Uderzyli w Sanok w trzeciej tercji

Krzysztof Klinkosz
6 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Hokeiści Energi Stoczniowca długo męczyli się na własnym lodzie z rywalami z Sanoka. Dopiero mocne uderzenie na początku trzeciej odsłony zapewniło gdańszczanom wygraną nad Ciarko KH 4:2 (1:1, 0:1, 3:0). Biało-niebiescy zostali liderem grupy B, a we wtorek będą mieli kolejną okazję na punkty, jeśli w "Olivii" stawi się KTH Krynica. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 18.00.

0:1 Bigos as. Cacho (10.03 w przewadze)
1:1 Skutchan as. A.Kostecki (17.11)
1:2 Vozdecky as. Cacho (24.57)
2:2 Mat.Rompkowski as. A.Kostecki (42.30)
3:2 Furo as. B.Wróbel (42.58)
4:2 Steber as. Chmielewski (45.35)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Mat.Rompkowski - A.Kostecki, Skrzypkowski - Maciejewski, Smeja - Benasiewicz, Kwieciński - Kabat; Skutchan - Rzeszutko - Vitek, Chmielewski - Steber - Ziółkowski, Jankowski - B.Wrobel - Furo, Zienkiewicz - Kabat - Wróblewski.

KH: Janiec; Sekać - Rąpała, Bigos - Kaljuste, Solon - Demkowicz oraz Poziomkowski, R.Kostecki - Milan - Mermer, Cacho - Ćwikła - Vozdecky, Biały - Strzyżowski - Połącarz.

Mimo, że zespół z Sanoka był ostatnią ekipą po pierwszy etapie rundy zasadniczej PLH, gdańszczanie nie mogą miło wspominać pojedynków z tą ekipą. W Gdańsku minimalnie wygrali, w Sanoku zaś musieli udowadniać swoją wyższość dopiero w dogrywce. Zupełnie nie powiodło im się dwa tygodnie temu na Podkarpaciu, gdzie przegrali 4:6 tracąc bramki w końcówce meczu.

Dzisiaj - podobnie jak to miało miejsce w meczach z KH i z Unią - gospodarze rozpoczęli mecz w niezłym tempie, ale z kilku przeprowadzonych w pierwszych minutach akcji nie było goli.

Ekipa Energi Stoczniowca częściej utrzymywali się przy krążku, ale groźniejsze sytuacje stwarzali hokeiści z Sanoka. W 11 minucie wykorzystali już pierwszą grę w przewadze.

Goście zamknęli Stoczniowców w ich tercji, wycofali krążek pod linię niebieską a tam stał Tobiasz Bigos były gracz gdańskiego zespołu miał sporo czasu na złożenie się do strzału i uderzył mocno w okienko.

Po zdobyciu bramki dalej groźnej atakowali sanoczanie, jednak kilka razy obronną ręka z opałów wychodził Przemysław Odorbny.

Gdańszczanie nie mieli koncepcji na skuteczne ataki, dopiero w końcówce tercji na indywidualną akcje zdecydował się Roman Skutchan. Pociągnął lewym skrzydłem, wyjechał nieco na środek lodowiska i strzelił nie do obrony.

Niestety później grą gdańszczan było gorzej. W drugiej tercji nie mieli koncepcji na stworzenie wyraźnego zagrożenia pod bramką KH Sanok a co gorsza już od 25 minuty przegrywali 1:2, kiedy po błędzie defensywy Martin Vozdecky puścił krążek pod parkanem gdańskiego golkipera.

Sanoczanie cały czas grali z kontry, ale więcej bramek już w niedziele nie strzelili. Dopiero w trzeciej tercji gdańszczanie zaczęli grac tak jak tego oczekiwali od nich kibice.

W 42 minucie Mateusz Rompkowski Uderzył bardzo silnie spod linii niebieskiej i doprowadził do wyrównania. niespełna pół minuty późnej było już 3:2 dla Energi Stoczniowca. Bramkę dającą gdańszczanom pierwsze prowadzenie w meczu zdobył Milan Furo.

W 46 minucie było już natomiast 4:2. Aron Chmielewski odegrał krążek do stojącego przed bramką, nieobstawionego Jana Stebera a czeski napastnik nie miał problemów z podwyższeniem rezultatu.

Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie, mimo, że gdańszczanie coraz częściej ostrzeliwali bramkę Łukasza Jańca. Zwycięstwo gdańszczan przy jednoczesnej porażce Unii Oświęcim powoduje, że Energa Stoczniowiec wyszła na pierwsze miejsce w Grupie B PLH.

Tabela wprowadzona: 2009-12-06

Pozostałe wyniki niedzielnej kolejki PLH: Grupa A - JKH GKS - Akuna Naprzód 2:1 (0:1, 1:0, 1:0), Wojas Podhale - GKS Tychy 4:3 (1:0, 3:3, 0:0), Pol-Aqua Zagłębie - Comarch Cracovia 1:5 (0:1, 1:2, 0:2). Grupa B - Aksam Unia - TKH Nesta 3:6 (1:2, 1:2, 1:2).

• 8 6

• śmiech na sali, trochę trwogi, zaczną grać zdobędą uznanie, i choć może zawodnicy są ok, to klub ich sprzedaje i co roku to samo. mistrzem stocznia nigdy nie będzie z taką polityką. ZATRZYMAĆ WYCHOWANKÓW !!
        A na kaszane nie ma co chodzić bo to klub nie zarobi a nie zawodnicy.

• 8 0

• głupota

A ja myślałem że na mecz idzie się po to by kibicować. Tymczasem okazuje się że na mecz chodzi się po to by dać zarobić prezesowi. Ciekawa teoria.
      Niestety w klubie trwa degrangolada czyli Biesiada na 102 z Kostkiem w roli głównej a postkomunistyczny sponsor daje kasę.

• (2)

Solo ma kontuzje, zaden inny bramkarz nie jesty w stani go zastapic lepiej niz Przemek. Jak nie wiesz to siec cicho.

• 7 1

• (1)

Solo nie ma zadnej kontuzji poprostu jest drugim czy to sie tobie podoba czy nie i tak jest i bedzie a to ze trener go wystawial to juz decyzja trenera

• 2 1

• Mial problemy z pachwina i to wiem z dobrego zrodla. Moze juz jest zdrowy, moze nie, tego nie wiem. Ale wiem napewno, ze niedawno mial takie problemy, a trener przed PO powinien zmieniac bramkarzy jesli moze, zeby sie nie przemeczyli.

• 2 1

• nie poszedłeś na mecz a oceniasz bramkarza -jesteś stuknięty!!!!!

• 1 0

• ehhh

ja tez nie ide.. nie ma na co patrzec ;/ poziom gry zenujacy ;/

• 6 10

• Ale beka.

• 6 0

• A ja nie poszedłem bo kibice Stoczniowca to hołota! (13)

Nie dość, że zachowują się jak prostaki to jeszcze obrażają i nie doceniają ciężkiej prezesy pana prezesa.
    Bezmózgi.

• 10 35

• ha ha ha ha ha ha

ciężkiej pracy..... ale się uśmiałem

• 12 0

• jeśli to miał być dowcip to wyszedł przednio, a jeśli prowokacja to niestety marna...

• 14 0

• ciężkiej pracy pana prezesa. *

przepraszam za błąd

• 4 2

• Kibic stoczniowca (5)

hołota?Widać kto jest prawdziwym kibicem (pseudo kibicu!)a co do cieżiej pracy to zawodnicy zasługują na szacunek a nie nasz prezes.Pamiętaj że dopóki nie zmieni się prezes hokeja w gdańsku nie będzie

• 9 0

• po tresci czesci postow w tematach o Stoczniowcu wnioskuje ze wy niby wielcy prawdziwi kibice nawet zawodnikow nie szanujecie (3)

• 2 0

• (1)

zawodnicy u nas maja szacun wielki bo graja prawie za darmo, tylko synek prezesa troche denerwuje kibiców, bo bespodstawnie jest naszym podstawowym graczem. Owszem niektorzy psiocza cos tam o innych zawodnikach, ale to jest mniejszosc. Zawodnikom nalezy sie szacunek za to ze wytrzymali tyle w tym klubie.

• 4 0

• jak graja tak jak dzisiaj to pokazali to ja sie wcale nie dziwie, ze prezes im nie placi. Nie prezentuja nic na lodzie, wiec nie naleza sie im pensje, ktore maja wieksze nie srednia krajowa!

• 1 3

• kibice to poszli na mecz tu zostali idioci z Gdyni

• 1 0

• prezes

moge sie załozyc jak jak zmieni sie prezes to ekstraklasa hokeja zniknie....he he

• 1 0

• Ludzie traktujcie ten post z usmiechem, bez spiny. To zapewne byla ironia. Znacie takie slowo??