• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Turniej Karate Tradycyjnego Baltic Cup Gdynia

Jest to drugi rok, gdy Karate Klub Gdynia podjął się przygotowania Turnieju Karate Tradycyjnego Baltic Cup Gdynia, który powrócił do terminarza Polskiego Związku Tradycyjnego po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Zeszłoroczne zawody okazały się ogromnym sukcesem, a jako organizator zawodów otrzymaliśmy ogrom gratulacji i uznania ze strony klubów karate tradycyjnego z całej Polski. Sensei Bartosz Domrazek, podczas Gali Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, która odbyła się 6 stycznia 2024 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, otrzymał wyróżnienie za całokształt pracy i promocję rozwoju karate tradycyjnego w Regionie Pomorskim w 2023 roku. Jest to efekt między innymi sukcesu, jakim okazała się organizacja zeszłorocznego Baltic Cup.

Baltic Cup to zawody o zasięgu ogólnopolskim, objęte patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, rankingowe, zatem startować będzie Kadra Polski zawodników karate tradycyjnego. Zawody te będą okazją do promocji nie tylko uzdolnionych gdyńskich zawodników (którzy od wielu lat klasyfikują się w krajowej i zagranicznej czołówce karateków), ale także wydarzeniem promującym nasze miasto. Nie mamy wątpliwości, że impreza przyciągnie nie tylko karateków z całej Polski lecz także sporą grupę odbiorców i kibiców. Wierzymy, że zawody przyczynią się też do upowszechnienia kultury fizycznej i zachęcą gdyńską młodzież do aktywności sportowej.

Karate Klub Gdynia został założony w 1977 roku i obecnie funkcjonuje jako stowarzyszenie sportowe. Jest jednym z głównych ośrodków karate na wybrzeżu, posiada sekcje w Gdyni - na Chwarznie-Wiczlinie oraz na Karwinach. Klub jest organizatorem wielu imprez, pokazów i seminariów karate. Ugruntował sobie silną pozycję sportową i organizacyjną w polskim karate. Zawodnicy klubu zdobywają czołowe miejsca w turniejach ogólnopolskich i zagranicznych. Członkowie naszej kadry klubowej wielokrotnie stawali na podium w Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski, oraz turniejach okolicznościowych. Ich sukcesy są motywacją dla adeptów karate, uczęszczających obecnie na zajęcia prowadzone przez klub.

Opinie

30.05 g.20.30
Odra Opole
31.05 g.20.00
King Szczecin
01.06 g.12.00
Orlen Orkan Sochaczew
01.06 g.16.30
Innpro ROW Rybnik
01.06 g.17.00
Zawisza Bydgoszcz
27.05 g.20.00
Śląsk Wrocław
26.05 g.15.05
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
26.05 g.15.00
Miedź Legnica
26.05 g.15.00
GKS Katowice
25.05 g.15.00
Śląsk Wrocław