Trzy razy Skutchan

19 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Hokeiści Energi Stoczniowiec pokonali na wyjeździe Polonię Bytom 6:3 (2:2, 3:1, 1:0). Trzy gole strzelił Roman Skutchan. W niedzielę o godzinie 17.00 gdańszczanie zmierzą się w Sosnowcu z Zagłębiem. Stawką pojedynku będzie trzecie miejsce w tabeli Polskiej Ligi Hokejowej.

1:0 Puzio - Rutkowski 9:50 (przewaga 5/4)
1:1 Skutchan - Jurasek 15:48 (5/4)
2:1 Tokos - Steckiewicz 16:22
2:2 Skutchan - Vitek 19:38
2:3 Smeja - Prokop - Łopuski 21:20 (5/4)
2:4 Jurasek - Skutchan 30:47
2:5 Rzeszutko - Jankowski 37:24
3:5 Da Costa 39:53
3:6 Skutchan - Wróbel - Vitek 40:20

Polonii bardzo zależało na wygranej. Po sześciu latach wróciła bowiem na swój obiekt, który przeszedł gruntowny remont. Stoczniowiec grał zaś bez kontuzjowanego Milana Furo. W pierwszej tercji gdańszczanie dwukrotnie musieli odrabiać straty. W 10. minucie mogli mówić o pechu, gdyż dostali gola, gdy drzwi ławki kar, na której był Wojciech Jankowski były otwierane.

W obu przypadkach trafiał Skutchan, w tym za drugim razem na 22 sekundy przed ostatnią odsłoną w tej tercji. Mecz na swoją korzyść "Stocznia" ustawiła w drugiej tercji, strzelając trzy bramki z rzędu. Szkoda, że nie udało się zejść na drugą przerwę przy rezultacie 5:2. Tym razem na siedem sekund przed końcem to "Stocznia" dostała gola do szatni. Wynik meczu został ustalony po... 20 sekundach trzeciej części gry. Trzeciego gola zaliczył Skutchan i było to czwarte trafienie pierwszej formacji. Dodajmy, że ta piątka, gdy przebywała na lodzie, to nie straciła żadnej bramki.

Pozostałe wyniki 16. kolejki: KH Sanok - Naprzód Janów 3:2 po dogrywce (2:1, 0:1, 0:0, 1:0), Wojas Podhale Nowy Targ - Unia Oświęcim 12:1 (3:1, 2:0, 7:0), Cracovia ComArch Kraków - Zagłębie Pol-Aqua Sosnowiec 3:1 (2:0, 1:0, 0:1), TKH ThyssenKrupp Toruń - GKS Tychy 3:4 po karnych, 3:3 (1:3, 1:0, 1:0, dogrywka 0:0, karne 0:1).