Wiadomości

stat

Piotr Wiśniewski dziękuje za oddane głosy

Lechia Gdańsk

Przed meczem z Wisłą Piotr Wiśniewski odebrał pamiątkowy puchar za zwycięstwo w plebiscycie na Ligowca Roku 2014Piotr Wiśniewski dzięki blisko trzem tysiącom głosów, które oddaliście na niego w styczniowym plebiscycie, otrzymał tytuł Najlepszego Ligowca Roku 2014 w Trójmieście. Piłkarz wyprzedził przedstawicieli koszykówki, piłki ręcznej, żużla, siatkówki i rugby. Agnieszka Bomba, wiceprezes zarządu Trojmiasto.pl wręczyła główne trofeum laureatowi na kwadrans przed rozpoczęciem meczu Lechia Gdańsk - Wisła Kraków.PRZECZYTAJ WIĘCEJ O INAUGURACJI WIOSNY. LECHIA GRA Z WISŁĄ

Jacek Główczyński: Czy wygrana w plebiscycie jest dla pana zaskoczeniem, czy skoro przed rokiem triumfował Deleu to od razu zakładał pan, że i w tej edycji sukces pozostanie przy Lechii Gdańsk?

Piotr Wiśniewski: Nie spodziewałem się zwycięstwa. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy poparli moją kandydaturę. Korzystając z okazji, wszystkim serdecznie dziękuję za głosowanie na mnie. Wyniki plebiscytu pokazują, że piłka nożna ma w Trójmieście rzesze kibiców, a fani Lechii, można powiedzieć, że królują wśród nich.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z PIOTREM WIŚNIEWSKI, KTÓRY POWSTAŁ NA PODSTAWIE PYTAŃ CZYTELNIKÓW TROJMIASTO.PL

W ostatnich godzinach głosowania pańskich zwolenników przybywało, gdyż zapewne pomógł film, którzy piłkarze Lechii nakręcili, by pana poprzeć. Jak do tego doszło?

To była spontaniczna akcja. Jechaliśmy na trening czy sparing i koledzy w autokarze narzucili taki temat. Podchwycił go nasz operator kamery. Ja efekt zobaczyłem dopiero w internecie. Bardzo dziękuję chłopakom za to wsparcie. Było bardzo miłe.

Piotr Wiśniewski gra w Lechii nieprzerwanie od 2005 roku. Zaczynał od III ligi. W minionym sezonie zdobył z biało-zielonymi czwarte miejsce w ekstraklasie, co jest najlepszym wynikiem klubu od 1956 roku.
Piotr Wiśniewski gra w Lechii nieprzerwanie od 2005 roku. Zaczynał od III ligi. W minionym sezonie zdobył z biało-zielonymi czwarte miejsce w ekstraklasie, co jest najlepszym wynikiem klubu od 1956 roku. fot. W.Figurski/058sport.pl
W nagraniu wzięli udział zarówno piłkarze z letniego jak i zimowego zaciągu, ale także ci którzy w Lechii grają znacznie dłużej. To chyba świadczy, że w drużynie nie ma podziałów?

Atmosfera rzeczywiście jest dobra. Mam nadzieję, że długo taka zostanie, a będzie wyśmienita, jeśli dołożymy ligowe wygrane.

ZOBACZ FILM, W KTÓRYM PIŁKARZE LECHII NAMAWIALI DO GŁOSOWANIA NA PIOTRA WIŚNIEWSKIEGO

Rezultaty plebiscytu chyba wskazują także na to, że czytelnicy Trojmiasto.pl pamiętają to co było dobre w minionym roku w pana wykonaniu, czyli strzelone gole, hat-tricka, czy 4. miejsce w ekstraklasie na koniec poprzedniego sezonu, a wybaczają słabsze od oczekiwań wyniki z ostatniej jesieni?

Na pewno teraz jeszcze nie można mówić o wybaczeniu. Na szczęście jest druga runda, która stanowi kontynuację sezonu. W niej musimy naprawić to zło, które nam się przytrafiło. Myślę, że dopiero jak awansujemy do czołowej "8" to takie wybaczenie nastąpi. Tylko jeśli w drugiej części sezonu zagramy z najlepszymi, wszyscy będą zadowoleni.

PIOTR WIŚNIEWSKI NA TRWAŁE ZAPISAŁ SIĘ W HISTORII LECHII. SPRAWDŹ, W JAKICH KLASYFIKACJACH

Trofeum Piotra Wiśniewskiego. Replika pucharu stanie w Muzeum Lechii Gdańsk na PGE Arenie.
Trofeum Piotra Wiśniewskiego. Replika pucharu stanie w Muzeum Lechii Gdańsk na PGE Arenie. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl
Widać, że jednak kredyt zaufania od kibiców tak pan jak i cała Lechia otrzymała po raz kolejny?

To na pewno. Ponadto zimą przyszli do drużyny piłkarze ze znanymi nazwiskami, uznaną marką w polskim światku piłkarskim. Tym bardziej wszyscy są optymistycznie nastawieni i liczą, że wiosna będzie dla nas udana tak jak ta przed rokiem.

LIGOWIEC ROKU 2014: PIOTR WIŚNIEWSKI PRZED DAVIDEM DEDKIEM I ŁUKASZEM ANUSZKIEWICZEM. ZOBACZ PEŁNE WYNIKI PLEBISCYTU

Szacuje się, że piątkowy mecz może zgromadzić na trybunach około 15 tysięcy kibiców. Rozmawiacie między sobą w szatni na temat frekwencji?

Nie. Osobiście nie wiem, ile sprzedano karnetów, jak idzie sprzedaż biletów, a tym samym nie szacuję, ilu będzie ludzi. Najważniejsze, aby ci co przyjdą w piątek byli zadowoleni. Liczę, że pokażemy dobrą piłkę, a kibice wrócą do nas na kolejny mecz nie tylko sami, ale przyprowadzą ze sobą najbliższych, rodziny, krewnych, przyjaciół... Tylko w ten sposób możemy sprawić, że z meczu na mecz frekwencja będzie się powiększała.

Mecz z Wisłą określane są mianem przyjaźni. Jednak na boisku chyba nie zagracie na polubowne 0:0 lub inny remis?

Przyjaźń na pewno będzie, ale na trybunach. Na boisku zrobimy wszystko, aby wygrać. Wisła jest rywalem, który nam nie leży. Jak dobrze pamiętam odkąd wróciliśmy do ekstraklasy, to z tą drużyną w Gdańsku nie wygraliśmy. Dlatego przyszedł już czas na przełamanie. Wierzę, że rundę rozpoczniemy zwycięstwem.

W zimowych sparingach wygraliście 6 z 9 meczów, a w 8 kolejnych grach kontrolnych nie przegraliście. Uda się tę passę przenieść do ekstraklasy?

Na sparingi nie można patrzyć tylko przez pryzmat wyników. Dla mnie najważniejsze było w nich to, że jako zawodnicy czuliśmy, że nasza gra była dobra. I to chciałbym przede wszystkim przenieść na ekstraklasy. Może na Traugutta, podczas gier z Olimpią i Bytovią, tego nie pokazaliśmy, ale w Turcji i Hiszpanii naprawdę prezentowaliśmy się bardzo dobrze.Dlaczego w Gdańsku w sparingach przeciwko I-ligowcom było słabiej?

Przede wszystkim miał na to wpływ stan boiska. Murawa była w złym stanie. Ciężko było grać piłką, robić ładne akcje, pokazywać się z dobrej strony. W Turcji i Hiszpanii było zdecydowanie cieplej, a zatem i boiska były w bardzo dobrym stanie. Tam można było rzeczywiście o tej porze roku grać w piłkę.

Olimpia i Bytovia zagrały przeciwko Lechii bardzo defensywnie. Czy z takimi rywalami, nastawionymi głównie na przeszkadzanie, zmuszającymi was do ataku pozycyjnego możecie zetknąć się także w ekstraklasie?

Rzeczywiście może tak być. Po transferach, które Lechia dokonała zimą, ze względu na piłkarzy, którzy do nas przyszli, rywale mogą mieć przed nami respekt. Mam nadzieje, że my na boisku potwierdzimy, że naprawdę trzeba nas się obawiać, iż potrafimy grać. Liczę, że to pokażemy już przeciwko Wiśle, a potem w całej rundzie.

PIOTR WIŚNIEWSKI LIGOWCEM SIERPNIA 2014

Jerzy Brzęczek zimą zmienił hierarchię w drużynie. Funkcję kapitana i zastępcy powierzył piłkarzom pozyskanych zimą Sebastianowi Mili i Jakubowi Wawrzyniakowi. Jak na to zareagowała dotychczasowa starszyzna drużyny, czyli pan i Mateusz Bąk?

Taka była decyzja trenera. My się z nią zgadzamy. Teraz nie jest zresztą czas by rozmawiać o tym komu się co należy, a komu nie. Trzeba wyjść na boisko, być jedną drużyną i wygrywać spotkania.

Jak układają się pana relację z Sebastianem Milą, bo to on grać będzie na pozycji numer "10", na której w ostatnim roku to pan miał najlepsze mecze?

Mogę powiedzieć, że z Sebastianem się przyjaźnimy. Znamy się od lat, gdyż jest on ode mnie starszy zaledwie o miesiąc. Razem graliśmy w kadrze makroregionu Pomorskiego, którą prowadził trener Globisz. Także po opuszczeniu Gdańska Sebastian często tutaj przyjeżdżał. Dlatego mamy dużo wspólnych przyjaciół i kolegów.

PIOTR WIŚNIEWSKI: NIE MAM PRAWA NARZEKAĆ. JESTEM SZCZĘŚLIWY. ŻYCZĘ SOBIE PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWIA

Piotr Wiśniewski

Piotr Wiśniewski

Dane:

ur.:
1982-08-11
wzrost.:
177
waga.:
74
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Gdy rozmawialiśmy ostatnio życzył pan sobie przede wszystkim zdrowia. Jednak pech w okresie przygotowawczym znów dał o sobie znać. Niegdyś miał pan w tym okresie złamaną rękę, teraz pęknięte żebro. Dużo pan stracił z powodu tego urazu?

Chyba jakaś klątwa wisi nade mną. W jednym z treningów dostałem łokciem w żebro i doszło do pęknięcia. Straciłem dużo, gdyż z tego powodu nie mogłem uczestniczyć w niektórych treningach, a w sparingach mogłem zacząć grać dopiero od przedostatniej gry w Hiszpanii. Wcześniej obawialiśmy się, że jak pójdę na maksa, to znów mogę dostać w to żebro, a wówczas uraz byłoby o wiele trudniej wyleczyć. Ale teraz jest już wszystko na dobrej drodze. Czuję się coraz lepiej i będę walczyć o swoje w Lechii.

Na razie to walka o "11", czy może tylko by wejść do "18"?

Nie wiem. To sprawa trenera. Ja jestem do dyspozycji. Na moją pozycję doszedł Sebastian Mila, więc w piątek na "11" to jeszcze raczej za wcześnie. Ale się nie poddaję. Nadal będę dawał z siebie wszystko. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy w dalszej części rozgrywek.

DELEU O TYTULE LIGOWCA ROKU 2013

Wspomnieliśmy o klątwach związanymi z pańskimi zimowymi kontuzjami. W plebiscycie na Najlepszego Ligowca Roku na triumfatorami zaczyna ciążyć pewne fatum. Zarówno Adama Hrycaniuk jak i Deleu nie mogli bronić tytułu, gdyż kilka miesięcy po odebraniu puchary zmieniali kluby i opuszczali Trójmiasto. Czy pan to zmieni?

Mam nadzieję. Jestem z tego regionu, pochodzę ze Starogardu Gdańskiego, tam nadal mieszkam i nigdzie się nie wybieram. Nie jestem już młodzieniaszkiem. Raczej nie zmienię klubu, by wyjechać gdzieś w Polskę. Dlatego chętnie przełamię i klątwę związaną z kontuzjami i tę związaną z laureatami plebiscytu.

TOMASZ KAFARSKI O PIOTRZE WIŚNIEWSKIM

- Jeśli tak się stanie to rację będzie miał Tomasz Kafarski, który charakteryzując pana powiedział, że może stać się pan jedną z piłkarskich ikon w historii Lechii, a niektórzy kibice przestaną patrzeć na pańskie dokonania z przymrużeniem oka?

Miło mi słyszeć, że trener Tomasz Kafarski tak dobrze wypowiada się na mój temat. Bardzo się z tego cieszę. Mam nadzieję, że będę w stanie na boisku udowodnić, że na to zasługuję. Wiadomo, że moja z przygoda z piłką mogła potoczyć się inaczej, może jeszcze lepiej, gdyby nie kontuzje. Jednak z tego miejsca, do którego doszedłem i w którym się znajduje, jest zadowolony.

Typowanie wyników

mecz ligowy
13.02.2015 godz.20:30
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

51%

319 typowań

x

26%

157 typowań

2

23%

144 typowania

Opinie (22) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 20.10.2019 godz. 15:00 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

22%

125 typowań

x

12%

65 typowań

2

66%

372 typowania

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Adam Durkalec 15 26 60%
2. Piotr Gollnik 15 26 60%
3. Marek Kowalewski 15 26 60%
4. Krzysiek Stobbe 15 26 60%
5. Marcin Barczewski 14 23 57.1%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Pogoń Szczecin 11 6 3 2 14:9 21
2 Cracovia 11 6 2 3 17:11 20
3 LECHIA GDAŃSK 11 5 4 2 14:10 19
4 Wisła Płock 11 6 1 4 15:18 19
5 Lech Poznań 11 5 3 3 21:13 18
6 Śląsk Wrocław 11 4 6 1 15:11 18
7 Piast Gliwice 11 5 3 3 12:8 18
8 Jagiellonia Białystok 11 4 5 2 18:12 17
9 Legia Warszawa 11 5 2 4 13:12 17
10 Zagłębie Lubin 11 4 3 4 21:18 15
11 Górnik Zabrze 11 3 4 4 10:11 13
12 Raków Częstochowa 11 4 0 7 13:17 12
13 Wisła Kraków 11 3 2 6 13:15 11
14 ARKA GDYNIA 11 2 3 6 8:18 9
15 Korona Kielce 11 2 2 7 6:17 8
16 ŁKS Łódź 11 2 1 8 12:22 7

Terminarz

20.10 (nd) godz.15:00 ARKA Gdynia typuj LECHIA Gdańsk LIVE!
26.10 (sob) godz.20:00 LECHIA Gdańsk typuj Górnik Zabrze
02.11 (sob) godz.17:30 Cracovia typuj LECHIA Gdańsk
05.10 (sob) godz.20:00 LECHIA Gdańsk 1:2 Zagłębie Lubin LIVE!
28.09 (sob) godz.17:30 Legia Warszawa 1:2 LECHIA Gdańsk LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane