Łączpol przerwał serię bez zwycięstwa

28 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Bramka Moniki Stachowskiej przypieczętowała pierwsze ligowe zwycięstwo Łączpolu od 23 września. Bramka Moniki Stachowskiej przypieczętowała pierwsze ligowe zwycięstwo Łączpolu od 23 września.

Piłkarki ręczne AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk pokonały na wyjeździe Piotrcovię 26:25 (13:13). Zwycięską bramkę w ostatniej minucie spotkania zdobyła Monika Stachowska, zaś akademiczki przerwały serię trzech spotkań bez zwycięstwa w PGNiG Superlidze.

PIOTRCOVIA: Jurkowska, Opelt, Sarnecka - Rol, Sobińska, Kucharska 1, Matyja, Szymańska, Kopertowska 8, Marszałek 7, Wawrzynowska, Wypych 4, Olek, Ivanović 1, Jałoszewska 4

ŁĄCZPOL: Wiercioch, Sielska - Dąbrowska 4, Skonieczna 6, Stachowska 6, Pasternak 3, Lipska, Siódmiak 3, Ciura, Tomczyk, Karwecka, Mazurek, Kwiatkowska, Klonowska 1, Pesel 3

Gdańskie szczypiornistki na zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej czekały od 23 września, gdy na wyjeździe pokonały KPR Jelenia Góra. Wprawdzie kolejkę później zdołały zremisować z niepokonanym liderem rozgrywek Pogonią Baltica Szczecin, ale w kolejnych dwóch spotkaniach wysoko przegrywały z Metraco Zagłębiem Lubin i Energą AZS Koszalin.

Szczególnie bolesna była ta ostatnia porażka. We własnej hali akademiczki do przerwy zdobyły zaledwie dwie bramki, a trener Jerzy Ciepliński publicznie przepraszał za kompromitację swoich podopiecznych.

TRENER CIEPLIŃSKI PRZEPRASZA ZA KOMPROMITACJĘ

W Piotrkowie Trybunalskim było znacznie lepiej. Już w 14. minucie po rzucie karnym Karoliny Siódmiak przyjezdne prowadziły 5:1. Gospodynie w ciągu kilku minut doprowadziły jednak do remisu 6:6 po trafieniu Moniki Kopertowskiej.

Gdańszczanki zdołały wprawdzie odskoczyć jeszcze na 3 bramki (12:9), ale Piotrcovia trafiła cztery razy pod rząd, w tym dwukrotnie korzystając na osłabieniu po karze dla Katarzyni Skoniecznej. Tuż przed przerwą remis przyjezdnym zapewniła Marta Dąbrowska.

Po zmianie stron żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć rywalowi na więcej niż 2 bramki. Wymianę ciosów przyjezdne przypłaciły trzema karami pomiędzy 52. a 57. minutą.

Przy stanie 25:25 trener Ciepliński poprosił o czas. Jego podopieczne wznowiły grę na niespełna 100 sekund do końca meczu. W ostatniej minucie bramkę jak się okazało, na wagę zwycięstwa, zdobyła Stachowska. Piotrcovii na wyrównanie pozostało 50 sekund, ale gospodynie nie dały rady powiększyć swojego dorobku.

- Po ostatnich porażkach mobilizacja w zespole była maksymalna i na pewno czujemy pewną ulgę, że przerwaliśmy złą serię. Szczególnie w pierwszych fragmentach meczu zagraliśmy dobrze w obronie. Później zaczęliśmy popełniać błędy i rywalki doprowadziły do wyrównania i do końca mecz był dosyć nerwowy. Dziewczynom należą się duże pochwały, że zwycięsko wyszły z tej wymiany ciosów. Co ważne, do Gdańska wracamy bez nowych kontuzji - podsumował trener Ciepliński.

Wyniki 8 kolejki

• Piotrcovia Piotrków Tryb. - AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK 25:26 (13:13)
  • Pogoń Baltica Szczecin - VISTAL GDYNIA 22:21 (13:12)
  • Energa AZS Koszalin - Selgros Lublin 21:31 (11:8)
  • Metraco Zagłębie Lubin - Start Elbląg 29:22 (16:13)
  • UKS PCM Kościerzyna - Ruch Chorzów 27:23 (13:9)
  • KPR Jelenia Góra - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 28:35 (11:16)

Opinie (9)

• Brawo za walkę do końca! (1)

Trenerze Ciepliński doceń to!!!

• 13 1

• Warto było dać szansę Pesel :). Kościerzyna dziś także zwycięska, więc za tydzień w piątek może być ciekawie.

• 8 2

• gratulacje

Po ostatnim nieszczególnym występie cenne zwycięstwo. Bedzie dobrze!

• 12 1

• meczarnia z przecietnym zespolem (2)

Traktowana jako sukces?

• 2 11

• Piotrcovia ostatnio miała zwyżkę formy (m.in. wygrana w Koszalinie), więc zwycięstwo jest cenne, zwłaszcza gdy się chce wejść chociaż do ósemki.