Wygrali w "dziewiątkę"!

19 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

W ciągu pięciu minut piłkarze Lechii w Młodej Ekstraklasie otrzymali dwie czerwone kartki, w osłabieniu stracili gola, ale "dowieźli" zwycięstwo do ostatniego gwizdka. Gdańszczanie w szóstej kolejce tych rozgrywek pokonali u siebie GKS Bełchatów 2:1 (0:0).

Bramki: Szuprytowski 60, Łuczak 80 - Tosik 85 (karny)

LECHIA: Kubiński - Kawa, Osłowski, Radovanović, Sterczewski - Pietroń (60 Weber), Cacić (85 Krysiński), Kośnikowski, Szuprytowski - Hirsz (74 Łuczak), Cetnarowicz (46 Kalkowski).

Gdańszczanie z uwagi na środowy mecz w Pucharze Polski z Wisłą Kraków zagrali wyjątkowo przed spotkaniem seniorów. Tomasz Borkowski do dyspozycji miał atak, który jeszcze w minionym sezonie z powodzeniem grywał w II-lidze Piotr Cetnarowicz-Robert Hirsz. Jednak to nie oni byli bohaterami tego dnia. Znów pierwsze skrzypce w ofensywie grali 18-latkowie. Prowadzenie zdobył Damian Szuprytowski, a na 2:0 podwyższył Mateusz Łuczak.

Gdy spodziewano się pewnego sukcesu gospodarzy w ostatnich ośmiu minutach zaczęły się dzuiać dramatyczne rzeczy. W 82. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Maciej Osłowski. Trzy minuty później przeciwko Lechii podyktowany został rzut karny, który na kontaktowego gola zamienił Jakub Tosik, którym przed rokiem interesowali się biało-zieloni na rynku transferowym.

W ostatnich trzech minutach spotkania gospodarze bronili trzech punktów w dziewiątkę! Czerwoną kartkę w wyniku dwóch żółtych zobaczył Janusz Weber, który zaledwie w drugiej połowie zameldował się na boisku. Nic dziwnego, że w końcówce szkoleniowiec wycofał z gry po raz kolejny bezbarwnego Frane Cacica, a w jego miejsce wstawił kolejnego obrońcę, Sebastiana Krysińskiego. Ostatecznie udało się Lechii wygrać w Młodej Ekstraklasie po raz drugi w tym sezonie.

• mecz

zgadzam sie z majster_blaster .fajnie oglada sie mecze mlodej bo jest na co popatrzec akcje walka brawo. szuprytowski dobra druga polowa uwienczona bramka,radovanowic bardzopozytywnie , z kolei kapitan pietroń tym razem slabszy mecz ale trzeba zauwazyc ze z polonia bytom i cracovia dal lechii punkty i to mi sie podoba gdy jeden z liderow ma slabszy dzien jest ktos inny ktoiry to ciagnie ,mysle ze ci chlpcy maja duze szanse gry u trenera zielinskiego szczegolnie dwojka ktora juz zadebiutowala czyli szuprytowski i pietron, z kolei co do hirsza to gra on poraz kolejny bardzo bardzo slabo szkoda ze niektorzy tego nie widza.bialo zielone pozdrowienia

• (1)

34 lata chodze po Sopocie i nie widziałem jeszcze nikogo w tych barwach:-)
      Zamilcz leszczu i nie ośmieszaj się.
      Albo się ujawnij po prostu:-)
      Przejdz się w barwach po Monciaku:-)
      Kiedykolwiek!!! Hahahahahah:-)
      Internetiwy napinaczu!

• 0 0

• hehe, otoz to. Ja w szaliku chadzam po Monciaku czesto i jedyne barwy poza bialo zielonymi jakie mialem okazje widziec w Sopocie to barwy bialo-zielono-czerwone. A barwy zolto- niebieskie, to jedynie przy Uzredzie Miasta, wisza na maszcie, ale w zyciu nie widzialem takich w fornmie szala u kogokolwiek. Ale trzeba zrozumiec sfrustrowanych smieci z gdyni, ze chociaz przez internet sie dowartosciowuja ;D

• 0 0

• BRAWO LECHIA!!!!

SOPOT BYL JEST I BEDZIE ZAWSZE BIALO-ZIELONY

• 0 0

• super!!!

chłopay zagrali fajny mecz:)trzeba przyznać że Szuprytowski jest w gazie ale warto zauważyć dobrą gre całego zespołu Kubiński baaardzo pewnie i wybronił kilka bardzo groźnych strzałów jemu też chłopacy mogą podziękować zwycięstwo, Radovanovic duzy spokoj i precyzja w zagraniach, Kalkowski wniósł doświadczenie i uspokoił grę młodszych zawodników...słabiej zagrali Hirsz który znowu kręcił kręcił ale jakoś nic z tego nie było Pietroń był cieniem samego siebie w tym spotkaniu ale każdemu zdarzaja się słabsze mecze:)

• 0 0

• Sorry, pomyliło mi się !!!

Myślałem, że to chodzi o Polnord z Gdyni !!!

• 0 0

• Zycięstwo było opłacone z góry ....

... więc wygrali. a niesamowite jest to że korupcja sięga też młodych piłkarzy :(