz Andrzej Urbański. Radio Plus schodziło na przerwę z jednopunktowym prowadzeniem.

W drugiej dwudziestopięciominutowej części spotkania było pewne, że Alfa się przebudzi, jednak jak pokazał czas, stało się inaczej. Praktycznie wszystkie formacje tego zespołu zawodziły, oprócz golkipera - Tomasza Stachyry, który wielokrotnie ratował swój zespół przed kolejnymi bramkami.

Zawodnicy Radia Plus wykorzystali błędy i niezorganizowaną grę Alfy, strzelając dwie kolejne bramki. Swoje pierwsze trafienie w tym spotkaniu zanotowali Maciej Mazur i Zbigniew Braun.

Przy wyniku 5:2 dla radiowców, piłkarze Alfy próbowali odwrócić losy tego spotkania. Atakowali bardziej zdecydowanie, niż na początku meczu. Po golu zdobytym przez Dariusza Drygiela, nadzieje "Alfiaków" odżyły. Jednakże na kolejne bramki zabrało już czasu. Gwizdek sędziego ostatecznie zakończył mecz wynikiem 5:3 dla Radia Plus. Zawodnicy tej drużyny w pełni zasłużyli na zwycięstwo nad Alfą, która tego dnia prezentowała się bardzo słabo. Mimo tego, spotkanie stało na wysokim poziomie, dostarczając sporo emocji zarówno zawodnikom jak i zgromadzonym na trybunach kibicom.

W obu drużynach byli zawodnicy, którzy znacząco wpłynęli na wynik spotkania. W zespole Radia Plus był to Marcin Domański, od którego zaczynało się większość ataków na bramkę Alfy. W drużynie gospodarzy podobną postacią był bramkarz - Tomasz Stachyra, który wielokrotnie ratował "Alfiaków" od wyższej przegranej.

"Mecz był niezwykle zacięty, jak to zazwyczaj bywało w rywalizacji obu tych drużyn. Początek drugiej połowy, kiedy Plus strzelił dwie bramki i wyszedł na prowadzenie 5:2 był decydującym momentem spotkania. Bez zarzutu spisał się nasz bramkarz Leszek Smoczyński." - komentował po meczu Adam Hlebowicz, kapitan i redaktor naczelny Radia Plus.

"No cóż, to nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu" - powiedział po meczu kierownik Alfy Kazimierz Kobiak. "Zdecydowanie drużyna Radia Plus była lepiej przygotowana. Wygrana jak najbardziej im się należała. Naszym zawodnikom zabrakło trochę doświadczenia i zgrania w ciągle formułującym się zespole. Dobrze zagraliśmy jedynie w końcówce pierwszej połowy spotkania, zepchnęliśmy naszego rywala do defensywy. Przez pozostałą część meczu przewaga należała do radiowców." - dodał.

Alfa Trójmiasto - Radio Plus 3:5 (2:3): Dariusz Drygiel 2, Mateusz Głód - Andrzej Urbański, Maciej Mazur 3, Zbigniew Braun.

Składy drużyn:
Alfa Trójmiasto:
Tomasz Stachyra(bramkarz), Łukasz Pawłowski (kapitan), Tomasz Lisowski, Mateusz Głód, Dariusz Drygiel, Kacper Szester, Piotr Marcinkowski, Krystian Tadaj, Marcin Białkowski, Grzegorz Pawłowski.
Radio Plus: Leszek Smoczyński (bramkarz), Adam Hlebowicz (kapitan), Mariusz Kaźmierczak, Andrzej Urbański, Marcin Domański, Zbigniew Braun, Maciej Mazur.

Zespołowi Alfa Trójmiasto medialnie patronuje portal regionalny trojmiasto.pl oraz platforma PMedia.info.

Opinie (3)

• Alfiacy!!!

najwazniejsze, zeby zagrac dobry mecz w najblizsza sobote z ZMPG w Salosie!:P

Powodzenia!!!
    Bede trzymal kciuki i czekal na wiadomosci...

• 0 0

• ...

mecz z Radie Plus to byla porazka...... w sobote trzedba wygrac :D ........ tylko zebysmy nie zagrali tak jak we wtorek :PPPP