Trójmiejska Liga Halowa

Tomasz Łunkiewicz
7 grudnia 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Po trzech kolejkach Superligi Trójmiejskiej Ligi Halowej nie ma drużyn niepokonanych i zespołów, które byłyby bez punktu. Mimo porażki fotel lidera zachował Amber.

Trzecia kolejka zaczęła się od niespodzianki, jeśli brać pod uwagę dotychczasowe wyniki. MBM SA, który miał na koncie dwie porażki, wygrał z niepokonanym Amberem. Do przerwy było 2:1 dla MBM. W 30 min zanosiło się na trzecią wygraną Ambera, który prowadził 3:2. Rywale, mający w składzie graczy Lechii, w ciągu siedmiu minut zdobyli cztery bramki i mogli się cieszyć z pierwszej wygranej w lidze. Trzy gole dla zwycięzców strzelił Mariusz Łukowski.

Nie brakowało emocji w konfrontacji SM Rozstaje z Łączpolem. Szczególnie interesujące były ostatnie minuty, w ciągu których padło pięć bramek. Do 35 min było 3:2 dla SM Rozstaje. W 38 min było 4:3, ale bardzo skuteczna gra w ostatnich 120 sekundach pozwoliła zespołowi z Zaspy na zwiększenie rozmiarów wygranej o trzy trafienia.

Porażka na inaugurację rozgrywek mocno rozdrażniła BT Olivia. Obrońcy tytułu mistrzowskiego pewnie pokonali dotychczasowego lidera - BIS, pozwalając rywalom strzelić trzy bramki dopiero w ostatnich minutach meczu. Olivia kontrolowała przebieg spotkania i po 33 minutach prowadziła 5:0. BIS zdobył trzy gole, ale ostatnie słowa należały do mistrzów, a konkretnie do Piotra Grudnia, który ustalił wynik.

Jednostronny przebieg miało spotkanie JMP Telefon Program z Fosforami. Było to trzecie spotkanie tej kolejki, w którym zwyciężyła drużyna zajmująca niższe miejsce w tabeli. JMP Telefon Program odniósł pierwsze, ale jakże efektowne zwycięstwo w rozgrywkach gromiąc rywala 8:0. Podobnie jak w dwóch innych meczach bramki posypały się w końcówce. W ostatnich pięciu minutach piłka pięciokrotnie lądowała w siatce.

MBM SA - Amber 6:3 (2:1), Łukowski 3, Piotrowski, Melaniukm Wasicki - Traczyk, Machaliński, Rzepecki; SM Rozstaje - Łączpol 7:3 (3:1), Mierzejewski 2, Mielcuszyn 2, Król, Kalisz, Tomasik - Gliński, Cybulski, Broner; BT Olivia - BIS 6:3 (2:0), Chrzonowski 2, Osmólski, Wicek, Jezierski, Grudzień - Behmke, Pomorski, Kasprzak; Fosfory Gdańsk - JMP Telefon Program 0:8 (0:1), Pawelec 2, Anusik 2, Czajko 2, Nadolski, Czuczeło.

Najskuteczniejsi:
5 bramek - Sebastian Mierzejewski (SM Rozstaje), Mariusz Łukowski (MBM SA), Artur Rosiński (BIS).

I liga
Sjesta Restauracja - ZTS Poczta Gdańsk 3:1 (0:1)
, Kwiecień 2, Grzelak - Sałanowski; Terma - Hotel Abak 2:9 (1:5), Majewski, D. Borkowski - Łazarski 4, Kołc, Hendryk, Bartosiewicz, Wielewicki, Kamper; Martini Sport - Rodex Gdańsk 1:1 (0:0), Cieśliński - Sokołowski; Center Mot - Super Team 4:2 (0:1), Olszewski, Obrycki, Michalkiewicz, Strużkiewicz - Muła, Gajdziński.
Głos WybrzeżaTomasz Łunkiewicz

Opinie (4)

• tomek

widze ze diabel zaczal juz kolekcjonowac bramki w gdansku:):):)