Zawyżone ceny biletów odstraszyły kibiców?

Marta
14 sierpnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)
Polscy siatkarze gładko pokonali Słowenię. Polscy siatkarze gładko pokonali Słowenię.

Organizatorzy turnieju eliminacyjnego do mistrzostw świata siatkarzy zdecydowanie przesadzili z cenami biletów. Konieczność zapłacenia 80 złotych dla młodzieży i 120 złotych dla dorosłych za dwa piątkowe spotkania najwyraźniej sprawiła, że nawet na meczu Polaków trybuny wypełniły się co najwyżej w 2/3, a w spotkaniu inaugurującym rozgrywki pustki na widowni były jeszcze większe. Powodów narzekań nie ma póki co na gruncie sportowym. Polska gładko pokonała Słowenię 3:0 (25:16, 25:23, 25:15). W sobotę o godzinie 20.00 biało-czerwoni zagrają ze Słowacją

.
Gdyńska hala nie wypełniła się po brzegi. Czy powodem są zbyt wysokie ceny biletów? Gdyńska hala nie wypełniła się po brzegi. Czy powodem są zbyt wysokie ceny biletów?

POLSKA: Gruszka, Pliński, Zagumny, Kurek, Bąkiewicz, Możdżonek oraz Gacek (libero), Woicki, Bartman, Jarosz, Ruciak.

SŁOWENIA: Pajenk, Cebron, Gasparini, Plesko, Smuc, Cuturić oraz Skorc (libero), Urnaut, Vincić.

Poniżej zapis naszej relacji live z meczu Polska - Słowacja.

Podopieczni Daniela Castellaniego to aktualni wicemistrzowie świata. Rywale w światowym rankingu są od Polaków o kilkadziesiąt miejsc dalej. Faworyta nie trudno wskazać.

Mecz rozpocząć się miał o 20.00. Jednak ze względu na to, że rywalizacja Francji ze Słowacją zakończyła się ok. 19.40 spotkanie Polaków rozpocznie się z małym opóźnieniem.

Zawiedli nieco kibice. Być może klasa rywala albo ceny biletów nie zachęciła ich do przyjazdu do Gdyni i wolą obejrzeć transmisję telewizyjną bądź śledzić zapis meczu na naszym portalu. Widownia hali, która jest przygotowana na przyjęcie około 4 300 widzów zapełniona jest zaledwie w około 2/3.

Polacy rozpoczęli od prowadzenia 2:0, m.in. punkty zdobył mocnym atakiem Daniel Pliński, wychowanek Zatoki Puck. Później błąd Polaków i pierwszy punkt dla rywali. Kolejne trzy znów dla naszych - 5:1.

Czas wzięty przez trenera Słowenii przydał się. Jego drużyna zbliżyła się na 4:5. Słoweńcy nie zamierzają łatwo oddawać spotkania, ale na pierwszą przerwę techniczną to Polacy schodzili prowadząc 8:6, po sprytnym ataku Marcina Możdżonka.

Obydwie drużyny nadal grają punkt za punkt. Kolejny udany atak Plińskiego i Polacy wyszli na prowadzenie 11:9, niestety nie wykorzystali zagrywki i Słoweńcy znów doprowadzili do punktowego "kontaktu" 11:10.

Kapitalny atak Michała Bąkiewicza i 13:10. As serwisowy Bartosza Kurka i 15:10. Druga przerwa techniczna również przy prowadzeniu Polaków - 16:12.

Polacy grają skutecznie a kiedy trzeba nawet ofiarnie odbijając piłkę nogami, prowadzą 19:12. Przewaga "biało-czerwonych" coraz większa, po silnym zbiciu Możdżonka już 22:14. Potrójny blok Polaków i pierwszy set dla gospodarzy - 25:16.

Drugą odsłonę Polacy rozpoczęli od prowadzenia 1:0, 2:1. Słoweńcy pierwszą przewagę tego dnia osiągnęli przy 4:3. Na krótki. Przy 5:4 prowadzi Polska, a przerwa techniczna przy 8:6 dla naszej drużyny.

Słoweńcy chcieli zablokować Piotra Gruszkę, jednak piłka po silnym uderzeniu Polaka przełamała ręce rywali i wyszła w aut. 11:8 dla Polski. Tym razem Gruszka popisał się asem serwisowym, 13:9 dla Polaków a trener Słowenii bierze czas. Kurek z lewej strony w puste pole i 14:9.

Słoweńcy odzyskują rytm, dochodzą Polaków na 14:15 i Daniel Castellani bierze czas. Przerwa na żądanie poskutkowała, 16:14 dla Polski i druga przerwa techniczna.

Słoweńcy znów doprowadzają do remisu (17:17). Gruszka zablokowany na prawym skrzydle i 18:17 dla Słowenii. Bąkiewicz silnym uderzeniem doprowadza do remisu, a Gruszka wyprowadza Polaków na 19:18.

Mylą się Słoweńcy i 20:19 dla Polaków. Jednak w ważnym momencie zagrywka w aut Polaków i znów remis 20:20.

Paweł Woicki wchodzi na parkiet i jego pierwszy kontakt z piłką kończy się asem serwisowym - 23:21 dla Polski. Atak ze środka Plińskiego i 24:22. Jednak pierwsza piłka setowa zmarnowana i 24:23.

Seta kończy Bąkiewicz atakiem z lewej strony 25:23 dla Polaków w drugim secie i 2:0 w meczu.

Możdżonek zdobywa pierwszy punkt w trzeciej partii. Polacy zdominowali początek trzeciego seta, prowadzą 5:1.

"Biało-czerwoni" nieco zgubili rytm ale silny atak Plińskiego wyprowadza gospodarzy znów na 4-punktowe prowadzenie 7:3. Piłka po bloku Słoweńców wychodzi w aut. 8:4 dla Polski i pierwsza przerwa techniczna.

Kolejny atomowy atak Kurka i 10:6 dla Polski. Dwa ataki w aut Słoweńców i 13:7 dla Polski. Wicemistrzowie świata złapali rytm gry, prowadzą już 16:9 i druga przerwa techniczna. Jak na razie trzeci set jest chyba najlepszym w wykonaniu Polaków.

Bąkiewicz zbija piłkę ze środka siatki i już 18:10 dla Polski. Możdżonek zagrywa, Słoweńcy się gubią i 21:12 dla Polski.

Kurek zdobywa 24. punkt dla Polski, za chwilę jednak posyłając piłkę w aut marnuje pierwszego meczbola. Słoweńcy nie są w stanie jednak wrócić do gry i po ich zagrywce piłka ląduje na aucie. Trzeci set 25:15 i Polska - Słowenia 3:0

- Pierwszy i trzeci set rozpoczęły się od wysokiego prowadzenia Polaków i już później nie mogliśmy nic zrobić. Swoją szanse mieliśmy w drugim secie. Źle zagraliśmy dziś zagrywką, a to nasz największy atut - powiedział po meczu trener Słowenii, Gregor Hribar.

- Jestem zadowolony z wyniku, nie popełniliśmy dziś błędów, z wyjątkiem drugiego seta. W sumie zagraliśmy z dużą agresją, co mnie cieszy. Zwycięstwo jest ważne gdyż pozwala nam dobrze rozpocząć turniej - powiedział po meczu Castellani.

W drugim piątkowym meczu Francja pokonała Słowację 3:1 (25:20, 25:18, 22:25, 25:20). W sobotę, w drugim dniu turnieju Francja zmierzy się ze Słowenią (o 17.30), a Polska zagra ze Słowacją (o 20.00).

• A trybuny pełne :) (1)

Gdynia bogate miasto, zarabia na parkomatach. Po co jeszcze takie wysokie ceny biletów na mecze siatkówki ? Obciach ! W całej Polsce na meczach reprezentacji hale były nabite do ostatniego miejsca. Tylko nie w bogatej Gdyni.

• 39 4

• jak ktoś chce się nachapać

to tak jest! te zajęte miejsca to bilety rozdane za darmo pracownikom plusa;) i to jest początek końca polskiej siatkowki

• 7 0

• trzeba było walnąc bilety po 200 zł... (3)

trzeba było walnąc bilety po 200 zł...co za d.... ustalał ceny. a potem sie dziwią, że hala wypełniona w 2/3.