Udany debiut trenera Tęsiorowskiego

31 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Po dwóch wiosennych porażkach i zmianie trenera, Bałtyk nareszcie ze zdobyczą. Gdynianie wywieźli punkt z terenu dotychczasowego wicelidera rozgrywek grupy zachodniej II ligi - Chrobrego Głogów. Po dwóch wiosennych porażkach i zmianie trenera, Bałtyk nareszcie ze zdobyczą. Gdynianie wywieźli punkt z terenu dotychczasowego wicelidera rozgrywek grupy zachodniej II ligi - Chrobrego Głogów.

Pierwszy wiosenny punkt zdobyli grający pod wodzą nowego trenera, Waldemara Tęsiorowskiego piłkarze Bałtyku. Biało-niebiescy zremisowali w Głogowie z wiceliderem II ligi, Chrobrym 1:1 (0:1), ale pozostali na przedostatnim miejscu w tabeli. Samobójcze trafienie zanotował w pierwszej połowie Dariusz Kudyba, wyrównał wprowadzony po przerwie Krzysztof Bułka. Gdynianie przez niemal 30 minut grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Marcina Martyniuka.

Kudyba (samobójcza) 40 - Bułka 78

CHROBRY: Augustyn - Ziemniak, Sylwestrzak, Michalec, Samiec - Bukraba (76 Filbier), Hałambiec, Niedźwiedź (73 Stasiak), Soboń - Kaczmarek, Grzybowski (81 Miazgowski)

BAŁTYK: Kaniecki - Lemanek, Martyniuk, Król, Musuła - Jurga (90 Frankowski), Stukonis (67 Filipiak), Dettlaff, Wilczewski (46 Bułka) - Kudyba Włodarczyk

W 19. minucie z rzutu wolnego z odległości 20 metrów od bramki biało-niebieskich Kanieckiego próbował zaskoczyć Grzybowski, ale najwyraźniej sam miał problemy ze zdecydowaniem się czy będzie dogrywał czy też próbował uderzać. Chwilę później żółtą kartkę obejrzał Alan Wilczewski, a przewaga głogowian powoli była coraz bardziej widoczna, ale nie przekładała się na sytuacja podbramkowe. W 28. minucie niecelnie z 15 metra uderzał Sobonia, ale niecelnie.

Gospodarzom udało się posłać piłkę do siatki w 34 minucie, kiedy po wstrzeleniu przez Zbigniewa Grzybowskiego piłki w pole karne Bałtyku w zamieszaniu nie poradził sobie Dariusz Kudyba pakując futbolówkę głową do własnej bramki.

Po stracie gola biało-niebiescy zagrali bardziej ofensywnie, ale nie byli w stanie zagrozić Chrobremu. W 41. minucie wprost w ręce Augustyna strzał z 20 metrów oddał Marcin Dettlaff. Na przerwę gdynianie schodzili więc przegrywając 0:1, a debiutujący trener Tęsiorowski zdecydował się na pierwszą zmianę: słabiej spisującego się Wilczewskiego zastąpił Krzysztofem Bułką.

Po zmianie stron goście zdecydowanie przystąpili do ataków, ale gra mocno się zaostrzyła w wyniku czego do meczowego protokołu wpisał się Marcin Martyniuk, który za faul na środku boiska otrzymał czerwoną kartkę. Dodatkowo za dyskusje z sędzią żółtym kartonikiem ukarany został Wojciech Musuła.

Gra w dziesiątkę jeszcze bardziej pobudziła gdynian, którzy w meczu z wiceliderem II ligi nie mieli absolutnie nic do stracenia. Ofensywna gra zaowocowała kolejnymi sytuacjami. W 71. minucie w poprzeczkę trafił Piotr Włodarczyk, ale chwilę później cieszyć się ze swojego trenerskiego nosa mógł Waldemar Tęsiorowski. Celnym strzałem z piętnastu metrów popisał się wprowadzony w połowie spotkania Bułka doprowadzając do wyrównania.

Bałtyk próbował jeszcze pójść za ciosem (z 12 metrów strzelał Dettlaff), ale ostatecznie po ambitnych i mocno chaotycznych z obu stron ostatnich minutach, gdynianie musieli zadowolić się wynikiem 1:1. To z pewnością jednak spore osiągnięcie i "światełko" w tunelu dla zespołu okupującego przedostatnie miejsce w lidze, a także udane rozpoczęcie pracy przez nowego trenera.

Przed własną publicznością trener Tęsiorowski będzie mógł zadebiutować 7 kwietnia. Tego dnia o 18.00 w Gdyni biało-niebiescy zmierzą się z Rakowem Częstochowa.

Tabela wprowadzona: 2012-04-01

Pozostałe wyniki: Czarni Żagań - Miedź Legnica 0:1 (0:0), Bytovia Bytów - Jarota Jarocin 1:1 (0:1), Górnik Wałbrzych - Chojniczanka Chojnice 0:0, GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 0:0, Raków Częstochowa - Nielba Wągrowiec 0:4 (0:1), Calisia Kalisz - MKS Kluczbork 1:0 (1:0), Elana Toruń - Ruch Zdzieszowice 0:1 (0:0), Energetyk ROW Rybnik - Tur Turek 2:1 (0:1).

Opinie (47) 9 zablokowanych

• bravissimo SKSie!!!

Brawo, nowy trenerze motywuj tak dalej:) teraz czas na zwycięstwo u siebie w Gdyni. :))

• 51 5

• Ten remis smakuje jak zwycięstwo (3)

Brawo Bałtyczku!! Oby tak dalej TYLKO BALTYK!!!

P.S: brawo Olimpia Grudziądz!

• 56 10

• i co kompleksy (1)

zostawię to bez komentarza wiesz co jest najlepsze - że ja kibic Arki wam kibicowałem. po takim tekście .......

• 3 7

• O Jezu

Już nie będziesz nam kibicować?

• 9 1

• haha

rozwaliłeś mnie tą olimpią grudziądz ale chłopie masz kompleksy hahaha , nie no.... no comment, brawo,brawo :-)

• 1 1

• TBG

BRAWO BALTYCZKU

• 34 3

• WYROWNALISMY GRAJAC W 10-KE

Super debiut Tesiorowskiego !!!! BALTYCZKU NASZ KOCHANY jeszcze nie wszystko stracone, ale za tydzien musza byc 3 punkty w meczu z Rakowem !!!!

• 44 2

• Dziekujemy Panowie za grę do końca.

• 36 3

• brawo (2)

czytając relacje live z głogowa to chłopaki gryżli trawę nawet Włodar strzelił w słupek więc chyba stroi sobie powoli celownik :-))

• 33 2

• bardzo powoli (1)

chyba od 7 miesiecy stroi ten celownik

• 1 1

• to może pan Antkowiak mu go nastroi ( $ ) ?

z poważaniem panie prezesie.

• 2 0

• Brawo! Gratulacje!

Co za miła niespodzianka, naprawdę nie wierzyłem w dobry rezultat w Głogowie! Gratulacje dla całego zespołu i trenera, oby tak dalej!

• 33 1

• Brawo ...

Gratulacje i oby u siebie były zwycięstwa.

• 28 1

• Cóż,może umiejętności chłopaki nie mają za wielkich ale jak dadzą swoje serce i ambicję to

Bałtyk się utrzyma ! Brawo dla trenera i powodzenia w następnych meczach. A czas Martyniuka chyba dobiega końca...czas na zostanie trenerem młodszych piłkarzy naszego Bałtyczku.