Trójmiejska Liga Biznesu

Tomasz Łunkiewicz
8 kwietnia 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Nie było niespodzianek w meczach futsalu Trójmiejskiej Ligi Biznesu. W rywalizacji o fotel lidera klasyfikacji najskuteczniejszych Krzysztof Ciesielski wygrał z Mariuszem Machalińskim.

Bardzo popularnym wynikiem ostatniej serii spotkań było 8:2. Trzykrotnie taki rezultat widniał na tablicy po ostatniej syrenie. Jako pierwsi zmierzyli się gracze Elfeko i Computerlandu. Spotkanie zaczęł się sensacyjnie. W siódmej minucie komputerowcy objęli prowadzenie. Na wyrównanie trzeba było czekać siedem kolejnych. Po kilku minutach było już 2:1 dla Elfeko, a to dzięki Krzysztofowi Ciesielskiemu, zdobywcy obu bramek. Gracz Elfeko zdominował drugą połowę, pięciokrotnie umieszczając piłkę w siatce rywali. W nagrodę za skuteczność został liderem klasyfikacji snajperów.

Identycznym wynikiem zakończyła się konfrontacja Dryvitu z Elektrociepłowniami. Mecz ten miał szczególne znaczenie dla Dryvitu, który chcąc myśleć o wygraniun ligi, nie mógł stracić punktów. Zaczęło się po myśli wicelidera. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Mariusz Machaliński. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę dla Elektrociepłowni zdobył Piotr Pietrzycki. W drugiej odsłonie dominował Dryvit, wbijając rywalowi sześć bramek. Najładniejszą zdobył Machaliński, lobując bramkarza.

Wynikiem 8:2 zakończuyło się też spotkanie Ideal Host z Urzędem Marszałkowskim. Górą byli urzędnicy, a najskutecznieszym zawodnikiem - Adam Stobiecki, zdobywca czterech bramek.

Ostre strzelanie w drugiej połowie urządzili sobie gracze Stena Line. Promowcy do przerwy prowadzili z Wirtualną Polską 3:1. W drugiej odsłonie wbili rywalom aż 10 bramek.

Elfeko - Computerland 8:2 (2:1), Dryvit - Elektrociepłownie 8:2 (2:1), Ideal Host - Urząd Marszałkowski 2:8 (0:3), Intel - Dziennik Bałtycki 3:5 (2:1), Gazeta Wyborcza/TLB - Young Digital Poland 5:7 (3:1). Wirtualna Polska - Stena Line 2:13 (1:3).

1. Dryvit 20 52 129-61
2. Sprint 19 50 133-40
3. Elfeko 20 129-57
4. Elektrociepłownie 19 43 85-65
5. Dziennik Bałtycki 18 34 97-68
6. Gazeta Wyborcza/TLB 20 33 97-68
7. Young Digital Poland21 31 73-70
8. Stena Line 20 29 136-84