TLB Futsal 2004

Tomasz Łunkiewicz
6 kwietnia 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Medialne derby, Głos Wybrzeża kontra Radio Gdańsk, były najciekawszym wydarzeniem piątej serii gier Trójmiejskiej Ligi Biznesu Futsal 2004. Konfrontacja mediów zakończyła się podziałem punktów. Nowym liderem tabeli został Port Lotniczy. Opiekunem prasowym rywalizacji jest nasza redakcja.

Tydzień wcześniej z przyczyn niezależnych od organizatorów, nie odbyły się niektóre mecze i do piątej serii Głos przystępował jako lider. Jako się okazało, cieszył się tą pozycją do zakończenia meczu z Radiem Gdańsk. Zanim jednak na parkiet hali Zespołu Szkół Morskich wyszli przedstawiciele mediów, zmierzyły się ekipy Tiger Pubu i Ateny. Już do przerwy Tiger pokazał, że poważnie myśli o zwycięstwie w lidze. Sześć bramek pozwoliło na spokojną grę w drugiej odsłonie. Po przerwie Atena zagrała skuteczniej i zminiejszyła straty do czterech goli (4:8), ale ostatnie słowo należało do Tiger Pubu.

Konfrontacja drużyn medialnych była bardzo zacięta. Początek należał do radiowców. Po 10 min prowadzili 2:0. Do siatki Głosu trafili Grzegorz Łaszewski oraz Wojciech Walewski. Druga bramka wyraźnie pobudziła graczy Głosu, którzy w minutę po jej utracie strzelili kontaktowego gola. Zdobywcą był Roman Walder. Po pięciu minutach był remis, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Beszterda.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Pierwsi groźną akcję przeprowadzili gracze Głosu, ale piłka zatrzymała się na słupku. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. To stare piłkarskie porzekadło sprawdziło się i w tym przypadku. Ponownie na prowadzenie wyszło Radio Gdańsk po drugim trafieniu Walewskiego. Mimo dogodnych sytuacji z obu stron (m.in. słupki Głosu), przez długi czas wynik nie ulegał zmianie. Od trzynastej minuty zaczęła się wymiana ciosów. Do wyrównania doprowadził pięknym strzałem Zbigniew Lula. Potem jeszcze dwukrotnie Głos musiał gonić rywali. Emocje były do ostatniej minuty. Na czterdzieści sekund przed końcową syreną po raz kolejny prowadzenie objęli radiowcy. Tylko czternastu sekund potrzebował na odpowiedź Dariusz Zarębski, ustalając wynik meczu na 5:5.

Zgodnie z ocekiwaniami zakończyła się konfrontacja Grupy Lotos z Portem Lotniczym. Faworyt rozgrywek do przerwy prowadził 5:2, a po zmianie stron jeszcze siedmiokrotnie trafił do siatki rywala. Nafciarze dołożyli jeszcze dwie bramki. Po tej wygranej Port został nowym liderem tabeli.

Tiger Pub - Atena 9:4 (6:0), Głos Wybrzeża - Radio Gdańsk 5:5 (2:2), Grupa Lotos - Port Lotniczy 4:12 (2:5).

1. Port Lotniczy 4 10 42-12
2. Tiger Pub 4 10 39-17
3. Głos Wybrzeża 4 10 32-19
4. Radio Gdańsk 4 7 17-21
5. Grupa Lotos 5 6 19-28
6. Atena 4 0 10-25
7. Dr. Oetker 4 0 11-44