Wróciło do normy

27 stycznia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Hokeiści Energi Stoczniowiec znów wygrywają z Wojasem Podhale Nowy Targ. W piątek gdańszczanie zwyciężyli tego rywala na wyjeździe 3:2 (0:1, 2:0, 1:1). O sukcesie podopiecznych Henryka Zabrockiego przesądziła druga tercja, choć gola na wagę trzech punktów Filip Drzewiecki zdobył dopiero na cztery minuty przed końcem gry. W niedzielę o godzinie 17.00, na zakończenie drugiego etapu rozgrywek "Stocznia" we własnej hali ugości Cracovię, która triumfowała teraz w meczu na szczycie i wróciła na pierwszą pozycję. Biało-niebiescy już zapewnili sobie trzecie miejsce do play off.

Bramki: 1:0 Milan Baranyk (12), 1:1 Roman Skutchan (23), 1:2 Peter Hurtaj (34), 2:2 Dariusz Łyszczarczyk (50), 2:3 Filip Drzewiecki (56).

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Wróbel, Leśniak, Jurasek, Skutchan, Hurtaj - Rompkowski, Skrzypkowski, Jankowski, Zachariasz, Rzeszutko - Benasiewicz, Riabenko, Drzewiecki, Słodczyk, Kostecki.

Kary: Podhale - 14 min, Stoczniowiec - 14 min.

7 stycznia gdańszczanie zremisowali w "Olivii" z Podhalem 3:3. Dla rywali był to pierwszy remis w siódmym meczu tego sezonu z gdańszczanami. Ale w piątek wszystko wróciło do normy. Pojedynek zakończył się tak, jak sześć innych między tymi drużynami, czyli sukcesem "Stoczni". Gdańszczanie mecz "ustawili" sobie w drugiej tercji. Najpierw Skutchan, grający pierwszy mecz po kontuzji, wykorzystał podanie Zdenka Juarska, a następnie Hurtaj zdobył prowadzenie po błędzie Martina Voznika. W ostatniej odsłonie Podhale wszystko postawiło na jedną kartę. Stoczniowiec ograniczał się do kontrataków. I ta taktyka święciła triumf w 56. minucie.

Pozostałe wyniki o miejsca 1-6: Cracovia Comarch Kraków - GKS Tychy 2:1 (0:1, 1:0, 1:0), TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń - Zagłębie Sosnowiec 3:5 (0:3, 2:2, 1:0). o miejsca 7-10: KTH Krynica - Akuna Naprzód Janów 3:4 po dogrywce (0:1, 0:0, 3:2, 0:1), Unia Oświęcim - KH Sanok 3:1 (1:1, 1:0, 1:0). Mecz z 21 stycznia w KS Sanok - Naprzód zweryfikowano jako walkower (5:0) na korzyść gości.

• 0 0

• CRACOwIE TAK TYLKO TęPY MURARZ POTRAFI.