• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma nowego-starego kapitana. Karnety później

Sebastian Zwiewka
1 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
aktualizacja: godz. 09:32 (2 marca 2022)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Dlaczego kolejki przed meczem żużlowców? Groźny upadek Nielsa-Kristiana Iversena
Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma starego-nowego kapitana na sezon 2022. Rasmus Jensen znów otrzymał opaskę. Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma starego-nowego kapitana na sezon 2022. Rasmus Jensen znów otrzymał opaskę.

Rasmus Jensen pozostanie kapitanem w sezonie 2022. To pierwsza decyzja podczas zgrupowania, na które Zdunek Wybrzeże Gdańsk zaprosił żużlowców po raz pierwszy od 2018 roku. W Cetniewie zawodnicy mają się przede wszystkim integrować. - To nie czas i miejsce na budowanie formy. Nie skupiamy się na dużej intensywności. Chłopacy mają się poznać i stworzyć ducha zespołu - mówi nam Jarosław Hulko, trener przygotowania motorycznego.Przeczytaj wywiad z Tadeuszem Zdunkiem oraz o przyczynach osłabienia drużyny żużlowcówAktualizacja, 2.03.2022, godz. 09:32

Zdunek Wybrzeże Gdańsk podczas zgrupowania w Cetniewie wybrał kapitana na 2022 rok. Zgodną decyzją żużlowców i sztabu szkoleniowego starym-nowym kapitanem będzie Rasmus Jensen. Przypomnijmy, że Duńczyk przejął tę funkcję w trakcie poprzedniego sezonu.

- Drużyna uznała, że najlepiej będzie, jeśli zostanę w roli kapitana. Cieszę się, że koledzy mi ufają. Dostałem nawet symboliczną kapitańską opaskę. Oczywiście nie będę się w niej ścigał, bo jest za ciasna na kevlar, ale to miły gest. Funkcja kapitana nie sprawia, że nakładam na siebie jakieś większe ciśnienie. Nie jest to obciążenie, a wyróżnienie. Chcę żeby ta drużyna dobrze funkcjonowała, lubiła ze sobą pracować i aby każdy czuł się w niej dobrze. Wiem, że jeśli zajdzie potrzeba, będę musiał potrafić wstrząsnąć tym zespołem w trakcie meczu i potrafić go zmobilizować, razem ze sztabem szkoleniowym - mówi nam Rasmus Jensen.

Jak informowaliśmy, 8 z 10 żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk, którzy mają ważne kontrakty na 2022 rok, rozpoczęło zgrupowanie w OPO Cetniewo. Nie przyjechali: Wiktor KułakowWiktor Trofimow. To pierwszy przedsezonowy obóz żużlowców od 2018 roku.

Konflikt na Ukrainie dotknął żużlowca Zdunek Wybrzeża Gdańsk- Chcemy skorzystać ze wszystkich obiektów, które mamy tutaj do dyspozycji. Baza jest bogata. Ważna dla nas jest różnorodność zajęć. Głównie nastawiliśmy się na zajęcia integracyjne. To nie czas i miejsce na budowanie formy. W 4 dni się jej nie zbuduje, ani nie zepsuje. Nie skupiamy się na dużej intensywności, chłopacy mają się poznać i stworzyć ducha zespołu. Po testach wytrzymałościowych będę mógł coś więcej powiedzieć o przygotowaniach zawodników. Byliśmy jednak z nimi w kontakcie, więc wiemy, że wykonali ciężką pracę - mówi nam Jarosław Hulko, trener przygotowania motorycznego.
Zdunek Wybrzeże Gdańsk - kadra na zgrupowanie, 28.02-4.03 OPO CetniewoJeszcze przed wyjazdem do Cetniewa, żużlowcy pojechali na spotkanie z dietetyk oraz z fizjoterapeutą w siedzibie Rehab Physiotherapy. Natomiast podczas zgrupowania mieć będą spotkanie z Mileną Lachowicz, psychologiem sportu, która niegdyś współpracowała m.in. z piłkarzami Lechii Gdańsk.

Kolejny żużlowiec wybrał Kanary. Jak trenował?Thomas Jorgensen (po lewej) oraz Drew Kemp (po prawej) na zgrupowaniu żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Thomas Jorgensen (po lewej) oraz Drew Kemp (po prawej) na zgrupowaniu żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk.
Program treningów kondycyjnych rozpoczął trening w sali gimnastycznej. We wtorek przeprowadzone zostaną testy wytrzymałościowe. Zawodnicy będą mogli zrelaksować się na pływalni oraz w saunie. Kolejne dni to: bieg do Rozewia, gry i zabawy integracyjne, treningi na bieżni oraz na macie judo.

- Drugi cel naszego zgrupowania to ustalenie pewnych spraw organizacyjnych. Chcemy poznać opinie zawodników, skonsultować jak widzą naszą współpracę w sezonie. Obóz ma więc charakter integracyjno-organizacyjny. Gdy zakończy się zgrupowanie, zrobimy sobie tydzień wolnego, żeby przepakować torby. Prace torowe już ruszyły. Jeśli nie przeszkodzi nam pogoda, to na tor wyjedziemy 15 marca - ocenił Eryk Jóźwiak, menedżer Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma ofertę dla kibiców. Licytacja i pracaPrzypomnijmy, że Zdunek Wybrzeże Gdańsk rozpocznie zmagania w eWinner 1. Lidze Żużlowej w dniach 9-11 kwietnia. Na inaugurację ma ugościć Cellfast Wilki Krosno.

1 marca klub zapowiadał, że rozpocznie się wymiana zakupionych voucherów na karnety. Teraz przeprasza i zmienia harmonogram.

Złamał kręgosłup, został mechanikiem. Przeczytaj historię Macieja Pawłowskiego"Informujemy, iż ze względów niezależnych od klubu zaplanowana od 01.03.2022 wymiana zostaje przesunięta o co najmniej tydzień. Dodatkowo ze względów chorobowych sekretariat klubu w nadchodzącym tygodniu będzie czynny tylko w środę i w piątek. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Zgodnie z informacjami podawanymi przy zakupie karnetów wymiana voucherów na plastikowe karty miała rozpocząć się 1. marca. Niestety ze względu na pomyłkę do której doszło w procesie produkcji kart termin, wymiany musi zostać przesunięty o kilka dni" - to m.in. czytamy w komunikacie GKŻ Wybrzeże Gdańsk.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (31)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
21 kwietnia 2024, godz. 14:00
82% Arged Malesa Ostrów Wlkp.
1% REMIS
17% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Aneta Starzyńska 1 4 100%
2 Andrzej Chrzanowski 1 4 100%
3 82iwdb 1 4 100%
4 Paweł Rosiewicz 1 4 100%
5 Bmifat 1 4 100%

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Texom Stal Rzeszów 1 1 0 0 54:36 2
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 1 1 0 0 51:38 2
3 Innpro ROW Rybnik 1 1 0 0 48:42 2
4 Cellfast Wilki Krosno 1 1 0 0 47:43 2
5 Energa Wybrzeże Gdańsk 1 0 0 1 43:47 0
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 1 0 0 1 42:48 0
7 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 1 0 0 1 38:51 0
8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 1 0 0 1 36:54 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 1 kolejki

  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Cellfast Wilki Krosno 43:47
  • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Innpro ROW Rybnik 42:48
  • Texom Stal Rzeszów - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 54:36
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 51:38

Ostatnie wyniki Wybrzeża

79% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
20% Cellfast Wilki Krosno
Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane