• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Piotr Wiśniewski dziękuje za oddane głosy

Jacek Główczyński
13 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat) 
aktualizacja: godz. 20:33 (13 lutego 2015)

Lechia Gdańsk

Przed meczem z Wisłą Piotr Wiśniewski odebrał pamiątkowy puchar za zwycięstwo w plebiscycie na Ligowca Roku 2014Piotr Wiśniewski dzięki blisko trzem tysiącom głosów, które oddaliście na niego w styczniowym plebiscycie, otrzymał tytuł Najlepszego Ligowca Roku 2014 w Trójmieście. Piłkarz wyprzedził przedstawicieli koszykówki, piłki ręcznej, żużla, siatkówki i rugby. Agnieszka Bomba, wiceprezes zarządu Trojmiasto.pl wręczyła główne trofeum laureatowi na kwadrans przed rozpoczęciem meczu Lechia Gdańsk - Wisła Kraków.PRZECZYTAJ WIĘCEJ O INAUGURACJI WIOSNY. LECHIA GRA Z WISŁĄ

Jacek Główczyński: Czy wygrana w plebiscycie jest dla pana zaskoczeniem, czy skoro przed rokiem triumfował Deleu to od razu zakładał pan, że i w tej edycji sukces pozostanie przy Lechii Gdańsk?

Piotr Wiśniewski: Nie spodziewałem się zwycięstwa. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy poparli moją kandydaturę. Korzystając z okazji, wszystkim serdecznie dziękuję za głosowanie na mnie. Wyniki plebiscytu pokazują, że piłka nożna ma w Trójmieście rzesze kibiców, a fani Lechii, można powiedzieć, że królują wśród nich.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z PIOTREM WIŚNIEWSKI, KTÓRY POWSTAŁ NA PODSTAWIE PYTAŃ CZYTELNIKÓW TROJMIASTO.PL

W ostatnich godzinach głosowania pańskich zwolenników przybywało, gdyż zapewne pomógł film, którzy piłkarze Lechii nakręcili, by pana poprzeć. Jak do tego doszło?

To była spontaniczna akcja. Jechaliśmy na trening czy sparing i koledzy w autokarze narzucili taki temat. Podchwycił go nasz operator kamery. Ja efekt zobaczyłem dopiero w internecie. Bardzo dziękuję chłopakom za to wsparcie. Było bardzo miłe.

Piotr Wiśniewski gra w Lechii nieprzerwanie od 2005 roku. Zaczynał od III ligi. W minionym sezonie zdobył z biało-zielonymi czwarte miejsce w ekstraklasie, co jest najlepszym wynikiem klubu od 1956 roku. Piotr Wiśniewski gra w Lechii nieprzerwanie od 2005 roku. Zaczynał od III ligi. W minionym sezonie zdobył z biało-zielonymi czwarte miejsce w ekstraklasie, co jest najlepszym wynikiem klubu od 1956 roku.
W nagraniu wzięli udział zarówno piłkarze z letniego jak i zimowego zaciągu, ale także ci którzy w Lechii grają znacznie dłużej. To chyba świadczy, że w drużynie nie ma podziałów?

Atmosfera rzeczywiście jest dobra. Mam nadzieję, że długo taka zostanie, a będzie wyśmienita, jeśli dołożymy ligowe wygrane.

ZOBACZ FILM, W KTÓRYM PIŁKARZE LECHII NAMAWIALI DO GŁOSOWANIA NA PIOTRA WIŚNIEWSKIEGO

Rezultaty plebiscytu chyba wskazują także na to, że czytelnicy Trojmiasto.pl pamiętają to co było dobre w minionym roku w pana wykonaniu, czyli strzelone gole, hat-tricka, czy 4. miejsce w ekstraklasie na koniec poprzedniego sezonu, a wybaczają słabsze od oczekiwań wyniki z ostatniej jesieni?

Na pewno teraz jeszcze nie można mówić o wybaczeniu. Na szczęście jest druga runda, która stanowi kontynuację sezonu. W niej musimy naprawić to zło, które nam się przytrafiło. Myślę, że dopiero jak awansujemy do czołowej "8" to takie wybaczenie nastąpi. Tylko jeśli w drugiej części sezonu zagramy z najlepszymi, wszyscy będą zadowoleni.

PIOTR WIŚNIEWSKI NA TRWAŁE ZAPISAŁ SIĘ W HISTORII LECHII. SPRAWDŹ, W JAKICH KLASYFIKACJACH

Trofeum Piotra Wiśniewskiego. Replika pucharu stanie w Muzeum Lechii Gdańsk na PGE Arenie. Trofeum Piotra Wiśniewskiego. Replika pucharu stanie w Muzeum Lechii Gdańsk na PGE Arenie.
Widać, że jednak kredyt zaufania od kibiców tak pan jak i cała Lechia otrzymała po raz kolejny?

To na pewno. Ponadto zimą przyszli do drużyny piłkarze ze znanymi nazwiskami, uznaną marką w polskim światku piłkarskim. Tym bardziej wszyscy są optymistycznie nastawieni i liczą, że wiosna będzie dla nas udana tak jak ta przed rokiem.

LIGOWIEC ROKU 2014: PIOTR WIŚNIEWSKI PRZED DAVIDEM DEDKIEM I ŁUKASZEM ANUSZKIEWICZEM. ZOBACZ PEŁNE WYNIKI PLEBISCYTU

Szacuje się, że piątkowy mecz może zgromadzić na trybunach około 15 tysięcy kibiców. Rozmawiacie między sobą w szatni na temat frekwencji?

Nie. Osobiście nie wiem, ile sprzedano karnetów, jak idzie sprzedaż biletów, a tym samym nie szacuję, ilu będzie ludzi. Najważniejsze, aby ci co przyjdą w piątek byli zadowoleni. Liczę, że pokażemy dobrą piłkę, a kibice wrócą do nas na kolejny mecz nie tylko sami, ale przyprowadzą ze sobą najbliższych, rodziny, krewnych, przyjaciół... Tylko w ten sposób możemy sprawić, że z meczu na mecz frekwencja będzie się powiększała.

Mecz z Wisłą określane są mianem przyjaźni. Jednak na boisku chyba nie zagracie na polubowne 0:0 lub inny remis?

Przyjaźń na pewno będzie, ale na trybunach. Na boisku zrobimy wszystko, aby wygrać. Wisła jest rywalem, który nam nie leży. Jak dobrze pamiętam odkąd wróciliśmy do ekstraklasy, to z tą drużyną w Gdańsku nie wygraliśmy. Dlatego przyszedł już czas na przełamanie. Wierzę, że rundę rozpoczniemy zwycięstwem.

W zimowych sparingach wygraliście 6 z 9 meczów, a w 8 kolejnych grach kontrolnych nie przegraliście. Uda się tę passę przenieść do ekstraklasy?

Na sparingi nie można patrzyć tylko przez pryzmat wyników. Dla mnie najważniejsze było w nich to, że jako zawodnicy czuliśmy, że nasza gra była dobra. I to chciałbym przede wszystkim przenieść na ekstraklasy. Może na Traugutta, podczas gier z Olimpią i Bytovią, tego nie pokazaliśmy, ale w Turcji i Hiszpanii naprawdę prezentowaliśmy się bardzo dobrze.Dlaczego w Gdańsku w sparingach przeciwko I-ligowcom było słabiej?

Przede wszystkim miał na to wpływ stan boiska. Murawa była w złym stanie. Ciężko było grać piłką, robić ładne akcje, pokazywać się z dobrej strony. W Turcji i Hiszpanii było zdecydowanie cieplej, a zatem i boiska były w bardzo dobrym stanie. Tam można było rzeczywiście o tej porze roku grać w piłkę.

Olimpia i Bytovia zagrały przeciwko Lechii bardzo defensywnie. Czy z takimi rywalami, nastawionymi głównie na przeszkadzanie, zmuszającymi was do ataku pozycyjnego możecie zetknąć się także w ekstraklasie?

Rzeczywiście może tak być. Po transferach, które Lechia dokonała zimą, ze względu na piłkarzy, którzy do nas przyszli, rywale mogą mieć przed nami respekt. Mam nadzieje, że my na boisku potwierdzimy, że naprawdę trzeba nas się obawiać, iż potrafimy grać. Liczę, że to pokażemy już przeciwko Wiśle, a potem w całej rundzie.

PIOTR WIŚNIEWSKI LIGOWCEM SIERPNIA 2014

Jerzy Brzęczek zimą zmienił hierarchię w drużynie. Funkcję kapitana i zastępcy powierzył piłkarzom pozyskanych zimą Sebastianowi Mili i Jakubowi Wawrzyniakowi. Jak na to zareagowała dotychczasowa starszyzna drużyny, czyli pan i Mateusz Bąk?

Taka była decyzja trenera. My się z nią zgadzamy. Teraz nie jest zresztą czas by rozmawiać o tym komu się co należy, a komu nie. Trzeba wyjść na boisko, być jedną drużyną i wygrywać spotkania.

Jak układają się pana relację z Sebastianem Milą, bo to on grać będzie na pozycji numer "10", na której w ostatnim roku to pan miał najlepsze mecze?

Mogę powiedzieć, że z Sebastianem się przyjaźnimy. Znamy się od lat, gdyż jest on ode mnie starszy zaledwie o miesiąc. Razem graliśmy w kadrze makroregionu Pomorskiego, którą prowadził trener Globisz. Także po opuszczeniu Gdańska Sebastian często tutaj przyjeżdżał. Dlatego mamy dużo wspólnych przyjaciół i kolegów.

PIOTR WIŚNIEWSKI: NIE MAM PRAWA NARZEKAĆ. JESTEM SZCZĘŚLIWY. ŻYCZĘ SOBIE PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWIA

Zawodnik

Piotr Wiśniewski

Piotr Wiśniewski

ur.
1982
wzrost
177 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Gdy rozmawialiśmy ostatnio życzył pan sobie przede wszystkim zdrowia. Jednak pech w okresie przygotowawczym znów dał o sobie znać. Niegdyś miał pan w tym okresie złamaną rękę, teraz pęknięte żebro. Dużo pan stracił z powodu tego urazu?

Chyba jakaś klątwa wisi nade mną. W jednym z treningów dostałem łokciem w żebro i doszło do pęknięcia. Straciłem dużo, gdyż z tego powodu nie mogłem uczestniczyć w niektórych treningach, a w sparingach mogłem zacząć grać dopiero od przedostatniej gry w Hiszpanii. Wcześniej obawialiśmy się, że jak pójdę na maksa, to znów mogę dostać w to żebro, a wówczas uraz byłoby o wiele trudniej wyleczyć. Ale teraz jest już wszystko na dobrej drodze. Czuję się coraz lepiej i będę walczyć o swoje w Lechii.

Na razie to walka o "11", czy może tylko by wejść do "18"?

Nie wiem. To sprawa trenera. Ja jestem do dyspozycji. Na moją pozycję doszedł Sebastian Mila, więc w piątek na "11" to jeszcze raczej za wcześnie. Ale się nie poddaję. Nadal będę dawał z siebie wszystko. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy w dalszej części rozgrywek.

DELEU O TYTULE LIGOWCA ROKU 2013

Wspomnieliśmy o klątwach związanymi z pańskimi zimowymi kontuzjami. W plebiscycie na Najlepszego Ligowca Roku na triumfatorami zaczyna ciążyć pewne fatum. Zarówno Adama Hrycaniuk jak i Deleu nie mogli bronić tytułu, gdyż kilka miesięcy po odebraniu puchary zmieniali kluby i opuszczali Trójmiasto. Czy pan to zmieni?

Mam nadzieję. Jestem z tego regionu, pochodzę ze Starogardu Gdańskiego, tam nadal mieszkam i nigdzie się nie wybieram. Nie jestem już młodzieniaszkiem. Raczej nie zmienię klubu, by wyjechać gdzieś w Polskę. Dlatego chętnie przełamię i klątwę związaną z kontuzjami i tę związaną z laureatami plebiscytu.

TOMASZ KAFARSKI O PIOTRZE WIŚNIEWSKIM

- Jeśli tak się stanie to rację będzie miał Tomasz Kafarski, który charakteryzując pana powiedział, że może stać się pan jedną z piłkarskich ikon w historii Lechii, a niektórzy kibice przestaną patrzeć na pańskie dokonania z przymrużeniem oka?

Miło mi słyszeć, że trener Tomasz Kafarski tak dobrze wypowiada się na mój temat. Bardzo się z tego cieszę. Mam nadzieję, że będę w stanie na boisku udowodnić, że na to zasługuję. Wiadomo, że moja z przygoda z piłką mogła potoczyć się inaczej, może jeszcze lepiej, gdyby nie kontuzje. Jednak z tego miejsca, do którego doszedłem i w którym się znajduje, jest zadowolony.

Typowanie wyników

LECHIA Gdańsk
Wisła Kraków

Jak typowano

51% 319 typowań LECHIA Gdańsk
26% 157 typowań REMIS
23% 144 typowania Wisła Kraków

Twoje dane

Kluby sportowe

Opinie (22) 2 zablokowane

 • Gratulacje Piotr, pracuj uczciwie na chwałę Lechii i swoją a gwiazda Cię czeka.

  • 33 5

 • Wszyscy na Lechię!

  Dziś 20.30 obecność obowiązkowa!

  • 33 8

 • Ryan Giggs naszej ligi.

  • 23 6

 • Brawo Wisienka, wielkie gratulacje.

  • 30 4

 • Liga zweryfikuje wszystko.

  Powodzenia Lechia, narobiliście kibicom nadziei, czekamy na mecze. Wiśnia trzymaj się.

  • 22 5

 • Brawo, tak trzymaj.

  • 24 4

 • Jestem kibicem Lechii mieszkam a Auckland w Nowej Zelandii. (9)

  Oglądam wszystkie mecze Lechii w internecie, to wymaga poświęceń bo jest + 11 godzin. Latem jak przyjeżdżam zawsze jestem na meczach Lechii.
  Piotr trzymaj się.
  Pozdrawiam kibiców Lechii ale nie kiboli.

  • 34 7

  • Pozdrawiam z KAPSZTADU

   w RPA,, tez oglaądam mecze ale u mnie jset ten sam czas co w Polsce
   Wisnia gratulacje

   • 14 2

  • Witajcie z Windhouck z Namibii (2)

   jestem z Gdanska mieszkam w Namibii 20 lat.
   Tez ogladam mecze Lechii. Bywam na meczach jak jestem w GD.
   Gratulacje Wisnia.

   • 8 4

   • (1)

    jestem z Grenlandii i w moim iglo tez ogladam mecze
    gratulacje Wiśnia

    • 9 2

    • Mnie w ogóle jeszcze nie ma jestem w planach dopiero

     też ogladam mecze Lechii

     • 5 2

  • (1)

   Jestem z kosmosu tez ogladam mecze Lechii

   • 9 1

   • pozdrawiam z new york

    dzis ogladam Lechie wpierod

    • 2 4

  • GRATKI WISNIA

   • 3 0

  • Canada pozdrawia

   Jestem z Toronto poznałem Twojego brata Wiśnia.

   W Toronto tez oglądamy LECHIĘ -6h
   .
   w Toronto!!!! 100 % Lechia Gdańsk

   • 5 0

  • Jestem z Letnicy. Też oglądam

   • 1 1

 • Wiśniaaaaa biało zielony...

  Być Lechistą brzmi dumnie.

  • 22 5

 • Piotrek, życzymy powodzenia.

  Ciekawy ten wywiad. Piotr Wiśniewski to rozsądny człowiek i doświadczony piłkarz. Zdaje sobie sprawę, że jego epoka przemija i raczej nie będzie już wystawiany przez trenera w pierwszej jedenastce Lechii. Tym niemniej wierzę, że Wiśniewski dzięki swojemu doświadczeniu może być bardzo wartościowym zmiennikiem. Podejrzewam, że trener będzie go wpuszczał na boisko w drugich połowach meczy. Piotrek, czekamy na Twoje kolejne gole dla Lechii.

  • 14 4

 • Rafał Augustyniak - Jagiellonia - typuje:

  ,,W Gdańsku będą chcieli się zrehabilitować za poprzednią, nie do końca udaną rundę. Zaczną mocnym uderzeniem 3:0"

  • 6 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Znicz Pruszków
25 lutego 2024, godz. 15:00
5% Znicz Pruszków
12% REMIS
83% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Piotr Matusiak 21 41 61.9%
2 Miś Beżuś 21 39 61.9%
3 Mirosław P. 21 37 57.1%
4 Grzegorz Szlachcikowski 21 37 57.1%
5 Rafał Kowalczyk 21 36 57.1%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arka Gdynia 20 11 4 5 31:20 37
2 GKS Tychy 20 12 1 7 27:22 37
3 Lechia Gdańsk 20 10 5 5 29:18 35
4 Wisła Kraków 20 9 7 4 40:23 34
5 Motor Lublin 19 10 2 7 26:24 32
6 Odra Opole 20 9 4 7 22:19 31
7 Górnik Łęczna 20 7 10 3 20:18 31
8 Wisła Płock 20 8 6 6 28:27 30
9 Miedź Legnica 19 7 8 4 28:19 29
10 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 20 7 7 6 34:27 28
11 GKS Katowice 19 7 6 6 28:22 27
12 Znicz Pruszków 20 8 2 10 16:22 26
13 Stal Rzeszów 20 6 5 9 27:31 23
14 Chrobry Głogów 20 6 4 10 20:33 22
15 Polonia Warszawa 20 5 4 11 24:31 19
16 Resovia 20 5 4 11 21:36 19
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 19 3 8 8 15:27 17
18 Zagłębie Sosnowiec 20 2 5 13 14:31 11
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 20 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Wisła Płock 3:1 (2:0)
 • Polonia Warszawa - ARKA GDYNIA 0:3 (0:3)
 • GKS Tychy - Odra Opole 2:0 (2:0)
 • Górnik Łęczna - Miedź Legnica 0:0
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Resovia 2:2 (1:0)
 • Stal Rzeszów - Wisła Kraków 1:2 (1:1)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Chrobry Głogów 1:1 (0:1)
 • Zagłębie Sosnowiec - Znicz Pruszków 0:1 (0:1)
 • GKS Katowice - Motor Lublin 2:0 (1:0)
 • Mecz zaległy z 17. kolejki
 • Górnik - Tychy 2:0 (1:0)

Ostatnie wyniki Lechii

81% LECHIA Gdańsk
11% REMIS
8% Wisła Płock
16 grudnia 2023, godz. 20:00
25% Motor Lublin
29% REMIS
46% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane