• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Thomas Jorgensen dostanie szansę w sparingach żużlowców

Sebastian Zwiewka
7 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk. Tadeusz Zdunek: Budżet? Jesteśmy ligowym średniakiem
Thomas Jorgensen uczestniczył w zgrupowaniu Zdunek Wybrzeże Gdańsk, a w sparingach walczyć będzie o miejsce w składzie. Thomas Jorgensen uczestniczył w zgrupowaniu Zdunek Wybrzeże Gdańsk, a w sparingach walczyć będzie o miejsce w składzie.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zamierza podczas najbliższych sparingów dać szansę żużlowcowi, z którym ma podpisany kontrakt, ale bez uzgodnionych warunków finansowych. Jeśli Thomas Jorgensen się sprawdzi, to właśnie 30-letni Duńczyk, który trenował już z zespołem podczas zgrupowania w Cetniewie, może zastąpić Wiktora Kułakowa, choć na razie nie jest to pierwsza opcja klubu.Polski Związek Motorowy wykluczył żużlowców z Rosji i Białorusi ze startów w Polsce. Poznaj szczegółyThomas Joergensen ma 30 lat. Duńczyk ze Zdunek Wybrzeże Gdańsk podpisał tzw. kontrakt warszawski. Oznacza on, że żużlowiec jest związany z klubem, ale nie ma zagwarantowanych ani startów, ani wynagrodzenia.

Gdańszczanie zdecydowali się na takie rozwiązania już w trakcie poprzedniego okna transferowego, aby zabezpieczyć się na wypadek niespodziewanych zdarzeń losowych, czyli na przykład kontuzji. Natomiast zawodnikowi taki kontrakt daje możliwość wypożyczenia do innej drużyny bez czekania na nowe okno transferowe.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk wypłacił milion złotym żużlowcom, ale nie wszystkim. Kto dostał pieniądze?Wcześniej Joergensen w Polsce nie otrzymał zbyt wielu szans, ale na sezon 2022 ma podpisaną umowę w Wielkiej Brytanii (King's Lynn) oraz w Danii (Nordjysk Elite Speedway). To oznacza, że będzie w rytmie meczowym i to właśnie czyni z niego jedną z alternatyw wobec wykluczenia ze startów w Polsce żużlowców z Rosji i Białorusi, w tym Wiktora Kułakowa.

Thomas uczestniczył w zgrupowaniu kondycyjny Zdunek Wybrzeża w Cetniewie. Uznano, że wypadł nieźle. Dobrze prezentuje się fizycznie, jest sympatyczny, drużyna miło go przyjęła. Według naszych informacji ma dostać szansę podczas najbliższych sparingów.

Którzy żużlowcy są obecnie wolni na rynku?Przypomnijmy, że w przeszłości klub lubił stawiać na Duńczyków. Tylko ostatnich latach w czerwono-biało-niebieskich barwach startowali: Mikkel Michelsen, Anders Thomsen, Mikkel Bech czy Peter Kildemand. Nazwisk można wymienić znacznie więcej. Obecny kapitan - Rasmus Jensen także jest Duńczykiem i przed nim trzeci sezon w Gdańsku.

Joergensen swoją ewentualną przyszłość w Wybrzeżu będzie mógł wygrać na torze, choć to w tej chwili chyba nie jest pierwszoplanowa opcja klubu wobec zawieszenia Kułakowa.

Kto został kapitana żużlowców na 2022 rok?Nadal sondowany jest rynek transferowy. Podjęto m.in. rozmowy z Rune Holtą. Natomiast na Kima Nilssona, który reprezentował Wybrzeże w sezonie 2019, trzeba poczekać do nowego okna transferowego, bo Szwed z nikim nie podpisał kontraktu warszawskiego i można go zakontraktować dopiero po czwartej kolejce.

Ponadto klub czeka z analizą, czy w ogóle będzie im potrzebny nowy żużlowiec. Pełny obraz sytuacji będzie znany po ewentualnych modyfikacjach w regulaminie. Na rękę Zdunek Wybrzeże Gdańsk były przepis o możliwości stosowania zastępstwa zawodnika za tego, który został zawieszony.

Trójmiejski sport pomaga Ukraińcom i Ukrainie. Możesz dołączyć do tych akcji

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (48)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
81% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
2% REMIS
17% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Innpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Wyniki 1 kolejki

 • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Cellfast Wilki Krosno (niedziela, godz. 14)
 • sobota
 • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Innpro ROW Rybnik
 • Texom Stal Rzeszów - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
 • niedziela
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane