stat
PATRONAT

Triathlon Gdańsk 2014 (17 opinii)

Wystartowały zapisy do tegorocznej edycji imprezy Triathlon Gdańsk. Warto zrobić to jak najszybciej. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, bowiem przewidziany jest limit 600 uczestników. Zgłoszenia będą przyjmowane od 7 maja do 3 lipca 2014 do godziny 23:59. Po tym terminie zgłoszenie się będzie niemożliwe.

Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem:
triathlongdansk.sts-timing.pl

Informacje:
triathlongdansk.eu

ORGANIZATORZY: Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku
Partner merytoryczny: powerOn3city
Partnerzy: Argonaut, Radio Gdańsk, Calypso Fitness Club, Stena Line, Arena Gdańsk Operator
Patronat medialny: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

DLACZEGO TRIATHLON GDAŃSK?
Triathlon Gdańsk to impreza wyróżniająca się na tle podobnych zawodów. Dla nas najważniejszy jest sam udział i pojawienie się na mecie. Wynik to sprawa drugoplanowa. Do tego każdy zyskuje szansę na wylosowanie atrakcyjnych nagród. To wszystko składa się na formułę "Tri for fun". Do udziału zachęcają nasi Ambasadorzy: Iwona Guzowska oraz Adam Korol.

Idea organizacji Triathlon Gdańsk 2014 wynika ze stale rosnącej popularności tego typu zawodów. Rywalizacja spotyka się z zainteresowaniem aktywnych mieszkańców Gdańska. Mamy do czynienia z prawdziwą modą na aktywność, sport. Kalendarz imprez MOSiR obejmuje już cykl imprez rowerowych, są też cieszące się dużą popularnością biegi.

Organizowany był również duathlon. Naturalną drogą wydaje się więc połączenie tych wszystkich elementów w jedną imprezę. Tą ideę projektu doskonale oddaje hasło "Każdy może zostać Ironmanem". Organizatorzy deklarują, że zadbają o wszystkich uczestników. Każdy, kto ukończy zawody, będzie zwycięzcą. Dlatego może liczyć na specjalny pakiet finiszera, a w nim specjalny medal, na którym będzie mógł wygrawerować sobie osiągnięty w zawodach czas. Dodatkowo wszyscy zawodnicy, którzy ukończą Triathlon wezmą udział w losowaniu nagród.

Przy okazji głównego wydarzenia - Triathlon Gdańsk 2014 - i w zgodzie z hasłem "Triathlon dla każdego" - zostanie zorganizowana także edycja dla rodzin, w której udział nieodpłatnie będzie mógł wziąć każdy chętny. Ponadto w programie wiele atrakcji dla rodzin i kibiców.

TRIATHLON GDAŃSK - DLA KAŻDEGO
Świat sportu od pewnego czasu obserwuje dynamiczny wzrost zainteresowania triathlonem, także wśród amatorów oraz zawodników różnych dyscyplin sportowych. Dowodem jest stale rosnąca liczba uczestników takich imprez, również z Polsce. Jego popularność dodatkowo wzmacnia udział znanych osób, jak: Iwona Guzowska, Piotr Adamczyk, Maciej Stuhr, Tomasz Karolak, Bartłomiej Topa, Marcin Dobrociński, Piotr Kraśko, Wojciech Olejniczak.

Ponieważ triathlon kojarzony jest z solidnością i niezłomnością, staje się sportem, z którym chcą być utożsamiane firmy w kraju i za granicą. Około 90% osób, które ukończyło pierwszy triathlon, postanowiło kontynuować swoją przygodę z tym sportem.

Położenie geograficzne Gdańska jest doskonałym atutem do rozgrywania tego typu dyscypliny. Pas nadmorski z jego infrastrukturą tworzy wyjątkowe warunki na skalę krajową i światową.

Wybraliśmy dystans 1/4 Ironmana z głównym założeniem popularyzacji triathlonu wśród możliwie najszerszej grupy osób aktywnych. Dystanse poszczególnych dyscyplin są w zasięgu każdego, kto zechce poświęcić trochę czasu na przygotowania. Część pływacka to 950 m, trasa rowerowa - 45 km oraz bieg na 10,55 km.

Jako organizator, aktywnie promujemy akwen morski, jako unikalną lokalizację na rozegranie części pływackiej. Kolejnym atutem jest trasa rowerowa wyznaczona wokoło jednego z najpiękniejszych stadionów świata, PGE Areny Gdańsk. Bieg odbędzie się na alejkach Parku Nadmorskiego im. R. Reagana, w tym na jego nowo oddanej części.
Start można potraktować również treningowo przed kolejną imprezą triathlonową rozgrywaną w Trójmieście 10 sierpnia br.

AKTYWUJ SIĘ W TRIATHLONIE
Wcielając w życie ideę, że każdy może zostać Ironmanem, zorganizowaliśmy wspólnie z Radiem Gdańsk konkurs "Aktywuj się w Triathlonie". Wyłoniliśmy 20 laureatów, którzy zostali objęci profesjonalnym cyklem przygotowań do startu, pod okiem doświadczony instruktorów z powerOn3city. Treningi obejmują wszystkie części składowe triathlonu, tj. pływanie, jazdę rowerem oraz bieganie. W ramach przygotowań, uczestnicy doskonalą swoja formę oraz technikę, a finalny sprawdzian ich nowo nabytych umiejętności nastąpi 19 lipca podczas zawodów TRIATHLON GDAŃSK.
Program "Aktywuj się w Triathlonie" uzupełnią otwarte treningi, na które już wkrótce zaprosimy wszystkich chętnych uczestników.

PAKIET STARTOWY
W pakiecie startowym zawodnicy otrzymują:
worek sportowy
Worek foliowy (depozyt)
elektroniczny chip
pasek na numer startowy
numer startowy do zaczepienia na pasek do numeru (rower, bieg)
3 numery startowe naklejane na czoło i dwa boki kasku (rower)
numer startowy naklejany na sztycę podsiodłową roweru (rower)
opisany numerem startowym czepek (pływanie)
1 numer startowy na worek foliowy (depozyt)
koszulka techniczna

PASTA PARTY

Po ukończeniu rywalizacji każdy zawodnik może skorzystać z gastronomii zapewnionej przez Organizatora w zamian za kupon z napisem "bufet" znajdujący się przy numerze startowym. Pasta Party odbywać się będzie w godzinach 13.30 - 15.30 w okolicy molo w Brzeźnie.

PROGRAM ZAWODÓW
piątek
godz. 15-20 - wydawanie pakietów startowych;
godz. 15-20 - wprowadzenie rowerów do strefy zmian

sobota
godz. 6-7:45 - wydawanie pakietów startowych;
godz. 6-9 - przygotowanie stref zmian, wprowadzenie rowerów, ustawienie sprzętu biegowego;
godz. 9.15 - odprawa techniczna, oficjalne otwarcie zawodów;
godz. 9.30 - start Triathlon Gdańsk;
godz. 14 - zamknięcie trasy i dekoracje uczestników;
godz. 15-15:30 - wydawanie rowerów;
godz. 13:30-15:30 - Pasta Party (posiłki dla zawodników)


Czytaj więcej na:
http://aktywne.trojmiasto.pl/Triathlon-w-Gdansku-dla-bardziej-zahartowanych-n81581.html#triPrzeczytaj także

Aktualna edycja

Opinie (17)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14.07 g.20.30
Górnik Zabrze
15.07 g.20.30
Legia Warszawa
18.07 g.14.00
Lokomotiv Daugavpils
19.07 g.17.30
Wisła Kraków
19.07 g.17.30
Śląsk Wrocław
12.07 g.17.30
Lech Poznań
mecz trwa
11.07 g.17.30
Jantar Ustka
11.07 g.16.30
Unia Tarnów
11.07 g.16.00
Juvenia Kraków
11.07 g.15.00
ŁKS Łódź