Trener

Mirosław Berliński
ocena z sezonu
2.64 (896 ocen)

Zawodnicy

Rasmus Jensen
ocena z sezonu
4.12 (944 oceny)
Krystian Pieszczek
ocena z sezonu
3.76 (977 ocen)
Peter Kildemand
ocena z sezonu
3.40 (953 oceny)
Karol Żupiński
ocena z sezonu
3.29 (956 ocen)
Jacob Thorssell
ocena z sezonu
2.90 (759 ocen)
Kacper Gomólski
ocena z sezonu
2.81 (886 ocen)
Mikkel Bech
ocena z sezonu
2.73 (177 ocen)
Piotr Gryszpiński
ocena z sezonu
2.65 (353 oceny)
Alan Szczotka
ocena z sezonu
2.50 (716 ocen)
Robert Chmiel
ocena z sezonu
1.94 (305 ocen)

Terminarz

27.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk typuj Lokomotiv Daugavpils LIVE!
01.10 (czw) godz.18:00 Unia Tarnów typuj ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
17.09 (czw) godz.19:00 Start Gniezno 57:33 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
12.09 (sob) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 51:38 Abramczyk Polonia Bydgoszcz LIVE!
06.09 (nd) godz.14:00 Orzeł Łódź 52:38 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
28.08 (pt) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 35:55 e-Winner Apator Toruń LIVE!
22.08 (sob) godz.16:30 Arged Malesa TŻ Ostrovia 58:31 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
16.08 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 51:38 Arged Malesa TŻ Ostrovia LIVE!
08.08 (sob) godz.14:00 e-Winner Apator Toruń 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
04.08 (wt) godz.18:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 51:39 Orzeł Łódź LIVE!

Tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 eWinner Apator Toruń 12 10 0 2 612:434 25
2 Orzeł Łódź 12 8 0 4 541:475 20
3 Start Gniezno 12 8 0 4 557:510 20
4 Unia Tarnów 12 6 0 6 507:519 15
5 Arged Malesa TŻ Ostrovia 12 6 0 6 524:544 14
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 12 5 0 7 509:547 11
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 3 0 9 478:600 6
8 Lokomotiv Daugavpils 12 2 0 10 502:566 5

Do PGE Ekstraligi awansuje zwycięzca rozgrywek, ostatni zespół spadnie z ligi. Play-off z udziałem 4 najlepszych drużyn po sezonie zasadniczym odbędzie się tylko, gdy kluby będą mogły wykorzystać pełną pojemność trybun.

Wyniki 12 kolejki:

  • Start Gniezno - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 57:33 (pierwszy mecz 46:44, bonus dla Startu)
  • Lokomotiv Daugavpils - Arged Malesa TŻ Ostrovia 43:47 (41:49, bonus dla Ostrovii)
  • Orzeł Łódź - eWinner Apator Toruń 47:43 (34:56, bonus dla Apatora)
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Unia Tarnów 49:41 (37:53)
  • Mecz zaległy z 10. kolejki
  • Lokomotiv - Unia Tarnów 44:46 (41:49, bonus dla Unii)

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Aktualna kadra Wybrzeża