• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wybrzeże Gdańsk straciło młodzieżowego żużlowca. Mateusz Łopuski pożegnał się

jag.
8 listopada 2023, godz. 19:55 
Opinie (107)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Składy: #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Energa Wybrzeże Gdańsk. Dotrzymali słowa
Mateusz Łopuski nie będzie startować w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. Mateusz Łopuski nie będzie startować w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk stracił wychowanka. Mateusz Łopuski oświadczył w mediach społecznościowych, że odchodzi z klubu. To oznacza, że na rok 2024 trzeba zakontraktować nowego młodzieżowca, gdyż obecnie brakuje go zarówno do startów w Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski jak i skład jest w tej kategorii zbyt skromny na rozgrywki I-ligowe.Nowy sponsor i obietnice dla gdańskiego żużla. Najpierw awans, a za trzy lata medal w ekstralidze Nowy sponsor i obietnice dla gdańskiego żużla. Najpierw awans, a za trzy lata medal w ekstralidze

W pierwotnej koncepcji budowy składu ligowego na sezon 2024 Mateusz Łopuski był rozważany jako jeden z czterech młodzieżowców. Tymczasem zawodnik pożegnał się z klubem, jak i z kibicami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Tak Mateusz Łopuski pożegnał się z Wybrzeżem Gdańsk. Tak Mateusz Łopuski pożegnał się z Wybrzeżem Gdańsk.
"Po wygaśnięciu dotychczasowego kontraktu Mateusza Łopuskiego żadna ze stron nie szukała opcji jego przedłużenia. 16-latek może zostać pozyskany przez dowolny klub pod warunkiem uiszczenia ekwiwalentu szkoleniowego. W innym przypadku na Mateusza będzie oczekiwał w Gdańsku kontrakt amatorski" - poinformowało Wybrzeże już po oświadczeniu żużlowca.
Kogo wymieni Zdunek Wybrzeże Gdańsk po zmianach w regulaminie 1. Ligi Żużlowej Kogo wymieni Zdunek Wybrzeże Gdańsk po zmianach w regulaminie 1. Ligi Żużlowej

Łopuski to wicemistrz Polski na mini torze z sezonu 2019, trzeci zawodnik cyklu Pucharu Ekstraligi 250 cc i trzeci zawodnik cyklu Indywidualnego Pucharu Polski 250 cc w sezonie 2021. Egzamin na licencję "Ż" zdał 30 maja 2022 r. W lidze mógł startować od maja tego roku, ale nie doczekał się na debiutu w barwach Zdunek Wybrzeża. W gdańskich barwach startował jedynie w zawodach młodzieżowych, a na rozgrywki Ekstraligi U24 został wypożyczony do klubu z Wrocławia.Przypomnijmy, że podstawowym młodzieżowcem Wybrzeża w 2024 roku ma być Miłosz Wysocki. Ponadto ważne kontrakty mają: Bartosz TyburskiEryk Kamiński. Jednak ten drugi w I lidze będzie mógł zadebiutować po skończeniu 16 lat, czyli po 14 kwietnia przyszłego roku. Nie znamy jeszcze terminarza, ale wówczas sezon może już trwać.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk ogłosił skład młodzieżowców. Przypomnij sobie jak wówczas wyglądały przymiarki do I-ligowej drużyny żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk ogłosił skład młodzieżowców. Przypomnij sobie jak wówczas wyglądały przymiarki do I-ligowej drużyny żużlowców

Po decyzji Łopuskiego zarówno do składu ligowego jak i do rozgrywek w Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Wybrzeże potrzebuje jeszcze co najmniej jednego zawodnika młodzieżowego. Gdyby w DMMP nie miał co najmniej 4-osobowego składu, musiałby zapłacić karę finansową. Tak jak w poprzednich sezonach w grę wchodzić będzie wypożyczenie z innego klubu.
jag.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (107)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań
27 kwietnia 2024, godz. 16:30
19% #OrzechowaOsada PSŻ Poznań
0% REMIS
81% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Aneta Starzyńska 2 8 100%
2 Andrzej Chrzanowski 2 8 100%
3 Paweł Rosiewicz 2 8 100%
4 Janusz Ciopciński 2 8 100%
5 Arkadiusz Miłuch 2 8 100%

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Cellfast Wilki Krosno 2 2 0 0 +10 4
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 2 1 0 1 +7 2
3 Texom Stal Rzeszów 1 1 0 0 +18 2
4 Innpro ROW Rybnik 1 1 0 0 +6 2
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 2 1 0 1 +12 2
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 1 0 0 1 -6 0
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 1 0 0 1 -18 0
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 2 0 0 2 -29 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 2 kolejki

  • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 57:32
  • Cellfast Wilki Krosno - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 48:42
  • Przełożone z uwagi na warunki atmosferyczne
  • H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań
  • Innpro ROW Rybnik - Texom Stal Rzeszów

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
21 kwietnia 2024, godz. 14:00
82% Arged Malesa Ostrów Wlkp.
2% REMIS
16% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
79% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
20% Cellfast Wilki Krosno

Relacje LIVE

Najczęściej czytane