W cieniu pogrzebu

25 września 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Piąta kolejka ekstraklasy rugby toczyła się w cieniu uroczystości żałobnych w Gdyni. W sobotę został pochowany Dariusz Olejniczak, 24-letni zawodnik Arki i reprezentacji Polski, który zginął w wypadku motocyklowym trzy dni wcześniej. Lechia Gdańsk obroniła miano niepokonanej drużyny, wygrywając w Poznaniu. Ogniwo Sopot przegrało w Krakowie.

Posnania - Lechia 9:18 (9:15)
Punkty: Jurij Buhałow 9 - Rafał Kwiatkowski 5, Rafał Sajur 5, Rafał Kochański 5, Janusz Urbanowicz 3.

LECHIA: Urbanowicz, Marciniak (50 Klusek), Zieniuk - Sienkiewicz, Jastrząb - Sajur, Doroszkiewicz (70 Zaniewski), Kochański (65 Kunicki) - Piszczek (60 Lenartowicz) - Szablewski, Śliwiński, Potarowicz (62 Latopolski), Grebasz, Kwiatkowski - Fedde.

Gdańszczanom udał się rewanż za mecz sprzed wakacji, kiedy to właśnie na rzecz poznańskich rugbistów przegrali na własnym boisku brązowe medale. Ten sukces Stanisław Zieliński zadedykował... Dariuszowi Olejniczakowi.

- Zwróciliśmy się do Posnanii o przełożenie meczu, gdyż chcieliśmy wziąć udział w pogrzebie. Niestety, rywale nie wyrazili zgody i na gdyńskiej ceremonii mogliśmy być tylko myślami. Tym bardziej musieliśmy tam wygrać... Dla "Oleja" - podkreślał gdański szkoleniowiec.

Mecz pomyślnie rozpoczęli gospodarze. Po karnym Buchało prowadzili 3:0. Gdańszczanie odpowiedzili akcją młyna, którą wykończył Sajur. Przewagi nie oddali już do końca gry. Jeszcze przed przerwą udało się zdobyć drugie przyłożenie (Kochański). Rywale odpowiadali tylko po karnych. W drugiej połowie jedyne punkty zdobył Urbanowicz. Kapitan Lechii w swoim stylu posłał piłkę nogą do celu z około 40 metrów!

Juvenia Kraków - Ogniwo 27:12 (12:12)
Punkty: Piotr Liguziński 10, Alesz Rozga 5, Piotr Sas 5, Rafał Budka 5, Mateusz Grin 2 - Dariusz Pionk 5, Mariusz Wilczuk 5, Daniel Podolski 2.

OGNIWO: Witoszyński, M.Plich, Pionk - Adamczewski, Jagielski (63 Rogowski) - Iwańczuk, Czyż, Kacała - Cackowski - Czaja, Nikielski, Podolski, Malochwy, Olszewski - Wilczuk.

Tradycji stało się zadość. Do gry z drużyną, która w przesezonowych rachubach wydawała się być w zasięgu sopocian do gry wszedł trener. Tym razem nie był to Sylwester Hodura, a Grzegorz Kacała. Jednak Ogniwu konsekwencji w działu i przede wszystkim sił starczyło tylko na pierwszą połowę. Goście rozpoczęli mecz od prowadzenia 12:0. Niestety, więcej punktów nie zdobyli... Przewaga Juvenii była zdecydowana zwłaszcza po przerwie, gdy zdobyła 15 punktów bez własnych strat.

Pozostałe wyniki 5. kolejki: Pogoń Siedlce - Folc AZS Warszawa 8:15 (5:12), Budowlani Blachy Pruszyński Łódź - Orkan Sochaczew 55:6 (26:0), Arka Gdynia - Budowlani Lublin (przełożony).

• w cieniu samobojcy na motorze

Dobrze, ze nie zabil kogos idacego spokojnie do klubu.
    A ten cwaniaczek co sie z nim scigal powiniem miec maske obita za to ze udawal ze sprawa go nie dotyczy. Taki byl odwazny do scigania sie, a jak czlowiek zginol to udaje ze go tam nie bylo. Jak ja takich nie lubie.

• 0 0

• Łódz

Budowlani Łódz-Orkan Sochaczew 55-6

• 0 0

• szkoda mi was tych ludzi ktorzy nie potrafia byc powazni nawet w chwilach smierci, nie zycze wam tego, bo ze smierci bliskich juz byscie sie tak nie smieli...

• 0 0

• Brawo Zieliński, brawo Lechia

To się nazywa solidarność rugbowa, bez względu spod jakiego jestes szyldu.

A Poznań to dziady...

• 0 0

• Arka musicie wbier... Posnanii za Oleja!!!!

• 0 0

• Stasiu ty zawsze miałeś klasę

Dobrze, że wróciłeś do rugby, trochę ucywilizujesz ten sport, którym w wielu klubach kieruja oszołomy...

• 0 0

• Posnania brak mozgu:PYRY

• 0 0

• posnania kawal h**a reszta dziada

• 0 0

• Kto tam rządzi

Posnania najpierw wybieracie sobie meczyki na ktore pojedziecie a na ktore nie (i tak cic to niedalo bo Arka wygrala)a tu jeszcze taki numer ktory tez nic wam nie dal

Z pedalami trzeba krotko jechac bo to sa pedalskie zagrywki.

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.