• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Żużlowcy Wybrzeża w I lidze

Rafał Sumowski
27 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk. Takiego składu jeszcze nie było, jest nowy trener

Zobacz jak żużlowcy i kibice Wybrzeża świętowali awans do I ligi.

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża pokonali na własnym torze Polonię Piła 54:36 i wygrali finałowy dwumecz 95:85. Tym samym po sezonie startów w II lidze gdańszczanie awansowali o klasę rozgrywkową wyżej. Po meczu polały się szampany, spalono marynarkę prezesa Tadeusza Zdunka a kibice i zawodnicy długo świętowali sukces. Wszystko to przy rekordowej w tym roku frekwencji 6500 widzów.9. Krzysztof Jabłoński 13 (3,2,3,3,2)
10. Marcel Szymko 1 (1,0,-,-)
11. Renat Gafurow 11+1 (1,3,1*,3,3)
12. Kamil Brzozowski 10+2 (3,2*,2,1,2*)
13. Magnus Zetterstroem 12+1 (3,3,3,2,1*)
14. Aureliusz Bieliński 0 (0,0,w)
15. Dominik Kossakowski 7+2 (2,2*,1,2*,0)
Sędziowie: Stec (Krosno)
Widzów: 6500
Składy
1. Jesper Monberg 8 (2,1,2,2,1,0)
2. Patryk Dolny 0 (0,0,w,-)
3. Piotr Świst 5 (2,2,0,1,0,-)
4. Rasmus Jensen 1 (0,t,1,-,-)
5. Rene Bach 12 (1,3,0,3,2,3)
6. Mike Trzensiok 9+1 (3,1*,1,3,1,w)
7. Arkadiusz Pawlak 1 (1,0,-)

Kibice oceniająPomeczowy komentarz Grzegorza Dzikowskiego, trenera Wybrzeża: Miałem duże obawy przed tym meczem i słusznie, bo dopiero w czternastym wyścigu zapewniliśmy sobie awans. Polonia nie przyjechała tu na wycieczkę i stoczyła z nami ciężką walkę. Mają ambicje takie same jak my, zaczynają być klubem stabilnym i poukładanym finansowo. I liga by im się należała, ale muszą o nią jeszcze walczyć w barażach.

Żużlowcy odbierają puchar za zwycięstwo w II lidze z rąk Adama Korola, Ministra Sportu i Turystyki.Relacja LIVE

W dzisiejszym meczu nie wystąpi Patryk Beśko, który podczas treningu uczestniczył w fatalnym w skutkach wypadku. 19-latek doznał rozległych obrażeń ze złamaniem miednicy włącznie i do ścigania wróci najszybciej w przyszłym roku.
Z innych powodów nie może dziś pojechać Eduard Krcmar. Czech w sobotę miał ścigać się w mistrzostwach Europy par w Debreczynie, a potem nocą pokonać 1000 km by stawić się w Gdańsku i zastąpić w składzie awizowanego Łukasza Sówkę. Zawody na Węgrzech zostały jednak przełożone na niedzielę, a w razie odmowy startu żużlowcowi groziło zawieszenie przez krajową federację.
kibice
W przedsprzedaży gdański klub sprzedał ok. 2000 biletów na dzisiejszy mecz. To absolutny rekord w II lidze.
Mimo nieobecności Krcmara, Sówka dziś nie pojedzie. Zastąpi go Marcel Szymko (WYBRZEŻE). Dla wychowanka będzie to pierwszy ligowy mecz od 26 lipca, gdy na gdańskim torze wystartował w wygranym 57:32 meczu z KSM Krosno zdobywając 4 punkty w czterech startach.
kibice
Prezentacja miała zacząć się o godz. 12:45, ale pod kasami są wciąż spore kolejki, choć jak informuje klub tylko w przedsprzedaży rozeszło się 2000 biletów. Na 15 minut przed rozpoczęciem meczu na stadionie zasiada ok. 3000 widzów.
Na próbę toru wyjechali najpierw Monberg i Świst
Ze strony Wybrzeża na tor wyjechali Zetterstroem i Gafurow
kibice
Kibice przywitali ich głośnym "GKS!"
kibice
Trwa próba toru. Na trybunach ok 5,5 tys. widzów.
kibice
Przypomnijmy, że pierwszy wyścig miał rozpocząć się o godz. 13. Kibice jednak wciąż stoją pod kasami. Nie każdy wysłuchał prośby, by przyjść na mecz wcześniej. Przeciąganie się rozpoczęcia meczu to problem dla tych, którzy bezpośrednio po nim wybierają się na PGE Arenę, by od godz. 15:30 oglądać mecz Lechia - Zagłębie.
kibice
W sektorze gości jest około 50-osobowa grupa kibiców Polonii, która już aktywnie dopinguje.
Rozpoczęła się prezentacja. Żużlowcy wyjechali na nią jako pasażerowie podwożeni przez motocyklistów.
Na meczu obecny jest mistrz olimpijski w wioślarstwie i aktualny Minister Sportu i Turystyki Adam Korol.
Przemawia prezes klubu Tadeusz Zdunek, który dziękuje miastu Gdańsk i sponsorom za pomoc w trudnym dla Wybrzeża sezonie.
Przemawia Adam Korol. Zdradził, że w szczególności kibicuje gdańskim wychowankom: Marcelowi Szymko, który był jego studentem, a także młodszemu Dominikowi Kossakowskiemu.
Na prezentacji pojawili się także miniżużlowcy Wybrzeża, aktualni mistrzowie Polski na motocyklach o pojemności 50 ccm
Na trybunach transparent gdańskich kibiców:
Wszystkie ligi zwiedziliśmy, nigdy się nie wyrzekliśmy".
Zawody odbędą się wg II zestawu startowego. Wybrzeże rozpocznie rywalizację z torów A i C.
kibice
Efektowną oprawę przygotowali gdańscy kibice. Na trybunach pojawiła się kartoniada i wielka sektorówka z postacią gdańskiego żużlowca.
start wyścigu
I
W biegu wystartują:
  Krzysztof Jabłoński,
  Patryk Dolny,
  Marcel Szymko,
  Jesper Monberg.
bieg 4:2
I
[4:2] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Krzysztof Jabłoński (3 pkt), Jesper Monberg (2 pkt), Marcel Szymko (1 pkt), Patryk Dolny (0 pkt).

Świetny start Jabłońskiego, który poradził sobie z Monbergiem. Szymko bardzo ambitnie bronił się przed atakami Dolnego i z powodzeniem. Gdańszczanie rozpoczynają mecz od wygranej.
start wyścigu
II
W biegu wystartują:
  Aureliusz Bieliński,
  Arkadiusz Pawlak,
  Dominik Kossakowski,
  Mike Trzensiok.
kibice
II
Głośne "GKS!, GKS!" z trybun
ważne zdarzenie
II
Wyścig przerwany. Znakomicie wystartował Kossakowski, ale w pierwszym łuku upadł Bieliński. Powtórka w pełnym składzie.
kibice
II
Na trybunach meksykańska fala. Chyba pierwsza w tym sezonie.
bieg 4:2
II
[6:6] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Mike Trzensiok (3 pkt), Dominik Kossakowski (2 pkt), Arkadiusz Pawlak (1 pkt), Aureliusz Bieliński (0 pkt).

Dobry start gości, wydawało się, że wyjdą nawet na 5:1. Kossakowski cztery okrążenia gonił Trzensioka, ale bez powodzenia.
start wyścigu
III
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Rasmus Jensen,
  Kamil Brzozowski,
  Piotr Świst.
ważne zdarzenie
III
Brzozowski i jego mechanicy ekspresowo wymieniają koło! Do startu wyścigu tylko minuta.
3'
Brzozowski zdążył na start
bieg 4:2
III
[10:8] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kamil Brzozowski (3 pkt), Piotr Świst (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Rasmus Jensen (0 pkt).

Gdańszczanie wyszli ze startu na 5:1, ale Gafurow na wyjściu z łuku "poszedł spać" i dał się łatwo wyprzedzić rywalom nie pilnując krawężnika. Ambitnie gonił jednak Jensena i odbił punkt.
start wyścigu
IV
W biegu wystartują:
  Magnus Zetterstroem,
  Arkadiusz Pawlak,
  Dominik Kossakowski,
  Rene Bach.
bieg 5:1
IV
[15:9] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Magnus Zetterstroem (3 pkt), Dominik Kossakowski (2 pkt), Rene Bach (1 pkt), Arkadiusz Pawlak (0 pkt).

Podręcznikowa jazda parą gospodarzy. Mimo to, Bach zbliżył się do Kossakowskiego, ale ten na wyjściu z drugiego łuku trzeciego okrążenia niemal "przypiął" go do bandy. Brawurowa obrona pozycji przez gdańskiego juniora, choć na granicy faulu.
5'
Przerwa na równanie toru
start wyścigu
V
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Patryk Dolny,
  Kamil Brzozowski,
  Jesper Monberg.
ważne zdarzenie
V
Perfekcyjny start Gafurowa, który idealnie "wstrzelił" się przed taśmą. Niestety, sędzia uznał to za nieregulaminowe i powtarza wyścig w pełnej obsadzie.
bieg 5:1
V
[20:10] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Kamil Brzozowski (2 pkt), Jesper Monberg (1 pkt), Patryk Dolny (0 pkt).

Świetny start gospodarzy i pewna jazda parą po podwójną wygraną. Straty z Piły zostały odrobione. Gdańszczanie prowadzą w dwumeczu różnicą 2 pkt.
start wyścigu
VI
W biegu wystartują:
  Magnus Zetterstroem,
  Rasmus Jensen,
  Aureliusz Bieliński,
  Piotr Świst.
ważne zdarzenie
VI
W taśmę wjechał Jensen. "Podpuścił" go Bieliński, który omal sam nie popełnił falstartu. Wykluczony z biegu został zawodnik gości, którego zgodnie z regulaminem zastąpi junior.
6'
Za Jensena pojedzie Trzensiok
bieg 3:3
VI
[23:13] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Magnus Zetterstroem (3 pkt), Piotr Świst (2 pkt), Mike Trzensiok (1 pkt), Aureliusz Bieliński (0 pkt).

Zetterstroem w pierwszym łuku "wyłożył" rywali Bielińskiemu jak na tacy, ale ten nie zdołał nawiązać z nimi walki.
start wyścigu
VII
W biegu wystartują:
  Krzysztof Jabłoński,
  Mike Trzensiok,
  Marcel Szymko,
  Rene Bach.
bieg 4:2
VII
[25:17] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Rene Bach (3 pkt), Krzysztof Jabłoński (2 pkt), Mike Trzensiok (1 pkt), Marcel Szymko (0 pkt).

Dobry start gości. Jabłoński stoczył znakomity pojedynek z Bachem. Trzykrotnie zmieniali się pozycjami, ale ostatecznie na mecie pierwszy był żużlowiec gości. Jabłoński przegrał ten pojedynek minimalnie.
7'
Przerwa na równanie toru.
7'
W dwumeczu jest aktualnie remis 66:66. Przypomnijmy, że takie rozstrzygnięcie promuje awansem do I ligi Renault Zdunek Wybrzeże.
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują:
  Magnus Zetterstroem,
  Patryk Dolny,
  Dominik Kossakowski,
  Jesper Monberg.
ważne zdarzenie
VIII
Wyścig przerwany. Po raz kolejny wzorcowa jazda parą Zetterstroema i Kossakowskiego, którzy jechali na 5:1. Na drugim łuku w poprzek postawiło jednak motocykl Dolnego, który groźnie upadł na tor.
8'
Dolny wstał o własnych siłach, ale z powtórki będzie wykluczony.
bieg 4:2
VIII
[29:19] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Magnus Zetterstroem (3 pkt), Jesper Monberg (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Patryk Dolny (w/0 pkt).

Ze startu lepiej gdańszczanie, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu Jensen zdołał ich przedzielić. Zetterstroem wygrał z dużą przewagą, a Kossakowski go końca jechał w kontakcie z rywalem.
9'
2 minuty przerwy dla Kossakowskiego, który w wyścigu 9 zmieni jako rezerwa zwykła Szymko.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują:
  Krzysztof Jabłoński,
  Rasmus Jensen,
  Dominik Kossakowski,
  Piotr Świst.
bieg 5:1
IX
[34:20] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Krzysztof Jabłoński (3 pkt), Dominik Kossakowski (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Piotr Świst (0 pkt).

Świetny start Kossakowskiego, do którego po chwili dołączył Jabłoński. Koncertowa jazda gdańszczan i wrzawa na trybunach.
start wyścigu
X
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Mike Trzensiok,
  Kamil Brzozowski,
  Rene Bach.
Trzensiok jako rezerwa taktyczna za Pawlaka
bieg 3:3
X
[37:23] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mike Trzensiok (3 pkt), Kamil Brzozowski (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Rene Bach (0 pkt).

Niespodziewana wygrana Trzensioka, który wykorzystał "kocioł" w pierwszym łuku i uciekł rywalom. Cały wyścig naciskał na niego Brzozowski, ale bez powodzenia.
10'
Przerwa na równanie toru.
start wyścigu
XI
W biegu wystartują:
  Magnus Zetterstroem,
  Rene Bach,
  Dominik Kossakowski,
  Piotr Świst.
Kossakowski jako rezerwa zwykła za Szymko
Bach jako rezerwa taktyczna za Dolnego
bieg 4:2
XI
[39:27] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Rene Bach (3 pkt), Magnus Zetterstroem (2 pkt), Piotr Świst (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Znakomicie pierwszy łuk rozegrał Bach. Zetterstroem przez chwilę był trzeci, ale odbił drugie miejsce mijając Śwista na wyjściu z łuku. Kossakowski nie nawiązał walki.
start wyścigu
XII
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Mike Trzensiok,
  Aureliusz Bieliński,
  Jesper Monberg.
ważne zdarzenie
XII
Wyścig przerwany. W pierwszym łuku zabrakło miejsca dla Monberga, który wleciał w bandę
ważne zdarzenie
XII
Znów znakomity start Gafurowa, a sędzia przerywa wyścig uznając, że Rosjanin "czołgał" się zanim taśma poszła w górę. Powtórka w czterech.
ważne zdarzenie
XII
Wyścig przerwany po raz trzeci. Dobry star gdańszczan, ale walcząc łokieć w łokieć z rywalem upadł Bieliński. Został wykluczony z powtórki.
bieg 3:3
XII
[42:30] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Jesper Monberg (2 pkt), Mike Trzensiok (1 pkt), Aureliusz Bieliński (w/0 pkt).

Osamotniony Gafurow bez problemu uporał się z rywalami. Wygrał start, a następnie wypracował sporą przewagę.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują:
  Krzysztof Jabłoński,
  Piotr Świst,
  Kamil Brzozowski,
  Rene Bach.
Świst jako rezerwa taktyczna za Jensena
bieg 4:2
XIII
[46:32] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Krzysztof Jabłoński (3 pkt), Rene Bach (2 pkt), Kamil Brzozowski (1 pkt), Piotr Świst (0 pkt).

Gdańszczanie jechali na 5:1, ale szybki Bach minął na trzecim okrążeniu Brzozowskiego atakiem po wewnętrznej części toru.
ważne zdarzenie
XIII
By awansować do I ligi, Wybrzeże potrzebuje jeszcze 3 punktów.
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Mike Trzensiok,
  Kamil Brzozowski,
  Jesper Monberg.
Trzensiok jako rezerwa taktyczna za Jensena
ważne zdarzenie
XIV
Wyścig przerwany. Wybrzeże jechało na 5:1, a jadący na ostatniej pozycji Trzensiok upadł na tor i nie był w stanie się podnieść. Co ciekawe, zrobił to od razu, gdy tylko sędzia przerwał wyścig. Został wykluczony z powtórki.
bieg 5:1
XIV
[51:33] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Kamil Brzozowski (2 pkt), Jesper Monberg (1 pkt), Mike Trzensiok (w/0 pkt).

Pewna wygrana, a Wybrzeże wjechało właśnie do I ligi!
kibice
XV
Na płocie kibice wywiesili flagę: "Awans jest nasz, który to już raz?"
start wyścigu
XV
W biegu wystartują:
  Magnus Zetterstroem,
  Jesper Monberg,
  Krzysztof Jabłoński,
  Rene Bach.
bieg 3:3
XV
[54:36] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rene Bach (3 pkt), Krzysztof Jabłoński (2 pkt), Magnus Zetterstroem (1 pkt), Jesper Monberg (0 pkt).

Pewne zwycięstwo Bacha na otarcie łez dla pilan. Do końca gonił go Jabłoński. Wybrzeże wygrywa finałowy dwumecz 95:85 i awansuje do I ligi.

Typowanie wyników

WYBRZEŻE Gdańsk
Polonia Piła

Jak typowano

94% 340 typowań WYBRZEŻE Gdańsk
1% 2 typowania REMIS
5% 18 typowań Polonia Piła

Twoje dane


Tabela końcowa

Żużel - II liga
M Z R P Bilans Pkt.
1 Wybrzeże Gdańsk
2 Polonia Piła
3 Motor Lublin
4 KSM Krosno
5 Kolejarz Rawicz
Tabela wprowadzona: 2015-09-27
 • półfinały
 • WYBRZEŻE GDAŃSK - KSM Krosno 51:39 i 61:29
 • Motor Lublin - Polonia Piła 0:40 i 29:61
 • finał
 • WYBRZEŻE GDAŃSK - Polonia Piła 41:49 i 54:36

Opinie (84) ponad 10 zablokowanych

 • Brawo !!!!!! (1)

  Dzieki za awans . I zycze sukcesow w pierwszej lidze !

  • 106 5

  • O Mirek juz nie obrazasz trenera kibicu sukcesu?

   • 2 5

 • Gratulacje!!!

  byle do przodu!

  • 66 4

 • GKS GKS

  I liga nasza gratulacje chłopaki

  • 58 3

 • to teraz Ci,którzy obrażali Zdunka (12)

  niech staną do Niego w kolejce z przeprosinami.

  • 98 37

  • (3)

   a za co? za to że klepał po pleckach Terleckich?

   • 18 17

   • nie,za to jak zbierał niemal w każdym atrykule (1)

    o Wybrzeżu kiedy to przejął klub,dogadywał się z byłymi zawodnikami odnośnie spłaty zaległych pensji.Za to kiedy mówił że dołoży wszelkich starań by klub stanął do startów.Wszyscy nagle zapomnieli jak było?To jeżeli nie chcą go przepraszać bo ciężko im to przechodzi to niech chociaż Mu podziękują bo bez Zdunka to nie byłoby żużla w Gdañsku i każdy normalnie myślący dobrze o tym wie.A każdy kto wieszał na Nim psy to teraz udaje że nic nie było bo jest awans.

    • 32 15

    • Bez zduna byłaby normalność i brak potrzeby naprawiania

     Czy jak komuś wypadnie papierek i ten go podniesie to mam mu dziękować za normalność? zdun nabałaganił to sprząta. jego zakichany obowiązek. Straconego czasu już jednak nikt nie odzyska a przyniesionego wstydu nikt nie wymaże.

     • 10 16

   • Za to, że potrafił przyznać się do błędu i własnymi pieniędzmi i zaangażowaniem ten błąd naprawia!

    • 27 8

  • Najpierw niech powie o układzie z Terleckim. (6)

   Ile mu zapłacił za to aby Terlecki "zniknął" z żużlowego swiata, bez słowa wytłumaczenia, aby samemu grać role cudotwócy.
   To własnie dzięki Zdunkowi i Terleckiemu zrobiliśmy z siebie pośmiewisko w Ekstralidze z takimi wynalazkami jak : Marcel Szymko , Cyprian Szymko, Mroczka, Jonasson.
   To własnie dzieki niemu mecze kończyly sie 70:20 w plecy.
   To wlasnie dzieki nim spdlismy z hukiem i cala Polska sie z nas smiala. I ja mam mu być za to wdzieczny?
   Chyba cie lekko poniosło chłopaku

   • 22 17

   • masz na to papiery,jakieś dowody tego układu,winy Zdunka ? (4)

    Podejrzewam,że nie więc to raczej Ciebie poniosło.A faktem jest,że on to jakoś poukładał i doprowadził z tymi zawodnikami do awansu nie mówiąc o tym ile kasy w to włożył.

    • 9 13

    • Papiery to mam , ale żółte z twoim nazwiskiem. (3)

     Z tego co piszesz to jestes laikiem, z maksymalnym stażem kibicowskim max 5 lat.
     Rozumowanie na poziomie podstawówki.
     Liczą sie fakty , a fakty są takie że to Zdunek z Terleckim doprowadzili do spadku drużyny z hukiem o dwie ligi.
     Wystarczy spojrzeć na sytuacje młodzieżowców. Dominik jeszcze jakieś zaplecze sprzętowe ma , ale Beśko i Bieliński , którzy są na kontraktach amatorskich, jeżdzą na osiołkach. A to własnie klub powinien zapewnić im "godne"warunki rozwoju. O tym też sie nie mówi.
     Fakt, kase w klub włożył, tego nie neguje, ale Zdunek z Terleckim prawie doprowadzili do sytacji takiej , że na najbliższy żużel musiałbym jeżdzic do Grudziądza.
     Zapomniałes już o tym że w 2014 roku , własnie dzięki Zdunkowi mielśmy najbardziej rozbudowany szkielet zarządu w Ekstralidze, co za tym idzie, kasa zamiast iść na sprzet dla chłopkaków , szła m.in na bezsensowne stanowiska kierownicze w klubie.
     O tym sie już nie mówi, o tym sie zapomina, a przecież to było rok temu.
     Własnie przez taką polityke klubu, znależlismy sie w 2 lidzie , pozostawiając po sobie śmiechy na salonach żużlowych.
     Wieć Zdunek niech teraz nie zgrywa Boga , bo to m.in. przez niego musiałem jeździć na wyjazdy do Piły czy Rawicza , zamiast do Torunia czy Grudziądza.

     • 13 11

     • ciekawe

      ciekawe czy byłes na tych wyjazdach co piszesz,i jak jestes taki madry na trojmiasto to sie ujawni ,a nie tylko piszesz inkognito parowo.

      • 4 9

     • Maliniak ci z ambony nagadał czy Płaszczak esemesem przekaz dnia przesłał ?

      • 4 4

     • ogarnij się dzieciaku i przestań obrażać innych

      • 1 2

   • Cała Polska miała to gdzieś., Jonasson pośmiewiskiem, bzdury wypisujesz i tyle.

    • 0 0

  • chyba cię bóg opuścił

   • 1 1

 • szymko kozak ja zawsze (1)

  • 55 6

  • kiedy ta niedojda zrozumie że żużel to nie jego dyscyplina ? może niech zajmie się szachami albo brydżem tam nie trzeba szybkości

   • 1 0

 • Gratulacje !!!

  Zorro powinien zostać na przyszły sezon. Zobaczymy jakie będą cele. Wielką robotę w osiągnięciu celu zrobił Krzysiek Jabłoński. Dla mnie cichym bohaterem był natomiast Dominik.
  Renat i Kamil niestety są za słabi na 1 ligę chyba, że będziemy walczyć o 6 miejsce...

  • 18 40

 • dzięki

  Super tylko czas na wzmocnienie

  • 33 3

 • młynek znowu dał po-pis (2)

  • 22 28

  • Dali świetny doping (1)

   I świetną oprawę, zgadzam się :)

   • 20 16

   • 50ciu kibiców z Piły było głośniejszych, niestety

    • 21 15

 • Dziękujemy !

  GKS !!!

  • 30 2

 • Wybrzeze 2016 (3)

  Jaki sklad na 2016?

  • 12 7

  • Myslę że. z podstawowego składu na ten sezon powinni zostać Zorro, Renat, i Kamil. Fajnie jakby został z nami na przyszly Krzysiek Jabłoński. A z tego kto mógłby dołączyć mysle ze np. calkiem ok bylby Zibi Suchecki i ktos na 10 punktow w meczu (Ljung lub Sundstroem). Swoja droga klub moglby zrobic na swojej stronie internetowej ankiete dla kibicow jakich zawodnikow by widzieli w barwach Wybrzeża(oczywiscie w miare mozliwosci finansowych) kiedys juz cos takiego bylo i fajnie byloby do tego wrócić.

   • 5 4

  • Cyprian, Marcel, Sperz, - trzon zespołu (1)

   • 7 3

   • Twojego wirtualnego chyba pajacu.

    • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

1 czerwca 2024, godz. 16:30
95% Innpro ROW Rybnik
0% REMIS
5% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Ostatnie wyniki

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
95% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
4% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
18 maja 2024, godz. 16:30
86% Texom Stal Rzeszów
1% REMIS
13% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 5 16 80%
2 Marek Lamczyk 6 15 83.3%
3 Marta B 6 15 83.3%
4 Henryk Lechwar 6 15 83.3%
5 Piotr Fritza 6 15 66.7%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane