• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Zlatan Alomerović: Raca pół metra od mojego biodra. Oświadczenia Lechii i Gryfa

Jacek Główczyński
25 września 2019 (artykuł sprzed 3 lat) 

Lechia Gdańsk

Pirotechnika na meczu Gryf Wejherowo - Lechia Gdańsk (2:3) przerwała grę w pierwszej połowie na 20 minut


- Dla mnie to jest niemożliwe, co się zdarzyło. Przecież jak jechaliśmy na mecz, to ze 20 samochodów policji było pod stadionem. W dodatku nie było kibiców Lechii Gdańsk, a oni robią sobie fajerwerki, strzelają rakietami. Raca przeleciała z pół metra od mojego biodra. Instynktownie odskoczyłem - mówi nam Zlatan Alomerović o zdarzeniu, które na 20 minut przerwało mecz z Gryfem w Wejherowie. - Najważniejsze, że pokazaliśmy charakter i wygraliśmy - dodaje bramkarz biało-zielonych. Oba kluby w tej sprawie wydały oświadczenia, które publikujemy pod wywiadem.Gryf Wejherowo - Lechia Gdańsk 2:3 - video, foto, relacja, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowiJaka decyzja powinna zostać podjęta po wystrzeleniu racy w stronę Zlatana Alomerovicia?

Jacek Główczyński: Jak wyglądała sytuacja z racą wystrzeloną z rakietnicy z pańskiej perspektywy?

Zlatan Alomerović:2-3 race, które zostały wystrzelone wcześniej, w górę, widziałem. Natomiast tą, którą leciała na mnie, zobaczyłem w ostatnim momencie. Dopiero po meczu wszystko dokładnie obejrzałem na zapisie video. Dla mnie to jest niemożliwe, co się zdarzyło. Przecież jak jechaliśmy na mecz, to ze 20 samochodów policji było pod stadionem. W dodatku nie było kibiców Lechii Gdańsk, a oni robią sobie fajerwerki, strzelają rakietami. Takie coś widziałem pierwszy raz.

Celowali w pana? Tak można, czy nawet trzeba powiedzieć?

Nie wiem, jak to dokładnie było. Trzeba to ocenić na podstawie wideo. Wszystko działo się bardzo szybko. Raca przeleciała z pół metra od mojego biodra. Instynktownie odskoczyłem.

Raca z rakietnicy omal nie trafiła Zlatana AlomeroviciaAż 20 minut trwały rozmowy piłkarzy, trenerów z sędzią i delegatem PZPN. Dlaczego tak długo?

Ja tylko pytałem sędziego, czy może on nam zagwarantować zdrowie zawodników i bezpieczeństwo wszystkich obecnych na stadionie. Bo jeśli tak, to nie ma problemu. Dogramy ten mecz albo jutro albo nawet teraz, jeśli wszyscy z trybun wyjdą poza stadion. Jednak na moje pytanie "czy gwarantuje bezpieczeństwo?", sędzia powiedział, że on nie wie, a zdecyduje delegat PZPN. I tak długo decydował. Nie rozumiałem, dlaczego najpierw postanowiono, że dla asekuracji, pod trybunę pójdzie tylko trzech ochroniarzy.

Czyli liczyliście się z tym, że mecz zostanie przerwany?

Chcieliśmy grać, ale jak nie można gwarantować bezpieczeństwa, to chyba trzeba kończyć. Nie wiem, jakie są tutaj przepisy. Na pewno nie chcieliśmy żadnego walkowera. Zależało nam, aby wygrać to spotkanie na boisku, ale w normalnych warunkach.

Zlatan Alomerović nie mógł zrozumieć, dlaczego w Wejherowie strzelano do niego z rakietnicy. Zlatan Alomerović nie mógł zrozumieć, dlaczego w Wejherowie strzelano do niego z rakietnicy.
Jak wytłumaczyć początek, bo jak się mówi w żargonie piłkarskim chyba "nie wysiedliście z autokaru"?

To jest puchar. Gryf stanął piątką obrońców i bardzo dobrze grał kontrą. Trochę nas zaskoczył na początku. Trzeba to przyznać. Natomiast najważniejsze, że pokazaliśmy charakter, wróciliśmy do meczu i wygraliśmy.

Wyszedł brak zgrania, bo taką "11" jeszcze nie rozpoczynaliście oficjalnego meczu?

Nie graliśmy, ale tym nie możemy się tłumaczyć. Każdy piłkarz w Lechii ma umiejętności. Po to jest w kadrze pierwszego zespołu, aby takie mecze wygrywać.

Przed meczem Gryf Wejherowo - Lechia Gdańsk (2:3) atmosfera była piknikowaMimo niekorzystnego wyniku sprawialiście wrażenie, że jesteście dość pewni, iż uda się odrobić straty. To była dobra mina do złej gry, czy rzeczywiście tak się czuliście?

No tak. Od razu po stracie bramki na 0:2, zaczęliśmy grać dobrze. Dodatkowo ta przerwa związana z rakietnicami nas wkur... Chcieliśmy pokazać, że nie może tak być. Także trener dorzucił kilka mocnych słów i to wszystko sprawiło, że czym bliżej końca gry, tym stawialiśmy się coraz silniejsi od Gryfa. Brawo dla Macieja Gajosa, który strzelił dwa gole, ale i dla Flavio Paixao. Przypomniał, że w przeszłości bardzo wiele meczów rozstrzygaliśmy po jego bramkach. I tak też było w Wejherowie.

OŚWIADCZENIA KLUBÓW PO MECZU GRYF WEJHEROWO - LECHIA GDAŃSK


treść oryginalna, wyróżnienia pochodzą od redakcji

LECHIA GDAŃSK


Podczas rozgrywanego w Wejherowie, w dniu 24 września 2019 r., meczu w ramach 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski w kierunku Zlatana Alomerovicia, zawodnika Lechii Gdańsk, zostały wystrzelone z trybun materiały pirotechniczne, które mogły stanowić bezpośrednie zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Klub Lechia Gdańsk SA stanowczo sprzeciwia się takim skandalicznym aktom chuligaństwa na trybunach. Po tym zajściu, jakie miało miejsce podczas pierwszej połowy meczu WKS Gryf Wejherowo - Lechia Gdańsk, zawodnicy oraz sztab jasno i wyraźnie stwierdzili, że kontynuowanie meczu jest obarczone wysokim ryzykiem. Mimo to wyszli na boisko, rozegrali drugą połowę meczu i wygrali spotkanie, awansując do kolejnej rundy.

Rozgrywki pucharowe to piłkarskie święto, na które kibice czekają z utęsknieniem, chcąc dopingować swoją drużynę. Dlatego niezrozumiałe i nieakceptowalne są zachowania, które mogą narazić zdrowie i życie sportowców. Takie incydenty nie mają nic wspólnego z piłką nożną i nie powinny mieć miejsca.

Jednocześnie apelujemy do Polskiego Związku Piłki Nożnej o wnikliwe zbadanie sprawy i wyciągnięcie odpowiednich wniosków. Zwłaszcza, że na trybunach, decyzją klubu WKS Gryf Wejherowo, ze względów bezpieczeństwa nie było kibiców Lechii, a jedynie kibice gospodarzy.

GRYF WEJHEROWO


W związku z wydarzeniami, które miały miejsce podczas wczorajszego meczu 1/32 finału Totolotek Puchar Polski pomiędzy Gryfem Wejherowo i Lechią Gdańsk, Zarząd WKS Gryf Wejherowo stanowczo potępia sposób w jaki zachowywali się poszczególni kibice.

W związku z zaistniałą sytuacją zarząd klubu podkreśla, iż 2 godziny przed rozpoczęciem spotkania stadion został oddany pod opiekę profesjonalnej agencji ochrony, która miała za zadanie zadbać o bezpieczeństwo uczestników tego spotkania.

Ponadto pragniemy podkreślić, iż potępiamy zachowanie kibiców oraz nie bierzemy odpowiedzialności za ich zachowanie podczas wtorkowego meczu.

Nagrania z monitoringu zostały natychmiastowo zabezpieczone. Obecnie Policja wraz z firmą zabezpieczającą to spotkanie wyjaśnia okoliczności wtorkowego meczu.

Osoby, które zostały urażone chuligańskim wybrykiem pragniemy przeprosić oraz zapewnić, że w przyszłości podobne sytuacje nie będą mieć miejsca.


Typowanie wyników

28 września 2019, godz. 17:30
HIT
3 pkt.
Legia Warszawa
LECHIA Gdańsk

Jak typowano

37% 150 typowań Legia Warszawa
34% 137 typowań REMIS
29% 118 typowań LECHIA Gdańsk

Twoje dane

Opinie (188) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • (12)

  Raca na pewno nie była celowana w boisko, w górę jak reszta, ale skręciła gwałtownie pod kątem 90 stopni i poleciała w kierunku bramkarza. Widać to na filmikach w internecie. Co innego, że to pokazuje, że nad tymi rakietnicami nie ma żadnej kontroli. Totalna głupota to używać

  • 74 38

  • było jak mówi Zlatan (5)

   pierwsze race poszły w górę kolejna w niego
   i na załączonym filmie to dokładnie widać

   • 20 12

   • (3)

    Obejrzyj filmiki dokładnie, ta raca najpierw idzie w górę i skręca w powietrzu już o 90 stopni i leci w bramkarza. Akurat on nie widział jak została wystrzelona

    • 10 11

    • nie naginaj faktów ta w zlatana idzie od razu prosto w niego - obejrzyj dokładnie (2)

     • 12 16

     • no to chyba musisz przyjrzeć się uważniej filmowi (1)

      W 7 sekundzie przy filarze widać strzelającego śledzia z rękami w górze. Cała magia dzieje się w 8 sekundzie: raca zostaje wystrzelona zatacza krótki okrąg a potem zaczyna mknąć w kierunku Zatana.

      • 9 7

      • ja widzę, że to nie śledź tylko beton, rakieta pewnie była kierowana w powietrze, ale ludzie lechii przejęli kontrolę nad trajektorią i rakieta ruszyła w Zlatana.. czy to przypadek, że akurat Melaniuk nagrał ten filmik? nie sądzę! celownik był w obiektywie jego kamery!

       • 1 2

   • To jest właśnie ta umiejętność czytania ze zrozumieniem

    "Raca na pewno nie była celowana w boisko", nikt nigdzie nie napisał, że nie poleciała w kierunku Zlatana, tylko że wystrzeliwujący ją śledź nie miał intencji trafienia Alomerovicia. I od razu dalej wyjaśnię, bo tego pewnie też nie zrozumiesz: nie, nikt nie usprawiedliwia śledzi, strzelanie z rakietnic na stadionie to głupota w czystej postaci.

    • 14 1

  • (2)

   Widać że każdy rakietnicami celował poziomo, w boisko. Kąt byl minimalny, taki aby przeleciało nad ogrodzeniem. Nie pisz farmazonów.

   • 8 5

   • (1)

    Bzdura. Kierowali na ukos ale w górę by nie odbiła się o wysunięty dach trybuny.

    • 5 2

    • Czyli jednak nie w górę a w stronę płyty boiska.

     • 4 2

  • raca (1)

   raca wystrzelona w górę to była inna raca. W Alomerovica została wystrzelona raca która leciała tuż nad murawą.

   • 6 5

   • Ta rakieta co poleciała w stronę dzieciaków po drugiej stronie też była w nich wycelowana? Nie pisz bzdur...

    • 1 3

  • O czym wy piszecie. ????

   A to były zawody strzeleckie czy mecz piłkarski ??? Jakie to ma znaczenie czy w 7 sekundzie raca wystrzelona została pod takim czy innym kontem?? Celowo czy nie celowo ? Od kiedy to mecz piłkarski jest miejscem do strzelania z rakietnic, nie ważne w jakim kierunku. Mam nadzieję że wszystkie bandziory strzelające z rakietnic zostaną surowo ukarani i więcej na żaden mecz nie zostaną wpuszczeni nigdy. ( A jakie tłumaczenia były by gdyby ta rakietnica skręciła nie o 90 stopni tylko 179 stopni i trafiła jakieś dziecko w głowę ? I trzeba by przygotowywać teraz pogrzeb. To co opowiadalibyście że to nie chcący że nie celował, bo celował gdzie ?
   Nie sympatyzuje z Lechią, ale byłem piłkarzem, chodzę też na mecze i nie chcę na żadnym stadionie spotykać żadnych ludzi strzelających z rakietnic. Chcesz strzelać zapisz się do WOT jedź na poligon i strzelaj ile chcesz ale nie w trakcie meczu piłkarskiego.
   Kogo piłka nie interesuje niech nie przychodzi na stadion.
   Bogu dzięki nikomu nic się nie stało.
   Mam nadzieje że w niedzielne popołudnie 20.10.2019 wreszcie Lechia przegra w derbach ale nie dlatego że ktoś będzie strzelał z rakietnic tylko dlatego że Arka zagra lepiej na boisku. Zostawcie rakietnice weście się do trenowania. Przygotujcie się dobrze do meczu i wygrajcie na boisku.

   • 3 4

 • ci*lu strzelajacy tą raca (3)

  Jeżeli jesteś taki kozak to ujawnij się

  • 90 12

  • Ujawnian się!

   • 7 8

  • Co przeżywasz? Nic się nie stało. Chłopaki nie płaczą

   • 5 12

  • Tchórz!

   Tchórze się nie ujawniają!!!

   • 2 2

 • Dosc meczow na wsi (11)

  Przeciez to bylo oczywiste, ze na takiej wsi dojdzie do jakiejs patologii na trybunach.

  • 125 23

  • Zawsze znajdzie się kilku i**otów, po co obarczać za to zdarzenie wszystkich? W Gdańsku też były banany rzucane, było buczenie, to oznacza, że wszyscy na trybunach są rasistami, a Lechię należało zdegradować?

   • 19 7

  • A ta patologia

   To przypadkiem nie dojechała również z trójmiasta? tylko z tej bliższej części?

   • 15 7

  • normalnie na wsi jak jest mecz to cię lokalsi jeszcze kiełabasą poczęstują (5)

   ale Wejherowo to taki Radom północy.

   • 24 5

   • No gdyby ktoś nie czytał codzienie kroniki kryminalnej trójmiasto pl to by jeszcze w to uwierzył... Nikt Gdańska nie przebije.

    • 3 5

   • Radom Północy... (3)

    ...to przecież Gdynia. Wejherowo to co najwyżej jakiś Grójec.

    • 10 3

    • Ot i napisał się inteligent z Tczewa!!
     ps. ulżyłeś choć sobie??

     • 2 1

    • (1)

     Gdynia to Sosnowiec północy..

     • 1 1

     • Raczej Sosnowiec to Gdynia południa.

      • 0 0

  • wiocha

   a jezeli to betony to zrobiły???

   • 2 6

  • (1)

   A gduńsk to niby co, działka z falowcami

   • 3 11

   • Też tak jak ty

    śledziu

    • 1 1

 • Gdzie jest PZPN ? Gdzie jest Boniek ? Co to ma byc. Kara dla gryfa i kara dla arki !!! (5)

  są jakies granice, gdyby to było na meczu Lechii w Gdansku to juz by był stadion zamkniety na rok, a tak arka bezkarna (drugi raz uzyli rakietnicy pierwszy raz na fianale pucharu Polski)

  • 86 28

  • Boniek był we Łodzi na Widzewie i zastanawiał się co tam zrobić by stadiona Widzewa nie zamknąć

   • 20 0

  • Kara dla Arki,co za buc hehe

   • 21 8

  • Marco A co ty chcesz od Arki gamoniu

   • 11 5

  • Boniek liczy kase
   I ma w noise kopana

   • 7 0

  • A to byl mecz Arki?

   Człowieku jeżeli nie jest za późno to idź się leczyć z kompleksów.

   • 7 4

 • (2)

  Niby nie celował, ale jakie to by mialo znaczenie gdyby go rakietnica zabiła?!?!?

  • 97 2

  • Perszingiem go!!!

   • 0 0

  • Celował w zawodnika. Zobacz jeszcze raz na filmie

   • 0 0

 • Co tu dużo komentować. Bydło co nie umie się zachować było na trybunach i tyle.

  • 65 5

 • Niestety dla Gryfa, ale stadion na pewno im zamkną (4)

  I jakąś karę finansową też dorzucą. Ciekawe, czy dorwą tego p.lanta

  • 75 6

  • Oby znaleźli.

   • 8 4

  • Jakie niby

   Przecież widac że celował

   • 4 5

  • Stadion?to coś nazywa się stadionem?

   • 3 5

  • Przecież jasno i dokładnie widać - wszystkie race celowani i odpalano w niebo

   Ta jedna - skręciła.

   • 0 0

 • Kuuuuuccccciak

  Alexis nie histeryzuj .!

  • 15 29

 • Poziom patologii został przekroczony kilkukrotnie (3)

  Rozumiem race, fajerwerki - jest to efektowne i robi atmosferę, ale celowanie tym w drugiego człowieka a zwłaszcza piłkarza to szczyt głupoty i zbydlęcenia.

  Zaorać to boisko w Wejherowie i wykluczyć z rozgrywek w PP na 10 lat.

  • 84 8

  • (1)

   Nikt nie celował. Ile razy można bzdury powtarzać...

   • 3 11

   • Dokladnie widac ze celowal

    • 2 1

  • Nie wierzę...

   Przykro mówic tak o stadionie najstarszego klubu na pomorzu... Kibicuję Lechii tak samo jak Gryfowi - ale widać że wybryk jednego d**ila u innego d**ila wywołuje takie teksty - masakra. Przykro.

   • 0 1

 • Nie można (4)

  typa który wystrzelił rakietę zidentyfikować?

  • 60 4

  • Stara sie już p wizę aby opuścić gwe

   • 12 3

  • Przecież tam nie ma nawet gdzie kamery ustawić (1)

   to jakaś polana w środku lasu! A na zdjęciu Zlatan pokazuje, że nie rozumie po kaszubsku (gratuluję Maćku, świetna fotka).

   • 11 1

   • co za burak :(

    Kamer jest kilkanaście, bo to 2 liga - ale co to Cie obchodzi, nie? Byle napisać i zapomnieć. Ja pierniczę jakie wielkomiejskie buractwo...

    Niedawno Lechia Olimpia, czy Olimpia Lechia... jak to było? Okręgówka?

    • 1 5

  • nie znajdą bo by wyszło ze to arczanin z dyni.

   • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Świata w Katarze!

Najbliższy mecz Lechii

Wisła Płock
70% LECHIA Gdańsk
8% REMIS
22% Wisła Płock

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Radosław Dymkowski 23 42 60.9%
2. Krzysztof Wiecki 23 42 56.5%
3. Katzrzyna Ziembicka 23 40 56.5%
4. Damian Łupiński 23 39 56.5%
5. Grzegorz A 22 37 54.5%

Tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Raków Częstochowa 17 13 2 2 35:12 41
2 Legia Warszawa 17 9 5 3 24:19 32
3 Widzew Łódź 17 9 2 6 22:17 29
4 Pogoń Szczecin 17 8 5 4 29:25 29
5 Wisła Płock 17 8 4 5 29:24 28
6 Lech Poznań 16 8 4 4 20:15 28
7 Stal Mielec 17 8 3 6 25:22 27
8 Cracovia 17 7 4 6 18:12 25
9 Warta Poznań 17 7 4 6 18:16 25
10 Radomiak Radom 17 7 2 8 21:23 23
11 Śląsk Wrocław 17 5 6 6 17:22 21
12 Górnik Zabrze 17 5 5 7 26:28 20
13 Jagiellonia Białystok 17 4 6 7 25:26 18
14 LECHIA GDAŃSK 17 5 2 10 18:30 17
15 Zagłębie Lubin 17 4 5 8 13:27 17
16 Piast Gliwice 17 4 4 9 18:22 16
17 Korona Kielce 17 3 4 10 17:26 13
18 Miedź Legnica 16 3 3 10 18:27 12
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.

Wyniki 17 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Piast Gliwice 1:3 (0:1)
 • Warta Poznań - Stal Mielec 1:1 (0:0)
 • Wisła Płock - Cracovia 1:0 (0:0)
 • Korona Kielce - Widzew Łódź 0:1 (0:0)
 • Górnik Zabrze - Miedź Legnica 0:3 (0:2)
 • Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:2 (1:1)
 • Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 1:2 (0:2)
 • Radomiak Radom - Pogoń Szczecin 1:2 (0:0)
 • Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:0
 • Mecze zaległe z 2. kolejki
 • LECHIA - Górnik 2:1 (0:1)
 • Miedź - Lech (1.02.2023, godz. 20:30)

Ostatnie wyniki Lechii

Górnik Zabrze
58% LECHIA Gdańsk
19% REMIS
23% Górnik Zabrze
77% LECHIA Gdańsk
13% REMIS
10% Piast Gliwice

Relacje LIVE

Najczęściej czytane