Wiosną jak jesienią

22 marca 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Ogniwo Sopot

Rugbiści Ogniwa zainaugurowali rundę wiosenną, ale ich występ w Warszawie niemal do złudzenia przypominał starcie z Folcem z początku września ubiegłego roku. Wówczas sopocianie też prowadzili do przerwy, by zejść z boiska pokonani. W sobotę podopieczni Jerzego Jumasa ulegli stołecznym akademikom 22:46 (12:10). Ich zdobyczą pozostał punkt bonusowy za cztery przyłożenia.

Punkty:
Adam Pałyska 11, Piotr Psuj 10, Rafał Janeczko 5, Grzegorz Osiadacz 5, Sergo Kvernadze 5, Merab Gabunia 5, Łukasz Miśkiewicz 5 - Marcin Malochwy 10, Marcin Pogorzelski 7, Robert Graban 5.

Inauguracja rundy rewanżowej przypomina to co wiedzieliśmy o Ogniwie. Odmłodzona drużyna potrafi grać w rugby, ale nawet po wzmocnieniu młyna dwoma Gruzinami nadal nie starcza jej sił na pełne 80 minut walki na wysokim poziomie z ligową czołówką. Jesienią sopocianie u siebie z Folcem prowadzili do przerwę 14:7, by przegrać 19:27. Tym razem porażka była wyższa, ale sopocianom udało się wzbogacić konto o jeden punkt. Nie narzekali też gospodarze, bo oni sięgnęli po pełną pulę pięciu oczek.

Mecz rozstrzygnął się w ciągu kwadransa po przerwie, kiedy to gospodarze zdobyli dwa przyłożenia i celnie podwyższali. Przed przerwą sopocianie korzystali ze sprzyjającego wiatru i umiejętnie przenosili grę na połowę rywali przekopami.

W ramach 11. kolejki ekstraklasy odbyły się tylko dwa z pięciu zaplanowanych spotkań. Drugie spotkanie, które odbyło się w sobotę, wprowadziło zmianę na pozycji lidera. Budowlani Łódź rozgromili Skrę Warszawa 78:0 (38:0) i dzięki temu o dwa punkty wyprzedzili Arkę Gdynia.

Przełożone mecze: Arka - Salwator Juvenia Kraków,
Lechia Gdańsk - Orkan Sochaczew, WMPD PUDiZ Olsztyn - Posnania.

Opinie (26) 2 zablokowane

• napiscie jakie byly(są) transfery w lidze. pzr nawe nie podaje.
    co ze stoną internetowa skry, orkana, folca,

• 0 0

• folc niema strony

• 0 0

• ogniwo-arka

Hitowe derby.Mam nadzieję,że wreszcie Ogniwo wygra z osłabioną Arką!!!

• DERBY

Napiszcie troszkę jaka atmosferka w drużynach przed arcy ciekawym spotkaniem derbowym.Jak trwają przygotowania do meczu?Nie wiem dlaczego,ale o drużynie Arki nic nie słychać przed meczem?Czyżby naprawdę obawiali się wzmocnionego Ogniwa?Kto będzie sędziował to spotkanie?Jakieś zestawienia przed meczowe drużyn,poszczególnych formacji?Kto ma większe szanse?Indywidualne porównanie zawodników obu drużyn na poszczególnych pozycjach?Typy przed meczem?

• 0 0

• Derby

Ludzie co wy się tak podniecacie derbami ?Wiadomo że Ogniwo postawi się w tym meczu i to jest ich celem , celem Arki jest wygrać z bonusem.Bardzo dobrze życzę Ogniwu ale muszą jeszcze trochę poczekać i ostro trenować a dwóch zawodników zagranicznych meczu nie wygra.

• 0 0

• do kibic rugby

może ty zacznij, czekam na zestawienie, jeśli chodzi o ciszę odnośnie Arki to oni znają swoją wartość i nie muszą jej sztucznie pompować w necie, Ogniwo widocznie tego potrzebuje, na sobotę typ jest jeden - Arka, pytanie tylko czy z bonusem czy bez

• 0 0

A ja mam swój typ i myślę,że będzie niespodzianka w Sopocie.
    Arka słabsza niż rok temu,a Ogniwo się wzmocniło.
    Stawiam na wielką niespodzianke i wygraną Ogniwa.

• 0 0

• Ogniwo- żółto- niebiescy OLE, OLE, OLE!!!

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.