Witkowski został mistrzem Polski we florecie

4 lutego 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Andrzej Witkowski został we Wrocławiu mistrzem Polski we florecie do lat 17. Łupem podopiecznego Łukasza Szymańskiego padł też Puchar Polski, a także nominacja na mistrzostwa świata w tej kategorii wiekowej. Zawodnik Sietom AZS AWF Gdańsk, tak jak ijego koledzy klubowi, słabiej spisał się w turnieju drużynowym. Pierwszy akademicki zespół zajął czwarte, a drugi dziesiąte miejsce.

Do szerokiego finału przebiło się trzech gdańszczan. Pech chciał, że w ćwierćfinale Witkowski musiał walczyć z Konradem Pietrusiakiem. Zwyciężył 15:13. Tym samym brat ubiegłorocznego mistrza Polski w tej kategorii, Krzysztofa, zajął 7. miejsce. Tuż za nim sklasyfikowano Dariusza Włodarczyka, a dobrą 11. pozycję zajął Andrzej Prokopski.

W finale Witkowski pokonał Stanisława De Bezelaire'a (AZS AWF Warszawa) 15:9. Taka też była kolejność w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski. Trzej najlepsi zawodnicy reprezentować będą Polskę w kwietniowych mistrzostwach świata kadetów, a Witkowski ponadto będzie miał prawo startu w turnieju drużynowym juniorów.

Puchar Polski: 1. Witkowski 131 punktów, 2. De Bezelaire 104, 3. Michał Majewski (AZS AWF Warszawa) 98.
W turnieju drużynowym pierwszą gdańską drużynę (Witkowski, Pietrusiak, Włodarczyk, Karol Naruszewicz) z podium zepchnęły porażki z AZS AWF Warszawa 32:45 i Tęczą Toruń 29:24. Drugi zespół (Prokopski, Paweł Osmański, Krzysztof Sikora, Wojciech Naruszewicz) zajął 10. miejsce. Zwyciężyli stołeczni floreciści po wygranej w finale z Koroną Wrocław 45:44.
Za tydzień w Rybniku w mistrzowskim turnieju o medale, ostatnie punkty pucharowe i reprezentacyjne nominacje walczyć będą kadetki.