Wiadomości

Ligowiec Roku koniec głosowania 30 stycznia

Piotr Wiśniewski (z prawej) niemal od początku prowadził w głosowaniu, a Łukasz Anuszkiewicz (w środku) zajmował 2. pozycję. Natomiast Bartosz Gawryszewski był wiceliderem, a po dwóch tygodniach wyborów plasował się na 4. miejscu. Jak ich notowania zmienią ostatnie godziny wyborów Najlepszego Ligowca 2014 roku w Trójmieście?
Piotr Wiśniewski (z prawej) niemal od początku prowadził w głosowaniu, a Łukasz Anuszkiewicz (w środku) zajmował 2. pozycję. Natomiast Bartosz Gawryszewski był wiceliderem, a po dwóch tygodniach wyborów plasował się na 4. miejscu. Jak ich notowania zmienią ostatnie godziny wyborów Najlepszego Ligowca 2014 roku w Trójmieście? fot. Trojmiasto.pl

To już ostatnie godziny wyborów Najlepszego Ligowca 2014 roku w Trójmieście. Można głosować tylko do północy w piątek, 30 stycznia. Na niektórych pozycjach różnice są minimalne i ostateczną kolejność możecie ukształtować właśnie teraz. Na finiszu rywalizacji przedstawiamy opinie trenerów o sportowcach, którzy od początku elekcji znajdują się w czołówce. Tomasz Kafarski uważa, że Piotr Wiśniewski może stać się jedną z największych ikon Lechii w historii klubu, Jarosław Hodura charakteryzuje Łukasza Anuszkiewicza jako rugbistę o dwóch naturach, a Radosław Panas kieruje wiele ciepłych słów pod adresem Bartosza Gawryszewskiego i stawia siatkarza za wzór młodzieży.TUTAJ ODDAJ GŁOS NA JEDNEGO Z DZIEWIĘCIORGA KANDYDATÓW

Ligowiec Roku 2014


TOMASZ KAFARSKI, KONSULTANT PROGRAMU BIAŁO-ZIELONA PRZYSZŁOŚĆ Z LOTOSEM, BYŁY TRENER M.IN. LECHII GDAŃSK O PIOTRZE WIŚNIEWSKIM
prowadził piłkarza w Lechii jako pierwszy i drugi trener w latach 2006-2001 oraz w Kaszubii Kościerzyna w latach 2003-04


Tomasz Kafarski
Tomasz Kafarski fot. Piotr Pędziszewski
Piotra sprowadziłem do Kaszubii z Wierzycy Starogard, gdyż już wówczas był on piłkarzem nietuzinkowym, miał te walory, których brakowało innym piłkarzom. Potem ponownie spotkaliśmy się w Lechii. Piotr przebił się do ekstraklasy dzięki cierpliwości i mozolnej pracy. Talent do piłki oczywiście posiada, ale te wszystkie elementy, które wcześniej wymieniłem, także po trochu sprawiły, że w pełni zasługuje na szacunek za to, iż tak długo gra nieprzerwanie w barwach gdańskiego klubu.

ZOBACZ JAK PIŁKARZE LECHII NAMAWIAJĄ DO GŁOSOWANIE NA "WIŚNIĘ"

Nie zgadzam się z twierdzeniem, że Wiśniewski nie wykorzystał w pełni swojego potencjału. Owszem może, gdyby trafił szybciej do czołowego klubu w Polsce, to rozwinąłby się jeszcze bardziej. Nie wiem dokładnie, jakie propozycje transferowe otrzymywał Piotr, ale jeśli byłby wśród nich te z: Legii, Lecha czy Wisły z jej najlepszych czasów, to nie wykluczam, że by którąś z nich przyjął.

Z drugiej strony pamiętajmy, że Piotr to chłopak ze Starogardu Gdańskiego. Dla niego spełnieniem marzeń, a także bardzo wygodnym rozwiązaniem było to, że mógł nadal mieszkać w rodzinnym mieście, a jednocześnie grać dla Lechii. Przecież do dzisiaj piłkarz cały czas dojeżdża na treningi do Gdańska, nie zdecydował się na przeprowadzkę.

Wiśniewskiego sprowadzałem do Kościerzyny jako środkowego napastnika, grającego w ataku w ustawieniu na dwóch piłkarzy. W Lechii był próbowany także na skrzydle oraz w środku pola. Właściwie grał na każdej z pozycji w ofensywie. Jego atutem jest przede wszystkim gra jeden na jeden. W naszej ekstraklasie jest niewielu piłkarzy, o których można powiedzieć, że posiadają tę umiejętność. Dlatego uważam, że jak na warunki polskiej ligi, to o Piotrze można mówić jako o zawodniku kompletnym.

PIOTR WIŚNIEWSKI NA TRWAŁE ZAPISAŁ SIĘ W HISTORII LECHII. SPRAWDŹ, W JAKICH KLASYFIKACJACH

Dochodzą do mnie informacje, że w ostatnim czasie Wiśniewski dojrzał, zaczął bardziej jeszcze dbać o siebie. Dlatego, jeśli ominą go problemy zdrowotne, to jeszcze przez kilka sezonów może grać na dobrym poziomie. Życzę mu także, by rzeczywiście stał się w pełni jedną z ikon Lechii, a gdy skończy grać, by kibice przez lata pamiętali to, co zrobił dla klubu. Obecnie bowiem mam wrażenie, że niektórzy patrzą na dokonania Piotra z przymrużeniem oka. Moim zdaniem niezbyt słusznie.

TUTAJ ZNAJDZIESZ WYNIKI PROCENTOWE W PLEBISCYCIE LIGOWIEC ROKU 2014 W TRÓJMIEŚCIE PO DRUGIM TYGODNIU WYBORÓW. DO PÓŁNOCY MOŻESZ ZMIENIĆ JESZCZE KOLEJNOŚĆ

JAROSŁAW HODURA, BYŁY REPREZENTANTA POLSKI, RUGBISTA I TRENER OGNIWA SOPOT O ŁUKASZU ANUSZKIEWICZ
prowadził rugbistę w Ogniwie w latach 2009-11


Jarosław Hodura
Jarosław Hodura fot. Piotr Pędziszewski
Łukasz od początku kariery rugbisty, którą zaczynał późno, bo jako 19 latek, związany jest z Ogniwem. Można powiedzieć, że ma dwie natury. Poza boiskiem to sympatyczny, grzeczny, zrównoważony człowiek. Natomiast na boisku staje się twardym, nieustępliwym zawodnikiem. Może brakuje mu nieco psychiki zabójcy i cech lidera, by być jeszcze bardziej zauważalnym podczas meczów, ale nie miałem wątpliwości, że to m.in. na nim trzeba było się oprzeć, gdy odbudowywaliśmy sopocką drużynę w oparciu o młodych zawodników.

Gdy Piotr Zeszutek, czy Marek Przychocki, obecni reprezentanci Polski, wchodzili do seniorów Ogniwa jako 18-latkowie, to Anuszkiewicz był już jednym z głównych zawodników. Jest on przede wszystkim bardzo mocny fizycznie. Ma naturalną siłę. Wystarczy, by trochę popracował na siłowni, a ten i na co dzień bardzo silny mężczyzna, staje się na boisku trudną do przejścia przeszkodą. Już wtedy, gdy ja prowadziłem Ogniwo, pamiętam wiele jego bardzo dobrych meczów.

Dlaczego Łukasz nie zagrał jeszcze w reprezentacji? Za kadencji Tomasza Putry było to niemożliwe, gdyż kadra opierała się na zawodnikach, wywodzących się głównie z Francji. Teraz to się zmieniło. W kadrze grają głównie rugbiści z polskiej ligi. To otwiera nowe możliwości i przed Anuszkiewiczem.

Przyznam szczerze, że gdy oglądałem kilka ostatnich meczów reprezentacji, to w drugiej linii nie grali wcale lepsi zawodnicy od niego. Na jego korzyść działa z pewnością to, że inni zawodnicy Ogniwa, wspomniani Zeszutek i Przychocki, sprawdzają się w kadrze, co może zachęcić selekcjonerów, by sięgnęli po kolejnych sopocian. Duża tutaj będzie także rola Karola Czyża. To trener klubowy na ogół rozmawia ze szkoleniowcami kadry i on może sugerować, że ten, czy inny zawodnik jest w takiej formie, by sprawdzić go w kadrze.

Często dla przyszłości reprezentacyjnej najważniejsze jest pierwsze powołanie. Na zgrupowaniu zawodnik ma najlepszą możliwość, by przekonać do siebie trenera. W lidze może zagrać wiele doskonałych meczów, ale jak będzie miał pecha, to selekcjoner, który na ogół ogląda jakiś zespół raz na kilka miesięcy, będzie akurat na takim spotkaniu, które danemu zawodnikowi nie wyjdzie.

Anuszkiewicz jak na zawodnika drugiej linii ma nieco za mało centymetrów, dlatego m.in. w aut nie skacze do piłki, a jest zawodnikiem, który wynosi innych. Jednak nie wiem, czy w kolejnych latach kariery, zdecyduje się na przejście do pierwszej linii młyna, by wykorzystać naturalną siłę. Co prawda po tendencji, by filarzy byli wysocy, teraz znów wrócono do zawodników krępych i niższych na tej pozycji, ale gra w tej roli wymaga szczególnych predyspozycji i odpowiedniego przygotowania technicznego.

RADOSŁAW PANAS, TRENER EXACT SYSTEMS CZĘSTOCHOWA O BARTOSZU GAWRYSZEWSKIM
prowadził środkowego w kadrze Lotosu Trefla w sezonie 2013/2014


Radosław Panas
Radosław Panas fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
Przede wszystkim o Bartku można powiedzieć wiele ciepłych słów. Zawsze jest dobrze przygotowany do zajęć oraz do meczu. Bardzo inteligentny gracz, na którego zawsze można było liczyć. Kiedy prowadziłem Lotos Trefl w końcówce sezonu był już kapitanem zespołu, gdyż przejął opaskę od Grzegorza Łomacza. Na pewno można go stawiać za wzór profesjonalisty młodym adeptom siatkówki.

To typ siatkarza, który chętnie korzysta z propozycji i podpowiedzi, które przedstawiają trenerzy. Można z nim o tym zawsze porozmawiać, gdyż ma coś ciekawego do dodania.

Jeżeli chodziło o techniczne rzeczy, to gra dobrze w ataku i nieźle w bloku. Obserwując go w tym sezonie zauważyłem, że poprawia również zagrywkę. Na pewno jest również dobrym duchem zespołu. Za czasów gdy pracowaliśmy razem, nigdy mi nie podpadł, ani nie zachowywał się nieprofesjonalnie.

Bartek wciąż twierdzi, że uczy się siatkówki. Z drugiej strony musi jednak pamiętać, że w jego wieku trzeba się skupić na utrwalaniu pewnych rzeczy. Ale zapewne zdaje sobie z tego sprawę, gdyż boiskowa mądrość jest jego sporym atutem.

Nasze szlaki krzyżowały się już wcześniej, ale nie za dobrze pamiętam Bartka tak z boiska, jak i z ławki trenerskiej. Dopiero w Lotosie Treflu poznaliśmy się lepiej. Także w tym sezonie zerkam na jego grę, ale jednym okiem, tak jak na pozostałe kluby. Widać, że wpasował, się w zespół, choć jest on całkiem nowy.

Trener Andrea Anastasi mógł sobie pozwolić na sprowadzenie ludzi których chciał. Tylko Bartek, który był podstawowym graczem u mnie, w nim pozostał. A reszta siatkarzy, głównie tych młodych z poprzedniego gra epizodyczne. Pozycja w tabeli i dobra gdańszczan są mocnym zeskoczeniem. Zobaczymy jednak jak to wszystko się zakończy.TUTAJ ODDAJ GŁOS NA JEDNEGO Z DZIEWIĘCIORGA KANDYDATÓW

Ligowiec Roku 2014


Notowali:

Opinie (9) 4 zablokowane

 • Głosujemy!!! (3)

  • 5 0

  • Wiśnia...mój głos. (2)

   Tylko Lechia Gdańsk....Piotr Wiśniewski

   • 12 4

   • Gawryszewski to mój ligowiec roku

    Tylko Lotos Trefl Gdańsk....Bartek Gawryszewski

    • 1 4

   • no i gdzie was ta wasza wisnia zaprowadzila?!?

    B.... please.

    • 0 2

 • Wiśnia gol

  • 7 2

 • LGD

  Wiśnia = lojalność!
  10 lat w jednym klubie na dobre i złe, trzeba mieć klasę.
  Jeśli ktoś Wiśni nie szanuje niech się w du.. pocałuje.

  • 7 3

 • Płona się nie zna, więc powołuje synalka i Karpińskich słabych jak ukraiński barszcz.

  • 5 0

 • D*po lizy bez jaj

  Za kadencji Tomasza Putry kadra opierała się na zawodnikach, grających najlepiej. Teraz to się zmieniło. W kadrze grają głównie d*po lizy.

  • 1 0

 • Wiśnia! Pracowity i niekonwencjonalny piłkarz....glosuje na Wiśnie!!!

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 02.08.2021 godz. 18:00 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

88%

246 typowań

x

7%

22 typowania

2

5%

13 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Stanisław Magdaleński 1 4 100%
2. Jarosław Jarosław 1 4 100%
3. Henryk Urban 1 4 100%
4. Kamil+Czarnowski Czarnowski 1 4 100%
5. Robert Maciuszonek 1 4 100%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Wisła Kraków 2 1 1 0 5:2 4
2 Jagiellonia Białystok 2 1 1 0 4:1 4
3 Lech Poznań 2 1 1 0 3:1 4
4 Pogoń Szczecin 2 1 1 0 3:1 4
4 Radomiak Radom 2 1 1 0 3:1 4
6 Śląsk Wrocław 2 1 1 0 4:3 4
7 Piast Gliwice 2 1 0 1 4:3 3
8 Zagłębie Lubin 2 1 0 1 3:4 3
9 Legia Warszawa 2 1 0 1 2:3 3
10 Raków Częstochowa 2 1 0 1 3:5 3
11 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2 0 2 0 3:3 2
11 Warta Poznań 2 0 2 0 3:3 2
13 LECHIA GDAŃSK 1 0 1 0 1:1 1
14 Cracovia 2 0 1 1 2:3 1
15 Górnik Łęczna 2 0 1 1 2:4 1
16 Stal Mielec 2 0 1 1 1:3 1
17 Wisła Płock 1 0 0 1 0:1 0
18 Górnik Zabrze 2 0 0 2 1:5 0

Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.

Wyniki 2 kolejki:

 • LECHIA GDAŃSK - Wisła Płock (poniedziałek, godz. 18)
 • Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna 3:1 (1:1)
 • Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:3 (1:1)
 • Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2 (0:2)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków 2:2 (1:0)
 • Radomiak Radom - Legia Warszawa 3:1 (0:0)
 • Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)
 • Cracovia - Śląsk Wrocław 1:2 (0:1)
 • Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 3:0 (2:0)

Terminarz

02.08 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk typuj Wisła Płock LIVE!
08.08 (nd) godz.20:00 Śląsk Wrocław typuj LECHIA Gdańsk
14.08 (sob) godz.17:30 LECHIA Gdańsk typuj Cracovia
24.07 (sob) godz.17:30 Jagiellonia Białystok 1:1 LECHIA Gdańsk LIVE!
16.05 (nd) godz.17:30 Jagiellonia Białystok 2:1 LECHIA Gdańsk LIVE!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Ogniwa

Najlepiej typujący wyniki Ogniwa

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Włodzimierz Kamelski 19 47 89.5%
2. Grzegorz Szustkiewicz 19 46 89.5%
3. Sufcia Jagularownia 19 44 89.5%
4. Bartosz Bytof 18 43 94.4%
5. Andrzej Starzyński 19 43 89.5%

Tabela końcowa

Rugby - Ekstraliga
M Z R P Bilans Pkt.
1 OGNIWO SOPOT
2 Master Pharm Łódź
3 Orkan Sochaczew
4 Skra Warszawa
5 Awenta Pogoń Siedlce 
6 LECHIA GDAŃSK
7 Edach Budowlani Lublin
8 Juvenia Kraków
9 ARKA GDYNIA
10 Sparta Jarocin
 • FINAŁ
 • OGNIWO SOPOT - Master Pharm Łódź 19:15 (13:6)
 • Mecz o 3. miejsce
 • Skra Warszawa - Orkan Sochaczew 0:17 (0:10)
 • Kolejność na miejscach 5-10 ustalona po rozegraniu sezonu zasadniczego systemem każdy z każdym mecz i rewanż (18 kolejek)
 • Baraż o prawo gry w ekstralidze w sezonie 2021/22
 • Sparta Jarocin - Posnania Poznań 3:17 (3:10)
 • Posnania awansowała, Sparta została zdegradowana

Terminarz

04.07 (nd) godz.15:00 OGNIWO Sopot 19:15 Master Pharm Łódź
19.06 (sob) godz.14:00 Edach Budowlani Lublin 10:26 OGNIWO Sopot
13.06 (nd) godz.11:50 Orkan Sochaczew 34:17 OGNIWO Sopot
30.05 (nd) godz.13:00 OGNIWO Sopot 52:27 LECHIA Gdańsk
22.05 (sob) godz.14:00 Skra Warszawa 9:18 OGNIWO Sopot

Najbliższe spotkanie Trefla

data meczu: 02.10.2021

GKS Katowice
:
TREFL Gdańsk
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Trefla

Najlepiej typujący wyniki Trefla

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Mietek Hewelt 33 71 72.7%
2. Stefan Radlicki 33 70 72.7%
3. Miś Brązuś 33 69 72.7%
4. Doktor Hip 31 68 71%
5. Damian Łupiński 33 67 69.7%

Tabela końcowa

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
Tabela końcowa
1 Jastrzębski Węgiel
2 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3 Verva Warszawa Orlen Paliwa
4 PGE Skra Bełchatów
5 Asseco Resovia
6 TREFL GDAŃSK
7 Ślepsk Malow Suwałki
8 Aluron Warta CMC Zawiercie
9 GKS Katowice
10 Indykpol AZS Olsztyn
11 Cuprum Lubin
12 Cerrad Enea Czarni Radom
13 Stal Nysa
14 MKS Będzin
 • O 3. miejsce
 • PGE Skra Bełchatów - Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:2
 • Dwumecz o 5. miejsce
 • Asseco Resovia - TREFL GDAŃSK 2:0
 • Dwumecz o 7. miejsce
 • Ślepsk Malow Suwałki - Alurn CMC Warta Zawiercie 2:1*
 • Dwumecz o 9. miejsce
 • GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn 2:0
 • Dwumecz o 11. miejsce
 • Cerrad Enea Czarni Radom - Cuprum Lubin 1:2*
 • * - wygrana w złotym secie
 • spadek do I ligi: MKS Będzin
 • awans z I ligi: BBTS Bielsko-Biała

Playoff

Ćwierćfinały
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
1 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Jastrzębski Węgiel
2 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Ślepsk Malow Suwałki
8 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Aluron CMC Warta Zawiercie
7 miejsce po rundzie zasadniczej
0
PGE Skra Bełchatów
4 miejsce po rundzie zasadniczej
2
TREFL GDAŃSK
3 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Asseco Resovia
5 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Verva Warszawa Orlen Paliwa
6 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Półfinały
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
zwycięzca ćwierćfinału 1
2
Jastrzębski Węgiel
zwycięzca ćwierćfinału 3
2
PGE Skra Bełchatów
zwycięzca ćwierćfinału 2
1
Verva Warszawa Orlen Paliwa
zwycięzca ćwierćfinału 4
0
Finał
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
zwycięzca półfinału 1
0
Jastrzębski Węgiel
zwycięzca półfinału 2
2

Terminarz

02.10 (sob) GKS Katowice TREFL Gdańsk
08.04 (czw) godz.17:30 TREFL Gdańsk 0:3 bez publiczności Asseco Resovia LIVE!
03.04 (sob) godz.20:30 Asseco Resovia 3:1 bez publiczności TREFL Gdańsk LIVE!
31.03 (śr) godz.18:00 TREFL Gdańsk 0:3 bez publiczności Verva Warszawa Orlen Paliwa LIVE!
27.03 (sob) godz.17:30 Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:2 bez publiczności TREFL Gdańsk LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane