• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Energa za Zdunka w I-ligowej drużynie żużlowej Wybrzeża Gdańsk. Za 3 lata medal?

jag.
9 listopada 2023, godz. 15:00 
Opinie (183)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk po lekcji żużla. Żużlowcy zapowiadają wiele treningów
Energa z Grupy Orlen została sponsorem tytularnym Gdańskiego Klubu Żużlowego Wybrzeże. Na zdjęciu: Adrianna Sikorska i Tadeusz Zdunek. Energa z Grupy Orlen została sponsorem tytularnym Gdańskiego Klubu Żużlowego Wybrzeże. Na zdjęciu: Adrianna Sikorska i Tadeusz Zdunek.

Energa z Grupy Orlen zastąpiła na razie firmę Zdunek w nazwie I-ligowej drużyny żużlowców Wybrzeża Gdańsk. Logo energetycznego koncernu będzie w 2024 roku obecne na kombinezonach i motocyklach zawodników. Kwota, za jaką klub udzielił tytułu sponsora tytularnego, nie została ujawniona. Według naszych ustaleń w grę może wchodzić pół miliona złotych, a pieniądze płynąć będą w transzach. Pierwsze mają trafić do klubu jeszcze w tym roku. Plany na przyszłość są jeszcze bardziej ambitne i sięgają zdobycia ligowego medalu w perspektywie trzech lat!Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Wybrzeże Gdańsk straciło młodzieżowego żużlowca. Mateusz Łopuski pożegnał się Wybrzeże Gdańsk straciło młodzieżowego żużlowca. Mateusz Łopuski pożegnał się

"Dziś zawodnicy startują w 1. Lidze Żużlowej i stoją przed szansą wykonania kolejnego kroku, jakim jest awans do Ekstraligi. O to będą walczyć w najbliższym sezonie. Za cel strategiczny w perspektywie 3-letniej klub stawia sobie walkę o medale Drużynowych Mistrzostw Polski" - czytamy we wspólnym komunikacie GKŻ Wybrzeże Gdańsk i Energa z Grupy Orlen o nawiązaniu współpracy.


Na razie umowa podpisana została na jeden sezon. Na 2024 rok Energa otrzymała tytuł sponsora tytularnego. Logo energetycznego koncernu będzie obecne na kombinezonach i motocyklach zawodników, a także znajdzie się w nazwie drużyny.

Jako że przepisy traktują, że po oznaczeniu nazwy miasta szyld zespołu może obejmować tylko dwa człony, wstępnie zdecydowano, że drużyna startować będzie pod nazwą Energa Wybrzeże Gdańsk. Nowy sponsor w nazwie obecnie zastąpił Zdunka, który był tytularnym sponsorem żużlowców w ostatnich latach.

Kogo wymieni Wybrzeże Gdańsk po zmianach w regulaminie 1. Ligi Żużlowej Kogo wymieni Wybrzeże Gdańsk po zmianach w regulaminie 1. Ligi Żużlowej

Jednak do czasu startu rozgrywek nazwa, jeśli chodzi o drugi człon, może się jeszcze zmieniać i nie można wykluczyć, że wróci również "Zdunek", który do tej pory jest największym sponsorem klubu.

- Niezmiennie powtarzamy, że wsparcie sportu, zwłaszcza drużyn, które są szczególnie bliskie sercu gdańszczan, to jeden z priorytetów naszej działalności sponsoringowej. A tak jest w przypadku GKŻ Wybrzeże. To nie tylko jedna z najbardziej zakorzenionych w Gdańsku sportowych marek, ale także sport ceniony przez mieszkańców miasta i całego regionu. Teraz wspólnie postaramy się nawiązać do najlepszych żużlowych tradycji na Pomorzu. Warto podkreślić, że w 2023 kwota przeznaczona przez spółki i fundacje Grupy Orlen dla Gdańska i jego mieszkańców, dotycząca działalności w obszarach sportu, ale także kultury czy projektów społecznych, to 27 mln zł. Biznes powinien być społecznie odpowiedzialny, dlatego takie przedsięwzięcia na stałe wpisały się już w działalność Energi - mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Energi SA ds. Komunikacji.


Kwota, za jaką klub udzielił tytułu sponsora tytularnego, nie została ujawniona. Według naszych ustaleń w grę może wchodzić pół miliona złotych, a pieniądze płynąć będą w transzach. Pierwsze powinno trafić do klubu jeszcze w tym roku.

Tadeusz Zdunek pozostaje prezesem GKŻ Wybrzeże. W najbliższych tygodniach głównym zadaniem dla klubu będzie powołanie spółki akcyjnej, gdyż tylko takie podmioty w przyszłym roku będą mogły prowadzić I-ligowe drużyny żużlowe. Ponadto do 29 listopada trzeba przygotować wniosek o licencję.

Żużlowe Grand Prix na Polsat Plus Arenie Gdańsk najwcześniej w 2025 roku Żużlowe Grand Prix na Polsat Plus Arenie Gdańsk najwcześniej w 2025 roku

- Wsparcie tak potężnego mecenasa sportu jak Energa z Grupy Orlen to nie tylko znaczący zastrzyk finansowy dla budżetu, ale i ogromna wartość wizerunkowa. Współpraca z tak poważnym i cenionym partnerem to świadectwo dobrze wykonanej przez nas ciężkiej pracy. To także sygnał dla innych firm i instytucji, że warto inwestować w gdański żużel. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najlepiej spożytkować zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni - zapewnia Tadeusz Zdunek.
Jeśli chodzi o żużel to wizytówką Grupy Orlen jest Bartosz Zmarzlik. Czterokrotny indywidualny mistrz świata seniorów od 2020 roku reprezentuje Orlen Team.

jag.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (183)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

InvestHouse Plus PSŻ Poznań
27 kwietnia 2024, godz. 16:30
17% InvestHouse Plus PSŻ Poznań
0% REMIS
83% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Aneta Starzyńska 2 8 100%
2 Andrzej Chrzanowski 2 8 100%
3 Paweł Rosiewicz 2 8 100%
4 Janusz Ciopciński 2 8 100%
5 Arkadiusz Miłuch 2 8 100%

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Cellfast Wilki Krosno 2 2 0 0 +10 4
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 2 1 0 1 +7 2
3 Texom Stal Rzeszów 1 1 0 0 +18 2
4 Innpro ROW Rybnik 1 1 0 0 +6 2
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 2 1 0 1 +12 2
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 1 0 0 1 -6 0
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 1 0 0 1 -18 0
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 2 0 0 2 -29 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 2 kolejki

 • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 57:32
 • Cellfast Wilki Krosno - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 48:42
 • Przełożone z uwagi na warunki atmosferyczne
 • H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań
 • Innpro ROW Rybnik - Texom Stal Rzeszów

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
21 kwietnia 2024, godz. 14:00
82% Arged Malesa Ostrów Wlkp.
2% REMIS
16% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
79% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
20% Cellfast Wilki Krosno

Relacje LIVE

Najczęściej czytane