Udany finisz "Stoczni"

Marta
18 września 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Po dwóch meczach wyjazdowych przyszedł czas na hokejową inaugurację sezonu w Gdańsku. Hokeiści Energi Stoczniowiec podejmowali w Olivii Ciarko KH Sanok. Gdańszczanie byli faworytami meczu i choć nie ustrzegli się błędów, to wreszcie zainkasowali komplet punktów. Wygrali 3:2 (1:0, 0:2, 2:0). Już w niedzielę o godzinie 19.00 biało-niebiescy ugoszczą Cracovię.

1:0 Skutchan as. Jankowski (7.27)
1:1 Cacho as. Strzyżowski, R.Kostecki (30.10 w przewadze)
1:2 Poziomkowski as. Połącarz (32.52)
2:2 M.Wróbel as. Mat. Rompkowski, Furo (44.18)
3:2 Strużyk as. Smeja (47.56)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny, Kostecki - Kwieciński, Mat. Rompkowski - Maj, Maciejewski - Skrzypkowski, Smeja - Benasiewicz, Skutchan - Rzeszutko - Jankowski, Strużyk - Zachariasz - Vitek, Furo - M.Wróbel - B.Wróbel, Chmielewski - Ziółkowski - Mac.Rompkowski.

CIARKO KH: Janiec; Sekać - Rąpała, Bigos - Schneider, Solon - Demkowicz oraz Maślak; R. Kostecki - Milan - Mermer, Cacho - Strzyżowski - Vozdecky, Ćwikła - Połącarz - Gawlina, Biały - Poziomkowski - Maciejko.

Kary: Energa Stoczniowiec - 4 min. KH - 8 min.
Widzów: 2000

Mecz w pierwszej tercji nie był porywającym widowiskiem, gdańszczanie mieli inicjatywę, jednak podobnie jak w meczach w Toruniu i Krakowie nie potrafili wykończyć swoich akcji celnym strzałem.

Gospodarze tylko raz znaleźli drogę do bramki KH Sanok. W 8 minucie Wojciech Jankowski świetnym podaniem obsłużył stojącego tuż przed bramką Romana Skutchana i Czech z łatwością otworzył wynik meczu.

Niestety w drugiej tercji gdańszczanie po raz kolejny w tym sezonie boleśnie przekonali się o tym, że niewykorzystane okazje się mszczą. Sanoczanie przeprowadzili zaledwie kilka akcji i wyszli na prowadzenie.

Najpierw w 31 minucie, Viliam Cacho otrzymał podanie zza bramki u uderzył z bliska w odkrytą jej część wyrównując stan rywalizacji.

Sanoczanie już za chwilę prowadzili 2:1, tym razem Przemysław Odrobny tak niefortunnie odbił krążek że guma trafiła wprost na kij Piotra Poziomkowskiego, eks-gdańszczanin nie zmarnował takiej okazji i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Gdańszczanie dopiero w ostatniej tercji zagrali szybciej i skuteczniej, choć i tak powinni byli strzelić conajmniej dwie bramki wiecej. Długimi chwilami zamykali rywali w ich tercji i ostrzeliwali bramkę.

W 45 minucie Marek Wróbel otrzymał podanie zza bramki od Mateusza Rompkowskiego i z najbliższej odległosci skierował krązek do siatki.

Nieco ponad 3 minuty później gdańszczanie znów prowadzili, Michał Smeja uderzył silnie zza niebieskiej linii, krążek przeleciał nad głową golkipera gości, odbił się od bandy i spadł tuż przy lewym słupku. Tam dopadł do niego Mateusz Strużyk i wyprowadził "Stocznię" na prowadzenie.

Do końca meczu pozostało wówczas nieco ponad 10 minut, gdańszczanie już do końca byli stroną przeważającą, jednak kolejne bramki już nie padły.

Choć pierwszy mecz nowego sezonu w Olivii za nami to uroczysta inauguracja zaplanowana została na sobotę. Od 15.00 przed Olivią spotkać się będzie można z gdańskimi hokeistami. Swoje "5 minut" będą mieli łowcy autografów i amatorzy zdjęć w doborowym towarzystwie.

Głównym punktem imprezy będzie prezentacja hokeistów Energi Stoczniowca Gdańsk. Zawodnicy będą do dyspozycji kibiców aż do godziny 17.00.

Na scenie, zaplanowano występy gdańskich artystów oraz dzieci i młodzieży z okolicznych szkół. Dla najmłodszych przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, będą też mogli spróbować swoich sił w konkursach sprawnościowych związanych z hokejem. Będzie można przymierzyć oryginalny strój hokeisty, spróbować celność swoich strzałów krążkiem hokejowym czy pokonać hokejowy tor przeszkód.

Tabela wprowadzona: 2009-09-18

Pozostałe wyniki piątkowych spotkań PLH: Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 3:6 (2:1, 1:4, 0:1), Akuna Naprzód Janów - TKH Toruń 2:1 (0:1, 1:0, 1:0), Wojas Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 2:3 po dogr. (0:0, 2:0, 0:2, d. 0:1), GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim 3:2 (2:0, 0:2, 1:0).