• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zawody o Puchar Sietom

jag.
11 stycznia 2002 (artykuł sprzed 22 lat) 
Najlepsze florecistki i najlepsi floreciści do lat dwudziestu wystąpią w sobotę w Gdańsku (hale AWF nr XI i XII) w zawodach o Puchar Sietom. Walka powinna być zażarta, gdyż będzie to jedna z ostatnich szans na zdobycie punktów do rankingu, na podstawie którego wyłoniona zostanie reprezentacja na tegoroczne mistrzostwa świata juniorów.

Zdecydowaną faworytką wśrod kobiet jest Małgorzata Wojtkowiak. Zawodniczka Warty Poznań to wszak aktualna mistrzyni świata i Europy oraz zdobywczyni Pucharu Świata w tej kategorii wiekowej. Jak się wydaje, szyki mogą pokrzyżować jej tylko gdańszczanki. Przede wszystkim Katarzyna Kryczało, srebrna i brązowa medalistka mistrzostw świata kadetów oraz Izabela Knop, która z Joanną Bórkowską (Polonia Leszno) walczy zaciekle o trzecie miejsce premiowane kadrowym dresem.

W rywalizacji chłopców też jest zdecydowany numer jeden. Radosław Pietrusiak (Kolejarz Wrocław) w grudniu zwyciężył w Lesznie w Pucharze Świata i zapewne nie wyobraża sobie innego rozwiązania niż najwyższy stopień podium w Gdańsku. Zagrozić mu może Łukasz Skórczewski (Budowlani Toruń), niespodziewany finalista ubiegłorocznych mistrzostw Europy oraz gdańszczanie. Sietom AZS AWF najbardziej liczy na: Krzysztofa Pietrusiaka, Pawła Sasina i Piotra Kuzasa.

- Walka powinna być szalenie zacięta, gdyż poza Gdańskiem punkty rankingowe na krajowych planszach będzie można zdobyć już tylko w mistrzostwach Polski - podkreśla Ryszard Sobczak, najbardziej utytułowany gdański florecista.

Chłopcy zaczną eliminacje o godzinie 9.00, a dziewczęta o 11.00. Po czterech najlepszych w każdej kategorii zakwalifikuje się do decydujących pojedynków, które mają się rozpocząć o 17.00. Wstęp na zawody wolny.
Głos Wybrzeżajag.

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane