Trójmiejska Liga Biznesu

Tomasz Łunkiewicz
30 października 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Rozkręcają się rozgrywki Trójmiejskiej Ligi Biznesu w piłce nożnej, koszykówce i siatkówce.

W lidze piłki nożnej hitem ostatniej serii spotkań był mecz Dryvitu z Gazetą Wyborczą/TLB. Obie drużyny przystąpiły do niego z kompletem zwycięstw. Spotkanie było bardzo zacięte. Dryvit wygrał 4:2. Ubiegłoroczni triumfatorzy ligi awansowali na czwarte miejsce, a Gazeta utrzymała drugie. Piąte zwycięstwo w rozgrywkach odniosła prowadząca w tabeli ekipa Elektrociepłowni Wybrzeże. Tym razem ciepłownicy musieli się się sporo namęczyć, aby zainkasować trzy punkty. Po trudnym meczu pokonali Young Digital Poland 2:1. Była to pierwsza porażka YDP. Bez punktu pozostają ekipy Computerlandu i Wirtualnej Polska.

Elfeko - Ideal Host 5:0 (walkower), Elektrociepłownie Wybrzeże - Young Digital Poland 2:1 (1:1), Computerland - Intel Technology Poland 5:7 (1:5), Wirtualna Polska - Sprint 1:8 (0:2), Dryvit - Gazeta Wyborcza/TLB 4:2 (1:1).

Bardzo interesująca jest sytuacja w czołówce tabeli ligi koszykówki. Pierwsza drużyna ma tylko dwa punkty przewagi nad dziewiątą. Czołowa trójka ma po 10 "oczek", ale rozegrała już po sześć spotkań. W ostatniej serii gier pierwszej porażki doznała ekipa Marion Kosmetyki, która przegrała z Balticonem 43:55 . Gracze Balticonu przeważali przez cały mecz, z każdą kwartą powiększając przewagę o kilka "oczek". Prowadząca w tabeli Ergo Hestia rywalizowała z Ateną. Pierwszą kwartę wygrała Atena, ale w kolejnych przeważali zawodnicy Ergo Hestii. Pewne zwycięstwo 72:33 nad Prokomem Software odniósł wicelider, Felxtronics. Najbardziej zacięty był mecz Gestii z Lido Technology. Przed ostatnią kwartą zespół Lido miał pięć punktów przewagi, ale fatalnie zagrał w ostatniej odsłonie zdobywając tylko trzy "oczka".

Gestia - Lido Technology 48:40 (6:16, 14:11, 12:10, 16:3), PZU Życie - Dziennik Bałtycki 57:41 (19:2, 13:20, 14:3, 11:16), TP SA - C-MAP 59:37 (16:8, 10:7, 10:10, 23:12), ARSA Gdynia - Castorama 93:26 (27:4, 24:5, 16:3, 16:14), Atena - Ergo Hestia 45:59 (17:10, 4:16, 9:14, 15:19), Flextronics - Prokom Software 72:33 (14:4, 21:6, 16:7, 21:16), Balticon - Marion Kosmetyki 55:43 (12:9, 10:4, 13:15, 20:15).

W lidze siatkówki pauzował Europrojekt, ale i tak pewnie prowadzi w tabeli. Wyniki spotkań były korzystne dla lidera. Szansy na zbliżenie się na jeden punkt do Europrojektu nie wykorzystał Intel Technology Poland przegrywając 1:2 z TLB Team. Wicelider przegrał dwa pierwsze sety, trzeci był wygrał na pociesznie. Pierwszą wygraną w rozgrywkach odnieśli gracze Centrum Techniki Okrętowej ogrywając Wirtualną Polskę.

Centrum Techniki Okrętowej - Wirtualna Polska 2:1 (25:21, 20:25, 25:16), TLB Team - Intel Technology Poland 2:1 (25:18, 25:15, 18:25).