• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno 45:45. Bez zaliczki w półfinale

Rafał Sumowski
5 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk na zgrupowaniu. Żużlowcy pobiegną do latarni morskiej

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zremisowało z Cellfast Wilkami Krosno 45:45 w pierwszym meczu półfinału eWinner 1. Ligi Żużlowej. Wygrana uciekła gospodarzom w ostatnim wyścigu, gdy Wiktor Kułakow dał się wyprzedzić na dystansie Andrzejowi Lebiedewowi, który omal nie zdążył ustawić się pod taśmą. Rewanż 11 września o godz. 16 w Krośnie. Do finału wejdzie zwycięzca dwumeczu.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Cellfast Wilki Krosno Cellfast Wilki Krosno
9. Rasmus Jensen 8+2 (3,1*,1,2*,1)
10. Krystian Pieszczek 3+1 (1*,2,0,0)
11. Jakub Jamróg 11 (1,2,3,2,3)
12. Michał Gruchalski 9+1 (1,1*,1,3,3)
13. Wiktor Kułakow 7 (0,2,3,2,0)
14. Piotr Gryszpiński 4+1 (2*,2,0)
15. Alan Szczotka 3 (3,0,0)
16. Kevin Juhl Pedersen nie startował
Sędziowie: Piotr Stefankiewicz (Owieczki)
Widzów: 6000
Składy
1. Tobiasz Musielak 8 (2,1,3,t,2)
2. Mateusz Szczepaniak 13+1 (3,3,2*,3,2)
3. Vaclav Milik 7+1 (0,3,1*,3,0)
4. Patryk Wojdyło 6 (3,0,2,1)
5. Andrzej Lebiediew 9+2 (2*,3,2,1,1*)
6. Seweryn Orgacki 1 (1,0,0,0)
7. Aleks Rydlewski 1 (t,0,1)
8. Marko Lewiszyn nie startował

Kibice oceniająKibice na meczu Wybrzeże - Wilki


Relacja LIVE

Sędzia: Piotr Stefankiewicz
Komisarz toru: Paweł Stangert
Przewodniczący jury: Zbigniew Kuśnierski
W rundzie zasadniczej Wybrzeże sensacyjnie wygrało oba spotkania z Wilkami (50:40 u siebie, 46:44 na wyjeździe) i w zasadzie dzięki temu, znalazło się w playoff. Czy uda się powtórzyć tę sztukę? Rewanż w Krośnie odbędzie się 11 września.

- Każdą wygraną bierzemy w ciemno. Nie kalkulujemy, ile trzeba wygrać, aby liczyć na zwycięstwo w dwumeczu. Na pewno łatwiej będzie bronić w Krośnie przewagi niż gonić rywala - mówi Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeże.

Zdunek Wybrzeże - Cellfast Wilki. Przeczytaj zapowiedź meczuW sezonie zasadniczym na pozycji rezerwowego do lat 23 Wybrzeże sprawdzało już Rosjanina Kajbuszewa, Anglika Kempa i Niemce Fienhage. Żaden z nich nie zaprezentował się na miarę oczekiwań. Dziś z numerem 16 zaprezentuje się Duńczyk Juhl Pedersen. Zawodnik, który właśnie dziś obchodzi 20. rocznicę urodzin, został zgłoszony do rozgrywek na początku września.

Kevin Juhl Pedersen w kadrze Wybrzeża Gdańsk

Władze rozgrywek na faze playoff zmieniły procedurę startów. Kluby otrzymały urządzenia, które będą komputerowo sterować puszczaniem taśmy do wyścigów. Obowiązek ten został zdjęty z sędziów.

- Chodzi o eliminowanie przewagi po starcie u zawodników, którzy już mają "wyczutych" poszczególnych arbitrów. Dla mnie ta walka ze "startowcami" to niepotrzebna komplikacja, ale oczywiście dostosujemy się do wytycznych - mówił nam Eryk Jóźwiak.

Komputer zastąpi sędziego. Zmiana procedury startu

W drugiej parze półfinałowej rywalizują ROW Rybnik i Arged Malesa Ostrów. Pierwszy mecz odbył się w sobotę w Rybniku. Ostrowianie wygrali 45:44.

Przypomnijmy, że w finale rozgrywek, w którym pojadą zwycięzcy dwumeczów, stawka toczyć się będzie o awans do PGE Ekstraligi. Samo wejście do finału niczego nie daje, bo obecny regulamin nie przewiduje spotkań barażowych między drugą drużyną zaplecza a przedostatnim zespołem elity.
ważne zdarzenie
Goście przed meczem zgłosili zastrzeżenia do stanu toru. Arbiter uznał go za nieregulaminowy i nakazał dodatkowe prace. Chodzi o to, że nawierzchnia miejscami się rozrywa. Rozpoczęcie spotkania może się opóźnić.
kibice
Na trybunach transparent "Mateusz Stay Strong" (Mateusz bądź silny) skierowany do Mateusza Jabłońskiego, syna byłego żużlowca Wybrzeża Mirosława Jabłońskiego. Mateusz walczy o życie w szpitalu, po wypadku na torze. Zastanawiać może tylko dlaczego transparent został napisany w języku angielskim.

Natomiast już po polsku napisany został kolejny transparent "Nie taki Wilk straszny jak go malują", który zapewne będzie elementem oprawy. Na łuku kilkaset flag w klubowych barwach.
Na próbę toru wyjechali Wojdyło i Szczepaniak a następnie Pieszczek i Jamróg
Zawody zostaną rozegrane według drugiego zestawu startowego. To znaczy, że Wybrzeże zacznie mecz z pól A i C, a goście z B i D.
Żużlowcy wyjechali już do prezentacji.
start wyścigu
I
W biegu wystartują:
  Rasmus Jensen,
  Tobiasz Musielak,
  Jakub Jamróg,
  Vaclav Milik.
1'
Trwa roszenie toru przed pierwszym wyścigiem.
bieg 4:2
I
[4:2] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Tobiasz Musielak (2 pkt), Jakub Jamróg (1 pkt), Vaclav Milik (0 pkt).

Świetny start Jensena z pierwszego pola, ale Jamróg wzięty w kleszcze nie dał sobie rady z rywalami, ale na trzecim łuku po zewnętrznej minął Milika!
start wyścigu
II
W biegu wystartują:
  Aleks Rydlewski,
  Piotr Gryszpiński,
  Seweryn Orgacki,
  Alan Szczotka.
ważne zdarzenie
II
Rydlewski zerwał taśmę. Zostaje wykluczony z powtórki. Orgacki otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu. Kolejne będzie oznaczało wykluczenie również dla niego.
bieg 5:1
II
[9:3] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Alan Szczotka (3 pkt), Piotr Gryszpiński (2 pkt), Seweryn Orgacki (1 pkt), Aleks Rydlewski (t/0 pkt).

Szczotka wygrał start, a po chwili dołączył do niego Gryszpiński. Pewne podwójne zwycięstwo pary gdańskich juniorów.
start wyścigu
III
W biegu wystartują:
  Andrzej Lebiediew,
  Wiktor Kułakow,
  Mateusz Szczepaniak,
  Michał Gruchalski.
bieg 5:1
III
[10:8] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Mateusz Szczepaniak (3 pkt), Andrzej Lebiediew (2 pkt), Michał Gruchalski (1 pkt), Wiktor Kułakow (0 pkt).

Kułakow drgnął na starcie, ale sam się ukarał, bo na wyjściu spod taśmy stracił do rywali dobry metr. Start wygrał Gruchalski i choć próbował się bronić, obaj rywale minęli go na dystansie. Ostrzeżenie za utrudnianie startu dla Kułakowa.
start wyścigu
IV
W biegu wystartują:
  Piotr Gryszpiński,
  Patryk Wojdyło,
  Krystian Pieszczek,
  Seweryn Orgacki.
bieg 3:3
IV
[13:11] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Patryk Wojdyło (3 pkt), Piotr Gryszpiński (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Seweryn Orgacki (0 pkt).

Świetny start Wojdyły, którego do samej mety naciskał Gryszpiński. Bezbarwnie Pieszczek, aw kompletnie nie liczył się Orgacki.
Przerwa na kosmetykę toru.
start wyścigu
V
W biegu wystartują:
  Patryk Wojdyło,
  Michał Gruchalski,
  Vaclav Milik,
  Jakub Jamróg.
bieg 3:3
V
[16:14] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Vaclav Milik (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Michał Gruchalski (1 pkt), Patryk Wojdyło (0 pkt).

Atomowy starty Milika. Gruchalski wyszedł spod taśmy ostatni, ale szybko uporał się na prostej z Wojdyłą. Do mety musiał odpierać jego ataki, a Jamróg nieskutecznie gonił Milika. Duża różnica między pierwszymi dwoma, a trzecim i czwartym.
start wyścigu
VI
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  Tobiasz Musielak,
  Alan Szczotka,
  Mateusz Szczepaniak.
bieg 4:2
VI
[18:18] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Mateusz Szczepaniak (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Tobiasz Musielak (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Wyścig bez historii. Jak wyjechali spod taśmy, tak zameldowali się na mecie. Kułakow do końca musiał bronić się przed Musielakiem. Pewna wygrana Szczepaniaka. Mamy remis w meczu. Ostrzeżenie dla Musielaka za utrudnianie startu.
start wyścigu
VII
W biegu wystartują:
  Andrzej Lebiediew,
  Rasmus Jensen,
  Aleks Rydlewski,
  Krystian Pieszczek.
kibice
VII
Głośny doping "GKS Wybrzeże" z trybun na wysokości pierwszego łuku.
bieg 3:3
VII
[21:21] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Andrzej Lebiediew (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Aleks Rydlewski (0 pkt).

Ze startu 5:1 dla gdańszczan, ale rozpędzony Lebiediew minął oby na trasie. Odgryźć zdołał się Pieszczek, ale tylko na chwilę. Upomnienie dla Lebiediewa za stworzenie niebezpiecznej sytuacji w pierwszym łuku, gdy omal nie nadział się na koło Pieszczka.
Przerwa na kosmetykę toru.
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują:
  Vaclav Milik,
  Wiktor Kułakow,
  Patryk Wojdyło,
  Piotr Gryszpiński.
bieg 3:3
VIII
[24:24] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Patryk Wojdyło (2 pkt), Vaclav Milik (1 pkt), Piotr Gryszpiński (0 pkt).

Nareszcie dobry start Kułakowa, ale co z tego skoro "przysnął" Gryszpiński. Rosjanin wygrał z dużą przewagą nad rywalami, a junior przyjechał na metę daleko za nimi.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Mateusz Szczepaniak,
  Rasmus Jensen,
  Tobiasz Musielak.
bieg 5:1
IX
[25:29] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Tobiasz Musielak (3 pkt), Mateusz Szczepaniak (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt).

Równy start i walka na łokcie, ale gdańszczanie przegrali walkę na wyjściu z łuku. Musielak wygrał z ogromną przewagą. Gwizdy z trybun, a Wilki obejmują prowadzenie w meczu.
start wyścigu
X
W biegu wystartują:
  Jakub Jamróg,
  Seweryn Orgacki,
  Michał Gruchalski,
  Andrzej Lebiediew.
bieg 4:2
X
[29:31] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Andrzej Lebiediew (2 pkt), Michał Gruchalski (1 pkt), Seweryn Orgacki (0 pkt).

Zacięta walka w pierwszym łuku po przycince Gruchalskiego. Upadł Orgacki, ale szybko pozbierał się i kontynuował jazdę. Postawa fair play młodego zawodnika, bo gdańszczanie byli na prowadzeniu. Lebiediew stracił pierwszy punkt na rywalu.
Przerwa na kosmetykę toru.
start wyścigu
XI
W biegu wystartują:
  Patryk Wojdyło,
  Michał Gruchalski,
  Tobiasz Musielak,
  Rasmus Jensen.
kibice
Na trybunach dawno nie widziana "meksykańska fala".
ważne zdarzenie
XI
Musielak zerwał taśmę. Zostaje wykluczony z powtórki. Zgodnie z regulaminem, zastąpi go jeden z juniorów. W tym przypadku - Orgacki.
bieg 5:1
XI
[34:32] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Michał Gruchalski (3 pkt), Rasmus Jensen (2 pkt), Patryk Wojdyło (1 pkt), Seweryn Orgacki (0 pkt).

Znakomicie w pierwszym łuku Gruchalski. Z problemami, ale na drugim okrążeniu Jensen wyprzedził sensacyjnie jadącego na drugim miejscu Orgackiego. Gdańszczanie wygrali z ogromną przewagą.
start wyścigu
XII
W biegu wystartują:
  Alan Szczotka,
  Aleks Rydlewski,
  Jakub Jamróg,
  Mateusz Szczepaniak.
bieg 4:2
XII
[36:36] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Mateusz Szczepaniak (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Aleks Rydlewski (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Fatalny start Jamroga. Na dystansie minął Rydlewskiego, ale to wszystko co mógł zrobić. Niestety, jeszcze gorzej spisał się Szczotka.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują:
  Vaclav Milik,
  Krystian Pieszczek,
  Andrzej Lebiediew,
  Wiktor Kułakow.
kibice
XIII
Na trybunach pojawił się transparent gdańskich kibiców: "Jak nie teraz to kiedy?!"
bieg 4:2
XIII
[38:40] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Vaclav Milik (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Andrzej Lebiediew (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt).

Kułakow po słabszym starcie wskoczył z ostatniej pozycji na drugą. Lepszy był Milik, który nie dał szans Rosjaninowi. O punkt próbował walczyć Pieszczek, ale był za wolny.
kibice
Przerwa na kosmetykę toru. Na trybunach oprawa, ze świecami dymnymi w barwach Wybrzeża
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują:
  Rasmus Jensen,
  Tobiasz Musielak,
  Michał Gruchalski,
  Vaclav Milik.
bieg 4:2
XIV
[42:42] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Michał Gruchalski (3 pkt), Tobiasz Musielak (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Vaclav Milik (0 pkt).

Znakomici wyskoczyli ze startu gdańszczanie, ale Jensen stoczył wyczerpującą batalię z Musielakiem na dystansie czterech okrążeń. Skończyło się tym, ze Duńczyk omal nie wywrócił się na ostatnim łuku i stracił drugą pozycję.
start wyścigu
XV
W biegu wystartują:
  Mateusz Szczepaniak,
  Wiktor Kułakow,
  Andrzej Lebiediew,
  Jakub Jamróg.
kibice
XV
Wszyscy kibice na stojąco
bieg 3:3
XV
[45:45] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Mateusz Szczepaniak (2 pkt), Andrzej Lebiediew (1 pkt), Wiktor Kułakow (0 pkt).

Przed startem problemy z motocyklem miał Lebiediew. Na tor wbiegł stojący wówczas menedżer gości, Ireneusz Kwieciński, który pomógł mu ze sprzętem. Żużlowiec w ostatniej chwili zdążył pod taśmę. Regulamin tego zakazuje, więc Kwieciński zapewne otrzyma karę finansową. Niemniej sędzia dopuścił Lebiediewa do wyścigu. Co więcej, ten uratował gościom remis w meczu. Gdańszczanie długo jechali na 4:2, ale Kułakow ostatecznie dał się minąć Lebiedewowi.
15'
Koniec meczu. Zdunek Wybrzeże zremisowało z Wilkami 45:45. Rewanż 11 września w Krośnie.

Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno

Jak typowano

84% 217 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% 0 typowań REMIS
16% 40 typowań Cellfast Wilki Krosno

Twoje dane


Playoff

Półfinały

Cellfast Wilki Krosno 100
Zdunek Wybrzeże Gdańsk 80
Arged Malesa Ostrów 104
ROW Rybnik 75

Finał

Cellfast Wilki Krosno
Arged Malesa Ostrów

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (242)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
2% REMIS
5% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Inpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane