• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ligowiec Roku koniec głosowania 30 stycznia

Jacek Główczyński, Marcin Dajos
30 stycznia 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Piotr Wiśniewski (z prawej) niemal od początku prowadził w głosowaniu, a Łukasz Anuszkiewicz (w środku) zajmował 2. pozycję. Natomiast Bartosz Gawryszewski był wiceliderem, a po dwóch tygodniach wyborów plasował się na 4. miejscu. Jak ich notowania zmienią ostatnie godziny wyborów Najlepszego Ligowca 2014 roku w Trójmieście? Piotr Wiśniewski (z prawej) niemal od początku prowadził w głosowaniu, a Łukasz Anuszkiewicz (w środku) zajmował 2. pozycję. Natomiast Bartosz Gawryszewski był wiceliderem, a po dwóch tygodniach wyborów plasował się na 4. miejscu. Jak ich notowania zmienią ostatnie godziny wyborów Najlepszego Ligowca 2014 roku w Trójmieście?

To już ostatnie godziny wyborów Najlepszego Ligowca 2014 roku w Trójmieście. Można głosować tylko do północy w piątek, 30 stycznia. Na niektórych pozycjach różnice są minimalne i ostateczną kolejność możecie ukształtować właśnie teraz. Na finiszu rywalizacji przedstawiamy opinie trenerów o sportowcach, którzy od początku elekcji znajdują się w czołówce. Tomasz Kafarski uważa, że Piotr Wiśniewski może stać się jedną z największych ikon Lechii w historii klubu, Jarosław Hodura charakteryzuje Łukasza Anuszkiewicza jako rugbistę o dwóch naturach, a Radosław Panas kieruje wiele ciepłych słów pod adresem Bartosza Gawryszewskiego i stawia siatkarza za wzór młodzieży.TUTAJ ODDAJ GŁOS NA JEDNEGO Z DZIEWIĘCIORGA KANDYDATÓW

Ligowiec Roku 2014


TOMASZ KAFARSKI, KONSULTANT PROGRAMU BIAŁO-ZIELONA PRZYSZŁOŚĆ Z LOTOSEM, BYŁY TRENER M.IN. LECHII GDAŃSK O PIOTRZE WIŚNIEWSKIM
prowadził piłkarza w Lechii jako pierwszy i drugi trener w latach 2006-2001 oraz w Kaszubii Kościerzyna w latach 2003-04


Tomasz Kafarski Tomasz Kafarski
Piotra sprowadziłem do Kaszubii z Wierzycy Starogard, gdyż już wówczas był on piłkarzem nietuzinkowym, miał te walory, których brakowało innym piłkarzom. Potem ponownie spotkaliśmy się w Lechii. Piotr przebił się do ekstraklasy dzięki cierpliwości i mozolnej pracy. Talent do piłki oczywiście posiada, ale te wszystkie elementy, które wcześniej wymieniłem, także po trochu sprawiły, że w pełni zasługuje na szacunek za to, iż tak długo gra nieprzerwanie w barwach gdańskiego klubu.

ZOBACZ JAK PIŁKARZE LECHII NAMAWIAJĄ DO GŁOSOWANIE NA "WIŚNIĘ"

Nie zgadzam się z twierdzeniem, że Wiśniewski nie wykorzystał w pełni swojego potencjału. Owszem może, gdyby trafił szybciej do czołowego klubu w Polsce, to rozwinąłby się jeszcze bardziej. Nie wiem dokładnie, jakie propozycje transferowe otrzymywał Piotr, ale jeśli byłby wśród nich te z: Legii, Lecha czy Wisły z jej najlepszych czasów, to nie wykluczam, że by którąś z nich przyjął.

Z drugiej strony pamiętajmy, że Piotr to chłopak ze Starogardu Gdańskiego. Dla niego spełnieniem marzeń, a także bardzo wygodnym rozwiązaniem było to, że mógł nadal mieszkać w rodzinnym mieście, a jednocześnie grać dla Lechii. Przecież do dzisiaj piłkarz cały czas dojeżdża na treningi do Gdańska, nie zdecydował się na przeprowadzkę.

Wiśniewskiego sprowadzałem do Kościerzyny jako środkowego napastnika, grającego w ataku w ustawieniu na dwóch piłkarzy. W Lechii był próbowany także na skrzydle oraz w środku pola. Właściwie grał na każdej z pozycji w ofensywie. Jego atutem jest przede wszystkim gra jeden na jeden. W naszej ekstraklasie jest niewielu piłkarzy, o których można powiedzieć, że posiadają tę umiejętność. Dlatego uważam, że jak na warunki polskiej ligi, to o Piotrze można mówić jako o zawodniku kompletnym.

PIOTR WIŚNIEWSKI NA TRWAŁE ZAPISAŁ SIĘ W HISTORII LECHII. SPRAWDŹ, W JAKICH KLASYFIKACJACH

Dochodzą do mnie informacje, że w ostatnim czasie Wiśniewski dojrzał, zaczął bardziej jeszcze dbać o siebie. Dlatego, jeśli ominą go problemy zdrowotne, to jeszcze przez kilka sezonów może grać na dobrym poziomie. Życzę mu także, by rzeczywiście stał się w pełni jedną z ikon Lechii, a gdy skończy grać, by kibice przez lata pamiętali to, co zrobił dla klubu. Obecnie bowiem mam wrażenie, że niektórzy patrzą na dokonania Piotra z przymrużeniem oka. Moim zdaniem niezbyt słusznie.

TUTAJ ZNAJDZIESZ WYNIKI PROCENTOWE W PLEBISCYCIE LIGOWIEC ROKU 2014 W TRÓJMIEŚCIE PO DRUGIM TYGODNIU WYBORÓW. DO PÓŁNOCY MOŻESZ ZMIENIĆ JESZCZE KOLEJNOŚĆ

JAROSŁAW HODURA, BYŁY REPREZENTANTA POLSKI, RUGBISTA I TRENER OGNIWA SOPOT O ŁUKASZU ANUSZKIEWICZ
prowadził rugbistę w Ogniwie w latach 2009-11


Jarosław Hodura Jarosław Hodura
Łukasz od początku kariery rugbisty, którą zaczynał późno, bo jako 19 latek, związany jest z Ogniwem. Można powiedzieć, że ma dwie natury. Poza boiskiem to sympatyczny, grzeczny, zrównoważony człowiek. Natomiast na boisku staje się twardym, nieustępliwym zawodnikiem. Może brakuje mu nieco psychiki zabójcy i cech lidera, by być jeszcze bardziej zauważalnym podczas meczów, ale nie miałem wątpliwości, że to m.in. na nim trzeba było się oprzeć, gdy odbudowywaliśmy sopocką drużynę w oparciu o młodych zawodników.

Gdy Piotr Zeszutek, czy Marek Przychocki, obecni reprezentanci Polski, wchodzili do seniorów Ogniwa jako 18-latkowie, to Anuszkiewicz był już jednym z głównych zawodników. Jest on przede wszystkim bardzo mocny fizycznie. Ma naturalną siłę. Wystarczy, by trochę popracował na siłowni, a ten i na co dzień bardzo silny mężczyzna, staje się na boisku trudną do przejścia przeszkodą. Już wtedy, gdy ja prowadziłem Ogniwo, pamiętam wiele jego bardzo dobrych meczów.

Dlaczego Łukasz nie zagrał jeszcze w reprezentacji? Za kadencji Tomasza Putry było to niemożliwe, gdyż kadra opierała się na zawodnikach, wywodzących się głównie z Francji. Teraz to się zmieniło. W kadrze grają głównie rugbiści z polskiej ligi. To otwiera nowe możliwości i przed Anuszkiewiczem.

Przyznam szczerze, że gdy oglądałem kilka ostatnich meczów reprezentacji, to w drugiej linii nie grali wcale lepsi zawodnicy od niego. Na jego korzyść działa z pewnością to, że inni zawodnicy Ogniwa, wspomniani Zeszutek i Przychocki, sprawdzają się w kadrze, co może zachęcić selekcjonerów, by sięgnęli po kolejnych sopocian. Duża tutaj będzie także rola Karola Czyża. To trener klubowy na ogół rozmawia ze szkoleniowcami kadry i on może sugerować, że ten, czy inny zawodnik jest w takiej formie, by sprawdzić go w kadrze.

Często dla przyszłości reprezentacyjnej najważniejsze jest pierwsze powołanie. Na zgrupowaniu zawodnik ma najlepszą możliwość, by przekonać do siebie trenera. W lidze może zagrać wiele doskonałych meczów, ale jak będzie miał pecha, to selekcjoner, który na ogół ogląda jakiś zespół raz na kilka miesięcy, będzie akurat na takim spotkaniu, które danemu zawodnikowi nie wyjdzie.

Anuszkiewicz jak na zawodnika drugiej linii ma nieco za mało centymetrów, dlatego m.in. w aut nie skacze do piłki, a jest zawodnikiem, który wynosi innych. Jednak nie wiem, czy w kolejnych latach kariery, zdecyduje się na przejście do pierwszej linii młyna, by wykorzystać naturalną siłę. Co prawda po tendencji, by filarzy byli wysocy, teraz znów wrócono do zawodników krępych i niższych na tej pozycji, ale gra w tej roli wymaga szczególnych predyspozycji i odpowiedniego przygotowania technicznego.

RADOSŁAW PANAS, TRENER EXACT SYSTEMS CZĘSTOCHOWA O BARTOSZU GAWRYSZEWSKIM
prowadził środkowego w kadrze Lotosu Trefla w sezonie 2013/2014


Radosław Panas Radosław Panas
Przede wszystkim o Bartku można powiedzieć wiele ciepłych słów. Zawsze jest dobrze przygotowany do zajęć oraz do meczu. Bardzo inteligentny gracz, na którego zawsze można było liczyć. Kiedy prowadziłem Lotos Trefl w końcówce sezonu był już kapitanem zespołu, gdyż przejął opaskę od Grzegorza Łomacza. Na pewno można go stawiać za wzór profesjonalisty młodym adeptom siatkówki.

To typ siatkarza, który chętnie korzysta z propozycji i podpowiedzi, które przedstawiają trenerzy. Można z nim o tym zawsze porozmawiać, gdyż ma coś ciekawego do dodania.

Jeżeli chodziło o techniczne rzeczy, to gra dobrze w ataku i nieźle w bloku. Obserwując go w tym sezonie zauważyłem, że poprawia również zagrywkę. Na pewno jest również dobrym duchem zespołu. Za czasów gdy pracowaliśmy razem, nigdy mi nie podpadł, ani nie zachowywał się nieprofesjonalnie.

Bartek wciąż twierdzi, że uczy się siatkówki. Z drugiej strony musi jednak pamiętać, że w jego wieku trzeba się skupić na utrwalaniu pewnych rzeczy. Ale zapewne zdaje sobie z tego sprawę, gdyż boiskowa mądrość jest jego sporym atutem.

Nasze szlaki krzyżowały się już wcześniej, ale nie za dobrze pamiętam Bartka tak z boiska, jak i z ławki trenerskiej. Dopiero w Lotosie Treflu poznaliśmy się lepiej. Także w tym sezonie zerkam na jego grę, ale jednym okiem, tak jak na pozostałe kluby. Widać, że wpasował, się w zespół, choć jest on całkiem nowy.

Trener Andrea Anastasi mógł sobie pozwolić na sprowadzenie ludzi których chciał. Tylko Bartek, który był podstawowym graczem u mnie, w nim pozostał. A reszta siatkarzy, głównie tych młodych z poprzedniego gra epizodyczne. Pozycja w tabeli i dobra gdańszczan są mocnym zeskoczeniem. Zobaczymy jednak jak to wszystko się zakończy.TUTAJ ODDAJ GŁOS NA JEDNEGO Z DZIEWIĘCIORGA KANDYDATÓW

Ligowiec Roku 2014


Notowali:

Opinie (9) 4 zablokowane

 • Głosujemy!!! (3)

  • 5 0

  • Wiśnia...mój głos. (2)

   Tylko Lechia Gdańsk....Piotr Wiśniewski

   • 12 4

   • Gawryszewski to mój ligowiec roku

    Tylko Lotos Trefl Gdańsk....Bartek Gawryszewski

    • 1 4

   • no i gdzie was ta wasza wisnia zaprowadzila?!?

    B.... please.

    • 0 2

 • Wiśnia gol

  • 7 2

 • LGD

  Wiśnia = lojalność!
  10 lat w jednym klubie na dobre i złe, trzeba mieć klasę.
  Jeśli ktoś Wiśni nie szanuje niech się w du.. pocałuje.

  • 7 3

 • Płona się nie zna, więc powołuje synalka i Karpińskich słabych jak ukraiński barszcz.

  • 5 0

 • D*po lizy bez jaj

  Za kadencji Tomasza Putry kadra opierała się na zawodnikach, grających najlepiej. Teraz to się zmieniło. W kadrze grają głównie d*po lizy.

  • 1 0

 • Wiśnia! Pracowity i niekonwencjonalny piłkarz....glosuje na Wiśnie!!!

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Śląsk Wrocław
46% LECHIA Gdańsk
29% REMIS
25% Śląsk Wrocław

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Radosław Dymkowski 31 61 64.5%
2. Krzysztof Wiecki 31 57 58.1%
3. Grzegorz A 30 53 56.7%
4. Izabela Dymkowska 31 52 54.8%
5. Renata Koczyńska 31 52 54.8%

Tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Raków Częstochowa 25 19 4 2 51:16 61
2 Legia Warszawa 25 15 7 3 39:26 52
3 Lech Poznań 25 12 7 6 34:23 43
4 Pogoń Szczecin 25 11 7 7 37:35 40
5 Warta Poznań 25 10 7 8 30:23 37
6 Widzew Łódź 25 10 7 8 31:28 37
7 Cracovia 25 9 7 9 28:24 34
8 Wisła Płock 25 9 5 11 34:34 32
9 Radomiak Radom 25 9 5 11 26:29 32
10 Piast Gliwice 25 8 6 11 27:27 30
11 Stal Mielec 25 8 6 11 27:31 30
12 Śląsk Wrocław 25 7 9 9 25:34 30
13 Zagłębie Lubin 25 8 6 11 24:36 30
14 Jagiellonia Białystok 25 6 11 8 35:34 29
15 Górnik Zabrze 25 7 7 11 32:38 28
16 Korona Kielce 25 7 6 12 27:37 27
17 LECHIA GDAŃSK 25 7 4 14 25:42 25
18 Miedź Legnica 25 4 7 14 25:40 19
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.

Wyniki 25 kolejki

 • Warta Poznań - LECHIA GDAŃSK 2:0 (1:0)
 • Górnik Zabrze - Wisła Płock 3:2 (0:2)
 • Radomiak Radom - Legia Warszawa 0:2 (0:1)
 • Śląsk Wrocław - Stal Mielec 1:1 (1:1)
 • Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 2:2 (0:1)
 • Pogoń Szczecin - Korona Kielce 0:0
 • Raków Częstochowa - Cracovia 4:1 (1:1)
 • Miedź Legnica - Piast Gliwice 0:1 (0:1)
 • Widzew Łódź - Lech Poznań 1:2 (0:0)

Ostatnie wyniki Lechii

19 marca 2023, godz. 12:30
39% Warta Poznań
24% REMIS
37% LECHIA Gdańsk
Miedź Legnica
64% LECHIA Gdańsk
19% REMIS
17% Miedź Legnica

Najbliższy mecz Ogniwa

1 kwietnia 2023, godz. 14:00
2% Posnania
0% REMIS
98% OGNIWO Sopot

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Ogniwa

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Aneta Starzyńska 11 29 90.9%
2. Małgorzata Starzyńska 11 29 90.9%
3. Tomasz Bobkowski 11 29 90.9%
4. Henryk Lackowski 11 29 90.9%
5. Grzegorz Wrzask 11 28 90.9%

Tabela

Rugby - Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 OGNIWO SOPOT 11 9 0 2 407:152 44
2 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 10 8 1 1 374:135 42
3 Edach Budowlani Lublin 11 8 1 2 295:167 41
4 Orkan Sochaczew 11 7 0 4 535:209 35
5 LECHIA GDAŃSK 9 4 0 5 299:277 22
6 Up Fitness Skra Warszawa 9 6 0 3 367:134 18
7 Juvenia Kraków 9 2 0 7 210:311 12
8 ARKA GDYNIA 10 2 0 8 174:464 10
9 Awenta Pogoń Siedlce  10 2 0 8 110:438 9
10 Posnania Poznań 10 1 0 9 146:656 5
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zmierzą się następnie o złoto, a dwie kolejne o brąz. Gospodarzem meczów o medale będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
Nikt nie spada bezpośrednią. Ostatnia drużyna gra baraż z mistrzem I ligi. Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po rundzie zasadniczej.

Wyniki 11 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK – Juvenia Kraków (niedziela, godz. 14)
 • OGNIWO SOPOT – Orkan Sochaczew 19:10 (13:3)
 • Edach Budowlani Lublin – ARKA GDYNIA 40:7 (21:0)
 • niedziela
 • Budo 2011 Aleksandrów Łódzki – Posnania Poznań
 • Up Fitness Skra Warszawa - Awenta Pogoń Siedlce - nie odbędzie się

Ostatnie wyniki Ogniwa

Orkan Sochaczew
92% OGNIWO Sopot
0% REMIS
8% Orkan Sochaczew
Awenta Pogoń Siedlce
12 marca 2023, godz. 12:00
1% Awenta Pogoń Siedlce
0% REMIS
99% OGNIWO Sopot

Najbliższy mecz Trefla

Asseco Resovia
26 marca 2023, godz. 14:45
HIT
92% Asseco Resovia
8% TREFL Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Trefla

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Jan Motyl 28 82 92.9%
2. Zygmunt Bębenek 29 80 89.7%
3. Henryk Lackowski 29 78 89.7%
4. Piotr Matusiak 28 77 92.9%
5. Grzegorz Wrzask 29 77 86.2%

Tabela

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
Drużyny M Z P Sety Pkt.
1 Jastrzębski Węgiel 29 21 8 76:31 67
2 Aluron CMC Warta Zawiercie 29 23 6 74:35 66
3 Asseco Resovia 28 22 6 72:29 66
4 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 28 20 8 67:40 58
5 Projekt Warszawa 28 20 8 65:37 57
6 TREFL GDAŃSK 28 19 9 62:39 55
7 Indykpol AZS Olsztyn 28 17 11 59:47 48
8 PSG Stal Nysa 29 14 15 52:51 43
9 PGE Skra Bełchatów 28 11 17 55:61 39
10 Ślepsk Malow Suwałki 29 12 17 51:59 38
11 LUK Lublin 28 13 15 50:61 37
12 GKS Katowice 28 12 16 41:60 32
13 Barkom Każany Lwów 30 8 22 42:70 30
14 Cuprum Lubin 28 10 18 39:69 26
15 Cerrad Enea Czarni Radom 29 3 26 26:80 14
16 BBTS Bielsko-Biała 29 3 26 22:84 8
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.

Wyniki 29 kolejki

 • Asseco Resovia - TREFL GDAŃSK (niedziela, godz. 14:45)
 • Barkom Każany Lwów - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (15:25, 25:18, 25:18, 25:18)
 • Cerrad Enea Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 0:3 (16:25, 15:25, 21:25)
 • Ślepsk Malow Suwałki - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (20:25, 25:23, 17:25, 17:25)
 • Cuprum Lubin - LUK Lublin
 • niedziela
 • Projekt Warszawa - PSG Stal Nysa
 • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice
 • poniedziałek
 • PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn

Ostatnie wyniki Trefla

16 marca 2023, godz. 17:30
7% GKS Katowice
93% TREFL Gdańsk
99% TREFL Gdańsk
1% PSG Stal Nysa

Relacje LIVE

Najczęściej czytane