• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ligowiec Roku koniec głosowania 30 stycznia

Jacek Główczyński, Marcin Dajos
30 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat) 
Piotr Wiśniewski (z prawej) niemal od początku prowadził w głosowaniu, a Łukasz Anuszkiewicz (w środku) zajmował 2. pozycję. Natomiast Bartosz Gawryszewski był wiceliderem, a po dwóch tygodniach wyborów plasował się na 4. miejscu. Jak ich notowania zmienią ostatnie godziny wyborów Najlepszego Ligowca 2014 roku w Trójmieście? Piotr Wiśniewski (z prawej) niemal od początku prowadził w głosowaniu, a Łukasz Anuszkiewicz (w środku) zajmował 2. pozycję. Natomiast Bartosz Gawryszewski był wiceliderem, a po dwóch tygodniach wyborów plasował się na 4. miejscu. Jak ich notowania zmienią ostatnie godziny wyborów Najlepszego Ligowca 2014 roku w Trójmieście?

To już ostatnie godziny wyborów Najlepszego Ligowca 2014 roku w Trójmieście. Można głosować tylko do północy w piątek, 30 stycznia. Na niektórych pozycjach różnice są minimalne i ostateczną kolejność możecie ukształtować właśnie teraz. Na finiszu rywalizacji przedstawiamy opinie trenerów o sportowcach, którzy od początku elekcji znajdują się w czołówce. Tomasz Kafarski uważa, że Piotr Wiśniewski może stać się jedną z największych ikon Lechii w historii klubu, Jarosław Hodura charakteryzuje Łukasza Anuszkiewicza jako rugbistę o dwóch naturach, a Radosław Panas kieruje wiele ciepłych słów pod adresem Bartosza Gawryszewskiego i stawia siatkarza za wzór młodzieży.TUTAJ ODDAJ GŁOS NA JEDNEGO Z DZIEWIĘCIORGA KANDYDATÓW

Ligowiec Roku 2014


TOMASZ KAFARSKI, KONSULTANT PROGRAMU BIAŁO-ZIELONA PRZYSZŁOŚĆ Z LOTOSEM, BYŁY TRENER M.IN. LECHII GDAŃSK O PIOTRZE WIŚNIEWSKIM
prowadził piłkarza w Lechii jako pierwszy i drugi trener w latach 2006-2001 oraz w Kaszubii Kościerzyna w latach 2003-04


Tomasz Kafarski Tomasz Kafarski
Piotra sprowadziłem do Kaszubii z Wierzycy Starogard, gdyż już wówczas był on piłkarzem nietuzinkowym, miał te walory, których brakowało innym piłkarzom. Potem ponownie spotkaliśmy się w Lechii. Piotr przebił się do ekstraklasy dzięki cierpliwości i mozolnej pracy. Talent do piłki oczywiście posiada, ale te wszystkie elementy, które wcześniej wymieniłem, także po trochu sprawiły, że w pełni zasługuje na szacunek za to, iż tak długo gra nieprzerwanie w barwach gdańskiego klubu.

ZOBACZ JAK PIŁKARZE LECHII NAMAWIAJĄ DO GŁOSOWANIE NA "WIŚNIĘ"

Nie zgadzam się z twierdzeniem, że Wiśniewski nie wykorzystał w pełni swojego potencjału. Owszem może, gdyby trafił szybciej do czołowego klubu w Polsce, to rozwinąłby się jeszcze bardziej. Nie wiem dokładnie, jakie propozycje transferowe otrzymywał Piotr, ale jeśli byłby wśród nich te z: Legii, Lecha czy Wisły z jej najlepszych czasów, to nie wykluczam, że by którąś z nich przyjął.

Z drugiej strony pamiętajmy, że Piotr to chłopak ze Starogardu Gdańskiego. Dla niego spełnieniem marzeń, a także bardzo wygodnym rozwiązaniem było to, że mógł nadal mieszkać w rodzinnym mieście, a jednocześnie grać dla Lechii. Przecież do dzisiaj piłkarz cały czas dojeżdża na treningi do Gdańska, nie zdecydował się na przeprowadzkę.

Wiśniewskiego sprowadzałem do Kościerzyny jako środkowego napastnika, grającego w ataku w ustawieniu na dwóch piłkarzy. W Lechii był próbowany także na skrzydle oraz w środku pola. Właściwie grał na każdej z pozycji w ofensywie. Jego atutem jest przede wszystkim gra jeden na jeden. W naszej ekstraklasie jest niewielu piłkarzy, o których można powiedzieć, że posiadają tę umiejętność. Dlatego uważam, że jak na warunki polskiej ligi, to o Piotrze można mówić jako o zawodniku kompletnym.

PIOTR WIŚNIEWSKI NA TRWAŁE ZAPISAŁ SIĘ W HISTORII LECHII. SPRAWDŹ, W JAKICH KLASYFIKACJACH

Dochodzą do mnie informacje, że w ostatnim czasie Wiśniewski dojrzał, zaczął bardziej jeszcze dbać o siebie. Dlatego, jeśli ominą go problemy zdrowotne, to jeszcze przez kilka sezonów może grać na dobrym poziomie. Życzę mu także, by rzeczywiście stał się w pełni jedną z ikon Lechii, a gdy skończy grać, by kibice przez lata pamiętali to, co zrobił dla klubu. Obecnie bowiem mam wrażenie, że niektórzy patrzą na dokonania Piotra z przymrużeniem oka. Moim zdaniem niezbyt słusznie.

TUTAJ ZNAJDZIESZ WYNIKI PROCENTOWE W PLEBISCYCIE LIGOWIEC ROKU 2014 W TRÓJMIEŚCIE PO DRUGIM TYGODNIU WYBORÓW. DO PÓŁNOCY MOŻESZ ZMIENIĆ JESZCZE KOLEJNOŚĆ

JAROSŁAW HODURA, BYŁY REPREZENTANTA POLSKI, RUGBISTA I TRENER OGNIWA SOPOT O ŁUKASZU ANUSZKIEWICZ
prowadził rugbistę w Ogniwie w latach 2009-11


Jarosław Hodura Jarosław Hodura
Łukasz od początku kariery rugbisty, którą zaczynał późno, bo jako 19 latek, związany jest z Ogniwem. Można powiedzieć, że ma dwie natury. Poza boiskiem to sympatyczny, grzeczny, zrównoważony człowiek. Natomiast na boisku staje się twardym, nieustępliwym zawodnikiem. Może brakuje mu nieco psychiki zabójcy i cech lidera, by być jeszcze bardziej zauważalnym podczas meczów, ale nie miałem wątpliwości, że to m.in. na nim trzeba było się oprzeć, gdy odbudowywaliśmy sopocką drużynę w oparciu o młodych zawodników.

Gdy Piotr Zeszutek, czy Marek Przychocki, obecni reprezentanci Polski, wchodzili do seniorów Ogniwa jako 18-latkowie, to Anuszkiewicz był już jednym z głównych zawodników. Jest on przede wszystkim bardzo mocny fizycznie. Ma naturalną siłę. Wystarczy, by trochę popracował na siłowni, a ten i na co dzień bardzo silny mężczyzna, staje się na boisku trudną do przejścia przeszkodą. Już wtedy, gdy ja prowadziłem Ogniwo, pamiętam wiele jego bardzo dobrych meczów.

Dlaczego Łukasz nie zagrał jeszcze w reprezentacji? Za kadencji Tomasza Putry było to niemożliwe, gdyż kadra opierała się na zawodnikach, wywodzących się głównie z Francji. Teraz to się zmieniło. W kadrze grają głównie rugbiści z polskiej ligi. To otwiera nowe możliwości i przed Anuszkiewiczem.

Przyznam szczerze, że gdy oglądałem kilka ostatnich meczów reprezentacji, to w drugiej linii nie grali wcale lepsi zawodnicy od niego. Na jego korzyść działa z pewnością to, że inni zawodnicy Ogniwa, wspomniani Zeszutek i Przychocki, sprawdzają się w kadrze, co może zachęcić selekcjonerów, by sięgnęli po kolejnych sopocian. Duża tutaj będzie także rola Karola Czyża. To trener klubowy na ogół rozmawia ze szkoleniowcami kadry i on może sugerować, że ten, czy inny zawodnik jest w takiej formie, by sprawdzić go w kadrze.

Często dla przyszłości reprezentacyjnej najważniejsze jest pierwsze powołanie. Na zgrupowaniu zawodnik ma najlepszą możliwość, by przekonać do siebie trenera. W lidze może zagrać wiele doskonałych meczów, ale jak będzie miał pecha, to selekcjoner, który na ogół ogląda jakiś zespół raz na kilka miesięcy, będzie akurat na takim spotkaniu, które danemu zawodnikowi nie wyjdzie.

Anuszkiewicz jak na zawodnika drugiej linii ma nieco za mało centymetrów, dlatego m.in. w aut nie skacze do piłki, a jest zawodnikiem, który wynosi innych. Jednak nie wiem, czy w kolejnych latach kariery, zdecyduje się na przejście do pierwszej linii młyna, by wykorzystać naturalną siłę. Co prawda po tendencji, by filarzy byli wysocy, teraz znów wrócono do zawodników krępych i niższych na tej pozycji, ale gra w tej roli wymaga szczególnych predyspozycji i odpowiedniego przygotowania technicznego.

RADOSŁAW PANAS, TRENER EXACT SYSTEMS CZĘSTOCHOWA O BARTOSZU GAWRYSZEWSKIM
prowadził środkowego w kadrze Lotosu Trefla w sezonie 2013/2014


Radosław Panas Radosław Panas
Przede wszystkim o Bartku można powiedzieć wiele ciepłych słów. Zawsze jest dobrze przygotowany do zajęć oraz do meczu. Bardzo inteligentny gracz, na którego zawsze można było liczyć. Kiedy prowadziłem Lotos Trefl w końcówce sezonu był już kapitanem zespołu, gdyż przejął opaskę od Grzegorza Łomacza. Na pewno można go stawiać za wzór profesjonalisty młodym adeptom siatkówki.

To typ siatkarza, który chętnie korzysta z propozycji i podpowiedzi, które przedstawiają trenerzy. Można z nim o tym zawsze porozmawiać, gdyż ma coś ciekawego do dodania.

Jeżeli chodziło o techniczne rzeczy, to gra dobrze w ataku i nieźle w bloku. Obserwując go w tym sezonie zauważyłem, że poprawia również zagrywkę. Na pewno jest również dobrym duchem zespołu. Za czasów gdy pracowaliśmy razem, nigdy mi nie podpadł, ani nie zachowywał się nieprofesjonalnie.

Bartek wciąż twierdzi, że uczy się siatkówki. Z drugiej strony musi jednak pamiętać, że w jego wieku trzeba się skupić na utrwalaniu pewnych rzeczy. Ale zapewne zdaje sobie z tego sprawę, gdyż boiskowa mądrość jest jego sporym atutem.

Nasze szlaki krzyżowały się już wcześniej, ale nie za dobrze pamiętam Bartka tak z boiska, jak i z ławki trenerskiej. Dopiero w Lotosie Treflu poznaliśmy się lepiej. Także w tym sezonie zerkam na jego grę, ale jednym okiem, tak jak na pozostałe kluby. Widać, że wpasował, się w zespół, choć jest on całkiem nowy.

Trener Andrea Anastasi mógł sobie pozwolić na sprowadzenie ludzi których chciał. Tylko Bartek, który był podstawowym graczem u mnie, w nim pozostał. A reszta siatkarzy, głównie tych młodych z poprzedniego gra epizodyczne. Pozycja w tabeli i dobra gdańszczan są mocnym zeskoczeniem. Zobaczymy jednak jak to wszystko się zakończy.TUTAJ ODDAJ GŁOS NA JEDNEGO Z DZIEWIĘCIORGA KANDYDATÓW

Ligowiec Roku 2014


Notowali:

Opinie (9) 4 zablokowane

 • Głosujemy!!! (3)

  • 5 0

  • Wiśnia...mój głos. (2)

   Tylko Lechia Gdańsk....Piotr Wiśniewski

   • 12 4

   • Gawryszewski to mój ligowiec roku

    Tylko Lotos Trefl Gdańsk....Bartek Gawryszewski

    • 1 4

   • no i gdzie was ta wasza wisnia zaprowadzila?!?

    B.... please.

    • 0 2

 • Wiśnia gol

  • 7 2

 • LGD

  Wiśnia = lojalność!
  10 lat w jednym klubie na dobre i złe, trzeba mieć klasę.
  Jeśli ktoś Wiśni nie szanuje niech się w du.. pocałuje.

  • 7 3

 • Płona się nie zna, więc powołuje synalka i Karpińskich słabych jak ukraiński barszcz.

  • 5 0

 • D*po lizy bez jaj

  Za kadencji Tomasza Putry kadra opierała się na zawodnikach, grających najlepiej. Teraz to się zmieniło. W kadrze grają głównie d*po lizy.

  • 1 0

 • Wiśnia! Pracowity i niekonwencjonalny piłkarz....glosuje na Wiśnie!!!

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Miedź Legnica
26 maja 2024, godz. 15:00
11% Miedź Legnica
19% REMIS
70% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Wojciech Tabis Tabis 34 69 64.7%
2 Piotr Matusiak 34 69 64.7%
3 Łukasz Gawlik 34 68 58.8%
4 Marek Sowiński 34 67 61.8%
5 Mariusz Kamiński 34 67 61.8%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk 33 21 5 7 59:30 68
2 Arka Gdynia 33 18 8 7 52:33 62
3 GKS Katowice 33 17 8 8 67:35 59
4 Motor Lublin 33 15 8 10 47:41 53
5 Górnik Łęczna 33 13 13 7 34:29 52
6 Wisła Płock 33 14 9 10 45:44 51
7 GKS Tychy 33 16 3 14 43:46 51
8 Odra Opole 33 14 8 11 40:32 50
9 Wisła Kraków 33 13 11 9 62:47 50
10 Miedź Legnica 33 12 12 9 48:35 48
11 Stal Rzeszów 33 14 6 13 52:58 48
12 Znicz Pruszków 33 12 6 15 34:42 42
13 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 33 9 11 13 53:52 38
14 Chrobry Głogów 32 9 9 14 32:49 36
15 Polonia Warszawa 33 7 11 15 39:49 32
16 Resovia 33 8 7 18 37:59 31
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32 4 11 17 25:56 23
18 Zagłębie Sosnowiec 33 2 10 21 21:53 16
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 33 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - ARKA GDYNIA 2:1 (1:1)
 • Znicz Pruszków - Wisła Płock 2:1 (1:0)
 • Resovia - Motor Lublin 1:3 (1:2)
 • Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 1:2 (0:0)
 • GKS Katowice - Wisła Kraków 5:2 (2:1)
 • Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:3 (0:1)
 • Polonia Warszawa - Odra Opole 1:1 (0:1)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Tychy 6:1 (3:1)
 • poniedziałek
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów

Ostatnie wyniki Lechii

11 maja 2024, godz. 17:30
HIT
33% Wisła Kraków
34% REMIS
33% LECHIA Gdańsk

Najbliższy mecz Ogniwa

Orlen Orkan Sochaczew
1 czerwca 2024
HIT
85% Orlen Orkan Sochaczew
0% REMIS
15% OGNIWO Sopot

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Ogniwa

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Lech Zaremba 16 43 87.5%
2 Arkadiusz Kunowski 16 41 93.8%
3 Radosław Dymkowski 16 40 87.5%
4 Mariusz Karbowski 16 39 93.8%
5 Artur Boberski 16 39 87.5%

Tabela

Rugby - Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Orlen Orkan Sochaczew 16 13 0 3 605:261 65
2 Ogniwo Sopot 16 12 0 4 446:312 58
3 Juvenia Kraków 16 11 0 5 504:290 53
4 Awenta Pogoń Siedlce 16 11 0 5 470:280 48
5 Edach Budowlani Lublin 16 10 0 6 389:348 44
6 Life Style Catering Arka Gdynia 16 6 0 10 485:460 30
7 Drew Pal 2 Lechia Gdańsk 16 5 0 11 375:429 25
8 Budowlani WizjaMed Łódź 16 2 0 14 151:842 9
9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 16 2 0 14 167:412 -52
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.

W trakcie rozgrywek zmieniły nazwy:
Lechia Gdańsk na Drew Pal 2 Lechia Gdańsk
Budowlani Commercecon Łódź na Budowlani WizjaMed Łódź
Orkan Sochaczew na Orlen Orkan Sochaczew

Wyniki 18 kolejki

 • Orlen Orkan Sochaczew - LIFE STYLE CATERING ARKA GDYNIA 57:37 (17:20)
 • OGNIWO SOPOT - Awenta Pogoń Siedlce 16:22 (9:12)
 • Edach Budowlani Lublin - Juvenia Kraków 20:14 (12:7)
 • Budo 2011 Aleksandrów Łódzki - Budowlani WizjaMed Łódź 0:25 (walkower)
 • Pauzuje: DREW PAL 2 LECHIA GDAŃSK

Ostatnie wyniki Ogniwa

Awenta Pogoń Siedlce
98% OGNIWO Sopot
1% REMIS
1% Awenta Pogoń Siedlce

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Trefla

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Renata Koczyńska 34 64 67.6%
2 Radosław Dymkowski 35 63 71.4%
3 Ada Bert 35 63 68.6%
4 Katarzyna Ziembicka 35 63 68.6%
5 Wojteks 23 35 63 65.7%

Tabela końcowa

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
M Z P Sety Pkt.
1 Jastrzębski Węgiel
2 Aluron CMC Warta Zawiercie
3 Projekt Warszawa
4 Asseco Resovia Rzeszów
5 Bogdanka LUK Lublin
6 Trefl Gdańsk
7 PSG Stal Nysa
8 Indykpol AZS Olsztyn
9 PGE GiEK Skra Bełchatów
10 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
11 Ślepsk Malow Suwałki
12 Barkom Każany Lwów
13 GKS Katowice
14 KGHM Cuprum Lubin
15 Exact Systems Hemarpol Częstochowa
16 Enea Czarni Radom
 • Finał (do dwóch wygranych, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
 • Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 1:3, 3:1 oraz 0:3
 • Mecz o 3. miejsce (do dwóch wygranych, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym)):
 • Asseco Resovia - Projekt Warszawa 0:3 oraz 0:3
 • O miejsca 5-8, przegrani w ćwierćfinałach play-off, dwumecze według miejsc z tabeli sezonu zasadniczego, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego
 • o 5. miejsce
 • Bogdanka LUK Lublin - TREFL GDAŃSK 3:1 oraz 3:0
 • o 7. miejsce
 • Indykpol AZS Olsztyn - PSG Stal Nysa 1:3 złoty set 13:15 oraz 3:1
 • o miejsca 9-13, dwumecze według miejsc z tabeli sezonu zasadniczego, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego
 • o 9. miejsce
 • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 oraz 3:2
 • o 11. miejsce
 • Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Każany Lwów 3:1 oraz 3:0
 • o 13. miejsce
 • GKS Katowice - KGHM Cuprum Lubin 1:3 złoty set 17:15 oraz 3:0
 • Klasyfikacja końcowa na miejscach 15-16 ustalona na podstawie tabeli z sezonu zasadniczego
 • Degradacja z PlusLigi: Enea Czarni Radom

Playoff

Ćwierćfinały

Jastrzębski Węgiel 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 0 1
Asseco Resovia 3 3
TREFL GDAŃSK 2 1
Aluron CMC Warta Zawiercie 3 3
PSG Stal Nysa 0 2
Projekt Warszawa 3 0*
Bogdanka LUK Lublin 1 3

Półfinały

Jastrzębski Węgiel 3 3
Asseco Resovia 2 2
Aluron CMC Warta Zawiercie 3 3
Projekt Warszawa 0 1

Finał

Jastrzębski Węgiel 3 1 3
Aluron CMC Warta Zawiercie 0 3

Ostatnie wyniki Trefla

Bogdanka LUK Lublin
64% TREFL Gdańsk
36% Bogdanka LUK Lublin
Bogdanka LUK Lublin
18 kwietnia 2024, godz. 20:30
72% Bogdanka LUK Lublin
28% TREFL Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane