• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Triathlon Gdańsk 2014 (17 opinii)

Wystartowały zapisy do tegorocznej edycji imprezy Triathlon Gdańsk. Warto zrobić to jak najszybciej. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, bowiem przewidziany jest limit 600 uczestników. Zgłoszenia będą przyjmowane od 7 maja do 3 lipca 2014 do godziny 23:59. Po tym terminie zgłoszenie się będzie niemożliwe.

Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem:
triathlongdansk.sts-timing.pl

Informacje:
triathlongdansk.eu

ORGANIZATORZY: Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku
Partner merytoryczny: powerOn3city
Partnerzy: Argonaut, Radio Gdańsk, Calypso Fitness Club, Stena Line, Arena Gdańsk Operator
Patronat medialny: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

DLACZEGO TRIATHLON GDAŃSK?
Triathlon Gdańsk to impreza wyróżniająca się na tle podobnych zawodów. Dla nas najważniejszy jest sam udział i pojawienie się na mecie. Wynik to sprawa drugoplanowa. Do tego każdy zyskuje szansę na wylosowanie atrakcyjnych nagród. To wszystko składa się na formułę "Tri for fun". Do udziału zachęcają nasi Ambasadorzy: Iwona Guzowska oraz Adam Korol.

Idea organizacji Triathlon Gdańsk 2014 wynika ze stale rosnącej popularności tego typu zawodów. Rywalizacja spotyka się z zainteresowaniem aktywnych mieszkańców Gdańska. Mamy do czynienia z prawdziwą modą na aktywność, sport. Kalendarz imprez MOSiR obejmuje już cykl imprez rowerowych, są też cieszące się dużą popularnością biegi.

Organizowany był również duathlon. Naturalną drogą wydaje się więc połączenie tych wszystkich elementów w jedną imprezę. Tą ideę projektu doskonale oddaje hasło "Każdy może zostać Ironmanem". Organizatorzy deklarują, że zadbają o wszystkich uczestników. Każdy, kto ukończy zawody, będzie zwycięzcą. Dlatego może liczyć na specjalny pakiet finiszera, a w nim specjalny medal, na którym będzie mógł wygrawerować sobie osiągnięty w zawodach czas. Dodatkowo wszyscy zawodnicy, którzy ukończą Triathlon wezmą udział w losowaniu nagród.

Przy okazji głównego wydarzenia - Triathlon Gdańsk 2014 - i w zgodzie z hasłem "Triathlon dla każdego" - zostanie zorganizowana także edycja dla rodzin, w której udział nieodpłatnie będzie mógł wziąć każdy chętny. Ponadto w programie wiele atrakcji dla rodzin i kibiców.

TRIATHLON GDAŃSK - DLA KAŻDEGO
Świat sportu od pewnego czasu obserwuje dynamiczny wzrost zainteresowania triathlonem, także wśród amatorów oraz zawodników różnych dyscyplin sportowych. Dowodem jest stale rosnąca liczba uczestników takich imprez, również z Polsce. Jego popularność dodatkowo wzmacnia udział znanych osób, jak: Iwona Guzowska, Piotr Adamczyk, Maciej Stuhr, Tomasz Karolak, Bartłomiej Topa, Marcin Dobrociński, Piotr Kraśko, Wojciech Olejniczak.

Ponieważ triathlon kojarzony jest z solidnością i niezłomnością, staje się sportem, z którym chcą być utożsamiane firmy w kraju i za granicą. Około 90% osób, które ukończyło pierwszy triathlon, postanowiło kontynuować swoją przygodę z tym sportem.

Położenie geograficzne Gdańska jest doskonałym atutem do rozgrywania tego typu dyscypliny. Pas nadmorski z jego infrastrukturą tworzy wyjątkowe warunki na skalę krajową i światową.

Wybraliśmy dystans 1/4 Ironmana z głównym założeniem popularyzacji triathlonu wśród możliwie najszerszej grupy osób aktywnych. Dystanse poszczególnych dyscyplin są w zasięgu każdego, kto zechce poświęcić trochę czasu na przygotowania. Część pływacka to 950 m, trasa rowerowa - 45 km oraz bieg na 10,55 km.

Jako organizator, aktywnie promujemy akwen morski, jako unikalną lokalizację na rozegranie części pływackiej. Kolejnym atutem jest trasa rowerowa wyznaczona wokoło jednego z najpiękniejszych stadionów świata, PGE Areny Gdańsk. Bieg odbędzie się na alejkach Parku Nadmorskiego im. R. Reagana, w tym na jego nowo oddanej części.
Start można potraktować również treningowo przed kolejną imprezą triathlonową rozgrywaną w Trójmieście 10 sierpnia br.

AKTYWUJ SIĘ W TRIATHLONIE
Wcielając w życie ideę, że każdy może zostać Ironmanem, zorganizowaliśmy wspólnie z Radiem Gdańsk konkurs "Aktywuj się w Triathlonie". Wyłoniliśmy 20 laureatów, którzy zostali objęci profesjonalnym cyklem przygotowań do startu, pod okiem doświadczony instruktorów z powerOn3city. Treningi obejmują wszystkie części składowe triathlonu, tj. pływanie, jazdę rowerem oraz bieganie. W ramach przygotowań, uczestnicy doskonalą swoja formę oraz technikę, a finalny sprawdzian ich nowo nabytych umiejętności nastąpi 19 lipca podczas zawodów TRIATHLON GDAŃSK.
Program "Aktywuj się w Triathlonie" uzupełnią otwarte treningi, na które już wkrótce zaprosimy wszystkich chętnych uczestników.

PAKIET STARTOWY
W pakiecie startowym zawodnicy otrzymują:
worek sportowy
Worek foliowy (depozyt)
elektroniczny chip
pasek na numer startowy
numer startowy do zaczepienia na pasek do numeru (rower, bieg)
3 numery startowe naklejane na czoło i dwa boki kasku (rower)
numer startowy naklejany na sztycę podsiodłową roweru (rower)
opisany numerem startowym czepek (pływanie)
1 numer startowy na worek foliowy (depozyt)
koszulka techniczna

PASTA PARTY

Po ukończeniu rywalizacji każdy zawodnik może skorzystać z gastronomii zapewnionej przez Organizatora w zamian za kupon z napisem "bufet" znajdujący się przy numerze startowym. Pasta Party odbywać się będzie w godzinach 13.30 - 15.30 w okolicy molo w Brzeźnie.

PROGRAM ZAWODÓW
piątek
godz. 15-20 - wydawanie pakietów startowych;
godz. 15-20 - wprowadzenie rowerów do strefy zmian

sobota
godz. 6-7:45 - wydawanie pakietów startowych;
godz. 6-9 - przygotowanie stref zmian, wprowadzenie rowerów, ustawienie sprzętu biegowego;
godz. 9.15 - odprawa techniczna, oficjalne otwarcie zawodów;
godz. 9.30 - start Triathlon Gdańsk;
godz. 14 - zamknięcie trasy i dekoracje uczestników;
godz. 15-15:30 - wydawanie rowerów;
godz. 13:30-15:30 - Pasta Party (posiłki dla zawodników)


Czytaj więcej na:
https://aktywne.trojmiasto.pl/Triathlon-w-Gdansku-dla-bardziej-zahartowanych-n81581.html#triPrzeczytaj także

Opinie (17)

 • Coś wiadomo?

  Coś wiadomo, co dalej z tymi zawodami? Nigdzie do tej pory nie ma regulaminu, bardziej szczegółowych informacji (np. opłata), ani możliwości zapisania się. Do triathlonu zostały trzy miesiące, a to mało w przypadku takiej imprezy. Na inne triathlony, które odbywają się w późniejszych terminach już od paru miesięcy można się zapisać.

  • 13 1

 • MOSIR Gdański się obija

  Cześć
  Sprawdzałem w styczniu, jak wygląda sytuacja z triatlonem w Brzeźnie na stronie MOSiR nie było żadnych informacji. Spytałem MOSiR za pomocą emaila, niestety nikt mi nie odpowiedział.
  Sprawdzam teraz, 19.04.2014, brak nadal informacji o rejestracji i ewentualnych opłatach. Sorry Panowie organizatorzy z MOSIR-u, gdy wpisujecie Triatlon w kalendarz swoich imprez, to wypada poinformować plebs o szczegółach chociaż 3 miesiące przed.
  Na razie to stawiam duży minus wąsaczom z Zielonogórskiej i Traugutta.
  pozdrawiam
  Paweł Prokopczuk

  • 17 1

 • informacje na temat triathlonu

  Wiadomo może coś o dodatkowych informacjach na temat tego triathlonu? Może jakieś przekierowanie do innej strony? Cokolwiek? Na temat opłat i dokładnego odbycia się tego triathlonu?
  Czekamy na informacje! ;)

  • 4 0

 • Jak inni się irytuje...ale staram się zrozumieć: impreza ma być dla amatorów (oraz rodziny i znajomych królika), którzy przybędą na wakacje a nie dla tych co planują kalendarz startów rok wcześniej i pod te zawody się przygotowują. Jak 3 tyg. wcześniej się dowiedzą kiedy start, to część nie wykorzysta tego nawet jako trening. Ale i tak szkoda, że nie można się zapisać - miał/ma to być mój pierwszy w życiu start i może jedyny... :)

  • 6 0

 • Czy to bedzie taki "triathlon" jak w zeszłym roku?

  Czyli trasa przez galerię handlową, szutrowe scieżki i niedopuszczone rowery szosowe?

  • 4 0

 • zapisy na triathlon 2014 ruszyly do zobaczenia na trasie ( trasa dla rowerow aswaltowa bez galerii dopuszczone rowery

  • 1 0

 • Sprzęt = rower. (2)

  Witam Kolegów ,

  Czy sprzęt ( rower ) musi być swój czy można liczyć ze bedą jakieś udostępnione na miejscu ? Wybaczcie może to głupie pytanie ale dopiero zaczynam przygodę w tym sporcie i nie wszystko jeszcze posiadam.

  Dzięki za wszelkie inf.

  • 1 0

  • (1)

   sprzęt musisz posiadać swój

   • 0 0

   • choćby po to żeby trenować

    • 2 0

 • Limit 600 osob, zapisalo sie 400. Ciekawe, jak organizator ma zamiar przeprowadzic zawody 'w konwencji bez draftingu' na trasie, ktora ma dlugosc...10km.
  Zeby sobie to wyobrazic, jesli ustawic 600 uczestnikow w rownych odstepach, staliby co jakies 15 metrow. A wiadomo, ze nie beda rowno rozlozeni na trasie.

  • 0 0

 • triathlon rodzinny

  czy znajdę gdzieś informację, o której godzinie ma się odbyć start rodziców z dziećmi? w zeszłym roku takie info pojawiło się wcześniej, a tu do dziś nie ma żadnej godziny...

  • 3 0

 • No właśnie - widać po opiniach iż organizatorzy imprezy raczej orłami (1)

  w organizacji imprez nie są.

  NIE MAM NIC PRZECIWKO WASZEJ IMPREZIE (popieram), ale blokadę NDR (Nadmorskiej Drogi Rowerowej) proszę zacząć od ustawiania tablic informacyjnych - co, gdzie, i kto i dopiero później ustawiać cały majdan namiotowy (a nie na odwrót) i powiadamiać za każdym razem oficera rowerowego z UM Gdańska, którego odwiedziłem zawiadamiając go, że pojawiły się na NDR jakieś namioty o czym nie wiedział. Gdybyście zaczęli jak napisałem od info, a nie od namiotów, to bym sobie dał spokój.

  I proszę z tym co napisałem nie dyskutować - ja też mogę być kiedyś czegoś organizatorem i najpierw zgłaszam imprezę wszystkim właściwym władzom, stawiam info, bariery, wyznaczam pachołkami objazd po starej NDR i dopiero po tym rozbijam namioty, stoiska etc.

  Porównując to do remontu drogi to tak, jakby najpierw kopara przyjechała np. na Grunwaldzką w Gdańsku, zrobiła dziurę w jezdni, a dopiero po tym robotnicy ustawili znaki "zakaz ruchu" przed dziurą.

  • 7 1

  • podpisuje sie obiema relami pod tym co pan napisał

   • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26.05 g.14.00
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
26.05 g.15.00
GKS Katowice
26.05 g.15.00
Miedź Legnica
27.05 g.20.00
Śląsk Wrocław
01.06 g.12.00
Orlen Orkan Sochaczew
25.05 g.15.00
Śląsk Wrocław
25.05 g.12.00
Błękitni Stargard
21.05 g.17.30
Śląsk Wrocław
19.05 g.15.30
Orlen Orkan Sochaczew