• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zagra też młodzież z Gdyni i panie Stoczniowca

Marta
16 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat) 
KH Gdańsk zagra w I lidze. Z kolei Stoczniowiec zgłosił zespoły do rozgrywek młodzieżowych oraz żeńskich. KH Gdańsk zagra w I lidze. Z kolei Stoczniowiec zgłosił zespoły do rozgrywek młodzieżowych oraz żeńskich.

Klub Hokejowy Gdańsk otrzymał licencję na grę w pierwszej lidze. To ostatni formalny warunek, który był do spełnienia, aby seniorski hokej wrócił do rozgrywek centralnych. Pierwsze mecze czekają ekipę Henryka Zabrockiego 22 i 23 września. PZHL do innych rozgrywek przydzielił prawo gry również GKS Stoczniowcowi Gdańsk oraz HUKS Niedźwiadkom Gdynia.Wszystkie kluby, bez względu na to, czy chcą rywalizować w seniorach, czy tylko w młodzieżowych bądź lidze kobiet muszą uzyskać licencję. 9 sierpnia PZHL dał uprawnienia do występów w sezonie 2012/13 aż 25 klubom. W tym gronie znaleźli się: GKS Stoczniowiec (drużyna żeńska i grupy młodzieżowe) i HUKS Niedźwiadki (zespoły młodzieżowe). Ponadto zweryfikowano pozytywnie następujące kluby:
TH Unia Oświęcim, Zagłębie Sosnowiec SA, MMKS Podhale Nowy Targ, MUKS Orlik Opole, UHKS Mazowsze Warszawa, TMH Polonia Bytom, MKHL Krynica, UKHK Unia Oświęcim, UKH Unia Oświęcim, MOSM Tychy, HUKS Warszawa, KTH KM Krynica, UKH Dębica, UKH Białe Jastrzębie, ŁKH Łódź, UKS MOSM Bytom, RTH Zryw Ruda Śląska, PTH Poznań, HC Poznań, Mamuty Poznań, WTH Września, Dzikie Krokodyle Poznań, SKKH Atomówki Tychy.

Pozostałe kluby zostały wezwane do uzupełnienia braków formalnych i nad ich ponowną ofertą komisja licencyjna pochyliła się dzisiaj. Tym razem pozytywnie oceniono KH Gdańsk, który zgłosił drużynę do rozgrywek I ligi.

- Spółka, która podjęła się reaktywacji hokeja w Gdańsku, zgłosiła drużynę do rozgrywek, ale w pierwszym terminie rozpatrywania wniosków brakowało kilku dokumentów. Chodziło m.in. o porozumienia dotyczące spłaty zadłużenia wobec zawodników, dokumenty związane z ubezpieczeniem zawodników czy zaległości wobec związku. Wszystkie te zastrzeżenia zostały stronie gdańskiej przekazane i klub uzupełnił je w wymaganym terminie. Wobec tego komisja na posiedzeniu 16 sierpnia przyznała KH Gdańsk licencję na grę w pierwszej lidze - wyjaśnił w rozmowie z naszym portalem sekretarz generalny PZHL, Patryk Rokicki.

Przypomnijmy, że gdańszczanie wznowili już treningi przed nowym sezonem. Pierwszym trenerem został Henryk Zabrocki zaś kapitanem ekipy z Gdańska jest Mateusz Strużyk czytaj więcej.

Na inaugurację rozgrywek pierwszej ligi gdańszczanie udadzą się do Opola, gdzie 22 i 23 września rozegrają dwumecz z Orlikiem.

Runda I
22/23 września 2012 (rewanże 1 /2 grudnia 2012)

Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie Zdrój II
KTH Krynica - SMS I PZHL Sosnowiec
Orlik Opole - KH Gdańsk SA
Mazowsze Warszawa - Naprzód Janów
Pauzuje MMKS Podhale Nowy Targ

29/30 września 2012 (rewanże 5/6 stycznia 2013)
Naprzód - Orlik
SMS I PZHL - Mazowsze
KTH Krynica - JKH GKS Jastrzębie II
MMKS Podhale - Polonia
Pauzuje KH Gdańsk SA

6/7 października 2012 (rewanże 12/13 stycznia 2013)
KTH Krynica - MMKS Podhale
Mazowsze - JKH GKS Jastrzębie II
Orlik - SMS I PZHL
KH Gdańsk S.A. - Naprzód
Pauzuje Polonia

13/14 października 2012 (rewanże 19/20 stycznia 2013)
SMS I PZHL - KH Gdańsk S.A.
JKH GKS Jastrzębie II - Orlik
MMKS Podhale - Mazowsze
Polonia - KTH Krynica
Pauzuje Naprzód

20/21 października 2012 (rewanże 26/27 stycznia 2013)
Mazowsze - Polonia
Orlik - MMKS Podhale
KH Gdańsk S.A. - JKH GKS Jastrzębie II
Naprzód Janów - SMS I PZHL
Pauzuje KTH Krynica

27/28 października 2012 (rewanże 2/3 lutego 2013)
JKH GKS Jastrzębie II - Naprzód
MMKS Podhale - KH Gdańsk S.A.
Polonia - Orlik
KTH Krynica - Mazowsze
Pauzuje SMS I PZHL

3 /4 listopada 2012 (rewanże 9/10 lutego 2013)
Orlik - KTH Krynica
KH Gdańsk S.A. - Polonia
Naprzód - MMKS Podhale
SMS I PZHL - JKH GKS Jastrzębie II
Pauzuje Mazowsze

17/18 listopada 2012 (rewanże 16/17 lutego 2013)
MMKS Podhale - SMS I PZHL
Polonia - MUKS Naprzód
KTH Krynica - KH Gdańsk S.A.
Mazowsze - Orlik
Pauzuje JKH GKS Jastrzębie II

24/25 listopada 2012 (rewanże 23/24 lutego 2013)
KH Gdańsk S.A. - Mazowsze
Naprzód - KTH Krynica
SMS I PZHL - Polonia
JKH GKS Jastrzębie II - MMKS Podhale
Pauzuje Orlik

I runda play-off (do dwóch zwycięstw, 2, 6, 9 marca 2013)
1-4
2-3

II runda play-off o awans do PLH (do 3 zwycięstw 16, 19, 20, 23, 24 marca 2013)
Zwycięzcy I rundy
Marta

Kluby sportowe

Opinie (230) ponad 10 zablokowanych

 • NO I STARTUJEMY KIBICE!! PREZESIO JUZ CZEKA NA KASE Z BILECIKOW (2)

  A ZA LOD BEDZIE POBIERAL OD DRUZYNY PO TYS ZA GODZ
  10 GODZ TYG PLUS MECZE I JUZ TA SUMKA 1,5MIL BEDZIE SIE KRECILA WOKOLO PREZESIA

  • 22 7

  • (1)

   Ale poleciałeś na starcie.Masz jakiś kompleks prezia.

   • 1 8

   • Daj spokój Władziu...

    i tak mogą nam skoczyć

    • 4 0

 • Polecam artykuł ze strony stoczniowiec . gda (13)

  Przez ostatni rok kibice hokeja musieli sobie radzić bez tej pięknej dyscypliny sportu, nie licząc większej grupy ludzi którzy chętnie odwiedzali lodowisko podczas meczy rozgrywanych w ramach Trójmiejskiej Amatorskiej Ligi Hokeja. Czy to w niedługim czasie ulegnie zmianie, każdy powinien ocenić to sam po przeczytaniu tego artykułu. Postaram się przedstawić wam kilka informacji, na temat gdańskiego hokeja.

  Zacznijmy może od tej części która obecnie budzi największe poruszenie w szeregach kibiców. To jest o Klubie Hokejowym Gdańsk który to powstaje(?) na gruzach drużyny Stoczniowiec Gdańsk S.A. KH powołane do życia zostało przez panów: Andrzej Siewruk, Dobrosław Mańkowski, Krzysztof Klinkosz i Aleksander Nowaczek, kilka miesięcy temu. W pierwszym swoim wywiadzie panowie z wielkim entuzjazmem wypowiadali się na temat swoich pomysłów. Jak to wygląda teraz, wydaje nam się że nie za dobrze. Dnia 16.08.2012 mija termin w którym to można otrzymać legitymacje na grę w I lidze hokeja na lodzie. KH Gdańsk do dnia dzisiejszego tej zgody nie otrzymał, i nie wygląda na to by zmieniło się to przez te 24 godziny. Nowy zarząd siał wśród kibiców wiele optymizmu, mówiąc o sponsorach polskich jak i zagranicznych. O ogromnym jak na pierwsza ligę budżecie 1,7mln, walce o awans do najwyższej klasy rozrywkowej w Polsce. Jak na dzień dzisiejszy wygląda kondycja Gdańskiego klubu? O budżecie na nowy sezon nie ma co mówić, ponieważ go po prostu nie ma, aktualnie w kasie KH jest 100tys zł długu, który to został przejęty po spółce Stoczniowiec Gdańsk S.A. Jeśli chodzi o sponsorów, jest tylko Swissmed który zapewnił ubezpieczenie zawodnikom. Jedyną pewną umową jaką dysponuje KH to ta na wynajem Hali Olivia na rok, niestety można powiedzieć że jest ona niepotrzebna ponieważ HSW Olivia jest obiektem który nie spełnia wymogów pożarowych i nie ma pozwolenia na organizowanie imprez masowych. Tego Panowie z zarządu dowiedzieli się od kibiców na zebraniu No tak ale przecież mamy jeszcze małe lodowisko mieszczące niesamowitą ilość aż 300 kibiców. Niestety tutaj też za bardzo bym się nie cieszył, co mam namyśli powinni wiedzieć ci którzy od czasu do czasu odwiedzają lodowisko i widzą w jakim stanie to wszystko jest. Może nie jeden członek Greenpeace ucieszył by się na widok trawy wyrastającej ze ścian, czy przeciekającego dachu, idealne środowisko do hodowania drzewek. Te warunki jednak nie sprzyjają graniu w hokej.

  Porozmawiajmy zatem o tym czego dowiedzieliśmy się na spotkaniu. A mianowicie tego, że Panowie nie mają zielonego pojęcia o tym co dzieje się wokół hokeja, a ich pomysł już teraz zaliczył bym do nieudanych. Mamy połowę sierpnia, okres w którym to drużyna powinna być po pierwszych treningach na lodzie ba po pierwszych sparingach, niestety Olivia świeci pustkami a zawodnicy trenują w pobliskim lesie. Zarząd klubu jak zawsze liczy na miasto, modlą się o to że Pan Prezydent Adamowicz uśmiechnie się i podpisze kilka stosownych papierków na których pojawi się niemała kwota. Ale jaka jest na to szansa? Miasto już nie raz przejechało się na współpracy z hokejem a dokładniej z Markiem Kostecki. Tak, tak wydaje wam się że zmieniona nazwa, nowe władze i takie tam, to już nie ma powiązania z wielbicielem przejażdżek na taczce. Nie ma nic bardziej mylnego, jedyne lodowisko w trójmieście jest w rękach GKS Stoczniowiec Gdańsk, sto procent akcji klubu KH również jest w rękach Marka Kosteckiego. Koszt wykupienia pełnego pakietu własnościowego to koszt 100tysiecy złotych, chociaż to też poddał bym pod wątpliwość ponieważ w jednym z pierwszych wywiadów mowa była o 500tys zł. Niestety to i tak nie rozwiąże naszego problemu, ponieważ przez najbliższe 11 lat zarządca hali jest GKS Stoczniowiec którego prezesem jest pan Marek Kostecki. W zamierzeniu zebranie miało dostarczyć wielu odpowiedzi, a w rzeczywistości było zupełnie inaczej. Pytań pojawiło się jeszcze więcej.

  1. Zmiana herbu, barw oraz nazwy klubu miała na celu definitywne oddzielenie się od Marka Kosteckiego i jego stowarzyszenia. Dlaczego, więc spółka odziedziczyła dług poprzedniej spółki, wynoszący ponad 100 000 złotych?
  2. Czy KH Gdańsk nie będzie narzędziem Marka Kosteckiego, który rękoma spółki wyciągnie kase od miasta i sponsorów?
  3. Stowarzyszenie (czyt. Marek Kostecki) ma swoje udziały w spółce KH Gdańsk. Skąd mamy mieć pewność, że GKS Stoczniowiec będzie chciał sprzedać wszystkie swoje akcje?
  4. Powiązania polityczne większości osób zasiadających we władzach KH Gdańsk są niezwykle niepokojące.
  5. Obecnie KH Gdańsk nie posiada licencji na grę w I lidze. Do 16.08 klub musi złożyć odpowiednie dokumenty do PZHL. Jeśli tego nie wykona, nie wystartuje w I lidze. Spotkanie z prezydentem jest zaplanowane na 20.08. Czy przypadkiem nie odbywa się kilka dni z późno?

  Trzeba jeszcze wspomnieć o amatorach hokeja z całego trójmiasta, którzy mimo wielu przeszkód robią to co kochają. W Gdańsku ceny za wynajem lodu są najwyższe w Polsce, w poprzednim sezonie dochodziły do 700zł za godzinę. Nie zraziło to ich mimo tak dużych cen, w tym sezonie zarządca hali tj. Marek Kostecki, stawkę prawdopodobnie podniesie. Już teraz mówi się o 1000zł za jedną godzinę lodu, taka cena jest absolutnie nie do zaakceptowania. Jeżeli takie stawki się utrzymają jest duże prawdopodobieństwo że TALH nie wystartuje. A hokeiści amatorzy będą wynajmować lód w pobliskich miastach(Elbląg, Toruń). Jak to jest możliwe że tafle w pobliskim Elblągu można wynająć za około 300zł za godzinę? Czy w takim Giżycku gdzie hokej jest raczej mało popularny? Kostecki nie tylko zniszczył hokej seniorski ale dąży do uśmiercenia tej dyscypliny całkowicie, na każdym szczeblu.

  Po raz kolejny kibice, amatorzy, rodzice oraz zawodnicy chcą zacząć działać, w planach jest założenie stowarzyszenia ,,RKS Stoczniowiec (Reaktywacja Klubu Sportowego Stoczniowiec). Które to będzie kontynuowało walkę z nieudolnymi i wyniszczającymi rządami Marka Kosteckiego. Liczymy na zaangażowanie nie tylko ludzi związanych z trójmiejskim hokejem, ale również o wsparcie wszelkich władz oraz kibiców, zawodników, amatorów z całej Polski.

  • 48 11

  • (6)

   powtarzasz sie

   • 6 6

   • Marek nie denerwuj się (5)

    • 8 1

    • Nie, to nie Marek... (4)

     ...to pewnie gwiazda wielkiego KH GDAŃSK ;)

     • 4 3

     • (3)

      nie to tylko ja ferdek - jest artykul na stoczniowiec.gda.pl. jest na facebooku, jest pod poprzednim artykulem, wiec po co jeszcze raz ? kto chce to znjadzie..

      • 6 4

      • ja znalazłem dopiero tutaj. Pewnie bym go nie szukał. Wychodzi że ktokolwiek by kasy nie dał i tak trafi ona do Kosteckiego. (1)

       • 11 2

       • dokladnie

        • 5 3

      • a byłbyś łaskaw podać link do artykułu na facebook'u? z góry dzięki

       • 6 0

  • "Dnia 16.08.2012 mija termin w którym to można otrzymać legitymacje na grę w I lidze hokeja na lodzie" (1)

   Legitymacje.... wy wszyscy jestescie siebie warci...

   • 5 5

   • następny malkontent

    Najlepiej czepiać się szczegółów ;)

    • 4 0

  • do tego wyzej nie znasz przepisow to co sie burzysz

   1. licencja jest - czytaj wyżej artykuł
   2. na mecze nie trzeba mieć imprezy masowej jeśli robi się imprezę do 999 kibiców
   a nie sądzisz chyba że na pierwszą ligę przyjdzie więcej
   tutaj problemu nie ma
   3. co do kasy i jej braku masz rację, tylko jak nikt nie pomaga to takie efekty

   • 2 2

  • od tych rodzicach Śmigłach i innych nieudacznikach nic nie mów

   chcą działać to słyszę od dwóch-trzech lat
   i jaki efekt ZERO!!!!
   nie ma hokeja od roku
   ich pomysł na działanie to zając miejsce Kosteckiego a jak się nie udało to nie ma innego pomysłu

   • 5 5

  • tak czułem, że z tym budżetem to ściema i tylko pobożne życzenia, jak zwykle chcą kaskę od miasta wyciągnąć ... bo sponsorzy nie są tacy tępi, żeby po samej zmianie nazwy i loga dać się nabrać co do roli kosteckiego. A co do założenia stowarzyszenia RKS Stoczniowiec to bardzo dobry pomysł - sztuczny twór KH Gdańsk, który ostentacyjnie odciął się od historii i tradycji gdańskiego hokeja (gdzie akurat od tego nie trzeba się odcinać, tylko od samego mareczka k.), to nie dla mnie.

   • 5 0

  • gad

   Szczerze nie interesuje mnie hokej, ale lodowisko i owszem.
   Cena wynajmu lodu faktycznie w Gdańsku jest astronomiczna! W Centrum łodzi na Bombonierce w sezonie letnim 260 brutto

   • 6 2

 • kibic (1)

  wszyscy na inauguracje. Tylko Kh gdansk

  • 10 30

  • NIE PANIE KOSTECKI!!!

   • 6 0

 • Oddam życie za kh gdańsk

  • 9 14

 • Taaaa

  Co to za denny dowcip? Jak 'klub' nie mający ŻADNYCH sponsorów, dysponujący zerowym budżetem, a wręcz długami, nie posiadający prawdziwych zawodników ani zaplecza treningowego może dostać licencje? To tak, jak dać prawo jazdy komuś kto nie ma oczu, rąk i nóg. Gdzie sens, gdzie logika?! Ludzie kosteckiego znowu próbują wybłagać od miasta pieniądze? Po to zgarneli kaleki juniorów Stoczniowca(którzy byli zbyt słabi żęby grać w pierwszym składzie JUNIORÓW nie wspominając już o seniorach), wmówili im że są gwiazdami klubu hokejowego i do dzieła? Jestem całym sercem za odrodzeniem hokeja w Gdańsku, ale takiego prawdziwego, a nie prywatnego folwarku pseudo polityków nie mających zielonego pojęcia o zarządzaniu w sporcie...

  • 20 3

 • STOCZNIA !

  • 25 2

 • cała prawda

  Nie jestescie, nie byliscie, nigdy nie będziecie klubem hokejowym wolnym od kosteckiego i jego chorych wymysków.Z nim wszystkie interesy kończą się jak losy sekcji hokejowej. Jak na mecze hokejowe to najbliżej do Torunia...

  • 24 9

 • chcecie utrudnic życie Kosteckiemu - OTO PROSTA RECEPTA (4)

  chcecie narobić temu na złość? proszę więc o uwagę. Zbierzcie się w grupę, zwołajcie się przez FB, plakatami, ulotkami, pocztą pantoflową i w dniu jakiejkolwiek imprezy idzcie kupować bilety. Płaćcie miedziakami - jak tak w kolejce stanie 20 osób i każdy będzie miał dyszkę w miedzi to macie pewną blokadę. Zaloże się że wiele osób będzie omijać halę z daleka i napewno zrobi się jeszcze większy szum wkoło hali. Ludzie jest tyle imprez gdzie mozna zablokowac kasy - mecze tego tworu KH, ślizgawki, jakieś smieszne wystawu. Ludziska jak tak zblokujecie wystawę typu Od wahadełka do gwiazd to założę się że każdy będzie wściekły na kostka. Zawołajcie telewizje, radio - pokażą kilka razy reportaż i będzie sie robiło coraz głośniej. Poproście o wsparcie każdego, kibiców Lechii, Wybrzeża, hokeistów amatorów - na bank każdy dorzuci swojego miedziaka aby MK miał coraz gorszą atmosferę na hali.
  Co Wam szkodzi spróbować - Panowie Śmigło i Nurek działajcie !!!!!!!!!!!!!!

  • 25 6

  • Pomysł przedni, ale oczywiście jest małe "ale" (1)

   Do tego potrzeba przynajmniej 50 osób
   A o to raczej trudno..

   • 2 4

   • jakie 50 osób. 20 i masz już blokade. Widziałem kiedyś jak motocykliści blokowali autostrade i płacili miedziakami na bramkach. Po 10 takim petencie zaczeło już wrzeć. Co Wy wszyscy jakoś tak negatywnie nastawieni??

    • 9 2

  • Lepiej wyzywać palanta co mecz itp. !!

   • 2 2

  • UTRUDNIENIA

   Od stycznia Pan Kostecki będzie miał utrudnione życie...chodzą słuchy,że dzieci z SP 35 nie będą trenowały na hali Olivia...skończy sie więc dopływ kasy miejskiej (głównego sponsora utrzymania tego obiektu)za wynajem lodu

   • 10 2

 • Smiech na sali klub bez lodowiska, bez sponsorow, bez pieniedzy dosta licencje. Ciekawe ile to wszystko sie utrzyma... Czarno to widze. I bardzo dobrze, co to w ogóle ma być ten caly KH Gdańsk...

  • 15 6

 • 06 października 2012 (2)

  KH Gdańsk - NAP.JANÓW Katowice, już nie mogę się doczekać (cały rok bez ligowego hokeja, to ponad moje siły)

  • 44 12

  • (1)

   frajer nie optymistyta, jacy wy ludzie tępi jesteście...

   • 10 25

   • weź się opamiętaj w swoim zacietrzewieniu, nabierz głęboko powietrza i zastanów się na chłodno,
    jeżeli nie KH to co? przecież na reaktywację marki "Stoczniowiec" nikt nie ma potencjału i długo nie będzie takich możliwości, alterantywą jest totalna demolka hokeja na północy Polski A TEGO PRZECIEŻ NIE CHCEMY

    • 15 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane