Zwycięstwa piłkarzy ręcznych SMS i Spójni

mik
2 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 16:48 (2 października 2016)
Patryk Mauer od początku sezonu imponuje formą. Leworęczny szczypiornista jest najskuteczniejszym zawodnikiem SMS Gdańsk. Patryk Mauer od początku sezonu imponuje formą. Leworęczny szczypiornista jest najskuteczniejszym zawodnikiem SMS Gdańsk.

To był udany weekend dla trójmiejskich klubów występujących na zapleczu PGNiG Superligi. Szczypiorniści Spójni Gdynia u siebie pokonali Sokół Browar Kościerzyna 31:22 (16:10) i są jedyną drużyną I ligi, która nie straciła jeszcze punktów. Z kolei SMS Gdańsk pokonał na wyjeździe Mazura Sierpc 30:22 (17:12). W odniesieniu wygranej licealistom nie przeszkodziła nawet... awaria oświetlenia. Obie trójmiejskie ekipy w sobotę 8 października o godz. 16 w hali przy ul. Kołobrzeskiej 61 rozegrają spotkanie derbowe.

Mazur Sierpc - SMS GDAŃSK 22:30 (12:17)
SMS:
Skrzypczyk, Bartosik - Gądek, Komarzewski 1, Milewski 3, Mauer 10, Kołtunowicz 2, Rogalski 1, Zarzycki 5, Pawelec 1, Orpik 1, Rybski 6

Gdańscy licealiści kontynuują świetny start rozgrywek. Po inauguracyjnej wygranej nad Realem Astromal Leszno, minimalnej porażce w Wągrowcu oraz remisie z MKS Wieluń, teraz podopieczni Dariusza Tomaszewskiego przywieźli dwa punkty z Sierpca.

PRZYPOMNIJ SOBIE OSTATNIE SPOTKANIE LICEALISTÓW SMS

Poza wyrównanym początkiem, to młoda drużyna z Trójmiasta nadawała ton boiskowym wydarzeniom i już w pierwszej połowie odskoczyła gospodarzom na kilkubramkową przewagę. Podobnie jak w poprzednich meczach prym w ekipie SMS wiedli Patryk Mauer oraz Piotr Rybski, a z dobrej strony pokazał się także Maciej Zarzycki. Tercet licealistów zdobył łącznie tylko jedną bramkę mniej niż zespół gospodarzy.

Gdańszczanom w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła nawet...awaria oświetlenia w drugiej części gry, w związku z którą mecz musiał zostać przerwany na 5 minut. Mających po pierwszej połowie bezpieczną przewagę licealistów nie wybiło to z rytmu i kolejne ligowego "oczka" znalazły się na ich koncie.

Spójnia Gdynia - Sokół Browar Kościerzyna 31:22 (16:10)
Spójnia:
Głębocki - Lisiewicz 3, Ćwikliński 1, Oliferchuk 3, Matuszak, Kamyszek 6, Marszałek 4, Brukwicki 4, Rychlewski 4, Ringwelski 1, P. Pedryc 1, K. Pedryc 4

Podopieczni Marcina Markuszewskiego krok po kroku realizują cel, jaki założyli sobie przed sezonem. Tylko zwycięstwo w rozgrywkach I ligi pozwoli im ubiegać się o prawo gry w PGNiG Superlidze. Na razie gdynianie są nieomylni i na swoim koncie zapisali czwartą wygraną.

Ich rywalem był dobrze znany Sokół Browar Kościerzyna, w barwach którego występują byli gracze Spójni: Michał Derdzikowski, Michał Chyła czy Łukasz Skowron. Znajomość zagrywek oraz mocnych stron gdynian na nic zdała się jednak drużynie z Kaszub, która kontakt z gospodarzami trzymała jedynie do 15. minuty.

- Wbrew pozorom to było bardzo ciężkie spotkanie, które wygraliśmy defensywą. Nie graliśmy w niej przesadnie agresywnie, ale bardzo przemyślanie. Po meczu powiedziałem chłopakom, że w obronie zagrali, jakby byli starymi wyjadaczami. Więcej problemów stwarzałam nam kontra pośrednia, którą wyprowadzaliśmy bardziej jak młodzieżowcy - ocenia spotkanie trener Spójni, Marcina Markuszewski.
Gdyńskich kibiców cieszyć może fakt, że w pełni zdrów jest już Robert Kamyszek, który w ostatnim czasie narzekał na problemy z kostką. Lewy rozgrywający zdobył 6 bramek i w dużym stopniu przyczynił się do zwycięstwa gospodarzy.

Szczypiorniści Spójni wciąż muszą radzić sobie bez Karola Cichockiego, który przed startem sezonu złamał palec. W niedzielę nie zagrał także Mateusz Zimakowski. Doświadczony bramkarz podczas rozgrywanego w środku tygodnia sparingu dostał piłką w oko i nie był zdolny do gry. Jedynym golkiperem w składzie Spójni był zatem Marcin Głębocki, który wielokrotnie powstrzymywał rzuty rywali.

- Zastanawialiśmy się przed meczem, czy na ławce nie powinien zasiąść Paweł Dyszer, ale ostatecznie podjęliśmy decyzję, że to jeszcze nie jest odpowiedni czas. Za nim dwie poważne kontuzje, dlatego chcemy, aby najpierw złapał pełen komfort psychiczny - kończy Markuszewski.