• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Landshut Devils. Oddać ostatnie miejsce w eWinner 1. Liga

Damian Konwent
18 czerwca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Energa Wybrzeże - żużel

Adrian Gała (na pierwszym planie) zapewnia, że aby zrealizować cel na ten sezon, nie wolno myśleć o utrzymaniu, ale o play-offach. Adrian Gała (na pierwszym planie) zapewnia, że aby zrealizować cel na ten sezon, nie wolno myśleć o utrzymaniu, ale o play-offach.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk w niedzielę, 19 czerwca, o godz. 14 podejmie Trans MF Landshut Devils. Przed sezonem wydawało się, że to będzie najsłabszy rywal, ale obecnie tabela pokazuje co innego. Podopieczni Eryka Jóźwiaka po raz pierwszy w tym sezonie eWinner 1. Ligi Żużlowej mogą opuścić ostatnie miejsce w tabeli. - Mamy dobry skład na to, by nie myśleć tylko o utrzymaniu, ale o play-offach - zapewnia Adrian Gała, który liczy na awans do czołowej "6".Relacja LIVE


Typowanie wyników

Gdańsk, Długie Ogrody
3 pkt.
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Landshut Devils

Jak typowano

88% 211 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% 2 typowania REMIS
11% 27 typowań Landshut Devils

Twoje daneZdunek Wybrzeże Gdańsk wraca do ligowych zmagań po dwutygodniowej przerwie, by w niedzielę podjąć niemiecki Landshut Devils. Zespół Eryka Jóźwiaka będzie miał okazję opuścić ostatnie miejsce eWinner 1. Ligi Żużlowej. W bezpośrednim meczu zmierzą się bowiem Aforti Start Gniezno i ROW Rybnik, które mają o punkt więcej od gdańskiej drużyny.

Jednak by wyprzedzić co najmniej jednego z tych rywali, trzeba wygrać i to najlepiej za trzy punkty. Aby zdobyć bonus, należy uzyskać lepszy bilans w dwumeczu. Przypomnijmy, że w Niemczech była porażka 43:47. W przypadku identycznej wygranej Wybrzeża, żadna z drużyn nie otrzyma dodatkowego punktu.

Przeczytaj, co przed meczem z Landshut Devils mówił Jakub JamrógNajbliższy rywal gdańszczan ostatnio pokazał, że jest w formie, bo po zwycięstwie nad Orłem Łódź dopisał sobie bonus do ligowej tabeli. Dzięki temu awansował na 4. miejsce, które na koniec sezonu zasadniczego będzie premiowane awansem do fazy play-off. I co ciekawe, żużlowcy z Gdańska mają ochotę do nich dołączyć, bo przecież Landshut, tak, jak oni, jeszcze niedawno również byli kandydatem do spadku.

- Nie możemy się oglądać na innych, tylko po prostu wygrywać to, co idzie. Myślę, że stać nas na to, że zdobywać po trzy punkty u siebie, a już przede wszystkim w dwóch najbliższych meczach z Landshut i Zieloną Górą. Później trzeba też poszukać punktów na wyjeździe. To nie będzie łatwe wyzwanie, ale mamy dobry skład na to, aby powalczyć o ligowe punkty, nie myśląc o utrzymaniu, a o play-offach - zapewnia Adrian Gała, żużlowiec Wybrzeża.

Doskonały Timo Lahti. Sprawdź, ile punktów w Danii zdobyłZdunek Wybrzeże Gdańsk - Landshut Devils, niedziela, 19 czerwca, godz. 14

Landshut Devils
1. Kai Huckenbeck
2. Kim Nilsson
3. Erik Riss
4. Mads Hansen (U24)
5. Dimitri Berge
6. Norick Bloedorn
7. Erik Bachhuber
8.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Adrian Gała
10. Rasmus Jensen
11. Jakub Jamróg
12. Wiktor Trofimow
13. Timo Lahti
14. Miłosz Wysocki
15. Kamil Marciniec
16.

Sędzia: Rafał Kobak
Komisarz toru: Krzysztof Guz
Komisarz techniczny: Rafał Wojciechowski
Przewodniczący Jury: Zbigniew Kuśnierski


Warto podkreślić, że na sześć meczów przed końcem sezonu zasadniczego, Wyrzeże traci pięć punktów do Landshut, cztery do Orła i po jednym do ROW Rybnik i Aforti Start Gniezno. Gdańszczanie w każdym w tych starć będą chcieli szukać szans na zwycięstwo.

- Myślę, że każda z tych drużyn każda może spaść i awansować do play-offów. Tabela się zwęziła. My nie możemy patrzeć na innych, tylko na siebie. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy spadli - dodaje.

Rasmus Jensen awansował do Grand Prix Challenge. Sprawdź wynikiZawodnik

Adrian Gała

Adrian Gała

ur.
1995
wzrost
165 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Dlatego Adrian postara się dołożyć i swoją cegiełkę. W poprzednim ligowym meczu z Orłem przywiózł 10 punktów. Ostatni czas spędzał głównie na regeneracji, by być jeszcze w lepszej formie.

- 10 dni miałem wolnego, gdzie trochę odetchnąłem psychicznie. Generalnie miałem napięty grafik. Popracowałem w ogrodzie, pojeździłem na rowerze, także aktywnie spędziłem czas - wyjaśnia.

Czy Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma problem z przygotowaniem toru? Klub kontra telewizjaWydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (90)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
94% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
5% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Inpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane