Wybrzeże lepsze od Spójni

Rafał Sumowski
12 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku

Zobacz bramkę Łukasza Rogulskiego na 7:7.

Wybrzeże Gdańsk pokonało w Ergo Arenie Spójnię Gdynia 27:23 (15:11) w pierwszych derbach Trójmiasta w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych. Mecz lepiej rozpoczęli goście, ale później inicjatywę przejęli miejscowi, którzy prowadzili nawet różnicą siedmiu bramek. Dla zwycięzców to ostatni mecz w tym roku. Pokonani w sobotę zagrają awansem z wicemistrzem Polski - Orlenem Wisłą Płock.

Chmieliński - Prymlewicz 7, Rogulski 6, Wróbel 4, Kondratiuk 4, Papaj 3, Bednarek 2, Adamczyk 1, Sulej, Podobas, Komarzewski
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Bąk, Ciesielski (Zielona Góra)
Widzów: 1161
Zimakowski, Michalczuk, Głębocki - Kamyszek 7, Kirilenko 3, Rychlewski 3, K.Pedryc 3, Lisiewicz 3, Jamioł 2, Marszałek 1, Ćwikliński, Dworaczek, P.Pedryc

kontuzja
Ze względu na kontuzje poza składem Wybrzeża są m.in: Kostrzewa, Salacz, Kornecki i Oliveira. Spójnia radzi sobie bez swojego kapitana Oliferchuka.
Spójnia w tym sezonie wygrała zaledwie dwa spotkania w Superlidze. Podopieczni Marcina Markuszewskiego pokonali Meble Wójcik Elbląg przerywając serię ośmiu kolejnych porażek. Z kolei Wybrzeże, które ma na koncie pięć zwycięstw, jest po dwóch przegranych, ale z wysoko notowanymi rywalami - Orlen Wisłą Płock i Górnikiem Zabrze.

- Nie pompujemy się jakoś sztucznie na ten mecz. Na pewno jednak zapowiada się fajne spotkanie, a aspekt derbowy doda smaczku całemu widowisku - mówi Paweł Ćwikliński (SPÓJNIA GDYNIA), który w sezonie 2015/16 grał dla Wybrzeża a oebcnie drugi rok reprezentuje Spójnię.

Odkąd Spójnię reaktywowano w Gdyni, z Wybrzeżem grała sześciokrotnie w I lidze. Wszystkie mecze wygrali gdańszczanie. Najwięcej emocji przyniosło spotkanie w 2015 roku, gdy w Gdyni Wybrzeże wygrało jedną bramką.

Derby Trójmiasta pomiędzy Wybrzeżem Gdańsk i Spójnią Gdynia
27.10.2012 Wybrzeże Gdańsk - Kar-Do Spójnia Gdynia 28:21 (14:11)
16.03.2013 Kar-Do-Spójnia Gdynia - Wybrzeże Gdańsk 25:30 (15:19)
14.12.2013 Wybrzeże Gdańsk - Kar-Do Spójnia Gdynia 31:27 (16:11)
03.05.2014 Kar-Do-Spójnia Gdynia - Wybrzeże Gdańsk 24:29 (14:15)
25.10.2015 Spójnia Gdynia - Wybrzeże Gdańsk 25:26 (11:14)
19.03.2016 Wybrzeże Gdańsk - Spójnia Gdynia 29:19 (14:7)

Dla gdańszczan to ostatni mecz w tym roku. Spójnia 16 grudnia o godz. 17 zagra u siebie z Orlen Wisłą Płock. To styczniowe spotkanie przeniesione awansem na prośbę gości.
1'
Rozpoczęła się I połowa
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA GDYNIA). Kontra po stracie Suleja
2'
Obok bramki Zimakowskiego (SPÓJNIA GDYNIA) rzuca Kondratiuk (WYBRZEŻE Gdańsk)
2'
Żółtą kartką otrzymuje Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
3'
[0:2] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA GDYNIA).
4'
[1:2] Z rzutu karnego trafia Prymlewicz
wykluczenie
5'
Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
5'
[1:3] Bramkę po dalekim podaniu na skrzydło zdobywa Rychlewski (SPÓJNIA GDYNIA).
6'
[2:3] Prymlewicz znów trafia z rzutu karnego
7'
Żółtą kartką otrzymuje K.Pedryc (SPÓJNIA GDYNIA). Ostro potraktował Suleja
7'
Zimakowski (SPÓJNIA GDYNIA) broni rzut Bednarka
8'
[2:4] Bramkę zdobywa Jamioł (SPÓJNIA GDYNIA).
czas
8'
Przerwa na żądanie (WYBRZEŻE Gdańsk).
8'
[3:4] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
8'
Chmieliński (WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut gości
8'
[4:4] Prymlewicz doprowadza do remisu. Tym razem rzutem z gry
9'
Żółtą kartką otrzymuje Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
10'
Zimakowski (SPÓJNIA Gdynia) odbija rzut Wróbla
10'
[4:5] Bramkę zdobywa K.Pedryc (SPÓJNIA Gdynia).
11'
[5:5] Bramkę zdobywa Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk).
11'
[5:6] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
12'
[6:6] Ładna akcja gdańszczan i trafia Rogulski
13'
[6:7] Bramkę zdobywa Rychlewski (SPÓJNIA Gdynia).
14'
[7:7] Indywidualna akcja Rogulskiego, który przechwycił piłkę i ruszył ze skuteczną kontrą.
15'
Żółtą kartką otrzymuje Adamczyk (WYBRZEŻE Gdańsk).
16'
Chmieliński (WYBRZEŻE Gdańsk) odbija piłkę po rzucie Kamyszka
16'
[8:7] Wróbel zapewnia Wybrzeżu pierwsze prowadzenie w tym meczu
17'
[9:7] W poprzeczkę trafiają goście. Kontra Wybrzeża i kolejna bramka Wróbla!
17'
Żółtą kartką otrzymuje Prymlewicz (WYBRZEŻE Gdańsk).
18'
[10:7] Bramkę zdobywa Bednarek (WYBRZEŻE Gdańsk).
19'
[10:8] Lobem trafia powstrzymywany przez rywali Kirilenko
wykluczenie
19'
Rogulski (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
21'
[11:8] Efektowna bramka "latającego" Papaja z lewego skrzydła
21'
[11:9] Bramkę zdobywa Jamioł (SPÓJNIA Gdynia).
21'
Cały czas czekamy na oficjalne dane, ale wydaje się, że w hali jest nie więcej jak tysiąc kibiców. Najaktywniejszy jest sektor najmłodszych fanów. Poza tym brak zorganizowanego dopingu. Szkoda, bo widowisko jest ciekawe.
22'
[11:10] Kontaktowe trafienie zdobywa Kirilenko
24'
[12:10] Rogulski trafia zaraz po tym jak Zimakowski odbił piłkę po rzucie Prymlewicza
24'
Kozłem rzucał P.Pedryc (SPÓJNIA Gdynia), ale nie dał się zaskoczyć Chmieliński (WYBRZEŻE Gdańsk)
czas
24'
Przerwa na żądanie (SPÓJNIA Gdynia).
26'
Słupek obija Jamioł (SPÓJNIA Gdynia)
26'
Nad poprzeczką przerzucił Kondratiuk (WYBRZEŻE Gdańsk)
26'
[13:10] Bramkę zdobywa Papaj (WYBRZEŻE Gdańsk).
27'
[14:10] Bramkę zdobywa Prymlewicz (WYBRZEŻE Gdańsk).
27'
To najwyższa przewaga w tym meczu
28'
[14:11] Bramkę z lewego skrzydła zdobywa Rychlewski (SPÓJNIA Gdynia).
30'
[15:11] Kondratiuk trafia z rzutu karnego
30'
Koniec I połowy. Wybrzeże prowadzi ze Spójnią 15:11.
30'
Lepiej w mecz weszli gdynianie, ale następnie wynik utrzymywał się w okolicach remisu. Nie brakowało ostrych starć i widać, że Spójnia rzeczywiście przyjechała do Ergo Areny walczyć o zwycięstwo. Gdy po kwadransie gry Wybrzeże odskoczyło na 3 bramki, goście wzięli się do pracy i zmniejszyli straty do jednego trafienia. Ostatnie 5 minut należało jednak do Wybrzeża, które na drugą część meczu wyjdzie z zaliczką 4 bramek.
Oficjalna frekwencja na dzisiejszym meczu: 1161 osób
31'
Rozpoczęła się II połowa
32'
[15:12] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
32'
[16:12] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE Gdańsk).
32'
[16:13] Bramkę zdobywa K.Pedryc (SPÓJNIA Gdynia).
33'
Michalczuk (SPÓJNIA Gdynia) w bramce Spójni na rzut karny
34'
[17:13] Nie myli się z 7. metra Prymlewicz
34'
[18:13] Papaj trafia w sytuacji sam na sam po dalekim podaniu
wykluczenie
34'
Adamczyk (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
35'
[18:14] Kirilenko pokonuje Chmielińskiego rzutem między nogami
36'
Rogulski (WYBRZEŻE Gdańsk) w słupek z dobitki po Papaju (WYBRZEŻE Gdańsk)
36'
[19:14] Rogulski, tym razem celnie
38'
Rogulski (WYBRZEŻE Gdańsk) po koźle w słupek
38'
Lisiewicz (SPÓJNIA Gdynia) z rzutu karnego trafia w poprzeczkę!
39'
Nad bramką z dystansu Wróbel (WYBRZEŻE Gdańsk)
40'
[20:14] Bramkę zdobywa Rogulski (WYBRZEŻE Gdańsk).
40'
[21:14] Prymlewicz trafia po rzucie kozłem
czas
40'
40'
Spójnia ma w tym sezonie problem w postaci słabszej gry średnio od 40. minuty. Tym razem demony wracają znacznie wcześniej.
wykluczenie
41'
42'
Zablokowany Adamczyk (WYBRZEŻE Gdańsk)
42'
[21:15] Bramkę zdobywa Lisiewicz (SPÓJNIA Gdynia).
kontuzja
43'
Faulowany Rogulski (WYBRZEŻE Gdańsk) potrzebuje pomocy fizjoterapeuty
43'
[22:15] Z rzutu karnego trafia Prymlewicz
44'
[23:15] Znakomicie zablokował rywala Sulej, a Bednarek sprytnym rzutem zakończył kontrę
45'
[23:16] Bramkę zdobywa K.Pedryc (SPÓJNIA Gdynia).
47'
[23:17] Bramkę zdobywa Lisiewicz (SPÓJNIA Gdynia).
czas
47'
47'
Na trybunach szczypiornistów wspierają m.in. hokeiści MH Automatyki Gdańsk, którzy pojawili się kilkuosobową grupą.
47'
[24:17] Bramkę zdobywa Kondratiuk (WYBRZEŻE Gdańsk).
49'
Głębocki (SPÓJNIA Gdynia) broni rzut karny Prymlewicza (WYBRZEŻE Gdańsk)
50'
Niecelny rzut Ćwiklińskiego (SPÓJNIA Gdynia) z prawego skrzydła
51'
Znakomite podanie za plecami Suleja (WYBRZEŻE Gdańsk) do Rogulskiego (WYBRZEŻE Gdańsk), ale rzut kołowego obronił Głębocki (SPÓJNIA Gdynia)
51'
[24:18] Bramkę zdobywa Marszałek (SPÓJNIA Gdynia).
wykluczenie
52'
Papaj (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
czas
52'
52'
[25:18] Kondratiuk przechwycił piłkę i ruszył z kontrą pokonując Głębockiego
53'
[25:19] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
53'
Kibicom piłkarskim przypominamy, że właśnie rozpoczęła się nasza relacja z meczu ekstraklasy Arka Gdynia - Górnik Zabrze. Pierwszy gwizdek o godz. 20:30.

ARKA - GÓRNIK. TUTAJ RELACJA LIVE
wykluczenie
54'
Marszałek (SPÓJNIA Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
55'
Broni Głębocki (SPÓJNIA Gdynia)
śledząc ostatnie minuty derbów, możecie też obserwować live z ekstraklasy piłkarzy. O 20:15 wystartowaliśmy z relacją z meczu Arka Gdynia - Górnik Zabrze

TUTAJ LIVE Z MECZU PIŁKARZY ARKI GDYNIA - GÓRNIK ZABRZE

55'
[25:20] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
56'
[26:20] Bramkę zdobywa Papaj (WYBRZEŻE Gdańsk).
56'
[26:21] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
56'
Przebudziła się Spójnia, ale chyba jest za późno
56'
[27:21] Bramkę zdobywa Adamczyk (WYBRZEŻE Gdańsk).
wykluczenie
58'
Sulej (WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
59'
[27:22] Bramkę zdobywa Lisiewicz (SPÓJNIA Gdynia).
60'
[27:23] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
60'
Koniec meczu. Wybrzeże pokonało Spójnię 27:23 (15:11)

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 15 2 1 2 10 375:419 12
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-12-13

Wyniki 15 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - SPÓJNIA GDYNIA 27:23 (15:11)
  • Stal Mielec - Gwardia Opole 40:38 (18:19)
  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Sandra Spa Pogoń Szczecin 30:23 (12:10)
  • Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze 33:25 (16:11)
  • Meble Wójcik Elbląg - Chrobry Głogów 28:29 (14:14)
  • PGE Vive Kielce - KPR Legionowo 40:17 (22:9)
  • Energa MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn 19:21 (10:8)
  • Zagłębie Lubin - Azoty Puławy 32:36 (13:18)

Opinie (35)

• Szkoda, że nazwy Wybrzeża i Spójni nie zostały w swoim czasie zatrzeżone!!!

• 19 3

• miejsce Spójni jest w Gdańsku (1)

a Wybrzeża wyłącznie na fotelu lidera polskiego szczypiorniaka!

• 21 7

• Idioci

Ze Wam sie to nie znudziło... zupełnie nie macie pojęcia o historii tego klubu i o tym, że Spójnia Gdynia to inny klub niż Spójnia Gdańsk! Jesteście żałośni w tych komentarzach!!!

• 9 12

• Nigdy to nie bedzie Spojnia

Nigdy

• 15 7

• (1)

Gratulacje !!! Widać śledziowi już ocenili naszych jedynkami w punktacji za to od nas mają 5-6 :) No i może zabiorą głos gdyńscy napinacze było ich wielu przed meczem :)

• 12 10

• Dno

Skoro dla Was liczy się ocena w internecie to widać na jakim poziome mentalnym jesteście i jakie ambicje macie Hahahah

• 6 1

• do kiibiców obydwu druzyn (3)

przestańcie się napinać na siebie bo tylko coś śmieszno-śmierdzącego od was wychodzi.

Skupcie się raczej na ilości widzów na tych przecież derbach, w jakiej niszy jesteście. A przecież było sporo dzieciaków z darmowym wejściem. Starajcie się raczej zachęcać do przyjścia na mecze, to nie spotkanie kiboli na Lechii czy Arce.

• 29 1

• (2)

Dzieci na mecze nie wchodzą za darmo.

• 2 9

• Myśłałem, że te z zaorganizowanego sektora młodego kibica tak

Jesteś pewien?

Nawet jeżeli to i tak liczba kibiców nie porywa.

• 7 0

• wchodzą za 1 zł lub wejście stawia szkoła......

Jj

• 0 0

• (12)

OJ, to chyba ostatni sezon Kamyszka w Gdyni ...

• 7 4

• Różnica klasy.

Szkoda, że Wybrzeże ma 1/3 zawodników na ławce ale ... kontuzjowanych! Jak wszyscy wrócą do zdrowia i formy, to zacznie się konkretne granie. Na razie Wygrywa ile się da wygrać i stara się przegrać, jak najmniej!

• (8)

To jest raczej decyzja zawodnika. Nie wiesz czy Kamyszek chce tam grać.

• 5 6

• (7)

Kamyszek ma wielką karierę przed sobą po sezonie będzie przebierał w ofertach i na pewno będzie poza zasięgiem Wybrzeża, o Spójni nawet nie wspomnę

• 9 7

• (1)

Dokładnie. Powinnien się szykować na Płock, Puławy a w przyszłości nawet i Kielce bo za kilka lat to będzie gracz taki, że każdy się zdziwi.

• 7 6

• ZEJDŹCIE NA ZIEMIE

Może od razu niech idzie do Barcelony czy PSG? Po co ma się marnować w Polskiej lidze...

• 8 1

• (4)

Kiedy Kielce grały ze Spójnią w Gdyni ,trener reprezentacji, Dujszebajew obserwował Kamyszka i wie że on przyda się w Kielcach

• 3 9

• (3)

najpierw niech Kamyszek "znajdzie" jaja!

• Ciężka praca i zaangażowanie (1)

Łatwo wam wszystkim oceniać drużynę przez pryzmat wielu porażek - mowię o Spójni. Pamiętajcie, ze każdy klub kiedyś zaczynał! Kielce nie od razu były mistrzami ! To klub który rozpoczyna swoje zmagania w najwyższej klasie rozgrywkowej, klub który wciąż sie uczy i który daje z siebie wszystko. Może i zaliczyli w większości porażki i owszem popełniają głupie błędy, które denerwują kibiców, to jednak Ci, którzy chodzą na mecze od wielu lat, kiedy to grali w I czy II lidze widzą postęp! Widza zaangażowanie i walkę każdego z osobna! Kibice powinni byc zawsze, nie tylko kiedy sie wygrywa, a także szanować przeciwne drużyny a nie zachowywać sie jak kibole. Owszem zaliczają ciagle porażki, ale jednak zostawiają na boisku swoje serce i chociaż większość z nich to młodzi chłopacy, to właśnie dzięki temu, ze to kochają osiągną jeszcze wiele ! Życzę Wam abyście w swoim życiu osiegneli tyle, co Ci wszyscy chłopacy !

• 20 3

• OK .Dobrze piszesz .Ale ,te szkolne ,błędy ,gubienie piłki ,złe podania, strzały panu bogu w okno . Grają w polu na poziomie MISTRZOWSKIM ,potrafią pięknie rozwijać akcie.No ale to wszystko .Walą cholera wie po co w poprzeczki i słupki .,zresztą to samo robią dziewczyny z Vistalu.Jedyny Kamyszek potrafi rzucać z drugiej linii i o dziwo trafia .Dzisiejszy mecz to ,ponad 14 minut drugiej połowy ,bez bramki. Miejcie litość nad kibicami

• 6 3

• ładne te nowe stroje Wybrzeża :)

• 10 9

• (2)

Derby na 1100 osob. W hqli GKSu wiecej ludzi sie miescilo.

• 14 0

• Najpierw Wybrzeże grało na TWF i WSWF hala nr 7.

• 5 0

• To i tak dużo .Jak by były w Gdyni to może setka by była i to większość z Gdańska .

• 5 1

• Spójnia Gdynia!

Brawo chłopaki ze Spójni! Wygrać 4 bramkami na własnym parkiecie z beniaminkiem to nie jest żaden wyczyn. Bardzo dobry mecz!