Arndt z pięcioma złotymi medalami MP

Krzysztof Kochanowicz
29 lipca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Pływacy Delfina Gdynia zdobyli siedem medali na mistrzostwach Polski juniorów. Na 50-metrowej pływali w Oświęcimiu Mateusz Arndt aż pięć razy stawał na najwyższym stopniu podium!

Gwiazdą zawodów w kategorii do lat 15 został Mateusz Arndt, który zdobył 5 złotych medali. Zawodnik trenowany przez Przemysława Czoków wygrał wszystkie konkurencje kraulowe: 50, 100, 200, 400, 1500 i został okrzyknięty królem stylu dowolnego w swojej kategorii wiekowej.

Jest to pierwszy przypadek gdzie jeden zawodnik wygrywa od sprintu do najdłuższego dystansu pływackiego podczas mistrzostw Polski. W klasyfikacji drużynowej KS Delfin zajął 2 miejsce na 104 kluby z całej Polski.

Mistrzostwa Polski juniorów 16-letnich odbyły się w Dębicy. Złoty medal na dystansie 100 m stylem dowolnym, poprawiając rekord województwa pomorskiego wywalczył Bartosz Ogórek. Gdyński zawodnik zajął jeszcze 5. miejsce na 50 m stylem dowolnym.

Podczas tych samych zawodów tytuł wicemistrza Polski na dystansie 200 m stylem motylkowym wywalczył Mateusz Konopka.

Podopieczni trenera Czoków pływali również w wyścigach sztafetowych. Na dystansie 4x100 m stylem dowolnym (Mikołaj Janczak, Ernest Zuchowski, Mateusz Konopka, Bartosz Ogórek) oraz 4x100 m stylem zmiennym (Mikołaj Janczak, Kacper Kunz, Mateusz Konopka, Bartosz Ogórek) zajmowali 5. miejsca.

Mistrzostwa Polski juniorów 14-letnich odbyły się w Gorzowie Wlkp. Na starcie stanęło 470 zawodników ze 120 polskich klubów. Z gdyńskich pływaków najlepiej spisał się Michał Laskowski, który dwukrotnie pływał w finałach A. Zawodnik trenera Artura Ziniewicza zajął 7 miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz 8 miejsce na 100 m stylem grzbietowym.

W finale 100 m stylem motylkowym wystąpił Robert Paprocki zajmując ostatecznie 8 miejsce. Bardzo dobrze spisała się sztafeta chłopców 4x100 m stylem dowolnym (Kacper Kurasz, Oskar Sienkiewicz, Michał Laskowski, Robert Paprocki) zajmując 5 miejsce.