Wybrzeże słabsze od Chrobrego w Głogowie. Nie ma trzeciej wygranej z rzędu

17 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Wybrzeże nie zdołało sięgnąć po trzeci kolejny triumf w Superlidze. Na zdjęciu Kamil Adamczyk, zdobywca czterech bramek w środowym meczu. Wybrzeże nie zdołało sięgnąć po trzeci kolejny triumf w Superlidze. Na zdjęciu Kamil Adamczyk, zdobywca czterech bramek w środowym meczu.

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów 21:26 (11:14). Smaku porażki zaznali po dwóch wygranych meczach z rzędu. Prowadzenia straconego na 5 minut przed przerwą nie odzyskali do końca spotkania.

Chrobry: Stachera, Kapela - Babicz 7, Krzysztofik 6, Bartczak 4, Makowiejew 3, Wawrzyniak 3, Sadowski 2, Orpik 1, Bekisz, Czapla, Klinger, Kubała, Rydz, Stelmasik, Warmijak

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Prymlewicz 7, Adamczyk 4, Wróbel 3, Salacz 2, Sulej 2, Kondratiuk 1, Oliveira 1, Papaj 1, Bednarek, Frańczak, Gajek, Komarzewski, Rutkowski, Wołowiec

Do Głogowa Energa Wybrzeże pojechało z nadzieję na trzecie z rzędu zwycięstwo w PGNiG Superlidze. Emocje były od pierwszych minut. Nie minął kwadrans, gdy arbiter rozdał pięć żółtych kartek, a gdańszczanie po bramce Jacka Suleja odskoczyli na 5:3.

Miejscowi nie pozwalali na więcej i mimo dobrej formy rzutowej Kamila Adamczyka oraz skutecznego z karnych Wojciecha Prymlewicza doprowadzili do remisu 8:8.

ARKA PRZEGRAŁA W PUŁAWACH. WYSTAW OCENY SZCZYPIORNISTOM I TRENEROWI

Gdańszczanie znów oddalili się na dwa trafienia (11:9), ale ostatnie 5 minut przed zmianą stron należało do Chrobrego. Miejscowi zaliczyli pięć bramek pod rząd i objęli pierwsze prowadzenie od czasu wyniku 1:0. Wynik do przerwy ustaliły dwie bramki Adama Babicza.

Chrobry utrzymywał prowadzenie niemal przez kwadrans drugiej połowy. Seria dwóch bramek Prymlewicza i jednej Wróbla pozwoliła jednak gdańszczanom doprowadzić do remisu 18:18. Miejscowi nie dali jednak wyrwać sobie prowadzenia - dwie bramki zdobył Damian Krzysztofik i Chrobry skutecznie pilnował przewagi już do końca spotkania.

Po bramce Jacka Suleja w 56. minucie było 23:21 dla gospodarzy i jeszcze tliła się iskierka nadziei wśród gdańszczan. Szybko zgasił ją jednak Babicz. Najlepszy strzelec spotkania postawił stempel na wygranej zdobywając dwie z serii trzech bramek, którą Chrobry zakończył pojedynek.

Wyniki 8 kolejki

• Chrobry Głogów - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 26:21 (14:11)
  • Azoty Puławy - ARKA GDYNIA 35:22 (15:9)
  • MMTS Kwidzyn - Sandra Spa Pogoń Szczecin 27:22 (14:13)
  • Energa MKS Kalisz - Górnik Zabrze 26:26 (16:11, karne 2:4)
  • Stal Mielec - Gwardia Opole 28:39 (14:17)
  • Orlen Wisła Płock - PGE Vive Kielce 24:31 (10:18)
  • Zagłębie Lubin - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 23:23 (13:9) karne 5:4

Opinie (8)

• Walka o play-offy? (2)

Nie, walka o utrzymanie.
    Mecz z Mielcem pokazał gdzie miejsce szeregu, ten tylko potwierdził.

• 5 11

• (1)

wrócą na przynależne im miejsce-9-14.

• 0 8

• Spokojne play-offy

Są na 8 miejscu potem mecz z Lubinem u siebie wiec jest szansa być spokojnie w górnej połówce. A co tam w Gdyni słychać? Jakieś punkty Rama przewiduje w tym sezonie czy zaraz przestaje płacić?

• 5 0

• (2)

Wybrzeże osłabło tuż przed końcem spotkania. Do 55 minuty walczyli jak równy z równym. Niezachwiana forma gdańszczan jest dobrym prognostykiem na cały dlugi sezon. Gratuluje sil i walki szczególnie po tak krótkim odpoczynku.

• 9 3

• Co Ty bredziesz (1)

dwie druzyny z końca tabeli, mielismy walczyć o play-offy a nie o ogony.

• 4 4

• Po pierwsze Chrobry to nie koniec tabeli. Po drugie sezon trwa i za wcześnie na dramatyzowanie oraz czarnowidztwo. Spokojna Twoja.

• 5 3

• Z relacji live wynikało, że zdarzyły się dwa przestoje. Jeden pomiędzy 26-30 minutą, gdzie z wyniku 11:11 zrobiło się 14:11, a także ostatnie 7-8 minut spotkania. To zaważyło na wyniku. Z Zagłębiem trzeba wygrać i innej opcji nie ma.

• 6 1

• Jest sponsor strategiczny

a gra jest mizerna.Ostatnie 5 minut to brak kondycji? zawodowcy nie sa przygotowani do sezonu?