Za szybki krążek

29 stycznia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Na zakończenie rundy zasadniczej hokeiści Stoczniowca przegrali z Cracovią Comarch 3:8 (3:2, 0:3, 0:3). Gdańszczanom ochoty do walki wystarczyło na inauguracyjny kwadrans, który wygrali 3:1. Bez względu na wynik podopieczni Henryka Zabrockiego mieli zapewniony start do play off z trzeciej pozycji. Przyjezdni potrzebowali punktu, aby zapewnić sobie pierwszą pozycję.

Bramki: 1:0 Zachariasz - asysta Skrzypkowski (1:47), 1:1 Pinc - Cerny - Prokop (5:17), 2:1 Hurtaj - Jurasek (12:30), 3:1 Jurasek - Hurtaj - Rompkowski (14:55), 3:2 L.Laszkiewicz - Hartman - Słaboń (19:30), 3:3 L.Laszkiewicz - Piekarski - Csorich (24:49), 3:4 Pasiut - Dulęba - Piotrowski (25:22), 3:5 Hartman - Słaboń (25:34), 3:6 Hartman - L.Laszkiewicz - Piekarski (41:37), 3:7 Pasiut - Csorich (54:14), 3:8 D.Laszkiewicz - Słaboń (59:04).

STOCZNIOWIEC: Odrobny (26 Soliński) - Wróbel, Leśniak, Jurasek, Skutchan, Hurtaj - Rompkowski, Skrzypkowski, Jankowski, Zachariasz, Rzeszutko - Benasiewicz, Riabenko, Drzewiecki, Słodczyk, Kostecki - Młynarczyk, Hult, Poziomkowski.

Kary: Stoczniowiec - 14 min., Cracovia 10. Widzów 2600.

Może gdyby gospodarzom udało się zjechać po pierwszej tercji z dwubramkowym prowadzeniem, ten mecz miałby inny przebieg. Ale na pół minuty przed przerwą Leszek Laszkiewicz zdobył kontaktowego gola. I niestety tym razem, wszystko potoczyło się odwrotnie niż przed tygodniem w konfrontacji z GKS Tychy. Wówczas "Stocznia" przegrywała 1:4, by po dogrywce zwyciężyć 6:5. Tym razem od korzystnego wyniku 3:1 gdańszczanie nie zdobyli już żadnego gola, a sami zainkasowali aż siedem. W drugiej tercji, aby strzelić trzy bramki Cracovii wystarczyła niespełna minuta! Laszkiewicz wyrównał w liczebnej przewadze. Od straty gola w osłabieniu, tym razem 3 na 5, zaczęła się i ostatnia odsłona. Kolejne trafienie goście zaliczyli, gdy miejscowi niefrasobliwie przeprowadzali zmianę graczy i Grzegorz Pasiut pojechał sam na sam z Sylwestrem Solińskim, który wjechał do bramki przy wyniku 3:5.

- Rywale byli szybsi, może nie szybciej jeździli na łyzwach, ale szybciej operowali krążkiem. Podświadomie chyba zawodnicy czuli, że ten mecz jest już dla nas bez znaczenia. Natomiast Cracovia była dodatkowo zmotywowana, aby zająć pierwsze miejsce przed play off. Najbardziej martwi zatem nie przegrana, ale kontuzje. Zachariasz jeszcze w pierwszej tercji naciągnął pachwinę, a Jankowski znów narzeka na dolegliwości nadgarstka - mówi trener Zabrocki.

W piątek Stoczniowiec na własnym lodowisku rozpocznie walkę w play off z TKH Toruń. Początek gry o godzinie 18.00. Inne pary play off: Cracovia Comarch Kraków - Naprzód Janów, GKS Tychy - Unia Oświęcim, Wojas Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec. Awansuje drużyna, która wygra trzy mecze. Terminy spotkań: 2, 4, 16, 18 i 20 lutego.

Drużyny grające o miejsca 9 i 10 (KTH i KH Sanok) po raz pierwszy spotkają się 18 lutego. Następne terminy to: 20, 23, 25, 27.02 oraz 2 i 4.03. Gra się do czterech wygranych.

Pozostałe wyniki o miejsca 1-6: GKS Tychy - TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń 3:4 po dogrywce (1:1, 2:2, 0:0, 0:1), Zagłębie Sosnowiec - Wojas Podhale Nowy Targ 2:6 (2:1, 0:3, 0:2), miejsca 7-10: Akuna Naprzód Janów - Unia Oświęcim 3:6 (0:1, 2:2, 1:3), KH Sanok - KTH Krynica 4:7 (1:1, 0:4, 3:2).

Opinie (17)

• HEJA HEJA CRACOVIA MISTRZEM HOKEJA !!!!!!!!

HEJA HEJA CRACOVIA MISTRZEM HOKEJA !!!!!!!!

• 0 0

• oj cieniutki ten mistrzunio cieniutki...