W niedzielę w "Olivii" mecz z Sanokiem

Krzysztof Klinkosz
4 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Niesamowicie emocjonujący pojedynek obejrzeli kibice w "Olivii". Losy meczu Energi Stoczniowca z Unią Oświęcim ważyły się do ostatnich sekund, gdyż goście w sześciu zaatakowali czwórkę gdańszczan, a miejscowi nie otrzymali ewidentnego karnego. Ostatecznie podopieczni Andrzeja Słowakiewicza triumfowali 3:2 (1:1, 0:1, 2:0). W niedzielę biało-niebiescy ugoszczą KH Ciarko Sanok. Początek gry o godzinie 17.00

.

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Mat.Rompkowski - Kostecki, Skrzypkowski - Maciejewski, Smeja - Maj, Benasiewicz - Kantor, Skutchan, Rzeszutko - Vitek, Chmielewski - Steber - Jankowski, Kwieciński - B.Wróbel - Furo, Zienkiewicz - Ziółkowski - Wróblewski.

UNIA: Szydłowski; Gallo - Kowalówka, Javin - Cinalski, Połącarz - Obstarczyk, Kasperczyk - Krzemień, Klisiak - Jakubik - Wojtarowicz, Sękowski - Tabacek - Szewczyk, Modrzejewski - Stachura - Adamus, oraz Bibrzycki.

0:1 Adamus (6.57)
1:1 Ziółkowski (14.45)
1:2 Klisiak as. Jakubik (39.56 w przewadze)
2:2 Skutchan as. Vitek (40.26)
3:2 Furo as. B.Wróbel (54.04 w podwójnej przewadze)

Gdańszczanie rozpoczęli mecz ze sporym animuszem spychając rywali do defensywy, szkoda jednak, że zapału wystarczyło im tylko na kilka pierwszych minut, a tej optycznej przewagi nie zamienili na bramkę.

Po kilku szybkich atakach, tempo meczu spadło a goście nastawili się na grę z kontry. Po jednej z nich Mateusz Adamus strzałem w krótki róg pokonał Przemysława Odrobnego.

Po tej bramce nadal goście przyspieszyli tempo i byli o krok od podwyższenia rezultatu. Zbyt łatwo ogrywali gdańska obronę a przed szansą strzelenia gola na 2:0 stanął m.in. weteran polskich lodowisk Waldemar Klisiak.

Ataki gości trwały kilka minut, aż wreszcie gospodarze zaczęli dochodzić do głosu. W 15 minucie po kontrze lewą stroną przed bramkę zagrywał Tomasz Ziółkowski krążek odbił się jednak od łyżwy jednego z zawodników Unii i zmylił golkipera z Oświęcimia.

W drugiej tercji niewiele ciekawego działo się na tafli w Olivii. Obydwie drużyny wypracowały mniej więcej podobną ilość sytuacji podbramkowych, jednak brakowało im skuteczności. Dopiero w końcówce tercji, gdy na ławce kar siedział Jarosław Rzeszutko, Unii udało się strzelić gola. Krążek wpadł do bramki w olbrzymim zamieszaniu a gola zapisano Waldemarowi Klisiakowi.

Nie minęło jeszcze pół minuty trzeciej tercji a gdańszczanie doprowadzili do wyrównania. Bramkę na 2:2 strzelił Roman Skutchan.

Gospodarze z minuty na minutę obejmowali coraz większą przewagę optyczną, jednak swoich akcji nie mogli zamienić na bramki. W zespole Unii dobrze a czasem szczęśliwie bronił Zbigniew Szydłowski.

Dopiero w 55 minucie gdańszczanom udało się pokonać golkipera gości. Na ławce kar siedziało dwóch graczy Unii, gdańszczanie zamknęli rywali w ich tercji i zaczął się ostrzał bramki rywali.

Po kilku próbach krążek w siatce umieścił Milan Furo, strzelając pod brzuchem Szydłowskiego.

W ostatniej minucie meczu goście zdecydowali się wycofać bramkarza, ponadto karę otrzymał Michał Smeja. Rywale zaatakowali w sześciu, po kotłowaninie pod bramką Odrobnego gdańszczanom udało się wyprowadzić krążek z własnej tercji. Niestety, kontra nie zakończyła się bramką, gdyż w ostatniej chwili prowadzącego grę Vitka sfaulował gracz gości.

Sędzia nie podyktował jednak karnego, co spotkało się ze zdziwieniem obserwatorów spotkania. Sekundy jednak uciekały i po chwili gdańszczanie mogli cieszyć się ze zwycięstwa nad liderem Grupy B.

Tabela wprowadzona: 2009-12-05

Pozostałe wyniki piątkowej kolejki PLH: Akuna Naprzód Janów - Comarch Cracovia 2:3 po dogr. (1:1, 0:1, 1:0; d. 0:1), GKS Tychy - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 1:4 (1:2, 0:0, 0:2), JKH GKS Jastrzębie - Wojas Podhale Nowy Targ 3:6 (2:1, 1:2, 0:3). W grupie B rywalizowano tylko w Gdańsku gdyż mecz KH Sanok z KTH Krynica został przełożony zaś TKH Toruń pauzował.