• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

WYBRZEŻE Gdańsk - Azoty Puławy

Czerwono-biało-niebiescy po krótkiej przerwie świątecznej powrócili do treningów. Już w najbliższy czwartek we własnej hali rozegrają pierwszy mecz ćwierćfinałowy z Azotami Puławy. Podopieczni duetu Wleklak - Lijewski zdają sobie sprawę z wagi tego spotkania.

Typowanie wyników

mecz ligowy
20.04.2017 godz.18:30
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

65%

226 typowań

x

0%

1 typowanie

2

35%

121 typowań

Szczypiorniści Wybrzeża już w poprzednim tygodniu rozpoczęli ciężkie przygotowania do ćwierćfinału PGNiG Superligi. Do treningów powrócili w Poniedziałek Wielkanocny. - Przygotowania do meczów w ćwierćfinałach nie różnią się od tych z rundy zasadniczej. Jest praca nad taktyką i analiza materiałów video. Czekają nas kolejne dwa ciężkie spotkania, do których musimy podejść w pełni skupieni - tłumaczył Artur Chmieliński.

Osłabieni kadrowo gdańszczanie awansem do ćwierćfinału sprawili sporą niespodziankę. To właśnie wygrana nad Azotami Puławy w ostatnim meczu rundy zasadniczej zapewniła im miejsce w najlepszej ósemce ligi. - W sporcie wszystko jest możliwe. Pokazaliśmy w Puławach, że nawet tej klasy przeciwnik ma słabsze okresy gry, które można wykorzystać. Oni są teraz podrażnieni tą porażką i przyjadą do nas po zwycięstwo. Sądzę jednak, że gdy zagramy w pełnym skupieniu i będziemy wykorzystywać nadarzające się okazje, to może być bardzo ciekawy dwumecz - dodał bramkarz Wybrzeża.

Wygrana w ćwierćfinale z pewnością nie będzie łatwym zadaniem. Najbliższy rywal Wybrzeża to klasowy zespół. - Azoty mają skład złożony z bardzo dobrych technicznie i doświadczonych zawodników. Liczba punktów, które zebrali na koniec sezonu zasadniczego świadczy o ich sile - ocenił najbliższego rywala Chmieliński.

Zarówno trenerzy, jak i zawodnicy zespołu przyznają, że awans do ćwierćfinału był ich ukrytym przedsezonowym celem. Niestety, w miarę upływu sezonu ze składu Wybrzeża z powodu kontuzji wypadło kilku podstawowych zawodników. Gra w 1/4 jest więc sporym sukcesem. - Można powiedzieć, że otworzyła się przed nami pewna droga, którą każdy z nas chciałby pójść. Na tej drodze stoją jednak Puławy. Jest to dla nas szansa na ponowne pokazanie się z dobrej strony oraz możliwość zagrania dwóch ciężkich meczów z klasowym rywalem. Są to mecze, które dają duży bagaż doświadczenia, które jest nam niezmiernie potrzebne - dodał Artur.

Bramkarz czerwono-biało-niebieskich podkreśla jeszcze jeden ważny element, na który w ćwierćfinałowym spotkaniu liczy cały zespół. - Serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków piłki ręcznej na ten mecz. Grając w swojej hali zawsze ma się tę dodatkową energię, którą dają kibice. Mam nadzieję, że również w najbliższym meczu ona nas poniesie i zagramy dobre zawody - zakończył.

1/4 PGNiG Superligi: Wybrzeże Gdańsk - Azoty Puławy, czwartek, 20.04.2017 r., godz. 18.30

Szczypiorniści Wybrzeża zagrają w ćwierćfinale PGNiG Superligi! Pięknie to brzmi. W związku z tym na naszych kibiców czeka masa atrakcji. Do Gdańska zawita Trophy Tour 2017!

Już 20 kwietnia przy okazji pierwszego meczu ćwierćfinałowego z Azotami Puławy Kibice na własne oczy będą mogli zobaczyć, dotknąć, a nawet zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z pucharem, który pod koniec maja z dumą i radością wzniosą do góry przyszli Mistrzowie Polski.

Trofeum zaprezentowano po raz pierwszy 8 kwietnia w trakcie Super Klasyku - meczu pomiędzy Orlen Wisłą Płock a Vive Tauronem Kielce. 11 kwietnia, dzięki współpracy z Suzuki ruszyło Trophy Tour. Puchar po kolei odwiedza miasta, w których rozgrywane są mecze Rundy Finałowej.

20 kwietnia Trophy Tour zawita do Gdańska! Kibiców, którzy będą chcieli zobaczyć trofeum i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie zapraszamy już na godzinę przed meczem. Puchar będzie czekał w specjalnie przygotowanym miejscu przy wejściu do hali. Jeśli ktoś wyrazi zgodę, jego zdjęcie pojawi się na stronie internetowej PGNiG Superligi. Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj także

Relacja LIVE
24:27
WYBRZEŻE
AZOTY

20 kwietnia 2017, godz. 18:30  zobacz relację LIVE!

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10, 15 zł
Ceny biletów na mecze Wybrzeża w sezonie 2016/2017:

ERGO ARENA
Hala

Kondygnacja I: Normalny 20.00 zł, ulgowy 15.00 zł
Kondygnacja II: Normalny 15.00 zł, ulgowy 10.00 zł

Ulga:
młodzież szkolna i studenci za okazaniem legitymacji, seniorzy, którzy ukończyli 60. rok życia.

Osoby niepełnosprawne:
5,00 zł + 5,00 zł opiekun

Wejściówka:
5,00 zł - zorganizowane grupy młodzieży szkolnej pod nadzorem opiekuna po wcześniejszym zgłoszeniu w biurze Klubu.

Dzieci do 3 roku życia bezpłatnie.
HALA AWFiS
Hala

Normalny: 15.00 zł

Ulgowy: 10.00 zł
(młodzież szkolna i studenci za okazaniem legitymacji, seniorzy, którzy ukończyli 60. rok życia.

Osoby niepełnosprawne:
5,00 zł + 5,00 zł opiekun

Wejściówka:
5,00 zł - zorganizowane grupy młodzieży szkolnej pod nadzorem opiekuna po wcześniejszym zgłoszeniu w biurze Klubu.

Dzieci do 3 roku życia bezpłatnie.

Opinie

18.04 g.20.30
Bogdanka LUK Lublin
20.04 g.12.00
Unia Swarzędz
20.04 g.15.30
MKS Dąbrowa Górnicza
20.04 g.17.00
Budowlani Commercecon Łódź
20.04 g.17.30
Górnik Łęczna
14.04 g.17.30
Asseco Resovia Rzeszów
14.04 g.14.00
Cellfast Wilki Krosno
14.04 g.12.40
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
13.04 g.16.00
Corotop Gwardia Opole
13.04 g.16.00
Awenta Pogoń Siedlce