Wiadomości

Unia Tarnów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Eryk Jóźwiak: Jedziemy wygrać

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Eryk Jóźwiak (z lewej) w poniedziałek po raz pierwszy poprowadzi Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Czy menedżer - debiutant wprowadzi żużlowców do PGE Ekstraligi?
Eryk Jóźwiak (z lewej) w poniedziałek po raz pierwszy poprowadzi Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Czy menedżer - debiutant wprowadzi żużlowców do PGE Ekstraligi? fot. A.Buczyński/akbiphotos.pl

- Jedziemy wygrać, zadowoli nas wszystko powyżej 45 punktów. Od pierwszego meczu będziemy się bić o pierwsze miejsce i awans do PGE Ekstraligi - mówi Eryk Jóźwiak, menedżer-debiutant Zdunek Wybrzeże Gdańsk przed pierwszym meczem eWinner 1. Ligi Żużlowej w sezonie 2021. Jego podopieczni w poniedziałek 5 kwietnia o godz. 15:30 zmierzą się z Unią Tarnów.Relacja LIVE
35:55
Unia
Tarnów
ZDUNEK
WYBRZEŻE
Gdańsk

5 kwietnia 2021, godz. 15:30  zobacz relację LIVE!


Typowanie wyników

mecz ligowy
05.04.2021 godz.15:30
wartość: 3 punkty
Unia Tarnów
35:55 bez
kibiców
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

1

31%

95 typowań

x

0%

0 typowań

2

69%

207 typowańŻużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk w poniedziałek zainaugurują ligowy sezon. Z liderami z poprzednich rozgrywek, potężnymi wzmocnieniami i nowym, debiutującym menedżerem, czerwono-biało-niebiescy po 5 latach nieudanych starań, mają wreszcie sięgnąć po upragniony awans do PGE Ekstraligi.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Kto najsilniejszym rywalem? ZagłosujRywalizację rozpoczną od wyjazdowego spotkania z Unią Tarnów. "Jaskółki" do niedawna wymieniane były razem z gdańszczanami jako jeden z głównych kandydatów do play-off z udziałem najlepszej czwórki rundy zasadniczej. Ze względów oszczędnościowych, klub zdecydował się jednak rozstać ze ścigającym się jeszcze w minionym roku w elicie Pawłem Miesiącem, a ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa, mecz z Wybrzeżem opuści podstawowy junior Przemysław Konieczny.

- Jedziemy wygrać, zadowoli nas wszystko powyżej 45 punktów. Od pierwszego meczu będziemy się bić o pierwsze miejsce i awans do PGE Ekstraligi. Musimy od początku zaznaczyć jaki jest nasz cel. Unia jest bez wątpienia osłabiona, ale to wcale nie znaczy, że będzie tam łatwo. To wciąż trudny rywal. Choćby Artur Mroczka nie jeździ tam od wczoraj i będzie mocny, nie możemy nikogo zlekceważyć - przekonuje Eryk Jóźwiak, który poprowadzi Wybrzeże.
Awizowane składy na poniedziałkowy mecz w Tarnowie:
UNIA: 9. Niels Kristian Iversen, 10. Aleksander Woentin, 11. Ernest Koza, 12. Artur Mroczka, 13. Rohan Tungate, 14. Mateusz Gzyl, 15. Dawid Rempała, 16. zawodnik do lat 23

WYBRZEŻE: 1. Krystian Pieszczek, 2. Rasmus Jensen, 3. Jakub Jamróg, 4. Michał Gruchalski, 5. Wiktor Kułakow, 6. Alan Szczotka, 7. Piotr Gryszpiński, 8. zawodnik do lat 23


O ile w przypadku swoich czterech liderów i zawodników młodzieżowych, menedżer musiał jedynie przypisać ich do konkretnych numerów i układu par w składzie, miał spory ból głowy z wyborem zawodników na pozycje U-24 i rezerwowego U-23. Tym bardziej, że żaden za aspirujących do tych miejsc zawodników nie błyszczał na treningach i memoriale Henryka Żyto, a w tym momencie były to jedyne wykładnie ich dyspozycji. Ostatecznie w awizowanym składzie Jóźwiak jako zawodnika U-24 wystawił Michała Gruchalskiego.

- Wybór był ciężki, ale przeważyło to, że Michał najlepiej zna tarnowski tor i jest najbardziej doświadczony z całej tej "brygady". Postawiłem na skład, który w mojej ocenie jest na ten moment optymalny. Ligowy bój nas zweryfikuje, a jak będą problemy to mamy jak rotować składem - tłumaczy Jóźwiak.

Unia Tarnów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk - układ par w poszczególnych wyścigachMenedżer Wybrzeża zdradził ponadto, że jako rezerwowego z numerem 8 wystawi Lukasa Fienhage. Niemiec, który od przyjazdu do Gdańska imponuje zaangażowaniem, miał niefortunny wypadek. Po jednym z treningów rozciął palec podczas prac przy sprzęcie i musiał udać się do szpitala. Na szczęście uraz nie okazał się poważny i zawodnik pojedzie do Tarnowa. Wystartuje tam w kevlarze pożyczonym od jednego z klubowych kolegów, gdyż jego strój "utknął" na przejściu granicznym.

- Mam nadzieję, że na tym koniec perypetii Lukasa. Mecz zacznie Michał, ale jeśli on lub ktoś inny z naszych zawodników będzie miał problemy, Fienhage będzie w pogotowiu, aby go zastąpić. To indywidualny mistrz świata na długim torze i nie ukrywam, że wziąłem to pod uwagę powołując go na poniedziałkowy mecz. Tarnowski obiekt należy bowiem do tych dłuższych - wyjaśnia Jóźwiak.

Zdunek Wybrzeże ma problem z pozycjami U-23 i U-24

Opinie wybrane


wszystkie opinie (108)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 16 27 62.5%
2. Sławek Surkont 16 26 62.5%
3. Marek Lamczyk 16 26 56.3%
4. Zdzisław Werner 16 25 50%
5. Radosław Dymkowski 16 24 62.5%

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
3 ROW Rybnik
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
6 Orzeł Łódź
7 Aforti Start Gniezno
8 Unia Tarnów

Playoff

Półfinały
Cellfast Wilki Krosno
1 miejsce po rundzie zasadniczej
100
Arged Malesa Ostrów
2 miejsce po rundzie zasadniczej
104
Zdunek Wybrzeże Gdańsk
4 miejsce po rundzie zasadniczej
80
ROW Rybnik
3 miejsce po rundzie zasadniczej
75
Finał
Cellfast Wilki Krosno
zwycięzca półfinału 1
30
Arged Malesa Ostrów
zwycięzca półfinału 2
60

Terminarz

11.09 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
15.08 (nd) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 49:41 Unia Tarnów LIVE!
31.07 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane