Z tie-breakiem w rewanże

4 grudnia 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Od wygranej rozpoczęły rundę rewanżową w grupie pierwszej II ligi siatkarki Energi Gedania II. Wiceliderki na półmetku rozgrywek pokonały na wyjeździe czwarty zespół tabeli - Sokół Mogilno 3:2 (25:15, 25:19, 20:25, 20:25, 15:10). Do przodowniczek z Torunia podopieczne Witolda Jagły tracą obecnie dwa punkty.

ENERGA GEDANIA II: Pasznik (zdobyła 3 punkty), Kaliszuk (27), Lenz (14), Rzepnikowska (16), Szymańska (5), Kocemba (3), Agata Durajczyk (libero) oraz Kurnikowska (4), Obłońska.

W rundę rewanżową gedanistki weszły bardzo dobrze. W Mogilnie prowadziły 5:0, a potem 12:4. - Dzięki temu mogliśmy zagrać swobodnie. Ola Pasznik umiejętnie wykorzystywała wszystkie zawodniczki w ataku, co pozwoliło wysoko wygrać. W drugim secie popełniliśmy jeszcze mniej błędów, skutecznie grały Tamara Kaliszuk i Żaneta Rzepnikowska, ale sukces przyszedł trudniej, gdyż rywal z każdą piłką grał coraz lepiej - relacjonuje gdański szkoleniowiec.

W trzeciej części gry Energa Gedania II oddała aż sześć punktów w jednym ustawieniu i już nie zdołała odrobić strat. W czwartym secie przyjezdne dotrzymały kroku Sokołowi tylko do wyniku 10:10. Doszło do tie-breaka, w którym w lepszej pozycji psychologicznej musiały być gospodynie. Trener Jagła umiejętnie zatrzymał impet przeciwnika. Już w pierwszym ustawieniu składu zaproponował najwyższy blok, co dało trzy punkty. Gdy zaś Kaliszuk posłała dwa asy serwisowe, Energa Gedania II odskoczyła na 6:1! - Potem konsekwentnie graliśmy punkt za punkt. Najrówniej i najskuteczniej w naszych szeregach grała Kaliszuk. Innym zawodniczkom trzeba oddać, że choć wcześniej miały lepsze i gorsze momenty, to w decydującym piątym secie potrafiły się odpowiednio zmobilizować. - ocenia trener Jagła.

Gedanistki będą miały dużo czasu na wyciągnięcie wniosków z ostatniego meczu. W następnej kolejce, za tydzień miały grać w Chodzieży, ale ten mecz trzeba przełożyć na inny termin. Pasznik otrzymała bowiem powołanie do reprezentacji Polski kadetek na mistrzostwa Strefy Wschodnioeuropejskiej EEVZA (Eastern European Volleyball Zonal Association).

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!