• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wybrzeże wygrało z ROW, ale bez bonusa

Rafał Sumowski
1 lipca 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk na zgrupowaniu. Żużlowcy pobiegną do latarni morskiej
Gdańscy żużlowcy pewnie pokonali ROW Rybnik, ale do pełni szczęścia i zdobycia bonusa zabrakło im jednego punktu. Na zdjęci Oskar Fajfer przed Andersem Thomsenem. Gdańscy żużlowcy pewnie pokonali ROW Rybnik, ale do pełni szczęścia i zdobycia bonusa zabrakło im jednego punktu. Na zdjęci Oskar Fajfer przed Andersem Thomsenem.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża po pełnym emocji spotkaniu pokonali ROW Rybnik 50:40. To oznacza remis w dwumeczu i fakt, że żadna z drużyn nie dostanie punktu bonusowego. Choć gdańszczanie stracili na niego szansę w ostatnim wyścigu, zachowują jeszcze skromną nadzieję na walkę o pierwszą czwórkę. Na cztery kolejki do końca sezonu zasadniczego tracą do czwartej lokaty 3 pkt.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


9. Mikkel Bech 9 (3,2,2,0,2)
10. Michał Szczepaniak 3+2 (0,1*,0,2*)
11. Oskar Fajfer 13 (3,3,3,2,2)
12. Anders Thomsen 8+2 (1,2*,2*,3,w)
13. Mikkel Michelsen 11+1 (1,3,3,3,1*)
14. Karol Żupiński 1+1 (1*,w,0)
15. Dominik Kossakowski 5 (2,3,0)
Sędziowie: Kuśmierz (Cżęstochowa)
Widzów: 2830
Składy
1. Andrzej Lebiediew 11 (2,2,1,3,3,0)
2. Craig Cook 1+1 (1*,0,-,-,-)
3. Artur Czaja 6 (2,1,3,0,
4. Troy Batchelor 7 (0,2,1,1,2,1)
5. Kacper Woryna 11+2 (2,3,1*,1,1*,3)
6. Robert Chmiel 4 (3,0,1)
7. Lars Skupień 0 (0,w,0)


Kibice oceniają


Relacja LIVE

Przypomnijmy, że w Rybniku Wybrzeże przegrało w maju 40:50. Spotkanie kompletnie zawalili gdańszczanom Szczepaniak i Kossakowski, którzy nie zdobyli nawet punktu. Czy dziś się zrehabilitują?

TUTAJ RELACJA Z MECZU ROW - WYBRZEŻE 50:40

Trener Mirosław Berliński poprowadzi Wybrzeże dopiero po raz trzeci po tym jak zmienił Lecha Kędziorę. Szkoleniowiec w pierwszym meczu miał do dyspozycji pełny skład na meczu ze Startem Gniezno, ale już w pierwszym wyścigu kontuzji doznał Michelsen. Dziś Duńczyk wraca do składu i można powiedzieć, że po raz pierwszy Berliński będzie mógł skorzystać z pełnej siły rażenia swoich podopiecznych.

WYBRZEŻE NARESZCIE W PEŁNYM SKŁADZIE. DUŃCZYCY WRACAJĄ

W kadrze gości zobaczymy dziś Batchelora, który w minionym sezonie był jednym z liderów Wybrzeża.
Rybniczanie przyjeżdżają nad morze rozsierdzeni porażką na własnym torze z Motorem Lublin. Przegrana mocno wstrząsnęła zespołem, który przyjeżdża zdeterminowany, by wygrać z Wybrzeżem.
Na próbę toru wyjechali Skupień i Woryna
Wybrzeże na próbie toru reprezentują Thomsen i Michelsen
kibice
Wieje mocny wiatr, a w dodatku mecz jest transmitowany w telewizji. Jak na razie, odbija się to na frekwencji. Na 10 minut przed planowanym rozpoczęciem, na trybunach jest niespełna 1000 widzów.
W składzie gości jedna zmiana. Andrieja Karpowa zastąpi Andrzej Lebiediew (ROW Rybnik).
Zawodnicy wychodzą do przedmeczowej prezentacji.
kibice
W sektorze gości ok. 50-osobowa grupa kibiców Rybnika
Za chwilę start do pierwszego wyścigu. Na trybunach ok. 1500 widzów.
start wyścigu
I
W biegu wystartują:
  Andrzej Lebiediew,
  Mikkel Bech,
  Craig Cook,
  Michał Szczepaniak.
Zawody zostaną rozegrane wg I zestawu startowego. Gdańszczanie rozpoczną mecz z torów B i D, rybniczanie z A i C
1'
Trwa dodatkowe roszenie toru.
1'
Zawodnicy wyjechali do pierwszego wyścigu, za chwilę start.
bieg 3:3
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Bech (3 pkt), Andrzej Lebiediew (2 pkt), Craig Cook (1 pkt), Michał Szczepaniak (0 pkt).

Świetnie na starcie i w pierwszym łuku Bech, który do końca utrzymał prowadzenie. Dobrze wyszedł Szczepaniak i gospodarze jechali na 4:2, ale na pierwszym łuku drugiego okrążenia Cook łatwo minął Szczepaniaka. Po wyścigu Szczepaniak otrzymał od sędziego upomnienie za utrudnianie startu.
start wyścigu
II
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Robert Chmiel,
  Karol Żupiński,
  Lars Skupień.
bieg 3:3
II
[6:6] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Robert Chmiel (3 pkt), Dominik Kossakowski (2 pkt), Karol Żupiński (1 pkt), Lars Skupień (0 pkt).

Ze startu 4:2 dla gości, ale Żupiński błyskawicznie na przeciwległej prostej minął Skupienia po zewnętrznej części toru.
start wyścigu
III
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Artur Czaja,
  Anders Thomsen,
  Troy Batchelor.
3'
Przerwa na roszenie toru.
3'
Zawodnicy wyjechali do wyścigu trzeciego
kontuzja
III
Wypadek w pierwszym łuku. Leżą Thomsen i Batchelor. Wyścig przerwany
ważne zdarzenie
III
Obaj zawodnicy są w pełni sił, powtórka w pełnym składzie.
bieg 4:2
III
[10:8] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Artur Czaja (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Troy Batchelor (0 pkt).

Kapitalny wyścig! Ze startu 4:2 dla gości, ale Fajfer szybko uporał się z Czają, a na trzecim okrążeniu Thomsen minął Batchelora. Niewiele brakowało, a minąłby też Czaję!
start wyścigu
IV
W biegu wystartują:
  Kacper Woryna,
  Dominik Kossakowski,
  Lars Skupień,
  Mikkel Michelsen.
ważne zdarzenie
IV
Wyścig przerwany. Na tor upadł Skupień, który zderzył się z Woryną. Miało to miejsce w momencie kiedy arbiter przerywał wyścig po nierównym starcie (za szybko wyskoczył Skupień)
4'
Powtórka w czterech, a Skupień otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu
4'
Zawodnicy wyjechali do powtórki wyścigu czwartego
ważne zdarzenie
IV
Wyścig przerwany na drugim okrążeniu. Rybniczanie jechali na 5:1, ale Michelsen ostrym atakiem przeszedł Skupienia na wyjściu z drugiego łuku. Wcześniej jednak sędzia sygnalizował nierówny start. Wydaje się, że wirażowi za późno dostrzegli zapalone czerwone światło, którym arbiter sygnalizował przerwanie wyścigu i stąd tak późna reakcja.
4'
Wydawało się, że Skupień ponownie "ukradł" start, ale arbiter uznał, że taśma ruszyła nierówno, prawdopodobnie ze względu na wiatr. Powtórka w czterech
4'
Skupień nie zmieścił się w czasie 2 minut, które żużlowcy mają na stawienie się na starcie. Zostaje wykluczony.
bieg 4:2
IV
[14:10] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Kacper Woryna (2 pkt), Mikkel Michelsen (1 pkt), Lars Skupień (w/0 pkt).

Świetnie ze startu Kossakowski. Woryna na chwilę go minął na wyjściu z łuku, ale błyskawicznie z obu stron na prostej skontrowali obaj gdańszczanie. Woryna zdołał jednak odbić atak Michelsena, ale Kossakowskiego już nie dogodnił, gdyż cały czas Duńczyk naciskał go do samej mety. Znakomity wyścig, ale suchy tor i wiatr sprawiają, że mocno się kurzy
Przerwa na kosmetykę toru
ważne zdarzenie
Rybniczanie złożyli protest. W parku maszyn nie działa prawidłowo zegar wskazujący czas dwóch minut do startu. Jak zgłosili goście, nie jest zsynchronizowany z tym przy taśmie startowej. Zapewne dlatego na wyścig miał nie zdążyć Skupień
Trwa przerwa w zawodach, a po torze jeździ polewaczka, która rosi błyskawicznie schnącą nawierzchnię
Zawody będą kontynuowane.
start wyścigu
V
W biegu wystartują:
  Anders Thomsen,
  Andrzej Lebiediew,
  Oskar Fajfer,
  Craig Cook.
bieg 5:1
V
[19:11] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Andrzej Lebiediew (1 pkt), Craig Cook (0 pkt).

Gdańszczanie wyskoczyli ze startu jak z katapulty i pewnie dowieźli 5:1. Fajfer jest dziś niesamowicie szybki.
start wyścigu
VI
W biegu wystartują:
  Artur Czaja,
  Mikkel Michelsen,
  Troy Batchelor,
  Karol Żupiński.
ważne zdarzenie
VI
Wyścig przerwany. Leży Żupiński. Rybniczanie jechali na 4:2, a Karol napędzał się na ostatniej pozycji. Na prostej kompletnie stracił panowanie nad motocyklem, który przeciął przez murawę i z impetem wleciał przed rywali na łuku prosto w bandę. To cud, że nikt nie wjechał w gdańskiego wychowanka!
6'
Żupiński wykluczony z powtórki
6'
Okazało się, że Żupińskiemu zabrakło "zrywek" na goglach i na kurzącym się torze nic nie widział wchodząc w łuk
bieg 3:3
VI
[22:14] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Artur Czaja (1 pkt), Karol Żupiński (w/0 pkt).

Osamotniony Michelsen nie dał najmniejszych szans rywalom. Wygrał start i pognał po 3 pkt
start wyścigu
VII
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech,
  Kacper Woryna,
  Michał Szczepaniak,
  Robert Chmiel.
bieg 3:3
VII
[25:17] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kacper Woryna (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Michał Szczepaniak (1 pkt), Robert Chmiel (0 pkt).

Znakomicie ze startu Woryna, która jest świetnie spasowany z torem. Szczepaniak do mety bronił się przed juniorem i Chmiel prawie minął go na "kresce". Fatalnie obierał tor jazdy polski senior Wybrzeża.
Przerwa na równanie toru
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują:
  Mikkel Michelsen,
  Kacper Woryna,
  Dominik Kossakowski,
  Andrzej Lebiediew.
Woryna jako rezerwa taktyczna za Cooka
bieg 3:3
VIII
[28:20] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Andrzej Lebiediew (2 pkt), Kacper Woryna (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Woryna dwoił się i troił napędzając po zewnętrznej, ale Michelsen nie dał mu szans. Świetny start i mądra jazda Duńczyka.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują:
  Troy Batchelor,
  Michał Szczepaniak,
  Artur Czaja,
  Mikkel Bech.
bieg 4:2
IX
[30:24] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Artur Czaja (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Troy Batchelor (1 pkt), Michał Szczepaniak (0 pkt).

Fatalny start gdańszczan, ale Bech cały wyścig gonił rywali. Duńczyk napędzał się z okrążenia na okrążenie. W końcu brawurowym atakiem na ostatnim łuku, na granicy faulu wcisnął się przed Batchelora na samej mecie. Niesamowita akcja w wykonaniu Duńczyka!
start wyścigu
X
W biegu wystartują:
  Lars Skupień,
  Oskar Fajfer,
  Kacper Woryna,
  Anders Thomsen.
bieg 5:1
X
[35:25] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Kacper Woryna (1 pkt), Lars Skupień (0 pkt).

Ależ wyścig w wykonaniu gdańszczan! Ze startu przegrywali 1:5, ale na pierwszym okrążeniu równocześnie minęli Skupienia, a potem zabrali się za Worynę. Na trzecim okrążeniu minął go Fajfer, a na ostatnim Thomsen. Niesamowity wyścig i kapitalne ściganie na gdańskim torze!
10'
Przerwa na równanie toru. W dwumeczu na razie mamy remis. Wybrzeże potrzebuje odskoczyć jeszcze choćby na punkt, aby wygrać z punktem bonusowym.
start wyścigu
XI
W biegu wystartują:
  Michał Szczepaniak,
  Troy Batchelor,
  Mikkel Michelsen,
  Artur Czaja.
Batchelor jako rezerwa taktyczna za Cooka
bieg 5:1
XI
[40:26] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Michał Szczepaniak (2 pkt), Troy Batchelor (1 pkt), Artur Czaja (0 pkt).

Michelsen uciekł ze startu, a Szczepaniak na końcu pierwszego okrążenia odważnie zaatakował Batchelora od wewnętrznej i wskoczył na drugie miejsce! Australijczyk kompletnie się pogubił. Zaskakujące 5:1 dla gdańszczan i euforia na trybunach, a Michelsen już kręci honorowe okrążenie
start wyścigu
XII
W biegu wystartują:
  Robert Chmiel,
  Karol Żupiński,
  Andrzej Lebiediew,
  Oskar Fajfer.
kibice
XII
Głośne "GKS!" na trybunach
bieg 4:2
XII
[42:30] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Andrzej Lebiediew (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Robert Chmiel (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).

Nie składają broni rybniczanie. Ze startu prowadzili 5:1, ale Fajfer na prostej równoległej minął Chmiela. Nie zdołał jednak dogonić Lebiediewa.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują:
  Anders Thomsen,
  Troy Batchelor,
  Mikkel Bech,
  Kacper Woryna.
13'
Nierówny start, wyścig przerwany. Ostrzeżenie dla Batchelora
bieg 3:3
XIII
[45:33] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Kacper Woryna (1 pkt), Mikkel Bech (0 pkt).

Świetny start gdańszczan, a w szczególności Thomsena. Było już 5:1, ale Bech musiał bronić się przed rywalami i stoczył z nimi zaciętą walkę przez praktycznie trzy okrążenia. Niestety, rybniczanie byli lepsi. Szkoda, bo Duńczyk dysponował szybkością, ale podjął na trasie kilka złych decyzji.
Przerwa na równanie toru.
ważne zdarzenie
Aby zdobyć punkt bonusowy za dwumecz, gdańszczanie muszą zdobyć w dwóch ostatnich wyścigach 6 pkt. Wtedy zbliżą się do 4. miejsca w tabeli na 2 pkt.
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują:
  Andrzej Lebiediew,
  Anders Thomsen,
  Troy Batchelor,
  Mikkel Bech.
Lebiediew jako rezerwa taktyczna za Cooka
14'
Trwa roszenie toru
ważne zdarzenie
XIV
Na początku czwartego okrążenia upadł Batchelor walczący z Thomsenem o trzecią pozycję. Pozostali zawodnicy ukończyli wyścig, a sędzia analizuje powtórki. Wygrał Lebiediew, drugi Bech. Pytanie czy sędzia wykluczy trzeciego Thomsena i przyzna punkt Batchelorowi, czy uzna, że nie było kontaktu i zaliczy 3:3.
bieg 3:3
XIV
[47:37] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Andrzej Lebiediew (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Troy Batchelor (1 pkt), Anders Thomsen (w/0 pkt).

Arbiter wykluczył Thomsena i przyznał punkt Batchelorowi. To kontrowersyjna decyzja, bo wydawało się, że nie było kontaktu między nimi. Rybniczanie wygrali 4:2 i o bonusie przesądzi ostatni wyścig.
start wyścigu
XV
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Kacper Woryna,
  Mikkel Michelsen,
  Andrzej Lebiediew.
15'
Gdańszczanie potrzebuję wygrać 4:2, aby zapewnić sobie bonus za dwumecz.
bieg 3:3
XV
[50:40] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kacper Woryna (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Mikkel Michelsen (1 pkt), Andrzej Lebiediew (0 pkt).

Wydawało się, że Woryna "ukradł" start, ale sędzie nie zareagował. Gdańszczanie do końca gonili Worynę, ale zabrakło miedzy nimi zrozumienia. Żadna z drużyn nie dostanie punktu bonusowego. Wybrzeże cieszy się z wygranej, ale zostaje spory niedosyt.

Typowanie wyników

Gdańsk, Długie Ogrody
3 pkt.
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
ROW Rybnik

Jak typowano

73% 221 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
2% 5 typowań REMIS
25% 75 typowań ROW Rybnik

Twoje dane


Tabela po 10 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Speed Car Motor Lublin 11 10 1 0 596:375 25
2 ROW Rybnik 11 6 0 5 566:423 14
3 Lokomotiv Daugavpils 9 6 0 3 397:409 13
4 Car Gwarant Start Gniezno 9 6 0 3 409:368 12
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 4 0 6 465:435 8
6 Euro Finannce Polonia Piła 8 2 0 6 334:406 4
7 Orzeł Łódź 7 1 1 5 298:331 3
8 Arge Speedway Wanda Kraków 9 1 0 8 249:531 2
Tabela wprowadzona: 2018-07-24

Wyniki 10 kolejki

 • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - ROW Rybnik 50:40 (pierwszy mecz 40:50, bez bonusa)
 • Speed Car Motor Lublin - Lokomotiv Daugavpils 61:29 (48:42, bonus dla Lublina)
 • Orzeł Łódź - Car Gwarant Start Gniezno, przełożony na 10 sierpnia
 • Euro Finannce Polonia Piła - Arge Speedway Wanda Kraków, odwołany z powodu braku pełnego składu Wandy, której zawodnik miał wypadek w drodze na mecz, prawdopodobnie nie zostanie przyznany walkower, a spotkanie odbędzie się w innym terminie.
 • Zaległy mecz 7. kolejki
 • Arge Speedway Wanda Kraków - ROW Rybnik 27:63 (22:68, bonus dla ROW)
 • Zaległy mecz 4. kolejki
 • Euro Finannce Polonia Piła - Lokomotiv Daugavpils 42:48

Opinie (107) ponad 10 zablokowanych

 • To tylko wynik

  • 3 15

 • (1)

  To zrobił ten ... sędzia w 14 biegu może zaważyć na końcu sezonu

  • 64 4

  • Sedzia ... każdy może się pomylic ale ten gamoń miał do dyspozycji kilka powtórek z których wynikało że Thomsen nawet nie dotknął Batchelora a ten nawet sie do tego przyznał w parkingu.

   • 48 1

 • (1)

  Sedzia d.... wypaczyl wynik.

  • 62 4

  • A bieg 15 ?
   Wyraźny lotny start...

   • 6 0

 • Sędzia skradł nam bonusa! (3)

  Fryzjer przerzucił się na żużel?

  • 68 5

  • (2)

   jakie nam ? nie byłeś na stadionie to nie jesteś kibicem ! skradł IM bonus !!!!!

   • 1 17

   • Mobilny internet nie dotarł jeszcze na twojej wioski? (1)

    • 9 2

    • Wiejski kibic bez okularów ? :)

     • 0 0

 • (1)

  Brawo za wygraną , jeszcze można wejść do play off, tylko trzeba walczyć do końca

  • 46 3

  • Kolego zobaczysz że zabraknie tego 1 pkt

   • 11 2

 • Sedzid ... !

  Co sie dzieje w tym sporcie ? Sedzia bezkany robi co chce ! Ale b......l !

  • 46 5

 • (1)

  wpuszczają na parku maszyn???

  • 3 12

  • jak się nauczysz pisać po polsku, to cię wpuszczą

   • 8 0

 • gks wybrzeże (2)

  Gratulacje za zwycięstwo szkoda bonusa ale sędzia nie potrzebnie w 14 wykluczył Thomasa. Fure szczęścia miał Żupiński że nikt go nie przejechał. Szacun dla Oskara za dzisiejszą walkę.

  • 60 2

  • zdunek (1)

   wolę wyrównane mecze, niż wejść do ekstraligi i wygrać jeden mecz i ponownie spaść. Uznanie dla p. Zdunka.

   • 4 2

   • Dlatego trzeba walczyć o Ekstraligę, szukać sponsorów i wzmacniać skład.
    Tylko progres !

    • 0 0

 • Mm (1)

  W 15 biegu też się nie popisał lotny start woryny był

  • 60 2

  • Dokładnie, nie dość że niesłuszne wykluczenie to lotny start w 15

   • 15 0

 • No i

  Jeszcze to ze w biegu 15 wygrał Woryna który ewidentnie ukradł start. Nie rozumiem jak można było nie przerwać biegu. Skąd oni biorą tych sędziów. ..żenada.

  • 58 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
2% REMIS
5% Cellfast Wilki Krosno

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane