• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże ma problem z U-23 i U-24. Pieszczek gościem w Grudziądzu

Rafał Sumowski
29 marca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
aktualizacja: godz. 12:11 (30 marca 2021)

Energa Wybrzeże - żużel

Górny rząd od lewej: Drew Kemp, Aleksander Kajbuszew. Dolny: Michał Gruchalski, Lukas Fienhage. Których dwóch z tych czterech wywalczy sobie miejsce w składzie na pierwszy mecz Zdunek Wybrzeże Gdańsk? Górny rząd od lewej: Drew Kemp, Aleksander Kajbuszew. Dolny: Michał Gruchalski, Lukas Fienhage. Których dwóch z tych czterech wywalczy sobie miejsce w składzie na pierwszy mecz Zdunek Wybrzeże Gdańsk?

- Jest delikatny problem, ale przed nami jeszcze dwa treningi. Liczę, że dojdziemy z chłopakami do ładu - mówi menedżer Eryk Jóźwiak, o żużlowcach pretendujących do miejsc przewidzianych dla zawodników U-23 i U-24 w meczowym składzie Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Rywalizuje o nie czterech żużlowców, ale żaden z nich nie zachwycił w pierwszych tegorocznych zawodach. - Ich zadaniem będzie zdobywać przynajmniej jeden punkt w każdym wyścigu - mówi Jóźwiak, który w piątek ma podać skład na inauguracyjny mecz sezonu z Unią Tarnów. We wtorek Krystian Pieszczek poinformował, że ponownie dołączy do GKM Grudziądz na zasadzie gościa.Aktualizacja 30 marca, godz. 12:11

Krystian Pieszczek poinformował, że w sezonie 2021 ponownie dołączy do GKM Grudziądz na zasadzie gościa. "Krycha" w PGE Ekstralidze będzie mógł wystartować, gdy w wypadku stwierdzenia zakażenia koronawirusem u przynajmniej jednego zawodnika z podstawowej kadry grudziądzkiego zespołu (pięciu zawodników z najwyższa średnią biegową). Pierwszeństwo będą miały oczywiście starty w Wybrzeżu. Wcześniej podobne umowy podpisali Wiktor Kułakow z eWinner Apatorem Toruń i Jakub Jamróg z Betard Spartą Wrocław.
Zdunek Wybrzeże Gdańsk - wiadomości, zdjęcia, relacje, wyniki i terminarzJaki duet żużlowców U-23 i U-24 wystawił(a)byś na pierwszy mecz Wybrzeża?

Wraz z sezonem 2021 w eWinner 1. Lidze Żużlowej obowiązywać zaczął nowy przepis dotyczący składu meczowego. Z numerami 8 i 16 muszą znaleźć się rezerwowi do lat 23, zaś wśród seniorów z numerami 1-5 i 9-13 musi znaleźć się przynajmniej po jednym zawodniku do lat 24.

W Zdunek Wybrzeże o te dwa miejsca rywalizują: Rosjanin Aleksandr Kajbuszew, Anglik Drew Kemp, Niemiec Lukas Fienhage oraz Michał Gruchalski. Na tydzień przed ligową inauguracją, wszyscy czterej mieli okazję sprawdzić się podczas niedzielnego memoriału Henryka Żyto.

Niestety, w odróżnieniu od podstawowych seniorów (Rasmus Jensen, Jakub Jamróg, Wiktor Kułakow, Krystian Pieszczek), żaden z nich nie wypadł przekonująco. W pierwszej serii błysnął wprawdzie Kemp, który za plecami przywiózł Kułakowa, ale później spuścił z tonu.

Jensen i Kudriaszow wygrali memoriał Henryka ŻytoNajwięcej punktów z tego grona zdobył Kajbuszew, który przez wielu był postrzegany jako ostatni w kolejce do składu. Zwłaszcza po tym, gdy pierwszy tegoroczny trening w Gdańsku zakończył dwoma upadkami. Gorzej wypadł jednak Fienhage, a w szczególności Gruchalski.

- Przed zawodami powiedziałem moim zawodnikom, że to nie jest casting. Mieli podejść do nich na luzie i sprawdzić sprzęt. Nie ukrywam jednak, że jest delikatny problem jeśli chodzi o pozycje U-23 i U-23. Te zawody dały mi do myślenia. Nie chodzi o zdobycze punktowe, ale o styl i to w jaki sposób zawodnicy reagowali na warunki torowe. Nie oczekiwałem oczywiście, że któryś z nich będzie wygrywał z Mikkelem Michelsenem, ale jeśli już jedzie się na punktowanej pozycji, trzeba ją obronić. Lampka ostrzegawcza się zapaliła, ale przed nami jeszcze dwa treningi w tym tygodniu. Liczę, że dojdziemy z chłopakami do ładu - mówi Eryk Jóźwiak

Nowe przepisy w 1. lidze żużlaMenedżer Zdunek Wybrzeże Gdańsk awizowany skład na poniedziałkową inaugurację w Tarnowie poda w czwartek. Bezpośrednio przed meczem będzie mógł w nim dokonać dwóch zmian, a ponadto nie musi od razu podawać nazwiska rezerwowego.

Wydaje się, że pewien handicap jest po stronie Gruchalskiego. Choć "Misiek" w niedzielę wypadł bardzo kiepsko, ma po swojej stronie dwa atuty. Pierwszy to fakt, że w minionym sezonie ścigał się dla Unii Tarnów i ma obycie z tym torem, gdy Kajbuszew, Fienhage i Kemp zbierają dopiero doświadczenia z polskimi torami w ogóle.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże przeprowadzają się do Gdańska. Inauguracja 5 kwietniaPo drugie, jako Polak będzie pierwszy w kolejce do zastąpienia Krystania Pieszczka lub Jakuba Jamroga na wypadek kontuzji. Teoretycznie lepiej więc takiego zawodnika trzymać "pod prądem".

- Jestem po rozmowach z zawodnikami. Wiedzą, że na turnieju żaden z nich nie zachwycił. Nie panikujemy, a ja wybiorę najlepsze według mnie zestawienie. Mamy silny szkielet zespołu, ale zawodnicy do lat 23 i do lat 24 będą mieli swoje ważne role. Ich zadaniem będzie zdobywać przynajmniej jeden punkt w każdym wyścigu. Wówczas będę zadowolony, choć wiem, że stać ich na więcej i takie też mają ambicje - kończy Jóźwiak.

Typowanie wyników

5 kwietnia 2021, godz. 15:30
3 pkt.
Unia Tarnów
35 : 55
bez
publiczności
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

31% 95 typowań Unia Tarnów
0% 0 typowań REMIS
69% 207 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje dane

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (36)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
6% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Inpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane