Z podwórek na stadion San Siro

rb
3 czerwca 2010 (artykuł sprzed 13 lat)
Uśmiechy na buziach dzieciaków to najlepsza nagroda dla organizatorów turnieju. Uśmiechy na buziach dzieciaków to najlepsza nagroda dla organizatorów turnieju.

Ponad 100 drużyn zmierzyło się w turnieju piłkarskim, którego finał rozegrany został w dzień dziecka w Stężycy. Po raz kolejny w ciągu ostatnich dni drużyny z mniejszych miast okazały się lepsze od reprezentantów Trójmiasta. Zwycięzki zespół zwiedzi Mediolan i słynny stadion San Siro.

Do finałowego turnieju o puchar Tymbarku stanęło 17 zespołów chłopców i 6 zespołów dziewczyn. Zmagania 10-latków obserwowali liczni kibice i przybyli goście, którzy wręczali nagrody indywidualne i zespołowe.

Każdy z uczestników otrzymał puchar, pamiątkowe medale oraz nagrody sponsorowane przez firmę Tymbark. Ponadto najlepsze zespoły i zawodnicy otrzymali puchary, statuetki i nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Pomorski Związek Piłki Nożnej oraz Urząd Marszałkowski województwa pomorskiego.

Z kolei Ariel Jakubowski - były reprezentant Polsi grający obecnie w Ruchu Chorzów - ufundował oryginalną koszulkę Ruchu Chorzów dla najsympatyczniejszego zawodnika turnieju, którym został Krystian Łaziński z SP nr 6 Wejherowo. Nagrody wręczali m.in.: Przemysław Różewicz - przedstawiciel firmy Tymbark, Tomasz Kafarski - trener Lechii Gdańsk oraz Bartosz Dolański - koordynator turnieju finałowego w województwie pomorskim.

Wyniki:

W kategorii chłopców wygrała drużyna UKS Sparta Sycewice, która w finale pokonała rewelację tego turnieju UKS Sztorm Mosty 11:2. W meczu o III miejsce UKS Jedynka Chojnice wygrała 2:0 ze SP nr 6 Wejherowo. Przyznano także nagrody indywidualne:
- najlepszy zawodnik: Patryk Szabat - UKS Sparta Sycewice
- król strzelców: Artur Leszczyński - UKS Sztorm Mosty
- najlepszy obrońca: Piotr Kręcki - UKS Jedynka Chojnice
- najlepszy bramkarz: Patryk Rudowski - SP nr 6 Wejherowo

W kategorii dziewcząt wygrała drużyna UKS Pinczyn, która w finale pokonała UKS Checz Omega Gdynia 9:0. W meczu o III miejsce zespół Feniks Girls ZSPiG Kramarzyny wygrał 2:0 ze Stokrotkami Przechlewo.