Umocniony Sopot

30 lipca 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Drugi dzień mistrzostw świata juniorów w olimpijskiej klasie RS:X w Sopocie umocnił gospodarzy na czele klasyfikacji do lat 21. Młodzieżowcom przewodzą Małgorzata Białecka przed Igą Perzyną oraz Łukasz Grodzicki. Zawodników SKŻ Hestia do startu przygotował trener Roman Budziński. Windsurfingowe regaty z udziałem blisko 150 zawodników i zawodniczek trwać będą do 4 sierpnia.

Deszcz nie storpedował mistrzowskiego programu. Mimo ulewnego deszczu udało się rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi. W zmiennych warunkach pogodowych i wiatrowych klasą dla siebie była Białecka. Sopocianka wygrała oba wyścigi. Dzielnie sekundowała jej Perzyna, która po 2 i 3 miejscu umocniła się na pozycji wiceliderki.

Grodzicki był 6 i 2, ale w klasyfikacji generalnej powiększył przewagę nad rywalami. Na drugą pozycję awansował Artur Nowicki. Deskarz Bazy Mrągowo wygrał jeden z dzisiejszych wyścigów, a drugi - podobnie jak w niedzielę - ukończył na siódmej pozycji.

W gronie juniorów z trzeciej na czwarte miejsce spadła Maja Dziarnowska, która dziś była 6 i 5. Część strat z inauguracyjnego dnia zmagań odrobił Jan Suliński, który był 5 i 7, ale nadal ma dwa razy więcej punktów niż trzeci w klasyfikacji.