• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wybrzeże tylko na remis z Orłem

Rafał Sumowski
16 lipca 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk po lekcji żużla. Żużlowcy zapowiadają wiele treningów

Zobacz wyścig 7. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Hans Andersen (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Arkadiusz Potoniec (0 pkt).


Tak jak w kwietniu w Łodzi, żużlowcy Wybrzeża Gdańsk również na swoim torze zremisowali z Orłem, tym razem 45:45. Podopieczni Mirosława Kowalika prowadzili różnicą 8 pkt, ale wygraną w ostatnim wyścigu wydarł im Hans Andersen, który dla Wybrzeża ścigał się w 2009 roku. Remis także w dwumeczu oznacza, że żadna z drużyn nie otrzyma punktu bonusowego. Mecz ze złamanym obojczykiem zakończył Dominik Kossakowski.9. Kacper Gomólski 11+1 (3,3,1*,1,3)
10. Oskar Fajfer 3 (0,1,2,0,-)
11. Troy Batchelor 12+1 (3,2*,2,3,2)
12. Hubert Łęgowik 4 (0,3,1,0)
13. Anders Thomsen 9 (3,1,2,3,0)
14. Marcin Turowski 1 (u,0,1)
15. Dominik Kossakowski 5+1 (3,2*,0,w)
Sędziowie: Jerzy Najwer (Gliwice)
Widzów: 3842
Składy
1. Robert Miśkowiak 2 (2,0,-,0)
2. Gleb Czugunow 9+1 (1*,1,3,2,2)
3. Edward Mazur 7+2 (1*,3,1,0,1*,1)
4. Rohan Tungate 11+1 (2,2*,3,3,1)
5. Hans Andersen 11+1 (1,2,3,2*,3)
6. Arkadiusz Potoniec 4 (2,0,2)
7. Michał Piosicki 1 (1,0,t)


Kibice oceniająZobacz wyścig 8. Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Gleb Czugunow (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Edward Mazur (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).


Relacja LIVE

W pierwszym meczu pomiędzy Orłem a Wybrzeżem w Łodzi padł remis 30:30. Kwietniowy pojedynek przerwano po 10 wyścigach ze względu na opady... śniegu.

WYBRZEŻE ZREMISOWAŁO W ŁODZI - PRZECZYTAJ NASZA RELACJĘ
Najlepszymi zawodnikami meczu w Łodzi byli Batchelor i Andersen. Ten drugi niedawno wrócił po kontuzji i nie jest obecnie w najwyższej dyspozycji.
Relacja live Gdańszczanie mocno liczą na Thomsena, który w ostatnich tygodniach wyrósł na lidera drużyny. Zawodnik, którym zaczęły się interesować kluby z ekstraligi, pojedzie dziś po raz pierwszy z numerem 13, a więc w parze z juniorem. Duńczyk bez wątpienia zasłużył na to wyróżnienie przez trenera Mirosława Kowalika.

EKSTRALIGA INTERESUJE SIĘ THOMSENEM
W szeregach Orła jest dwóch zawodników, którzy ścigali się w przeszłości dla gdańskiej drużyny. Andersen reprezentował Wybrzeże w sezonie 2009, a Miśkowiak w sezonie 2013. Duńczyk spadł z gdańszczanami z ekstraligi i opuścił klub, a Polak pomógł w awansie, ale pozostał na zapleczu elity.
Pozycje juniorskie uzupełnili Turowski i Piosicki. Natomiast w składach seniorskich obaj trenerzy dokonali po jednej zmianie. Gafurowa zastąpił Łęgowik, a Łoktajewa zastąpił Tungate. Trener Kowalik uważa, że Gafurow, mimo dobrego występu w lidze rosyjskiej, nie jest jeszcze w pełnej dyspozycji po kwietniowym upadku w meczu z Unią Tarnów.

DOBRY WYSTĘP GAFUROWA W ROSJI
Przypomnijmy, że równolegle relacjonujemy mecz piłkarzy Arki Gdynia, którzy podejmują Śląsk Wrocław. Dla obu drużyn to pierwszy mecz nowego sezonu ekstraklasy.

TUTAJ RELACJA Z MECZU ARKA - ŚLĄSK

Ze względu na transmisję telewizyjną mecz rozpocznie się ok. godz. 16:45. Wcześniej odbędzie się próba toru i prezentacja zespołów.
Orła na próbie toru reprezentują Czugunow i Miśkowiak.
Gospodarzy reprezentują Gomólski i Thomsen.
kibice
Na trybunach ok. 20-osobowa grupa kibiców gości.
Na stadionie w sumie jest ok. 3000 widzów, ale kolejni wciąż wchodzą na obiekt.
Wciąż przeciąga się rozpoczęcie prezentacji.
Rozpoczyna się prezentacja
Na prezentacji tradycyjnie żużlowcom towarzyszyła dziecięca eskorta.
Za chwilę start do pierwszego wyścigu.
Zawody rozegrane zostaną wg drugiego zestawu startowego.
start wyścigu
I
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Robert Miśkowiak,
  Oskar Fajfer,
  Gleb Czugunow.
bieg 3:3
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Robert Miśkowiak (2 pkt), Gleb Czugunow (1 pkt), Oskar Fajfer (0 pkt).

Dobry start Miśkowiaka, ale Gomólski był sprytniejszy w pierwszym łuku. Źle rozegrał go Fajfer i cztery okrążenia gonił Czugunowa. Tuż przed metą miał go "na widelcu", ale ostatecznie przyjechał czwarty.
start wyścigu
II
W biegu wystartują:
  Arkadiusz Potoniec,
  Dominik Kossakowski,
  Michał Piosicki,
  Marcin Turowski.
bieg 3:3
II
[6:6] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Arkadiusz Potoniec (2 pkt), Michał Piosicki (1 pkt), Marcin Turowski (u/0 pkt).

Kossakowski nie dał szans rywalom. Turowski przegrał start, ale na wyjściu z łuku przedarł się przed Piosickiego. Niestety w drugim łuku jego motocykl stanął praktycznie w poprzek toru. Marcin uderzył w bandę, a jego motocykl wbił się pod nią. Z trudem zdołał go jednak wyciągnąć i opuścić tor, aby reszta zawodników mogła kontynuować wyścig.
start wyścigu
III
W biegu wystartują:
  Edward Mazur,
  Troy Batchelor,
  Rohan Tungate,
  Hubert Łęgowik.
bieg 3:3
III
[9:9] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Troy Batchelor (3 pkt), Rohan Tungate (2 pkt), Edward Mazur (1 pkt), Hubert Łęgowik (0 pkt).

Batchelor uciekł rywalom już po pierwszym łuku. Łęgowik dał się wywieźć rywalom pod samą bandę i mimo starań nie odrobił straty.
start wyścigu
IV
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Hans Andersen,
  Anders Thomsen,
  Michał Piosicki.
bieg 5:1
IV
[14:10] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Dominik Kossakowski (2 pkt), Hans Andersen (1 pkt), Michał Piosicki (0 pkt).

Kapitalny start gdańszczan! Thomsen i Kossakowski znakomicie poradzili sobie z utrzymaniem prowadzenia przez cztery okrążenia, choć juniora naciskał Andersen. Thomsen cały wyścig kontrolował wzrokiem co dzieje się z młodszym kolegą.
Przerwa na równanie toru.
Pierwsza seria wyścigów to trzy remisy i jedno podwójne zwycięstwo gdańszczan. Żaden z gości nie zdołał indywidualnie wygrać wyścigu. Póki co, o wszystkim decyduje to, kto wygra start i dojazd do pierwszego łuku.
start wyścigu
V
W biegu wystartują:
  Robert Miśkowiak,
  Hubert Łęgowik,
  Gleb Czugunow,
  Troy Batchelor.
bieg 5:1
V
[19:11] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Hubert Łęgowik (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Gleb Czugunow (1 pkt), Robert Miśkowiak (0 pkt).

Znakomity wyścig! Łęgowik sporo napracował się w pierwszym łuku z Czugunowem, aby wyjść na pierwszą pozycję. Batchelor cały wyścig gonił Rosjanina aż rozpędzony dopadł go na prostej atakiem po wewnętrznej, na pół okrążenia przed końcem. Miśkowiak nie nawiązał walki. Wielka owacja na trybunach, a gdańscy zawodnicy z radości wykonali rundę honorową.
start wyścigu
VI
W biegu wystartują:
  Anders Thomsen,
  Edward Mazur,
  Marcin Turowski,
  Rohan Tungate.
bieg 5:1
VI
[20:16] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Edward Mazur (3 pkt), Rohan Tungate (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Marcin Turowski (0 pkt).

Goście wygrali start, a Thomsen nie znalazł optymalnych ścieżek, aby wyprzedzić któregoś z nich. Mocna odpowiedź Orła.
start wyścigu
VII
W biegu wystartują:
  Hans Andersen,
  Kacper Gomólski,
  Arkadiusz Potoniec,
  Oskar Fajfer.
bieg 4:2
VII
[24:18] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Hans Andersen (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Arkadiusz Potoniec (0 pkt).

Gomólski wygrał start i na dużym luzie bronił się przed Andersenem. Tego drugiego "kąsać" próbował Fajfer, ale bez powodzenia.
Przerwa na równanie toru.
Na trybunach krąży "meksykańska fala", w której bierze udział cała publiczność. Na stadionie jest ok. 4000 kibiców, choć oficjalnych danych z klubu jeszcze nie mamy.
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują:
  Gleb Czugunow,
  Anders Thomsen,
  Edward Mazur,
  Dominik Kossakowski.
Mazur jako rezerwa taktyczna za Miśkowiaka.
bieg 4:2
VIII
[26:22] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Gleb Czugunow (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Edward Mazur (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Czugunow wygrał start a Thomsen wściekle gonił go przez cztery okrążenia. Duńczyk walczył do kreski, ale zabrakło mu dosłownie centymetrów, aby wyprzedzić Rosjanina.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Rohan Tungate,
  Kacper Gomólski,
  Edward Mazur.
bieg 3:3
IX
[29:25] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rohan Tungate (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Edward Mazur (0 pkt).

Słabszy start gdańszczan, ale Gomólski szybko wyprzedził Mazura. "Ginger" nabierał prędkości, ale nieco przeszkodził mu jadący przed nim, a wolniejszy Fajfer. To pozwoliło Tungate'owi uciec do przodu.
start wyścigu
X
W biegu wystartują:
  Troy Batchelor,
  Michał Piosicki,
  Hubert Łęgowik,
  Hans Andersen.
ważne zdarzenie
X
Piosicki wjechał w taśmę i został wykluczony.
bieg 3:3
X
[32:28] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Hans Andersen (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Hubert Łęgowik (1 pkt), Michał Piosicki (t/0 pkt).

Równy start, ale Andersen w pierwszym łuku wysforował się na pierwsze miejsce i go nie oddał. Jeden i drugi z gospodarzy chcieli go gonić i trochę sobie poprzeszkadzali.
10'
Przerwa na równanie toru.
10'
Przypomnijmy, że ten kto wygra mecz, zgarnie od razu punkt bonusowy. Łodzianie ewidentnie nie zamierzają z niego rezygnować, gdyż od kilku wyścigów są "w gazie".
start wyścigu
XI
W biegu wystartują:
  Gleb Czugunow,
  Oskar Fajfer,
  Edward Mazur,
  Anders Thomsen.
kibice
XI
Z trybun gromkie "GKS!"
bieg 3:3
XI
[35:31] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Gleb Czugunow (2 pkt), Edward Mazur (1 pkt), Oskar Fajfer (0 pkt).

Takich rzeczy nie widzi się na co dzień. Gdańszczanie przegrali start na 1:5, ale Thomsen w trakcie pierwszego okrążenia wyszedł z ostatniej pozycji na pierwszą i uciekł rywalom! Duńczyk napędzał się po zewnętrznej i nie dał szans przeciwnikom. Kapitalnie spasował się z torem.
start wyścigu
XII
W biegu wystartują:
  Marcin Turowski,
  Arkadiusz Potoniec,
  Troy Batchelor,
  Robert Miśkowiak.
bieg 4:2
XII
[39:33] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Troy Batchelor (3 pkt), Arkadiusz Potoniec (2 pkt), Marcin Turowski (1 pkt), Robert Miśkowiak (0 pkt).

Dość nieoczekiwane rozstrzygnięcie. Z łatwością wygrał Batchelor. Potoniec wskoczył w pierwszym łuku na drugie miejsce i utrudnił nieco sytuację Miśkowiakowi, pomiędzy łodzianami zabrakło zrozumienia. Wykorzystał to Turowski, który do mety bronił trzeciego miejsca jednocześnie goniąc Potońca. Ostatecznie zdołał obronić się przed Miśkowiakiem.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują:
  Rohan Tungate,
  Hubert Łęgowik,
  Hans Andersen,
  Kacper Gomólski.
ważne zdarzenie
XIII
W pierwszym łuku upadł Gomólski. Wyścig przerwany. Klasyczne żużlowe domino, w którym zabrakło miejsca dla zawodnika na zewnętrznej części toru. Gomólski wstał o własnych siłach i zmierza do parku maszyn.
kibice
XIII
Z trybun znów głośnie "GKS! GKS!"
13'
Powtórka w pełnym składzie.
bieg 5:1
XIII
[40:38] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Rohan Tungate (3 pkt), Hans Andersen (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Hubert Łęgowik (0 pkt).

Kiepski start gdańszczan. Na wyjściu z łuku obaj zaatakowali na raz i przeszkodzili sobie. Gomólski gonił do końca, ale był bez szans. Szykuje się emocjonująca końcówka meczu. Przewaga Wybrzeża stopniałą do zaledwie 2 pkt!
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Edward Mazur,
  Dominik Kossakowski,
  Gleb Czugunow.
Kossakowski jako rezerwa zwykła za Fajfera
14'
Ryzykowny manewr trenera Kowalika. Kossakowski ostatnio jechał w... 8. wyścigu. Szkoleniowiec wolał jednak wystawić juniora niż Fajfera lub Łęgowika. Czy słusznie? Zaraz się przekonamy.
ważne zdarzenie
XIV
Wyścig przerwany, Kossakowski upadł w drugim łuku walcząc o drugą pozycję za plecami Gomólskiego. Stracił panowanie nad motocyklem, ale trudno ocenić bez nagrania czy stracił je na skutek kontaktu z rywalem. Na szczęście arbiter dysponuje możliwością obejrzenia powtórki.
ważne zdarzenie
XIV
Kossakowski wykluczony z powtórki wyścigu.
14'
Do czasu upadku Dominika wyścig wyglądał następująco: Gomólski uciekł do przodu, a Kossakowski wykorzystał jego akcję i przeszedł z ostatniej na trzecią pozycję.
bieg 3:3
XIV
[43:41] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Gleb Czugunow (2 pkt), Edward Mazur (1 pkt), Dominik Kossakowski (w/0 pkt).

Gomólski udźwignął presję i pewnie wygrał wyścig prowadząc od startu do mety. Tuż przed nią jeszcze wymownie obejrzał się za Czugunowem.
start wyścigu
XV
W biegu wystartują:
  Rohan Tungate,
  Troy Batchelor,
  Hans Andersen,
  Anders Thomsen.
ważne zdarzenie
XV
Zwycięstwo w meczu zapewni gdańszczanom przynajmniej remis.
bieg 4:2
XV
[45:45] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Hans Andersen (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Rohan Tungate (1 pkt), Anders Thomsen (0 pkt).

Troy Batchelor przez trzy okrążenia bronił się przed Andersenem i Tungatem, ale ten pierwszy zdołał go wyprzedzić. Thomsen do końca był blisko trzeciej pozycji, a zawodnicy jechali w kontakcie, ale ostatecznie Orzeł wygrał 4:2 i doprowadził do remisu. To oznacza też, że żadna z drużyn nie zdobyła dziś bonusa.
15'
Koniec meczu. Wybrzeże zremisowało z Orłem 45:45, choć prowadziło różnicą 8 pkt. Zwycięstwo wydarł gdańszczanom w ostatnim wyścigu Hans Andersen (Orzeł Łódź).

Typowanie wyników

Gdańsk, Długie Ogrody
3 pkt.
ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
Orzeł Łódź

Jak typowano

97% 408 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
1% 4 typowania REMIS
2% 10 typowań Orzeł Łódź

Twoje dane


Tabela po 12 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Grupa Azoty Unia Tarnów 12 10 0 2 617:427 25
2 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 7 2 3 541:478 19
3 Lokomotiv Daugavpils 12 5 2 5 554:523 16
4 Euro Finannce Polonia Piła 12 7 0 5 513:520 16
5 Orzeł Łódź 12 5 3 4 526:489 15
6 Arge Speedway Wanda Kraków 12 6 0 6 506:541 13
7 Stal Rzeszów 12 3 0 9 480:598 8
8 Polonia Bydgoszcz 12 1 1 10 419:576 3
Tabela wprowadzona: 2017-07-24

Wyniki 12 kolejki

 • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Orzeł Łódź 45:45 (remis w dwumeczu, bez bonusa, pierwszy mecz 30:30)
 • Polonia Bydgoszcz - Euro Finannce Polonia Piła 37:53 (bonus za dwumecz dla Polonii Piła, pierwszy mecz 17:31)
 • Arge Speedway Wanda Kraków - Stal Rzeszów 52:38 (bonus za dwumecz dla Stali, pierwszy mecz 37:53)
 • Lokomotiv Daugavpils - Grupa Azoty Unia Tarnów 39:51 (bonus za dwumecz dla Unii, pierwszy mecz 29:61)
 • Zaległe mecze 5. kolejki
 • Stal - ZDUNEK WYBRZEŻE 47:42 (bonus dla Wybrzeża, pierwszy mecz 27:63)
 • Orzeł - Grupa Azoty Unia 42:47 (bonus dla Unii, pierwszy mecz 41:48)
 • Zaległy mecz 8. kolejki
 • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Euro Finannce Polonia Piła 49:41 (bonus dla Wybrzeża, pierwszy mecz 46:44)

Opinie (133) ponad 20 zablokowanych

 • czy Fajfer robi to specjalnie?! (5)

  to podchodzi pod Sabotaż

  ps. żeluś z torunia nie nadaje się na trenera
  był cienkim żużlowcem i takim też jest trenerem

  • 69 7

  • A Kowalik to co ? (1)

   • 6 4

   • a Kowalik to kopa w d.pe i won z Gdańska

    • 18 4

  • Zdunek dalej bajki o e-lidze opowiada aby gawiedź sciągnąć na stadion (2)

   szkoda tylko, że żużlowcy i ich motocykle o tym nie wiedzą

   • 15 6

   • (1)

    Do E-ligi to masz dwóch, Thomsen i Gomólski, jako drudzy do pary. Powodzenia z dokupieniem 3 prowadzących pary..

    • 21 3

    • i na tym się kończy

     • 4 4

 • Za słabi na Ekstraligę (1)

  • 85 0

  • Raczej za słabi na 1 ligę

   • 4 11

 • Zdunek powiedz, że nie ma kasy na eligę i już (2)

  po co mydlić oczy kibicom

  • 50 10

  • a (1)

   niech zabiera tą bandę klakierów i won są ludzie którzy dadzą kasę ja to wiem ale Zdun musi odejść

   • 4 7

   • Lepiej ty odejdź.

    • 5 4

 • Dziadostwo

  • 44 4

 • Zapomnijcie o awansie

  Nie zdziwię się jak nie wejdą nawet do finału.

  • 51 5

 • szkoda straty pkt, ale ostatni bieg palce lizać (3)

  Brak atutu własnego toru, ciągłe rotacje w składzie i w parach oraz brak 2 juniora. Zbyt dużo tych słabych punktów. Chciałoby się powiedzieć panie Stanley Chomski wróć do nas...

  • 52 4

  • Hubert na treningu był znów podobno super szybki (1)

   Na meczu znów bezbarwnie. Oskar nie trzyma ciśnienia, podobno jak Kowalik. Tam jakiś psycholog potrzebny.

   • 23 0

   • Yulia Chomska?

    • 4 3

  • Dominik ze złamanym obojczykiem.

   = nie mamy żadnego juniora

   • 5 1

 • Z taka jazda to na nastepnym meczu powinny byc puste trybuny.

  • 34 8

 • W Dolnej Grupie dzisiaj święto!!!

  Sołtys z radości załatwił prund z agregatu i wode z beczkowozu na najblizszy tydzien! Tylko Wandzia, tylko Orlik!!!

  • 13 10

 • Nie zapłacę więcej za bilet jeżeli ma jechać Łegowik

  • 34 9

 • (1)

  Macie swojego Łęgownika.

  • 34 4

  • Juz lepiej on niz Fajfer.

   • 10 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

InvestHouse Plus PSŻ Poznań
27 kwietnia 2024, godz. 16:30
17% InvestHouse Plus PSŻ Poznań
0% REMIS
83% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Aneta Starzyńska 2 8 100%
2 Andrzej Chrzanowski 2 8 100%
3 Paweł Rosiewicz 2 8 100%
4 Janusz Ciopciński 2 8 100%
5 Arkadiusz Miłuch 2 8 100%

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
21 kwietnia 2024, godz. 14:00
82% Arged Malesa Ostrów Wlkp.
2% REMIS
16% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
79% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
20% Cellfast Wilki Krosno

Relacje LIVE

Najczęściej czytane