Uśpione po dobrej pierwszej połowie

9 stycznia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

W pierwszym tegorocznym spotkaniu w ekstraklasie piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu pewnie wygrały na wyjeździe z KSS Kielce 35:24 (24:11). Rozmiary wygranej gdynianek mogły być jeszcze bardziej okazałe, ale po zmianie stron zespół Jerzego Cieplińskiego już nie forsował tempa i zadowolił się jedynie kontrolowaniem bezpiecznej przewagi

.

KSS: Kawka, Wiekiera - Rosińska 7, Pokrzywka 6, Kot 5, Gedrojt 4, Osiak 1, Woźniak 1, Mochocka, Słoma, Lalewicz, Łutaj, Olejarczyk, Nowak.

VISTAL ŁĄCZPOL: Mikszto - Sulżycka 6, Głowińska 3, Kulwińska 5, Jędrzejczyk 3, Stachowska 1, Białek 2, Szott 1, Szwed 6, Koniuszaniec 8.

Trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach nie poprawiła stanu kadrowego Vistalu Łączpolu. Co prawda w Gdyni podjęła treningi Urszula Lipska, ale do gry w ekstraklasie, podobnie jak dwie zawodniczki zza wschodniej granicy, jeszcze nie została zatwierdzona.

Lipska urodziła się w 1980 roku, jest rozgrywającą i wychowanką Słupii. Następnie występowała w takich klubach jak: Start Elbląg, SPR Lublin (w sezonie 2005/06 mistrzostwo Polski) oraz w niemieckich drużynach z zaplecza Bundesligi: TV Mainzlar, TSG Ketsch i TuS Metzingen.

Tym samym Łaczpol grał w Kielcach nie tylko bez nowych zawodniczek w polu, ale w bramce musiała wystarczyć Patrycja Mikszto, bo Paulina Górecka jest kontuzjowana.

Na szczęście na inaugurację 2010 roku czwartą drużynę minionego sezonu czekał mecz jedynie z beniaminkiem ekstraklasy. Kielecki KSS tylko raz objął w tym pojedynku prowadzenie (2:1).

Od tego wyniku kolejno na listę strzelców wpisywały się Patrycja Kulwińska, Monika Głowińska, Karolina Sulżycka i Karolina Szwed. Przy prowadzeniu Vistalu Łaczpolu 6:2 rywalki dały za wygraną. Aż do przerwy rosła przewaga przyjezdnych.

Gdynianki jeszcze tylko mocno zaczęły drugą połowę. Po bramkach Agnieszki Białek i Anny Szott odskoczyły na 26:11. Jak się później okazało, było to najwyższe prowadzenie gdynianek tego dnia.

- Zagraliśmy dobrze w pierwszej połowie. Jednak wysokie prowadzenie najwyraźniej uśpiło naszą drużynę - ocenił rzetelnie postawę w Kielcach Vistalu Łączpolu drugi trener gdyńskiej drużyny, Adrian Struzik.

W dalszej części spotkania mecz się wyrównał, a nawet dzielnie walczącym do końca kielczankom udało się zmniejszyć rozmiary porażki do 11 bramek.

Na taki odpoczynek gdynianki na pewno nie będą mogły sobie pozwolić w najbliższą środę. 13 stycznia nasza drużyna zagra na wyjeździe w ćwierćfinale Pucharu Polski z SPR Lubin. Wynik tego spotkania można obstawiać w naszym typerze.

Pozostałe wyniki 14. kolejki:
AZS Politechnika Koszalińska - SPR Olkusz 32:15 (17:9); Piotrcovia - AZS AWF Wrocław 26:21 (15:9); Start Elbląg - Zagłębie Lubin 27:34 (11:14); SPR Lublin - KPR Jelenia Góra 43:16 (21:5); Ruch Chorzów - Zgoda Ruda Śląska 28:27 (18:11);