Unia zdegradowana, mimo wygranej

9 czerwca 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku skompromitowali się na zakończenie rozgrywek II ligi. Gdynianie przegrali na własnym boisku z Unią Janikowo 0:4 (0:1) i skończyli sezon na 11. miejscu. Goście i tak zostali zdegradowani, bo nie doczekali się na korzystne wieści z Zielonej Góry. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z Narodowego Stadionu Rugby.

.

Bramka:
Hulisz 47, Dettlaff 81 (karny), Mądrzejewski 89, Krzywicki 90+5

BAŁTYK: Grubba - Siezieniewski (51 Drzymała), Wasielewski, Benkowski, Król - Granosik, Pietrzyk, Trochim, Byczkowski (79 Kozerkiewicz) - Michałek, Kudyba

Unia: Hołubiec - Brzykcy (78 Cuper), Poznański, Ettinger, Wawrzyniak (86 Sirc) - Komosta (90 Zaleski), Dettlaff, Mądrzejewski, Hulisz, Nowosielski - Krzywicki.

Sędzia: Nawodziński (Koszalin). Żółte kartki: Trochim, Król, Wasielewski (Bałtyk), Ettinger, Hulisz, Wawrzyniak, Hołubiec (Unia). Czerwona kartka: Trochim (po drugiej żółtej - 43. min). Widzów: 400.

Goście zostali na boisku i oczekiwali wieści z Zielonej Góry. Nie doczekali się na dobre wieści...

Koniec meczu. Najwyższa porażka w tym sezonie Bałtyku stała się faktem. Aż 0:4. Takiego wyniku nie tłumaczy nawet gra w "10".

90+5' Unia prowadzi 4:0
. Szybka odpowiedź gości. Krzywicki sam na sam z bramkarzem Bałtyku nie zmarnował szansy

90+4' strzał Pietrzyka, celny, ale za słaby, aby zaskoczyć Hołubca

90+2 kolejna zmiana w Unii

90+1' za opóźnianie gry żółtą kartkę dostał bramkarz Unii

90' strzał Kudyby zablokowany, do piłki 20 metrów dopadł Michałek, ale posłał ją nad bramką

90' sędzia doliczył aż pięć minut

89' Unia prowadzi 3:0 Podanie Skirca tak precyzyjne, że Mądrzejewski wyszedł sam na sam z Grubbą i nie zmarnował okazji

86' zmiana w Unii, Sirc za Wawrzyniaka

85' strzał z wolnego Mądrzejewskiego pewnie złapał dobrze ustawiony do tej interwencji Grubba

84' kolejny upadek teatralny piłkarza Unii i domaganie się przez niego pomocy masażysty budzą już głośny śmiech na widowni

83' Dettlaff tym razem zza "16" i obok słupka

82' przed szansą na trzeciego gola Krzywicki. Dobra interwencja Grubby. Napastnik Unii wściekły kopnął w reklamę za bramką. Bez żadnych konsekwencji ze strony arbitra

81' Unia prowadzi 2:0. Wynik z karnego poprawił sam poszkodowany. Co ciekawe Marcin Dettlaff to wychowanek... Bałtyku

80' sam na sam z Grubbą Dettlaff. Pomocnik Unii minął Grubbę, a bramkarz Bałtyku go sfaulował

79' druga zmiana w Bałtyku. Młodzieżowiec za młodzieżowca, czyli Kozerkiewicz za Byczkowskiego. Zapewne ostatnia, bo na ławce został rezerwowy bramkarz Żemojtel oraz kontuzjowani Martyniuk i Adamus

78' pierwsza zmiana w Unii. Cuper za Brzyckego. Zmiana została przeprowadzona w spacerowym tempie. W ogóle w ostatnich minutach goście przy każdej okazji próbują "urywać" sekundy

77' strzał z bliska Krzywickiego głową odbił Grubba przed siebie, dobijający Nowosielski kopnął z pięciu metrów wysoko nad bramką. Mogło, a nawet powinno być 2:0 dla gości

75' strzał Krzywickiego zza pola karnego, Grubba przepuścił piłkę licząc, że minie bramkę, a futbolówka trafiła w słupek

73' strzał Michałka z dystansu wysoko nad bramką

71' Krzywicki znów wymaga pomocy masażysty

69' z wolnego strzał Hulisza. Grubba wypiąstkował piłkę nad poprzeczkę

68' Krzywicki szybszy od Wasielewskiego. Obrońca Bałtyku spóźniony przy piłce faulował i otrzymał żółtą kartkę

67' Unia najwyraźniej zadowolona z prowadzenia i liczebnej przewagi cofnęła się i teraz piłka częściej w posiadaniu Bałtyku

65' dobry przerzut Wasielewskiego z pominięciem drugiej linii w kierunku Kudyby. Napastnika ubiegł Hołubiec wybijając piłkę w aut poza własną "16"

63' z wolnego Michałek w mur, ale na tyle mocno, że trafiony piłką w brzuch Poznański przez dobrą minutę zwijał się z bólu leżąc na murawie

62' Kudyba wywalczył rzut wolny około 30 metrów od bramki

60' strzał Króla tylko w boczną siatkę

57' brzydki faul Wawrzyniaka na Drzymale, pomocnik gdyński wymaga pomocy masażysty, a lewy obrońca Unii ukarany żółtą kartką

55' indywidualna akcja Kudyby, Darek popisał się kilkoma zwodami, ale nic nie mógł wskórać skoro był sam przeciwko pięciu rywalom, koledzy za nim nie nadążył

54' indywidualna akcja Michałka, wywalczył róg. On też dośrodkował z narożnika boiska, ale Hołubiec pewnie złapał piłkę

51' zmiana w Bałtyku. Może pobudzi gospodarzy do lepszej gry w ofensywie, bo za obrońcę wszedł pomocnik. Drzymała zastąpił Siezieniewskiego, co oznacza, że na prawą stronę defensywy wycofany zostanie Granosik

51' żółta kartka dla autora gola Hulisza, który tym razem faulował

48' w Zielonej Górze Elana nadal prowadzi 1:0, a zatem Unia mimo wszystko jest poza II ligą

47' Unia prowadzi 1:0. Zbyt krótkie wybicie piłki przez Grubbę i obrońców. Hulisz uderzył z 11. metra precyzyjnie, tuż przy lewym słupku bramki Bałtyku

46' Unia rozpoczęła drugą połowę. Obie drużyn bez zmian, Bałtyk oczywiście w "10"

45+1' koniec pierwszej połowy

45' sędzia doliczył jedną minutę

43' skrajna reakcja trybun. Niektórzy kibice klaszczą, gdy piłkarz schodzi do szatni, a inni krzyczą "Trochim, gdzie masz rozum?!"

43' znów nerwowo nie wytrzymał Trochim. Za niesportowe zachowanie pomocnik Bałtyku otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Gospodarze grać będą w "10".

42' podanie Hulisza do Komsty, który byłby sam na sam z bramkarze, ale znów sędzia boczny podniósł chorągiewkę i gwizdkę przerwał tę akcję

40' znów piłkarze próbują sobie sami wymierzać sprawiedliwość po faulach. Sędzia napomniał Michałka i Brzykcego, a najaktywniejszemu w rękoczynach na środku boiska Ettingerowi pokazał kartkę

39' Siezieniewskiemu niewiele zabrakło, aby przejąć piłkę w "16" Unii. Obrońcę Bałtyku nieznacznie uprzedził Hołubiec

35' dośrodkowanie z rzutu wolnego Trochima, w polu karnym do "główki" doszedł Pietrzyk, ale uderzył zbyt słabo, aby zaskoczyć Hołubca, który pewnie złapał piłkę

34' znów nerwy odmówiły posłuszeństwa piłkarzowi Bałtyku. Identyczna sytuacja jak kilka minut wcześniej. Z tą tylko różnicą, że faulował Brzykcy, a po gwizdku sędziego rywala odepchnął Król. Obrońca gdyński też otrzymał żółtą kartkę

31' Bałtyk gra wyjątkowo nieporadnie w defensywnie. Do kolejnego podania Trochima w okolice "16" nawet nie pobiegł żaden z jego kolegów i bramkarz Unii spokojnie przejął piłkę

29' faulował Mądrzejewski, ale nerwy poniosły Trochima, który odepchnął rywala po gwizdku sędziego. Arbiter ukarał gdyńskiego pomocnika żółtą kartką

27' około 35 metrów od bramki Unii był rzut wolny. Trochim mocno podkręcił piłkę, ale spadła ona tylko na górnej siatce bramki przyjezdnych

26' Unia stara się grać prostopadłymi podaniami na Krzywickiego, ale Bałtyk gra "wysoko". Stąd chyba już piąty spalony

24' piłka na górnej siatce Bałtyku, po dośrodkowaniu Hulisza, które straciło impet na nodze próbującego blokować piłkę Króla

22' złe informacje dla piłkarzy Unii. Elana prowadzi w Zielonej Górze. To oznacza degradację dla zespołu z Janikowa bez względu na wynik w Gdyni. Zapewne nikt piłkarzom podczas gry nie przekaże tej informacji, aby nie stracili motywacji do gry

21' doskonały wślizg Benkowskiego, który wygarnął piłkę spod nóg Nowosielskiego. Gdyby obrońca Bałtyku nie trafił w piłkę byłby karny lub lewoskrzydłowy gości znalazłby się sam na sam z gdyńskim bramkarzem

20' póki co częściej przy piłce są piłkarze Unii, ale Bałtyk umiejętnie rozbija ataki rywali najczęściej najpóźniej na linii własnej "16". Gospodarze nastawieni są wyraźnie na grę z kontry, ale na razie brakuje im dokładnych podań, aby zagrozić bramce przyjezdnych

20' po kornerze zza pola karnego uderzył Mądrzejewski. Grubba pewnie złapał piłkę

19' Wasielewskim dobrym wślizgiem powstrzymał w polu karnym Krzywickiego, będzie róg dla gości

18' strzał Hulisza po nodze obrońcy o mały włos nie zaskoczył Grubby, gdyż piłka zmierzając wyraźnie poza bramkę po odbiciu od sztucznej murawy zmieniła kierunek i tylko nieznacznie minęła słupek

14' szybka akcja Bałtyku zakończona strzałem obok słupka Granosika

13' faulowany Michałek. Blisko 30 metrów od bramki. Michał sam wykonał wolnego kopiąc w mur, a dobitka poszybowała nad poprzeczką

11' nieporozumienie między bramkarze, a obrońcami gości, piłka spadła bezpańska 11 metrów od bramki, ale nie było tam żadnego gdynianina

8' strzał Hulisza z 18 metrów, ale źle trafił w piłkę i poszła ona obok bramki

7' pierwszy składniejszy atak Bałtyku, ale dośrodkowanie w pole karne Byczkowskiego z tych z cyklu "do nikogo" i piłka wyszła poza boisko

3' pierwszą składniejszą akcję meczu kończy wyjście Krzewickiego na spalonego. To nominalnie jedyny napastnik Unii, ale "wysoko" grają boczni pomocnicy, a bardzo aktywny jest również Hulisz, który zmienia pozycje. Gdy tylko goście są przy piłce to przechodzą do ustawienia 1-4-3-3

1' Mecz rozpoczął Bałtyk. Kapitanem jest dzisiaj Kudyba, bo Martyniuk jest rezerwowym

0' Adam Tomaszewski przed grą wręczył statuetkę dla Dariusza Kudyby. To nagroda dla najlepszego piłkarza Bałtyku sezonu 2009/10 według głosowania przeprowadzonego na stronie internetowej kibiców. Może to być ostatni występ tego piłkarza w Gdyni, gdyż kończy mu się kontrakt z klubem.

0' Unia gra o dużą wyższą stawkę. Zespół z Janikowa traci punkt do Elany (gra w Zielonej Górze) i jest obecnie drugą drużyną, która żegna się z II ligą. Uni wystarczy dogonić rywali, aby się utrzymać, bo ma lepszy bilans bezpośrednich gier (2:2 2:0).

0' Bałtyk może wyprzedzić Raków, jeśli wygra, a częstochowianie przegrają w Jarocinie. Wówczas drużyny zrównają się punktami, a gdynianie mieć będą lepszy bilans bezpośrednich spotkań (2:1, 0:0).

Pozostałe mecze 34. kolejki:
Lechia Zielona Góra - Elana Toruń 0:1 (0:1), Zawisza Bydgoszcz - Polonia Słubice 1:1 (0:1), Jarota Jarocin - Raków Częstochowa 0:0, Nielba Wągrowiec - GKS Tychy 4:1 (0:0), Zagłębie Sosnowiec - Czarni Żagań 1:0 (0:0), Górnik Polkowice - Ślęza Wrocław 3:1 (2:1), Olimpia Grudziądz - Tur Turek 1:1 (1:0), Ruch Radzionków - Miedź Legnica 3:1 (1:1).

Opinie (110) ponad 20 zablokowanych

• Bałtyk Gdynia! (6)

jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Bałtyczek gra!

• 31 41

• To co robisz na tym forum ?

• 22 5

• (1)

Warszawa pozdrawia cały BAŁTYK!!!

• 11 14

• Kraków pozdrawia całą Zatokę Pucką !!!

• 15 4

• 400 jest zawsze tam...

ot cały potencjał

• 6 3

• Bałtyk będzie grać w pucharach na PGE Arena (1)

a nie jakaś tam Lechia.

• 2 0

• chyba na ukulele:D

• 0 0

• szkoda,że w pracy...

szkoda pory i dnia meczu bo przydałoby się podziękowac przy wyższej frekwencji chłopakom za cały trudny sezon...do boju SKS!!!

• 20 16

• BALTYKU SPOKOJNIE DOGRAC DO KONCA A W PRZYSZLYM SEZONIE POKAZEMY PRAWDZIWYM KIBICA GDZIE NASZ MIEJSCE!!! (3)