Trzeci raz w karierze

23 czerwca 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Przemysław Miarczyński wygrał rywalizację w ramach Pucharu Świata. Deskarz SKŻ Hestia nie miał sobie równych w klasie RS:X w 129. regatach żeglarskich w Kieler Woche. Sopocianin był najlepszy w siedmiu z jedenastu rozegranych wyścigów

.

W Tygodniu Kilońskim w tym roku zaprezentowało się w 30 klasach około pięciu tysięcy zawodniczek i zawodników z 50 krajów! Miarczyński potwierdził, że na tym akwenie czuje się znakomicie. Wygrał na nim już po raz trzeci. Poprzednio triumfował w 2002 roku na poprzedniej desce olimpijskiej Mistralu, a przed dwoma laty zwyciężył już w RS:X.

W tych regatach Przemek na czoło w stawce 43 rywali wysunął się po drugim wyścigu i prowadzenia nie oddał już do końca. Był najlepszy w siedmiu z jedenastu rozegranych biegów. Nad drugim w klasyfikacji - Tonim Wilhelmem (Niemcy) zdobył 10 punktów przewagi. Na najniższym stopniu podium stanął inny reprezentant Polski - Michał Majewski (YKP Warszawa).

W przypadku popularnego "Ponta" wynik z Niemiec to dobry prognostyk przed jego powrotem na akwen olimpijski w Weymouth. Miarczyński zdobył bowiem prawo startu w w sierpniu w regatach przedolimpijskich, w których każdy kraj będzie mógł wystawić w danej klasie tylko jednego reprezentanta.

W RS:X kobiet dwóm trójmiejskim deskarkom udało się zdobyć prawo startu w kończącym rywalizację wyścigu medalowym, ale ostatecznie żadna z nich nie stanęła na podium. Agata Brygoła (AZS AWFiS Gdańsk) była piąta, a Maja Dziarnowska (SKŻ Hestia) dziewiąta. Wygrała Jessica Crisp (Australia).

W klasie 470 kobiet szóste miejsce zajęły Agnieszka SkrzypulecJolanta Ogar. Mieszana załoga Sejk Pogoni Szczecin i AZS AWFiS Gdańsk w medalowym wyścigu finiszowała nawet na trzeciej pozycji. Wygrały Erin Maxwell i Isabelle Farrar (USA).

Opinie (7) 1 zablokowana

• Brawo Pont!!!

• 6 2

• offshore

A jak tam Konrad Smolen ze swoja nowa zaloga?? Macie jakies newsy???