Wyjazdowa kolekcja

27 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Jeśli wyjazdowa kolekcja nadal będzie rosnąć, to z pewnością kibice Dableksu AZS AWFiS zgodziliby się, aby akademiczki grały cały czas poza Gdańskiem. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego z piątego pojedynku na obcym gruncie wracają z piątym zwycięstwem! W sobotę pokonały Zgodę Ruda Śląska 25:23 (15:12). Tymczasem u siebie połowę meczów... przegrały.

ZGODA: Łakomska, Krzymińska - Pohrebniak 11, Pawlik 2, Jasińska 2, Sikorska 1, Pastuszyk, Kucińska 2, Obruśnik 1, Weselak 4, Olek, Knoroz.

DABLEX: Sadowska, Mikszto - Chudzik 2, Sawicka 2, Musiał 1, Serwa 4, Naumenko 5, Wilamowska 3, Szwed 2, Wojtas 6.

Dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach pozwoliła wykurować się Wiolecie Serwie. Powrót kapitana drużyny do gry dał szkoleniowcowi większe pole manewru w drugiej linii. Przydało się ono, gdyż kilkakrotnie były krytyczne momenty. Udało się z nich wyjść i w nagrodę Dablex został wiceliderem tabeli ekstraklasy.

Mecz niemal cały czas toczył się wedle tego samego scenariusza. No może z wyjątkiem samego początku, kiedy Zgoda prowadziła 2:0. Od piątej minuty akademiczki próbowały odskawiać, a rywali dochodziły, a nawet je przechodziły. Jednak w ostatnich minutach każdej z połów większą odpornością psychiczną wykazały się akademiczki i to one zabrały komplet punktów. Najwięcej krwi gdańszczankom napsuła Olena Pohrebniak, zdobywczyni aż 11 bramek.

Przed przerwą ostatni remis pojawił się przy wyniku 8:8 w 17. minucie. Na przerwę Dablex zszedł z trzema trafieniami w zapasie. Po zmianie stron Zgoda potrzebowała kwadransa, aby doprowadzić do wyrównania (20:20). Co więcej na osiem minut przed ostatnim gwizdkiem sędziów Pohrebniak dała miejscowym prowadzenie 22:21, a potem rudzianki miały jeszcze przewagę 23:22. Całe szczęście, że miejscowe już więcej gola nie zdobyły a same straciły aż trzy. Od remisu 23:23 kolejno trafiały Edyta Chudzik i Lucyna Wilamowska.

Pozostałe wyniki 9. kolejki: AZS Politechnika Koszalińska - Łączpol Gdynia 32:36 (16:17), Start Elbląg - Słupia Słupsk 33:21 (15:13), Łącznościowiec Szczecin - Ruch Chorzów 18:29 (7:16), Interferie Zagłębie Lubin - SPR Safo Lublin 33:25 (16:13), Piotrcovia - Finepharm-Carlos Jelenia Góra 30:32 (13:17).

• Brawo dziewczyny!!!!
    Oby teraz do koolekcji dolozyc punkty ze Szczecinem Bo w sumie sam szczecin tam gra!!
    3mam kciuki

• 0 0

• W Piotrkowi nastąpiło tąpnięcie,zwolnili rudego,prezesa i kierownika,niezłe jaja!Trenerem Czyż!

• 0 0

• pozyjemy, zobaczymy kto zdobedzie punkty

• 0 0

• Jutro derby a tu cisza taka???? Może jakieś typy????Oczywiście na poziomie pilki dla inteligentnych a nie pilki kopanej.
    Moim zdaniem mimo braku Asi u nas i mimo imponujących wyników Gdynianek w miarę spokojne zwycięstwo AZS-u,5-6 bramek do przodu.