Trójmiejska Liga Biznesu

Tomasz Łunkiewicz
24 lutego 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Trzecia kolejka rundy rewanżowej Trójmiejskiej Ligi Biznesu w futsalu nie przyniosła istotnych zmian w tabeli. W najciekawszym spotkaniu Urząd Marszałkowski pokonał Gazetę Wyborczą/TLB. Zwycięska bramka padła na 0,6 sekundy przd końcem meczu!

Urzędnicy po remisie z Dryvitem przystąpili do spotkania z drużyną dziennikarsko-organizatorską bardzo zmobilizowani. Ich rywale stawili się na mecz zaledwie w pięcioosbowym składzie, co znacznie zmniejszało ich szanse na sukces. Po pierwszej połowie zanosiło się na to, że urzędnicy powiększą swoje konto o kolejne trzy punkty. Prowadzili 4:1. Dla drużyny UM ostrzeżenie powinny stanowić słupki i poprzeczki, które ratowały ją w pierwszej odsłonie. W drugiej połowie urzędnicy ograniczali się do obrony i zostaliby za to ukarani. GW/TLB doprowadziła do wyrównania i na sześć sekund przed końcem meczu miała znakomitą okazję do strzelenia zwycięskiej bramki. Piłkę przejął jednak Adam Stobiecki i zdobył piątą bramkę dla UM. Na zegarze zostało tylko 0,6 sekundy gry.

Po trzy "oczka" wywalczyły dwie czołowe drużyny. Dryvit ograł 9:2 Wirtualną Polskę, a Sprint pokonał 5:0 Young Digital Poland. Bez punktu pozostaje Ideal Host. Ostatnia drużyna tabeli po raz piętnasty nie sprostała rywalom, tym razem ulegając Stena Line 7:12. Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, po której Stena prowadziła 6:1. Drużyna ta jako pierwsza w rozgrywkach ma na koncie powyżej stu strzelonych bramek. Pauzę Elfeko wykorzystały Elektrociepłownie Wybrzeże, które po wygranej z Computerlandem awansowały na trzecią pozycję.

Urząd Marszałkowski - Gazeta Wyborcza/TLB 5:4 (4:1), Tęcza 2, Rosicki, Tomasz Stobiecki, Adam Stobiecki - Wróblewski 2, Pielecki, Dolański; Stena Line - Ideal Host 12:7 (6:1), Król 5, Derwiński 4, Zygula, Sobociński, Studziński - Boński 4, Lotko, Stankiewicz, Krzemiński; Computerland - Elektrociepłownie Wybrzeże 1:6 (0:2), Chmielewski - Niechciał 2, Ossowski, Murawski, Robaczewski, Jeliński; Wirtualna Polska - Dryvit 2:9 (1:5), Malec, Maj - Kościński 2, Szczutkowski 2, Sprengel 2, Sztandar, Możejko, Majdan; Young Digital Poland - Sprint 0:5 (0:2), Choma 3, Wydrowski 2.

1. Dryvit 15 37 99-49
2. Sprint 14 95-31
3. Elektrociepłownie Wybrzeże 15 34 72-51
4. Elfeko 14 32 79-34
5. Gazeta Wyborcza/TLB 14 29 78-35
6. Young Digital Poland 15 25 56-43
7. Stena Line 14 23 109-55
8. Dziennik Bałtycki 13 22 69-54